PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוואנה - יתרונות חסרונות עלויות?

asafk
16-04-16, 12:07
הרקע הוא כזה - משפחה עם 4 ילדים ועוד המון ג׳אנק לסחוב באופן כללי. מחפשים רכב גדול, לא מיניואן אלא ואן. באזור המחיר של 60 עד 80 אלף. חייב להיות אוטומטי. עושים 50 אלף קמ בשנה. אחרי הרבה חודשי חיפוש ממוקד כמעט התייאשו מלמצוא קראוול או טרנספורטר עם קילומטרז סביר ובמצב טוב שלא נחטף דקה אחרי שמתפרסם. בינתיים באופטימיות מרחיבים את החיפוש גם למרצדס ויאנו (בינינו... כנראה הרבה יותר טוב מקראוול), אבל גם כאלו אין.
הצעתי להם לחפש סוואנה למרות שברור שצריכת הדלק כפולה.
מצד שני זה אמור להיות רכב זול לאחזקה ושימוש אם משאירים את נושא הדלק בצד. אולי אפילו ההוצאות מתאזנות.
אני מכיר סוואנות רק מהתחום המוסדי, כלומר כשהן די חדשות. תנו קצת מידע בבקשה.
עלויות אמיתיות, טיפולים תחזוקה שוטפת.
צריכת דלק בעיקר בבין עירוני.
כלים עם מאות אלפי קילומטרים - להתרחק או אפשר לבדוק את המצב של הכלי הספציפי?

תודה.

אסף.

נמרוד
16-04-16, 13:12
יונדאי i800?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Asaf-a
16-04-16, 15:38
לא יודע לגבי סאוואנה אבל סיטרואן ג'מפי יכולה לתת מענה, אם איני טועה נכנסים 3 מקדימה ו4 מאחורה וכך יוותר תא מטען גדול, גיר ידני, דיזל, יש מבחר רכבים בשוק.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

kobiarava
16-04-16, 15:46
מה עם טויוטה הייאס? האיבזור אמנם ספרטני בהרבה מהסוואנות, בערך כמו השוואה בין סילבראדו להיילקס, אבל הכלים מאוד אמינים, חסכוניים יחסית בדלק ובאחזקה, וגם פחות מתנהגים כמו טנק או משאית בנהיגה. אנחנו מחזיקים 2 כלים, יחסית ותיקים עם מעל 400000 ק"מ ועדיין מניעים ונוסעים בלי שום בעיות, למרות שעובדים קשה, תחת הרבה נהגים ו-80% מהזמן נוסעים בדרכי עפר

קובי

omri_t
16-04-16, 16:30
לא יודע לגבי אמינות
במפגש האישי שלי עם סוואנות הן היו חדשות עד 3-4 שנים.
חלקן היו גם 4×4

נסעו המון ק"מ בתנאים מחורבנים.

והן בהחלט היו מתקלקלות לא מעט.
תקלות חוזרות גם כשחזרו מהמוסך. וזה לא שחסכו בעלויות...

מצד שני- זה רכב נהדר. חזק. נוח. מרווח. על סף המענג מבחינתי.

asafk
16-04-16, 17:16
לכל המציעים - תודה, אבל פיספסתם כנראה את ה"חייב אוטומטי"...
עמרי - דווקא בתנאים "מוסדיים" יש לי נסיון טוב איתן. כלומר כשהן מטופלות כהלכה ונהוגות על ידי נהגי יחיד.

אסף.

Asaf-a
16-04-16, 17:27
טויוטה פריביה

asafk
16-04-16, 19:36
תודה על ההצעות... מיניואנים עם מושב אחורי לגמדים זה לא הכיוון. ולפני שמציעים טויוטה סיינה, זה לא בתקציב. בדקנו ואנחנו יודעים מה מתאים ונופל בתקציב.
בקיצור, השאלה היא על סוואנה.
ושוב תודה.

אסף.

Asaf-a
16-04-16, 19:41
רק לידיעה, הפריביות המפוארות הגיעו עם 6 כורסאות נפרדות, 3 שורות של 2, מאוד מרווחות ועדיין תא מטען סביר, נסעתי רבות על כזו ומדובר על איכות חיים הן לנהג והן לנוסעים

itayhi
16-04-16, 19:55
לא מכיר סוואנה אבל אמשיך להציע כיוון אחר,
קרייזלר גראנד וויאג'ר.
אוטומט. צריכת דלק סבירה לגודל.
מושב אחורי ממש לא לגמדים (סבא וסבתא של האישה נוסעים
איתנו מדי פעם. הם בני 80+- ומסתדרים שם נפלא)
המחירון צונח ולכן בכמה עשרות אלפי שקלים אפשר למצוא משהו לא ישן מדי.
על הנוחות אין מה לספר. פשוט נפלאה.לא מכיר רכב נוח יותר...
תא מטען מרווח לגמרי! אצלנו בדגם הישן (2000) אני מכניס עגלת תינוק, טיולון, שתי "בימבות", תיקים ועוד היד נטויה.
בנוסף, שאר רצפת הרכב שטוחה לגמרי ויש עוד המון מקום לציוד.
זאת ועוד, גגון מקורי שמשאיר אופציה להטענה על הגג בנסיעות ארוכות.

סוואנה להתנהלות "משפחתית" היא אוטו ענק. לא יודע איפה הם גרים אבל בתוך העיר זה יהיה סיוט.

איתי

elibaba
16-04-16, 20:54
תשקלו אולי גם רודיוס, מכוער נורא אבל מרווח ובנוי כמוביל אנשים ולא מסחרי. גם יותר חסכוני בסולר.

Sent from my eMAX mini using Tapatalk

פלג_
16-04-16, 21:18
לגבי "מיני" וואן אני עם איתי, אומנם אני לא מכיר את הדגם של שנת 2000, אבל היה לי בארצות הברית קרייזלר גראנד וויאג'ר שנת 2014 במשך חודש ועם נסיעה של 3500 מייל.
חלק מהמסלול הרכב היה עמוס עד הסוף (הינו זוג) והבחירה ברכב הייתה מהסיבה שכל המושבים מתקפלים מתחת לרצפת הרכב.
אך גם במצב פתוח זה הרכב המשפחתי הכי מרווח שיצא לי לנסוע בוא, גם הסיינה של טויוטה הייתה אופציה אבל לא ניתן היה לקפל את המושבים כך שניתן היה להעמיס תצוגה שלמה של תערוכה בענף הבניה.
צריכת דלק הייתה מחוץ לעיר 1 ל 10.5
כך שאני יכול לסכם שבמידות שלו הוא רכב מדהים מכל הבחינות.

אם מדברים על מסחרי, כלומר סוואנה אז אני לא יודע הרבה לגבי המנוע 6.6 שנמצא בסוואנות החדשות חוץ משמועות.
אבל אני כן יכול לספר על מידות הרכב.
אני נוסע על סוואנה 2002 עוד מעט שנתיים, הרכב נקנה עם 260 אלף ק"מ והיום הוא כבר עם על 283 אלף.
אחרי מכירת הפראדו הרכב הזה משמש אותי גם בעבודה וגם ביום יום, וכמובן גם שיוצאים לטיולים.
אני לא מרגיש שום בעיה רצינית מבחינת הגודל, יש לרכב הגה מצויין ועם שדה ראיה לא רע, מצלמה אחורית/חיישני רוורס ואתה מסודר.
בסה"כ הוא לא באמת גדול כמו שזה נראה בהתחלה (יש דגם קצר ויש ארוך) לפחות מבחינת נהיגה.
אני לא מרגיש שום בעיה מבחינת חניות, נכנס כמעט לכל חניה בסביבת העיר, לא תל אביב אבל ערי השרון, מתרגלים לגודל.
מבחינת נסיעה, אני מאוד נהנה מימנו, הוא מושך לא רע (להבנתי הרבה פחות מהדגמים החדשים), מאוד נוח לנוסעים (ספסלים מקוריים, דגם ראלי)
מזגן מצויין כולל מזגן לנוסעים מאחור.
בגדול הוא אוטו מאוד נוח למשפחה, אנחנו יוצאים רק איתו שיש טיול.
יש לשים לב לרמות הגימור, יש נוסעים ויש מסחרי/עבודה, אם זה למשפחה ללכת על הדגם המפואר ביותר.

לגבי תחזוקה וצריכת דלק (אם כי זה פחות רלוונטי לטווח המחירים שאתה מדבר עליו, הרכב שלי מטופל כמו שצריך אם כי זה לא הרבה ביחס לזמן שהוא חיי אך הוא גם נקנה במצב מצויין.
עד היום הבעיה היחידה שהייתה לי היא של ה PMD שניתן לראות פה באתר.
צריכת דלק של 1 ל- 6.5 בנסיעה רגועה, הבנתי שבחדשות הצריכה טובה יותר.

בהצלחה

אומי5
17-04-16, 08:17
אסף, עוז (חיפושית כתומה ובאס קרם) מחזיק סוואנה שניה ומטפל אצל האחים, דבר איתו/איתם.

ניר ל
17-04-16, 20:20
איך נקרא המרצדס שמשמש נכים ? ויטו ?
קרובת משפחה מכרה כזה אחד חדש בקושי רב אחרי שבעלה הנכה נפטר, אאל״ט המחיר שביקשה היה 70k, מדובר ברכב מהשנים האחרונות שלא נסע כמעט. מי שקנה בסוף היה סוחר שמתעסק עם כלי הרכב האלה במחיר עוד יותר נמוך מן הסתם.

asafk
17-04-16, 20:35
כן. ויטו זה המסחרי בד״כ 5 מקומות, ויאנו דגם הנוסעים עם 6-7 מקומות.

אסף.

בוזי
18-04-16, 14:21
ויטו הוא המרצדס הכי יקר לאחזקה, גם יחסית לדגמי הפאר.
מחיר החלפים פשוט שערורייתי.

נמרוד
18-04-16, 14:33
בקיצור, ואני אומר את זה לאשתי כל הזמן בשיא הרצינות - אם אלוהים היה רוצה שיהיו למשפחה יותר משלושה ילדים, הוא היה דואג שיהיו בעולם מכוניות לא מביכות עם יותר מחמישה מושבים.

asafk
18-04-16, 18:03
אמן לזה. ואם הוא היה רוצה שיהיו לנו יותר משני ילדים הוא לא היה נותן לנו רק שתי ידיים. לא שזה עזר לנו.

אסף.

-->