PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכב פרטי 30 אלף

heminew
20-04-16, 23:11
מחפש המלצה לפרייבט בתקציב של 30 אלף.
לנהג יחיד (בלי נוסעים ובלי ציוד),
עליה מבית שמש לי-ם 3-4 פעמים בשבוע, שאר הזמן נסיעות קצרות של ק"מ בודדים.
יש משמעות לשמירת ערך של הרכב וה"שוק" שלו, היות וזה יהיה לתקופת ביניים של עד שנה (כנראה שאמכור אותו תוך שנה).

בעד בטיחות, צריכת דלק טובה, וכאמור-שמירת ערך ושוק.

אני מניח שאני מכוון לשוק הרכבים הקטנים (אך לא המיני בגלל העליות לי-ם) - פורד פיאסטה, יונדאי i20 וכדומה, אך פתוח לרעיונות.

תודה מראש
חמי

heminew
21-04-16, 19:07
אני אחדד את השאלה עוד-
האם רכבי הסופר מיני (דוגמת יונאי i10, סוזוקי אלטו וכו...) יכולים לעמןד בתנאים הנ"ל או שעדיף ללכת לכיוון הגדולים יותר (יונדאי i20, סוזוקי סוויפט וכו...)?

נמרוד
21-04-16, 19:44
מחר כשאתה נוסע מבית שמש לירושלים תסתכל מסביב ותשים לב איזה וכמה מכוניות אתה רואה, ותבין לבד שמיתוס "העליות לירושלים" כבר מזמן פג תוקף.

heminew
21-04-16, 20:08
נכון שהמיתוס כבר פג תוקף אך לא לגמרי - נדמה לי שלפיקנטו קשה יותר מלמאזדה 3. ומדובר אצלי על נסיעות תכופות.

asafk
22-04-16, 00:26
בגלל שיש כמה וכמה דרכים בין בית שמש לירושלים, אני, אישית, הייתי מחפש מכונית שתהיה בהגדרה "חמימה" עד "חמה", ומהנה לנהיגה. אם כבר נוהגים בדרכים הכי מהנות בארץ, אז למה לסבול במרוטי אלטו??
זו דעתי, גם אם זה אומר לרדת קצת בשנתון. שים לב שהדגמים החמים נשארים מבוקשים ושומרים על ערכם היטב, בכל היצרניות, לאחר ירידת הערך של השנים הראשונות.

אסף.

דרור ברלי
22-04-16, 01:05
"הדרכים הכי מהנות בארץ" עמוסות באופן קבוע במשפחתומטיות שנהגיהן החולמים בהקיץ מבוהלים מהצל של עצמם ועל כן זוחלים ומפריעים לכל מכונית "חמימה/חמה" לנצל ולו חלקיק מהפוטנציאל שלה. המכונית המהנה לנהיגה עלולה להתגלות כמתסכלת ומעצבנת - גם שילמת יותר וגם לא נהנית....

ניר ל
22-04-16, 01:45
אם אתה לא שולל ידנית, אז פיאסטה ידנית תעשה את העבודה ובתקציב הזה אתה יכול לקבל אחת די חדשה, לסחיבה בעליות אתה לא צריך לדאוג,אבל אל תצפה לצריכת דלק קרובה אפילו לנתוני היצרן. מ 30 אלף אתה כבר לא תרד הרבה כל שנה.
אפשר להוציא מהמכוניות האלו צריכה חסכונית מאד, אבל רק בנהיגה מאד עדינה ורגועה, לא במאמץ.
בנוסף לכך - אמנם הביקוש לידניות נמוך, אבל כך גם ההיצע ולא תצטרך להקפיץ את המודעה כל חצי שעה רק כדי להישאר בדף הראשון...

heminew
22-04-16, 08:54
אסף-רעיון נחמד. אבל את הדרכים האלה אני משאיר לשישי אחה"צ כשיש לי זמן (+ טבילה במעיין ... ), שאר הזמן זה כביש 1.

פיאסטה ידנית לא מצאתי מודעות בשנתונים הרלוונטים (2009-2011)

מה לגבי סקודה פביה ידנית 2009? או שעדיפות המיני כגון היונדאי i10 אוטומט 2011 או שברולט ספארק 2011 ידנית?

חמי

דרור ברלי
22-04-16, 12:49
כדאי להעדיף ידנית לא רק מהשיקולים של סחיבה, צריכת דלק ואמינות, אלא גם מהשיקול של קלות מכירה בעתיד.
זה נכון שהשוק המטומטם נוטה להעדיף אוטומטיות, אבל הרי אוטומטיות מכל הסוגים יש כמו זבל. ממש הצפה. מאות אלפי מכוניות למכירה שמעלות אבק ומתינות עד בוש לרוכשים. למה שירצו דווקא את שלך?.....

הביקוש לידניות יותר קטן, אבל הרבה יותר ממוקד. מי שרוצה ידנית לא יתפשר - ואין הרבה ידניות. אני מבטיח לך שידנית תימכר מהר יותר.

heminew
22-04-16, 14:22
דרור, תודה על העצה.
גם באופן אישי אני מעדיף ידניות...

יש למישהו היכרות עם אחת המכוניות שרשמתי למעלה? כולם זוכות לרשמים טובים במבחני דרכים (לא בהכרח בשנתונים שהזכרתי) ונדמה לי שלכולם גם יש ביקוש כמשומשות (בעיקר ל i10)

דרור ברלי
23-04-16, 11:18
בהנחה שהמבחנים נערכים במקצועיות וללא הטיות למיניהן (מסיבות פרסומיות וכו' ואני לא אוסיף) כל המכוניות זוכות לרשמים טובים במבחני הדרכים פשוט כי אין היום מכוניות גרועות. לכן גם מבחני סולו, במקרה של מכוניות "רגילות" לא תמיד שווים הרבה. רק מבחן השוואתי יכול להראות את ההבדלים בין מכונית טובה למכונית יותר טובה.

ידניות מול אוטומטיות - כעיקרון ידנית תמיד עדיפה.
אבל במציאות, חשוב לבדוק טוב טוב כל דגם בנפרד ומה המפרטים שהגיעו לישראל.
דגמים רבים הגיעו לישראל רק בגרסאות אוטומטיות ואחרים עשו טובה והביאו גיר ידני רק עם המנוע הבסיסי בהיצע.
קיה פיקנטו למשל - מכונית מיני מצויינת עם שמירת ערך מעולה וסחירות מטורפת (ולא בתקציב שלך), מציעה גיר ידני רק עם מנוע ה-1 ליטר החלש. אם אתה רוצה את מנוע ה-1.2 החזק יותר תצטרך להתפשר על גיר אוטומטי, או על דגם "ספורט" יותר יקר ופחות פרקטי (3 דלתות, אוטו יפה וקצת יותר מאובזר, אבל כמובן אינו מכונית ספורט ואפילו לא "ספורטיבית חמימה" בשום אספקט).
יונדאי i10 כנ"ל - ידנית הגיע הרק עם מנוע בסיסי (1.0 או 1.1). ה-1.2 החזק יותר הגיע רק אוטומטי.

שתי אלה בפירוש נוסעות טוב יותר בגרסת ה-1.2 אוטומטי מאשר ה- 1.0 ידני.
עוד משהו - שתיהן לא בדיוק חסכוניות כמצופה ממכונית מיני.
אם הסחירות ומהירות המכירה חשובות לך - שתי אלה הן הסחירות והמבוקשות ביותר בקטגוריית המיני.

אם צריכת הדלק היא הפקטור הכי חשוב - הנבחרות שלך יהיו סוזוקי אלטו, פיאט פנדה, פיז'ו 107/סיטרואן C1/טויוטה אייגו. כולן רק בגרסה הידנית כמובן.

איל מ
23-04-16, 17:02
לא ציינת בהודעה המקורית אבל אם אתה מתכנן לעלות לירושלים על בסיס יומי בשעות הבוקר מוטב שתשכח מידני. 90 אחוז מזמן הנסיעה שלך יהיה בפקק ואתה תרצה להתאבד אחרי שבוע.

heminew
23-04-16, 23:20
תודה

אני בדר"כ עולה לירושלים אחרי הפקקים הכבדים

heminew
24-04-16, 00:09
אני מוסיף שאלה - לא בטוח שיש תשובה ברורה-

מה דעתכם לגבי קניה מ"סוכנויות רכב"? יש יתרון בכך שאפשר לראות הרבה רכבים בו זמנית ולבחור אחד (במקום לחפש אחד אחד, ולקחת כל רכב בנפרד לבדיקה וכו'...) וגם המחיר ההתחלתי שהוא זול יותר.
אך אני תוהה לגבי הסחירות של רכב כזה בהמשך. השאלה האם לדעתכם משמעותית יותר קשה למכור רכב כזה בגלל ההיסטוריה שלו או שהיום בגלל שיש כל כך הרבה רכבים הם היסטוריה כזו, אז זה פחות רלוונטי ממה שהיה פעם.

ניר ל
24-04-16, 11:41
לדעתי תהיה פגיעה קשה בסחירות... אנשים לא יתקשרו. אבל יש את האופציה לבצע טרייד אפילו באותו מגרש גם בעתיד.
הרכבים הנפוצים הם בהיצע כל כך גדול, כך שהסינון הראשוני לפי יד פרטית/ יד ראשונה/ קמ נמוך, עדיין משאיר מבחר עצום.
אני הגדרתי, קמ נמוך,יד ראשונה, מיקום קרוב, מחיר מבוקש מחירון מינוס (לפני מיקוח) לפני שבכלל התקשרתי, כלי רכב לא נפוצים (ידניים) עדיין לקח לי מעט זמן למצוא מועמד ושבוע אחרי הופיע היצע עוד יותר קרוב למה שרציתי...

-->