PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות לגבי מחצלות בדואיות

Jacob80
17-04-16, 12:05
במסגרת נסיונות להבין איפה קונים מחצלת גדולה (5X5), עלתה השאלה איך המחצלות האלה מגיעות לכאן.
זה ייצור מקומי? ייבוא?

אם מישהו יודע מה המקור שלהן אשמח לפרטים.
בנוסף, פעם היו קונים אותן בשוק הבדואי (את הגדולות במיוחד), זה עוד רלוונטי או שיש מקומות עדיפים לקניה?

תודה
קובי

de fox
17-04-16, 12:19
את שלי קניתי ברהט

amotzg
17-04-16, 12:24
ממש מזמן קנינו שתים, אחת ברשפון ואז עוד אחת בירדן נדמה לי בעיר תפילה. כבר לא זוכר מספרים אבל המחצלת בירדן עלתה רבע מחיר.
אח"כ הסתבר לי שלא המצאנו כלום ומאוד נהוג להביא אותן ממדינות שכנות.
בטח היום מיצרים גם את הירדניות בסין ...

זיף
17-04-16, 12:36
מצאתי זולות לא מזמן בכלבו אסמעיל ווחש בסחנין.

eysham
17-04-16, 15:17
קניתי מזמן.... בשז"ר היתה מבצע.

idanw
17-04-16, 15:19
המחצלות הנמכרות בישראל (ובשטחים) מיוצרות ברובן בירדן.

wonderd
20-04-16, 16:13
מגיעים לצומת פוריידיס - פונים לכיוון פוריידיס, סיבוב בכיכה בכיוון חזרה, בצד ימין יש מקום גדול שמוכר כל מיני דברים שאנחנו צריכים :p יש לו מחצלות בכל מיני גדלים. הוא טוען שמייבא בעצמו.
דרך אגב, בלי קשר, יש לו גם כוסות נירוסטה דופן כפולה למי שמחפש..

המשוטט
20-04-16, 19:56
מגיעים לצומת פוריידיס - פונים לכיוון פוריידיס, סיבוב בכיכה בכיוון חזרה, בצד ימין יש מקום גדול שמוכר כל מיני דברים שאנחנו צריכים[emoji14]יש לו מחצלות בכל מיני גדלים. הוא טוען שמייבא בעצמו.
בברטעה יותר זול

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

boaz avrahami
20-04-16, 23:02
כמה זה בברטעה ואיפה בברטעה ראית

המשוטט
20-04-16, 23:11
הפועלים שעבדתי איתם ראו את כוסות הקפה הקטנות .
זה היה לפני כשנתיים
אין לי מושג איפה ספציפית ,אני מניח שבשוק בחנויות כלי בית.

היה הבדל של כשלושה או ארבעה שקלים לכוס

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

איל מ
20-10-22, 10:34
המחצלות הנמכרות בישראל (ובשטחים) מיוצרות ברובן בירדן.
הדילר מחצלות ומזרונים שלי הוא קשוע בטירה. יש לו שני סוגים בזמינות משתנה. הראשון- הרגילה, לטענתו מיוצרת בירדן, דומה עד זהה למה שיש בתחנות דלק. הסוג השני, באריגה צפופה יותר - ממצרים. בפעם האחרונה שקניתי היה לו רק את הירדניות, ומה שקניתי התחיל להתפורר אחרי כמה חודשים.

מגיעים לצומת פוריידיס - פונים לכיוון פוריידיס, סיבוב בכיכה בכיוון חזרה, בצד ימין יש מקום גדול שמוכר כל מיני דברים שאנחנו צריכים :p יש לו מחצלות בכל מיני גדלים. הוא טוען שמייבא בעצמו.
הייתי היום. מחצלות פושטיות, במחיר סביר בלבד. (4x4 ב150 שח).

דרור ברלי
20-10-22, 11:01
אני מסתובב לא מעט בירדן, כידוע....

לא ראיתי מחצלות למכירה בשום מקום, אבל גם לא חיפשתי ספציפית.
בפעם הבאה שאני שם, אברר ונראה מה. אם יהיו במחיר שווה, אביא כמה ואמכור לכם במחיר עלות.

באופן כללי לא ראיתי שם היצע גדול או קטן או בכלל, של ציוד מהסוג שאנחנו אוהבים.
המדריכים הבדואים המקומיים בפטרה ובואדי רם שנוסעים הרבה במדבר בהיילקסים 4X4, משוועים לכל סוג של ציוד. בעיקר ציוד חילוץ.
כל דבר שנקרע/השתפשף/התעקם/התקלקל ומבחינתי פסול לשימוש בישראל ופעם הייתי פשוט זורק לפח - היום אני שומר ומחלק להם.
הם אסירי תודה ומבחינתי אלה כמה ציפורים באותה מכה - גם נפטרתי מהזבל, גם עשיתי למישהו את היום, גם הוא השתדרג מהחבלים העלובים ששימשו אותו עד כה והיו הרבה פחות אפקטיביים/בטוחים לשימוש, גם "קיימות" ומיחזור, וגם זכיתי בחברים חדשים והוספתי לישראל קצת נקודות.

Snir
20-10-22, 11:17
לפני שבוע, בחנויות בעוג'א, מחצלת שמרגישה מאוד עבה ועמידה (ימים יגידו) 4 על 4 ב120 שח. אם קונים כמה דברים ומתמקחים קצת אפשר אפילו בפחות.

סולי
20-10-22, 11:33
מאמת ומחזק,
גם אני קניתי בעוג'ה.. שנהשעברה אחת קטנה בגודל 2×3 ושנתים קודם לכן 4×4
עבות פי 2 ממה שבנמצא..

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

נמרוד
23-10-22, 11:13
פעם או פעמיים בשנה בדרך לדרום אנחנו עוצרים בעוג'ה. על כביש 90 יש שורה של חנויות כלבו גדולות עם מוצרים "של פעם" מגוונים וזולים מאד. מחצלות בכל הגדלים, כלי מזון ובישול מנירוסטה ואלומיניום, כל מה שקשור לכירות גז כולל החלפת מיכלים, מנגלים, וכו. כל מה שצריך להשלים לטיול בזול, גם אם לא לפי התקן.

דרור ברלי
23-10-22, 12:01
פעם או פעמיים בשנה בדרך לדרום אנחנו עוצרים בעוג'ה. על כביש 90 יש שורה של חנויות כלבו גדולות עם מוצרים "של פעם" מגוונים וזולים מאד. מחצלות בכל הגדלים, כלי מזון ובישול מנירוסטה ואלומיניום, כל מה שקשור לכירות גז כולל החלפת מיכלים, מנגלים, וכו. כל מה שצריך להשלים לטיול בזול, גם אם לא לפי התקן.

עוג'ה באמת מקום טוב לקניות של ציוד בזול. אבל רק למי שבכל מקרה נוסע דרך הבקעה ועובר שם.

מיכלי גז לא תקניים ממקור לא ידוע? אתה מוכן להסתכן עם זה?
או ששכחת את הכירה של אורי טל שהתפוצצה עלינו לפני המון שנים?..........

נמרוד
23-10-22, 12:20
מיכלי גז לא תקניים ממקור לא ידוע? אתה מוכן להסתכן עם זה?

כן. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20221023/fa66f03003887c9d2aa2b7af1813b8c4.gif

איל מ
23-10-22, 13:28
לצערי/שמחתי אני לא עובר בעוג'ה לא בדרך דרומה ולא בדרך צפונה.
אז מחצלת תעלה לי עוד 20 שח. יאללה.

נדב42
23-10-22, 13:38
זה לא המחיר, זה האיכות/צפיפות.

מקסימום אם אין ברירה אז תיסע לירדן ...

AdiVitara02
27-10-22, 17:27

כן יש שם כל מיני דברים מעניינים
אבל הכוסות נירוסטה שלו החלידו לי
וכמו שכתבו כאן המחירים אצלו זה כמו בכל תחנת דלק

erezgur
27-10-22, 17:32
פעם אחרונה שקניתי מחצלת זה היה במקום הטבעי ביותר שניתן לחשוב עליו - KSP.

היה מבחר גדול יותר ממה שאני רואה כעת - https://ksp.co.il/web/cat/33544?search=%D7%9E%D7%97%D7%A6%D7%9C%D7 %AA

יוני5
27-10-22, 18:14
קניתי לפני שלושה שבועות מחצלת 3X3 באלונית.
כשהוצאתי מהשקית, נפרמו 2-3 חוטים
כשהוצאתי מהאוטו ליד הבית, עוד כמה קצוות.
בקיצור, לאחר שני טיולים, בשימוש סביר (מה זה לעזאזל שימוש לא סביר במחצלת :rolleyes:), המחצלת פרומה ונראית כמו מחצלת של כמה שנים.

בברכה,
יוני5

נמרוד
27-10-22, 18:38
(מה זה לעזאזל שימוש לא סביר במחצלת :rolleyes:)

אתה!

יוני5
29-10-22, 00:24
ניסיתי להימנע מלהזכיר שמות, אבל אתה לא מותיר לי ברירה אלא לציין שהעכוז שלך היה אחד מהשלושה שעשו שימוש במחצלת.

תמיד אפשר להימנע מהויכוח ביננו ולהאשים את שליין

PW
29-10-22, 10:17
הכוסות נירוסטה שלו החלידו לי
איך מזהים נירוסטה סינית / הודית???

לפי החלודה.

הדסופה
29-10-22, 12:42
אני קונה בפרדיס. יותר נכון קניתי. ואני מודה שאני לא משתמש בהן המון ( אני יותר טיפוס של כיסאות ) הן משמשות קצת לים או מתחת לאוהל 5 פעמים בשנה , אבל האחרונה נקנתה לפני 8 שנים או משהו כזה והן לא בדרך להתפרק
מחיר אני לא זוכר וגם אם כן זה כבר הסטוריה

יוני5
29-10-22, 13:21
איך מזהים נירוסטה סינית / הודית???

כמו שמזהים אלומיניום אנגלי

Crabbing
29-10-22, 20:06
אצל ״נוני״ (גרילים וציוד טיולים) באיזור תעשיה ביל״ו היה מבחר נאה. מזמן לא בדקתי.
בכלל חנות מומלצת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nirs
29-10-22, 22:08
אצל ״נוני״ (גרילים וציוד טיולים) באיזור תעשיה ביל״ו היה מבחר נאה. מזמן לא בדקתי.
בכלל חנות מומלצת.

+1

-->