PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - חרמש חשמלי ששווה את הכסף ?

נדב42
21-04-16, 19:55
הי,

אני שוקל לקנות חרמש חשמלי, לטובת המלחמה בעשבים השוטים בחצר ...
יש מוצרים טובים או שהכל דרעק ?

אשמח להמלצות מנסיון אישי :)

zagi
21-04-16, 21:50
יש .... חרמש מוטורי , וגם באלה יש דרעק .

נדב42
21-04-16, 22:03
יש לי, נמאס לי לתקן אותו ...

zagi
21-04-16, 22:22
תקנה אחד טוב ותדאג לתחזק אותו כמו שמתחזקים אופנועי שטח ועוד ... , לפי שעות מנוע .

ותדאג לפלגים איכותיים .

ד ו ר ו ן
21-04-16, 22:30
חשמלי טוב במקה הטוב לסדר פינות שמכסחת דשא לא מגיעה אליהם וזהו.

אל תצפה מהם להצליח להתמודד עם דברים יותר עבים מדשא.

shmulikbg
21-04-16, 22:43
אני משתמש במכשיר של בוש. בהחלט מתמודד בכבוד עם עשביה גבוהה ועבה.
מומלץ.

נדב42
21-04-16, 22:57
שמוליק, תוכל בבקשה לשלוח קישור לדגם הספציפי ?

cj 64
21-04-16, 22:58
בתור גנן של 30 שנה חרמשחשמלי לא שווה כלום
אולי בהתלהבות הראשונה זה עושה לך טוב כי הצלחת לקצוץ את מה שרצית אבל ה"אבל"מאוד גדול תקנה חרמש מקצוע יד 2
גל

נדב42
21-04-16, 23:02
גל, יש לך זכרון קצר ...

צחי66
21-04-16, 23:05
אני משתמש באותו הומלייט מוטורי כמעט 20 שנה. לדעתי המפתח לאמינות במכשירים האלה זה שימוש בתערובת טרייה בהכנה עצמית לפני ההפעלה. דבר נוסף זה שימוש בעובי הנכון של חוט. עבה מדי דופק את המיסב.

shmulikbg
21-04-16, 23:06
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=417917

נדב42
21-04-16, 23:08
אני מניח שעבור מי שמשתמש בחרמש אופן יומיומי או קרוב לזה, המוטורי הוא מתאים, אבל אם משתמשים בו רק פעם בחודש-חודשיים-שלושה, זה נהייה סיוט להתניע ...

ד ו ר ו ן
21-04-16, 23:13
שמוליק,
לכזה התייחסתי בתגובה שלי.

תגדיר עשבייה עבה.
חובזה צעירה זה לא הצליח לקחת.

shmulikbg
21-04-16, 23:23
אני משתמש במחסנית של החוט העבה. אולי פה טמון ההבדל.

kobiarava
21-04-16, 23:46
כמה דברים לגבי חרמשים:
1) תחזוקה-מי שלא מתחזק, שלא יצפה שיעבוד לו. בדיוק כמו שלא מזניחים רכב ללא טיפולים. תחזוקה צריכה להיות ניקוי פילטר אויר, לפלאג, גירוז הגיר בראש ונטרול חופשים לפי הצורך
2) תערובת דלק-קריטי ביותר, להשתמש בתערובת טריה, עד שבועיים מיום ההכנה, 4% שמן 2 פעימות איכותי. אין פשרות ואין קיצורי דרך
3) למי שמתקשה בהתנעה אחרי אי שימוש ארוך- בסיום השימוש חובה לסגור ברז דלק אם יש או לרוקן את מיכל הדלק, ואז להפעיל את הכלי עד שנגמר הדלק בקרבורטור ובדרך. רק ככה מבטיחים שלא יישאר דלק שיתנדף וישאיר משקעים שבתורם יסתמו מעברים בקרבורטור ויקשו על ההתנעה. כדאי לנקות קרבורטור בכלי שמתקשה להניע או לא מחזיק טורים או מגיב באיטיות, פשוט בהתזת ספריי קרבורטור ללוע.
בסה"כ הכלים הטובים צריכים להיות מאוד אמינים בתחזוקה נכונה, ובטח שבשימוש ביתי אין סיבה שלא יעמדו במשימה או לא יפעלו כמו שצריך כשצריכים אותם

בהצלחה-קובי

kobiarava
21-04-16, 23:49
דבר נוסף, בשימוש המקצועי הקסטה לחוט נגלל היא פאסה לגמרי, יש פתרונות אחרים ויעילים בהרבה, המועדף עליי הוא ראש jet-fit של אורוגון, עם מייתרים שמגיעים חתוכים מראש לפי מידה, משוננים בעובי 6-7 ממ, הרבה פחות בלאי והרבה יותר אפקטיבי

קובי

ד ו ר ו ן
22-04-16, 00:53
אני משתמש במחסנית של החוט העבה. אולי פה טמון ההבדל.

ניסיתי חוט עבה.
ניסיתי חוט מרובע.

החוטים הכבדים מעמיסים על המנוע.

לא זה ולא זה מתקרבים בכלל לחרמש מוטורי בנזין.

בחצי עלות נוספת אתה קונה סיני חדש, או משופץ על אחריות של יצרנים מובילים.

נדב42
22-04-16, 08:58
קובי תודה על ההסבר. עכשיו יותר ברור לי מקור הבעיות, ומצד שני גם יותר ברור לי שבשימוש שאני צריך, כלומר רבע עד חצי שעה פעם בחודש-חודשיים-שלושה חרמש מוטורי לא יתאים לי - יותר התעסקות בלשמר אותו מאשר להשתמש בו ...

אז ברשותכם נחזור לחשמליים - הבעייה היא רק כוח מנוע, או שיש עוד בעיות במבנה שפוגעות ביכולת הביצוע או באמינות לאורך זמן ?

האם יש שיפורים או סוגי "להבים" שישפרו את היכולות של חרמש חשמלי ?

לצורך הדיון, חוביזה זה המקסימום שאני מצפה מכלי כזה.

תודה למסייעים 😊

omri_t
22-04-16, 09:00
יש לנו אחד מוטורי כבר כ 6 שנים. נקנה משומש.
בהגדרה אנחנו מזניחים אותו.
עובד 4 או 5 פעמים בשנה.
שוכב זרוק במחסן
מקבל דלק ושמן זבל

עד היום חמסה חמסה תמיד מניע ותמיד עובד.

לפני שנתיים אבא שלי חס עלוו והוא הלך לטיפול.

ד ו ר ו ן
22-04-16, 09:41
אז ברשותכם נחזור לחשמליים - הבעייה היא רק כוח מנוע, או שיש עוד בעיות במבנה שפוגעות ביכולת הביצוע או באמינות לאורך זמן ?

האם יש שיפורים או סוגי "להבים" שישפרו את היכולות של חרמש חשמלי ?

לצורך הדיון, חוביזה זה המקסימום שאני מצפה מכלי כזה.

תודה למסייעים [emoji4]
הבעיה היא כוח המנוע ביחס לחוט עבה מספיק כדי לחתוך עשבייה שהיא יותר מעדינה.

איזה עובי גבעול אתה מתכוון בחובזה?

להצצות הירוקות הקטנות של תחילת העונה זה יהיה בסדר.
מעל 20-30 ס״מ של צמח אתה במלחמה סיזיפית על הכלי הזה.
הגבעולים פשוט קשים מידי למכשירים האלו.

זאת הסיבה שעברתי לבנזין.

lizard
22-04-16, 09:57
זה לא נכון להשתמש בחוט לשיחים וצמחים בעלי גבעול עבה. בשביל צמחיה שכזו צריך סכין.
לי יש 2 מכשירים, אחד קטן עם חוט, שני טיפה יותר גדול עם סכין.
ביחד הם נותנים לי מענה די סביר.
אגב, אני ממליץ קודם כל לרסס ורק אחרי שהעשביה צהובה/נבולה אז לקצץ. הרבה יותר קל למכשיר ולעבודה.

shachar
22-04-16, 10:14
ואם העלת את נושא הריסוס....
אם אני מקפיד לרסס פעמיים בשנה, לפני החורף ובתחילת האביב. כמעט אין עשביה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-04-16, 11:10
דבר נוסף, בשימוש המקצועי הקסטה לחוט נגלל היא פאסה לגמרי, יש פתרונות אחרים ויעילים בהרבה, המועדף עליי הוא ראש jet-fit של אורוגון, עם מייתרים שמגיעים חתוכים מראש לפי מידה, משוננים בעובי 6-7 ממ, הרבה פחות בלאי והרבה יותר אפקטיבי

קובי
לפי הסרטונים נראה מאד מרשים.
עד איזה עובי גבעול זה מסוגל להתמודד?

אני עובד עם סכין, ולפי הסרטונים נראה שיש יתרון מסויים לחוטים האלו.

boaz avrahami
22-04-16, 11:31
ואם העלת את נושא הריסוס....
אם אני מקפיד לרסס פעמיים בשנה, לפני החורף ובתחילת האביב. כמעט אין עשביה.

אני כמוך בגישה של תחזוקה מונעת.
בשונה ממך בחרתי לתחח כל כמה חודשים ופעם בשבוע אני עושה סיבוב של עשר דקות עם מכסח ידני מושחז ונותן בראש לכל עשב שמרים את הראש. התוצאה שהאדמה תמיד נראית רעננה ונקיה.

החרמש שלי שכח מתי התנעתי אותו בפעם האחרונה

lizard
22-04-16, 13:06
אני לא יכול לומר שאני מקפיד לרסס, בכל זאת 3 דונם (וזה מתקשר לשירשור על בניית מרסס) אבל בגדול כל כמה חודשים מעביר ריסוס באיזורים ההומים (איזור הכביסה, משחקים, מסגריה וכדומה).

נדב42
22-04-16, 13:19
הציעו לי עכשיו את זה:

http://www.agrotechnik.co.il/product/%D7%97%D7%A8%D7%9E%D7%A9-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-stiga--alpina-sb-1000-j?aff=Zap&aff_a=1 (http://www.agrotechnik.co.il/product/%D7%97%D7%A8%D7%9E%D7%A9-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-stiga--alpina-sb-1000-j?aff=Zap&aff_a=1)

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/b5ae7604013e6e2ab48ed94a6b8adc25.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160422/08213513da69d21e3210f651ecc6ab1c.jpg

חרמש חשמלי בהספק של 1000W עם להב מתכת בנוסף לחוט הרגיל. עולה כאלף ש"ח. מה דעתכם ?

kobiarava
22-04-16, 14:00
לגבי ה-jet-fit, אם אני זוכר נכון מדברים על 3/4". היתרון שאני רואה לאביזר הזה לעומת סכין\נינג'ה\דיסק\שרשראות הוא המשקל המסובב הנמוך בהרבה, משמע פחות עומס על המיסבים, והפחתת הסיכון שקשור לפגיעה בחצץ, אבנים וכ'ו, שבראשים המתכתיים עפים בעוצמה מסוכנת. המיתרים היעודיים חזקים מאוד, ובמצב של ריבוי עישביה 'כבדה' ניתן לשלב 2 ראשים ביחד בהצלבה, מה שמכפיל את כושר החיתוך. מפעיל שעובד ימים מלאים ואינטנסיביים מחליף 4-5 זוגות חוטים ביום.

קובי

ד ו ר ו ן
22-04-16, 14:39
באלף שקל לא הייתי בכלל מתלבט וקונה אחד על בנזין.

יש סינים חדשים ב-750, ויש משומשים מחודשים עם אחריות בסיסית מהמשווקים בסביבות המחיר הזה.
כלים שבמקור עולים 2000-3000 , בקושי עבדו אצל אנשים בחצר ומיועדים למכירה.

זה לא עלה עד כה, אבל החשמלי דורש כבל מאריך ארוך מאד כדי שיהיה נוח לעבוד בחצר.

נדב42
22-04-16, 15:29
דורון, התחושה שלי היא שבסוג השימוש שלי החשמלי ישרוד הרבה יותר טוב.
לא צריך טקס ערבוב דלק לפני ולא ריקון קרבורטור אחרי. פשוט להוציא מהחחסון ולהשתמש.

המחשבה לקנות חשמלי לא היתה בגלל המחיר אלא בגלל השימושיות והאמינות בתנאי השימוש שלי, כך שמבחינתי אם חשמלי ומוטורי באותו המחיר יעשו שניהם עבודה טובה, ללא ספק אעדיף את החשמלי ...

ואני שוב מזכיר, יש לי מוטורי בבית שכבר התייאשתי מלהשמיש, אין לי שום רצון לחזור על הסאגה הזאת.

האם לדעתכם מוצר כפי שהצגתי יוכל לעשות את העבודה ולשרוד כמה שנים טובות של שימוש מועט ?

אה, וכמובן שכבל מאריך זה ממש לא הבעייה (אני לא מאמין שבכלל כתבת את זה ...). יש לי כבל ארוך בחצר, ואם הוא לא יספיק אז אשקיע עוד כמה עשרות שקלים, זה בוודאי לא שיקול ...

shachar
22-04-16, 16:28
יש נטענים....

פלג_
22-04-16, 16:35
יש לי חרמש חשמלי ישן (בן 20 לדעתי) מאוד איכותי ועדיין עובד, הוא נקנה עוד לצורך עבודות בבית הישן, 2 דונם של עשב.
שעברתי לבית אחר עם גינה קטנה כ 30 מטר דשא קניתי חרמש חשמלי קטן כדי להגיע לאיפה שהמכסחת לא נכנסת.
לא היתה לי את הסבלנות להתעסק עם הבנזין, לאחסן אותו במחסן, טיפולים, תערובת וכו' ובנוסף לזה היה הרבה יותר נוח לעבוד עם החשמלי לעבודות כאלו הבנזין היה מאוד חזק ומסורבל לעניין.

החרמש החשמלי הוא של חברת גרדנה http://www.gardena.com/ca/en/, בייחס לכל הזבל שמצאתי בחנויות הוא היה נראה הכי איכותי.
עד היום הוא עוד עובד כמו שצריך אצל השכן שלי, אני עברתי לדשא סינטטי.

נדב42
22-04-16, 17:27
יש נטענים...

שיהיה להם לבריאות, לא בשבילי. חשמלי פשוט עם כבל, KISS ...

חג שמייח לכולם :)

asypeer
23-04-16, 08:04
מניסיון עם חשמלי של הבזול ב300₪!(טורנדו נראה לי קראו לו..) - זבל סיני שאחרי 10 דקות החזיר נשמתו. עדיף להשקיע יותר במותג מוכר. מעברי כמש״ק נוי בהיאחזות - קיבלנו מוטורי חדש של מיצובישי, עם סכין מסתובבת היינו מורידים איתו עצים קטנים - כלי קטלני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מוטי ג.
23-04-16, 08:33
ברור לי שפות"ש כבר החליט, ויקנה מה שמתאים לו, אבל לדעתי קצת הגזמתם עם ההפחדות לגבי תחזוקה של מוטורי,
יש לי קיט קומבי של סטיל, בן 10 בערך, עובד שעתיים בחודש גג.
הוא מתודלק בבנזין ממיכל הדלק של הריינג'ר + תערובת 2% של שמן סטיל( צבע סגול כזה ). השמן במיכל מחזיק עד שנגמר.
אף פעם לא רוקנתי את המיכל,
אף פעם לא רוקנתי את הקרבורטור,
אף פעם לא החלפתי פלג, ולא היה צורך לנקות אותו,
מניע ב 2 משיכות( ראשונה עם צ'וק, שנייה בלי )

לפני הסטיל שהוא גם חוט וגם מגזמת וגם מסור שרשרת היה לי מגזמת חשמלית ועבודה איתה עם כבל מאריך היה סיוט.

חג שמח!

שכחתי:
הוא כמובן לא בקטגוריה של ה"זולים".

נדב42
24-04-16, 14:40
ברור לי שפות"ש כבר החליט
עוד לא ... ההתלבטות ביא בין חשמלי טוב לכלום...

רון נחמן
30-04-16, 18:10
טוב, אז כמתבונן מהצד ובעל גינה קטנה,
נתקלתי במבצע הזה ב"הגרעין" (http://www.hagarin.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-2808-%D7%97%D7%A8%D7%9E%D7%A9-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-GARDENA.aspx), והזמנתי...
מקווה לדווח שבוע הבא.

נדב42
30-04-16, 19:15
תראו מי פה :)

איזה מבצע ?

רון נחמן
30-04-16, 19:57
תראו מי פה :)

איזה מבצע ?

בדיוק מה שאני חשבתי כשראיתי את היוזר שלך...

שים לב שיש לינק בהודעה שלי למעלה. החרמש של גרדנה ב-699 ש"ח. לא על סוללה (מה אני צריך סוללה שאצטרף להחליף עוד כמה שנים?).
אם ה"דיל" פחות קריטי לך מהכלי עצמו אז חכה קצת ותיקח אותו לסיבוב (זה מצחיק כי הוא מסתובב. אז חה).

גיתאי נוה
02-05-16, 22:56
קניתי חרמש חשמלי של חברה טובה (בת של מקיטה) לפני יותר משנה.
המכונה עובדת נהדר, אבל החוט כל הזמן נקרע והדפיקות בד"כ לא מאריכות את החוט כך שאני משקיע 20% זמן גיזום ו-80% זמן פירוק והרכבת קסטה מחדש.
ניסיתי חוט עבה, ניסיתי חוט דק.
ניסיתי בכיוון החץ, ניסיתי כנגד כיוון החץ.
הגעתי למצב מוטרף שזרקתי כמה פעמים את הכלי בכח על הדשא (מתעצבן שזה לא בטון באותו מעמד) מלווה בארטילריה של קללות שוק נמרצות על הכלי הזה, על הממציא שלו ועל האימ-אמא של הממציא שלו כולל תפילה לאלוהי הכלים שייכלא בגולג הסובייטי עם עבודת פרך בחרמש כזה עד יומו האחרון על האדמה המכוסחת הזאת.
ואשתי נקרעת מצחוק.
וזה עוד יותר מעצבן אותי ואני כבר מטפס לטמפרטורות שאני מסוגל לנגוס את החרמש בשיניים שלי בגלל שהיא מבסוטית עלי.
התקרחות טוטלית היא רק עניין של זמן עם הזבל המטונף הזה.

צ'מע נדב42, אני אציע לך את עסקת חייך:
בוא אלי, קח את החרמש החשמלי המזורגג הזה שעובד ללא דופי וללא תערובות, חינם אין כסף.
אחר כך צפר לי איך היה.

אני מחפש מוטורי לשימוש ביתי של עד חוביזות בריאות.
איפה אפשר למצוא משומשים\משופצים באחריות בתקציב שפוי? דורון?

תודה

ד ו ר ו ן
02-05-16, 23:11
גד-גינון במושב קידרון.

חדשים ומשומשים.

אין גילוי נאות כי לא צריך.

נדב42
03-05-16, 07:46
חחח ... Gnaveh, אתה מוזמן לקבל את הנבלה המוטורית שלי, גם היא חינם אין כסף. (אבל תכין כפפות עבודה, אתה תזדקק להן ...)

נדב42
03-05-16, 08:26
רון, אשמח לסיבוב ...

boaz avrahami
03-05-16, 08:53
קניתי חרמש חשמלי של חברה טובה (בת של מקיטה) לפני יותר משנה.
המכונה עובדת נהדר, אבל החוט כל הזמן נקרע והדפיקות בד"כ לא מאריכות את החוט כך שאני משקיע 20% זמן גיזום ו-80% זמן פירוק והרכבת קסטה מחדש.
ניסיתי חוט עבה, ניסיתי חוט דק.
ניסיתי בכיוון החץ, ניסיתי כנגד כיוון החץ.
הגעתי למצב מוטרף שזרקתי כמה פעמים את הכלי בכח על הדשא (מתעצבן שזה לא בטון באותו מעמד) מלווה בארטילריה של קללות שוק נמרצות על הכלי הזה, על הממציא שלו ועל האימ-אמא של הממציא שלו כולל תפילה לאלוהי הכלים שייכלא בגולג הסובייטי עם עבודת פרך בחרמש כזה עד יומו האחרון על האדמה המכוסחת הזאת.
ואשתי נקרעת מצחוק.
וזה עוד יותר מעצבן אותי ואני כבר מטפס לטמפרטורות שאני מסוגל לנגוס את החרמש בשיניים שלי בגלל שהיא מבסוטית עלי.
התקרחות טוטלית היא רק עניין של זמן עם הזבל המטונף הזה.

צ'מע נדב42, אני אציע לך את עסקת חייך:
בוא אלי, קח את החרמש החשמלי המזורגג הזה שעובד ללא דופי וללא תערובות, חינם אין כסף.
אחר כך צפר לי איך היה.

אני מחפש מוטורי לשימוש ביתי של עד חוביזות בריאות.
איפה אפשר למצוא משומשים\משופצים באחריות בתקציב שפוי? דורון?

תודה

לא מכיר חשמליים אבל במוטוריים ( ואני משער שגם בחשמלי) קסטה וחרמש זה שני דברים שונים בתכלית.
יתכן שאינך מתפעל את הקסטה נכון ולכן אתה סובל ויתכן שהקסטה מאיכות נחותה אבל קסטה לרוב זה חלק מתכלה שאפשר להחליף באחר איכותי יותר....

נסה לראות ביוטיוב כיצד מלפפים חוט
או בקיצור RTFM

https://youtu.be/m4Vkq2L7fwo

גיתאי נוה
03-05-16, 09:03
תפעלתי מכל כיוון, מקולל היום שהבדיחה החשמלית נולדה לאוויר העולם.

נדב42, נשמע לי כמו קטע לא נורמלי בשרשור הזה - שני המתוסכלים מצליבים נבלות ואחר כך מעלים חוות דעת לטובת הציבור היקר, כולל הקלטות אותנטיות של קללות בשפות נבחרות.
מולך בפרטי

נדב42
03-05-16, 09:23
שני המתוסכלים מצליבים נבלות ואחר כך מעלים חוות דעת לטובת הציבור היקר, כולל הקלטות אותנטיות של קללות בשפות נבחרות.

זורם :)

מויש
04-05-16, 21:20
ואם בנושא דשא עסקינן.. כמה אמור לעלות מ"ר שטיח דשא? (רק השטיחים, ללא הכנה, שטילה וכו')

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

asafpeleg
04-05-16, 21:29
ואם בנושא דשא עסקינן.. כמה אמור לעלות מ"ר שטיח דשא? (רק השטיחים, ללא הכנה, שטילה וכו')

Sent from my SM-J700F using Tapatalk
קניתי סופר אלטורו לפני חודש ב 18 ש"ח למ"ר. שקל יותר שקל פחות למ"ר מהסוג הזה זה מה שמוכרים היום.

omri_t
04-05-16, 22:49
שילמתי 19

נדב42
01-10-16, 23:03
נדב42, נשמע לי כמו קטע לא נורמלי בשרשור הזה - שני המתוסכלים מצליבים נבלות ואחר כך מעלים חוות דעת לטובת הציבור היקר, כולל הקלטות אותנטיות של קללות בשפות נבחרות.

סיכום ביניים מהצד החשמלי: החרמש החשמלי של גיתאי תקין מבחינת המכלולים, אבל כמו שגיתאי תאר בעסיסיות - לא ממש מספק את הסחורה בפועל.
עד כמה שאני מצליח לנתח ולהבין, נראה שהבעייה נובעת או מהקסטה או מהחוטים, ולא מהחרמש עצמו. החוטים נקרעים באופן קבוע ממש בפתח היציאה מהקסטה ואז כנראה שאין מספיק כוח צנטריפטלי כדי למשוך את החוט החוצה. הסיבה שהרוט נקרע דווקא שם יכולה להיות בגלל מבנה הקסטה או מבנה החוט. נתוני החרמש: 9000 סל"ד עם מנוע של 450W

אח"כ קיבלתי להשאלה קצרה את החרמש של רון (http://www.hagarin.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8-2808-%D7%97%D7%A8%D7%9E%D7%A9-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-GARDENA.aspx) - הכל עובד פשוט ויפה בלי עניינים :) נתוני המכשיר: 10,500 סל"ד 650W.

בסופו של דבר קניתי את הסטיגה (http://www.agrotechnik.co.il/product/%D7%97%D7%A8%D7%9E%D7%A9-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99-stiga--alpina-sb-1000-j?aff=Zap&aff_a=1) - אמנם "רק" 7300 סל"ד, אבל מנוע של 1000W ומגיע (במחיר הזה) גם עם סכין נינג'ה.
לקח לי כמה דקות להתרגל לעוצמת המכה שצריך לתת כדי לשחרר עוד חוט, ומשם זה פשוט עובד חלק. המכשיר עוד חדש למדי ועוד לא החלפתי את החוט המקורי. אם תהיה לי סבלנות, אולי אנסה להעביר מתישהו את החוט הזה לחרמש של גיתאי ...
הסכין במכשיר הזה הוא בונוס אמיתי - מוריד בלי למצמץ ענפי שיח בעובי 2 ס"מ - כאן בהחלט מרגישים את עוצמת המנוע ...

המכשיר חדש מדי אצלי מכדי לדבר על אמינות - אבל ברושם הראשוני, אני מרוצה.

מהצד המוטורי השארתי לגיתאי אתגר קצת יותר רציני - כשהחלפנו מכשירים גיליתי שהמנוע של החרמש המוטורי תפוס, לא משהו שהייתי משקיע בו משיקולים פרקטיים ... מעניין לשמוע מה נהייה איתו ...

גיתאי נוה
02-10-16, 00:02
מהצד שלי פירקתי את המנוע כדי לגלות, שהכל שם היה מלא קורוזיה כאילו שלו את המכשיר ממצולות האוקיינוס אחרי 200 שנות.
במצב אבוד כזה לא היה טעם וגם לא יכולת להציל משהו.

ויהי אחר הדברים האלה קניתי חרמש מוטורי סיני 26 כ"ס בפחות מ-900 שקל כולל.
עבדתי איתו כמה פעמים, אני לא רוצה לדבר גס אבל הוא בן לאמא טובה. מאד.
חוט 3 מ"מ (יכול לקבל גם 4 מ"מ אבל ממש אין צורך), לא נקרע אפילו פעם אחת למרות שבהפעלה הראשונה לא הערכתי מספיק את העוצמה האכזרית שלו ו'נכנסתי' בגזע עץ (הוא פשוט הוריד חתיכה בלי להתרגש ובלי להיקרע).
המכונה עצבנית ביותר ולא רואה שום דבר ממטר. אני נזהר מאד בעבודה איתה, ניגש לחיתוך מרחוק ובהדרגה ובדרך כלל עובד חצי-גז בלבד.
הפעלת הקסטה קלה מאד ואין תקיעות.
העבודה עם המכונה היא תענוג צרוף; אם בחשמלי המאזן היה 10% עבודה \ 90% תפעול איו"ר, במוטורי המאזן הוא 100% עבודה \ 0% תפעול.
כיף.

שורה תחתונה: איפה הוא היה עד היום לעזאזל?

boaz avrahami
02-10-16, 06:46
עם כניסתנו לחורף אני ממליץ לכם לעשות טיפול מונע ולהילחם בעשבים פחות.
אצלי אני מתחח ומעשב כבר שנתיים כך שאין לחרמש עבודה והקרקע נקיה לחלוטין.

אפשר גם ריסוס מונע הצצה

-->