PDA

צפייה בגרסה מלאה : בידוד רעשי כביש לרכב, האם אפשרי DIY ?

ניר ל
17-04-16, 21:42
קניתי רכב פרטי קטן , קיה ריו ידני 2014, 20k ק״מ עדיין עם הניילונים , צמיגי הנקוק במצב חדש, חתך לא נמוך , לחץ אויר 32 .
אחרי שסיימתי להיות מבסוט מזה שלא צריך למלא דלק ומהעובדה שהאוטו לגמרי במצב חדש ולא מכרו לי קומבינה, שמתי לב לנושא הרעש.
המנוע לא נשמע בכלל בסרק, גם בנסיעה הוא לא צועק, לעומת זאת רעש הצמיגים לגמרי מציק וחזק ביחס למה שאני מורגל מרכבי כביש ואפילו מהג׳יפים שהיו לי (הסגורים) .
נאמר לי שזה חלק מהעסקה בקניית רכב קומפקטי זול, לי נראה שהפח דק ביחס למשפחתיות יפניות וכנראה שלא השקיעו גם בשטיחי בידוד.
האם נגזר עלי לחיות עם זה ? האם לרכוש אטמי אזניים? או שיש דרך פשוטה לקנות יריעה של חומר מבודד ולהדביק מתחת לשטיחים ומעל בתי הגלגלים וזה יעשה את העבודה ?

six 4 life
17-04-16, 22:02
לטפל בבתי הגלגל האחוריים כמו שצריך צריך לפרק מושבים + השטיח הקבוע ברכב ולהדביק מתחתיו יריעות דיינמאט יעודיות להשתקת רעשים (יש כמה וכמה אופציות ויעודים ליריעות שלהם). אתה יכול להדביק רק מעל בתי הגלגל אבל אם אתה רוצה השתקה רצינית זה לעשות את כל הרצפה.
לגביי בתי הגלגל הקדמיים אתה יכול לפרק את הכנף פלסטיק הפנימית ולהדביק לה מצידה הפנימי יריעה תפוחה כלשהי (דיינמאט כבד מדי לשימוש הזה והכנף הפנימית תיפול איתו).

דרור ברלי
17-04-16, 22:18
נאמר לי שזה חלק מהעסקה בקניית רכב קומפקטי זול

יש משהו בזה.
קיה ריו 1.2 ידנית היא כלי רכב בסיסי וזול, לא מהמצטיינים בקטגוריה למרות שלדעתי האישית זה אוטו לא רע בכלל, מיועד מראש לפלחי שוק נמוכים ולציי רכב. מקסימום אוטו במינימום כסף וגם מאוד חסכוני. במכוניות הבסיסיות היצרנים לא משקיעים יותר מדי בחומרי בידוד אז אל תצפה מרכב כזה לתחושת איכות של משפחתית שיקרה ממנו בהרבה.

תברר מה עלות הדיינמאט שאתה מתכוון לרכוש וכמה זמן תצטרך להשקיע בדיפון הרכב. יש מצב שעדיף להחליף סט צמיגים למשהו שמרעיש פחות וכדאי להתייעץ עם צמיגאי מקצועי בפנצ'ריה אמינה - לא יודע אם יעלה הרבה פחות, אבל כנראה תוכל להזדכות על הצמיגים הקיימים ובעיקר תחסוך המון זמן.

ניר ל
17-04-16, 22:40
את הצמיגים האלו אני רואה גם על דגמי מכוניות חדשות אחרים כמו גולף, מניח ששם אין בעיית רעש...
אבדוק את הגישה לרצפה ואת הבידוד המקורי אם קיים, אני שומע את הרעש בעיקר מתחת לרגליים , אם זה פשוט אז לא יזיק לנסות קטע ואם יהיה אפקט כלשהו אז להמשיך.
איך הפיאסטה אגב מהבחינה הזאת ? היא הייתה המועמדת המועדפת בעיקר בגלל מחירון נמוך הרבה יותר אסל דווקא עליה כן נכתב שחתך הצמיגים הוא בעייתי משהו.

boaz avrahami
17-04-16, 22:47
המדבקות על הצמיגים החדשים מציינות גם רמת רעש על פי התקן.

תשקיע במערכת סאונד טובה

דרור ברלי
17-04-16, 23:17
לגבי הגולף - מכונית משתי קטגוריות גבוה יותר, ועוד כזו שממוצבת כ"פרימיום" עם חומרים ברמה גבוהה בהרבה, איכות הרכבה גבוהה בהרבה, בידוד טוב בהרבה וכמובן - ייעוד לשוק האירופי, היכן שנוסעים מהר באמת ורעשי מנוע/צמיגים/כביש מוגזמים לא באים בחשבון....

לגבי פיאסטה - לפחות דינמית, היא מכונית טובה בסדרי גודל מכל מה שאי פעם יגיע מהמזרח.
מצד שני יש לה יבואן שמוכר רק את מה שאפשר לדחוף במאסות לחברות הליסינג. הוא מביא ידנית במפרט דומה לקיה - 1.2 ליטר, 85 כ"ס. מצד שני היא מעט יותר קטנה מהריו שהיא לא סופר-מיני קלאסית אלא גרסת האצ'בק של משפחתית קטנה.

מה זה "חתך צמיגים בעייתי"?

ניר ל
18-04-16, 00:29
195/50 לעומת 185/65 , יותר רחב ונמוך. מתבאס שלא חשבתי על העניין הזה ובדקתי אותו, כי אם יש ייתרון מורגש לפיסטה בעניין הזה הייתי מעדיף אותה למרות החסרונות האחרים.

אמיר מ
18-04-16, 08:20
הכל עניין של בידוד וסוג הצמיג. בפסאט 2012 שהיתה לי עם דנלופ מקוריים רמת הרעש היתה גבוהה. איכלוס תא המטען בשמיכות וספוגים הקטין מעט את הרעש. מעבר לצמיגי מישלין ואחר כך לקונטיננטל תרמו מעט להפחתת הרעש או שהתרגלתי. לאחרונה עם מרצדס. מבט קצר לתוך בתי הכנף, מבהיר את ההבדל. במרצדס, לעומת הפסאט, הכול. מכוסה בצמר בידוד וכמעט לא חודר רעש מהצמיגים לתא הנוסעים. מה שכן, בסוף מתרגלים לכל רעש. סע שבוע בדיפנדר ואחר כך תחזור לקיה ותראה כמה היא שקטה

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

im_ri
18-04-16, 10:17
איפה קונים דיינמייט לבידוד במחירים סבירים בארץ?

ניר ל
18-04-16, 10:58
ממה קראתי בינתיים, הדיינמט יקר (אלפי ש״ח ליישום על כל רצפת הרכב ופנים הדלתות ומצריך פירוק תא הנוסעים.
האם התזת דבק/זפת על רצפת הרכב החשופה מהצד החיצוני לא תעשה בעצם את אותה עבודה ? הרי מדובר סה״כ בבידוד אקוסטי - משהו שיגרום לפח הדק לרטוט פחות.
תא המטען אכן ריק, לא חשבתי על עניין התהודה עד עכשיו. יאמר לזכות הרכב שאיכות ההרכבה דווקא טובה ואין קרקושים או זמזומים כלשהם.

נמרוד
18-04-16, 11:17
אתה הולך להרים את השטיחים ולהדביק כל מיני שטויות על פריבט מצ'וקמק? החלקת מהפסים. עוד תעשה על זה כתבה טכנית בג'יפולוג. סדרה של כתבות - "פרויקט קיה ריו". לאן הגענו.

six 4 life
18-04-16, 11:43
תתחיל בצמר בידוד מעל לכנף פלסטיק הקדמית בבתי הגלגל הקדמיים. זול ולא מסובך ליישום.

Asaf-a
18-04-16, 11:44
ברכב 5 דלתות וסטיישן במיוחד חשוב להקפיד שהמדף / וילון שמעל תא המטען תמיד סגור למעט כאשר יש מטען גדול , עוזר בהשתקה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
18-04-16, 12:25
איכות ההרכבה של מכוניות קיה החדישות היא בד"כ ללא דופי.
אבל זה לא הפח שרוטט אלא בידוד לא מספק שמאפשר לרעש הצמיגים לחדור פנימה. ככה זה באוטו בסיסי וזול.

הוספת בידוד איכותי אכן יקרה מאוד ולכן הצעתי לתקוף את הבעיה מכיוון הצמיגים.

ד ו ר ו ן
18-04-16, 21:57
לגביי בתי הגלגל הקדמיים אתה יכול לפרק את הכנף פלסטיק הפנימית ולהדביק לה מצידה הפנימי יריעה תפוחה כלשהי (דיינמאט כבד מדי לשימוש הזה והכנף הפנימית תיפול איתו).
ביצעתי את זה בהיילקס, עם חומר עבה וכבד משמעותית מהדיינמאט.
מחזיק בלי בעיה.

יש חומר של וירט, OEM דל לא מעט חברות כולל מרצדס.
זול ביחס לדיינמאט.

יש שרשור חומרי בישוב די מקיף איפושהו באתר.

אבל מסעים עם נמרוד, זה נשמע מיותר בפרייבט..
תחליף צמיגים לכאלו שידועים כשקטים יותר.

asafk
21-04-16, 18:03
חבל על השקעת המחשבה והאנרגיה.
תתרגל.
וסע 10 קמ״ש פחות. שם ההבדל הגדול.
(היה לי לפני כמעט עשור סיריון של העבודה. כל פעם שעברתי 120 הסתכלתי איזה חלון פתוח. מעל 140 את המחשבות שלי כבר לא שמעתי, ולדבר בטלפון בדיבורית היה בלתי אפשרי כבר ב90 קמ״ש... אחרי כמה שבועות, 250 קמ כל יום... הפסקתי לשים לזה לב)

אסף.

ניר ל
22-04-16, 01:37
Ok אני ארד מזה ... אסע יותר לאט ואשמע מוסיקה.

-->