PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע קר

100shlomi
02-11-05, 21:09
מה הסיבה שמנוע לא מתחמם מקסימום מגיע ל130 מעלות גם בעבודה קשה ,

אביעד_הלאלי
02-11-05, 21:22
ראית בשעון? או שבפועל המנוע לא מתחמם?
ייתכן והטרמוסטט לא תקין
וייתכן והשעון מקולקל.

ערן המסוקס
02-11-05, 21:27
דבר ראשון שתעשה הוא לבדוק את תקינות השעון. לך למוסך או חנות שמוכרת שעונים מכאניים. תלווה שעון, פתח בזהירות את פקק הרדיאטור וטבול את השעון במים. התנע את המנוע ולאחר מכן תשווה בין קריאות החום במד החום שלך והמד שטבול ברדיאטור. אם הקריאות שונות בצורה בולטת תחליף מד חום.

אם הקריאות דומות כנראה שיש לך טרמוסטט לא תקין או שאין טרמוסטט בכלל.

ייתכן שהטרמוסטט תקין אבל אינו יושב טוב בפלאנג' המים, בגלל זה הוא לא מצליח לעצור את זרימת מי הקרור לרדיאטור וזה גורם לקירור תמידי.

יש לפרק פלאנג' מים ולבדוק את הטרמוסטט לפעולה חלקה (סגירה מלאה ופתיחה מלאה במים רותחים). אם הוא תקין, כנראה שיש בעיית תאימות בינו לתושבת על המנוע. יש להחליף טרמוסטט (או להשיג טבעת אטימה[?] שתעזור לטרמוסטט לשבת בתושבת ולאטום מעבר מים).

100shlomi
02-11-05, 21:28
ראית בשעון? או שבפועל המנוע לא מתחמם?
ייתכן והטרמוסטט לא תקין
וייתכן והשעון מקולקל.

בהתחלה חשבתי שהבעיה בשעון שמקורי של הג'יפ הרכבתי שעון מכני היום גם החלפתי טרמוסטט עדיין לא מתחמם
מה הכוונה למנוע לא מתחמם בפועל איך אפשר לבדוק ?

100shlomi
02-11-05, 21:44
(או להשיג טבעת אטימה[?] שתעזור לטרמוסטט לשבת בתושבת ולאטום מעבר מים).

הייתה טבעת אטימה מסביב לטרמוסטט אבל פרקתי אותה משתי סיבות1 הפלאנץ לא ישב טוב עם הטבעת 2 בישן שפרקתי לא הייתה טבעת וחשבתי שככה זה אמור להיות .
האם לדעתך זו הסיבה או שיש מה לבדוק לפני שאני מפרק בשנית

ערן המסוקס
02-11-05, 22:03
אצלי לפחות לא מזמן גיליתי שהמנוע שלי מסרב להתחמם. פרקתי את הטרמוסטט, בדקתי אותו. הוא עושה רושם תקין, אבל עדיין המנוע לא רוצה להתחמם.
החלטתי להחליף אותו באחר שהיה לי במחסן. ההבדלים העיקריים ביניהם היו שבטרמוסטט שהיה מותקן היו 2 חורים קטנים והוא היה עשוי מפח דק יותר מאשר הטרמוסטט שהיה לי במחסן.
לדעתי, משום שהטרמוסטט החדש שהתקנתי היה עשוי מפח עבה יותר הוא אטם את המעבר טוב יותר ולכן עכשיו המנוע שלי מתחמם הרבה יותר מהר וטוב. אצלי הבעייה נפתרה.

תוכל לבדוק אם הטרמוסטט שלך אוטם טוב בצורה הבאה:
- רוקן את המים מהמנוע כאשר המנוע קר.
- מלא מים טריים עד סוף הרדיאטור.
- התנע את המנוע והמתן שהמנוע יתחיל להתחמם.
אם המנוע התחמם והגיע לטמפרטורה סבירה (כבר רואים ששעון החום זז ממצב אפס) אז המצב הנכון הוא שהטרמוסטט נפתח ובאותו הרגע הרדיאטור יתרוקן לתוך המנוע.
אם המנוע יתקרב לטמפרטורת עבודה אבל הרדיאטור ישאר מלא (פחות או יותר) במים, אזי הטרמוסטט אינו חוסם את זרימת המים ופה תמונה הבעייה. הפתרון הוא טבעת האטימה או טרמוסטט עבה יותר, ואולי גם קצת סיליקון לא יזיק.

אביעד_הלאלי
02-11-05, 22:33
מצאתי בשבילך קישור מעניין לאנימציה הממחישה את אופן פעולת מערכת הקירור ברכב:

http://auto.howstuffworks.com/cooling-system2.htm

בנוסף, בדיקת המנוע בפועל היא העובדה שיש ירידה בביצועים, ותצרוכת הדלק עולה (ביחס לבדר"כ- מכיוון שהדלק בתא הבעירה אינו מצליח להתחמם ולא נשרף היטב), המנוע אינו מגיע לסל"ד הרצוי , והוא מתאמץ-זה מבחינה התנהגותית.
מבחינה פיזית, פשוט לקוחים מד חום ומודדים את טמפ' המנוע לאחר שהוא הושאר פועל זמן מה.
וחוץ מזה עבור על מה שערן כתב לך.

100shlomi
04-11-05, 15:30
לדעתי מצאתי את הבעיה בבדיקה ישירות בראדיטור המים מתחממים לטמפרטורת עבודה נורמלית הבעיה היא במקום שהתקינו את חיישן השעון המכני לפלאנץ של הטרמוסטט בצינור שבמקור אפשר להעביר גם קירור לסעפת ושם אין סירקולציה של מיים.
לאן נהוג לחבר את החיישן והאם יש מתאמים לכניסה לבלוק

ערן המסוקס
05-11-05, 21:54
אפשר לחבר בבלוק המנוע, יש פקק קרוב לחיבור בין סעפת הפליטה לאגזוז. לדעתי, לא כדאי לחבר לשם. הקריאה שם מושפעת מחום האגזוז ויראה לך שהרכב מתחמם בעיקר בנסיעה איטית.

אפשר להתחבר ליציאה על סעפת היניקה, אם היא מחוברת אצלך למחזור המים.
אפשרי להתחבר על הפלאנג' עם פלאנג' של סופה. עדיין גם במקרה זה, צריך שמערכת הקרור תעבור גם דרך סעפת הפליטה כדי שתהיה סירקולציה של מים.

אתה גם תמיד יכול לעבור עם שעון חום חשמלי שמחובר לחיישן החום המקורי בחלקו העליון האחורי של ראש המנוע.

100shlomi
06-11-05, 01:06
ערן אני מחפש את הדבר הטוב ביותר האם לדעתך שווה לחבר את חיבור המיים לסעפת ומה תפקידו במקרה שלי הוא מנותק , לגבי השעון האלקטרוני הוא מחובר אני פשוט רוצה גיבוי והקריאה של השעון המקורי (אלקטרוני) לא נראת נכונה

ערן המסוקס
06-11-05, 08:08
תפקיד המים בסעפת היניקה הוא לחמם את הדלק לפני כניסתו לתא השריפה. ע"י כך מוגדלת יעילות השריפה.

בקיצור, לדעתי כדאי לחבר את הסעפת.

-->