PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולמים להיילקס קופצנית לאחר הגבהה

tisan4us
21-04-16, 23:07
ערב טוב ,

קודם חייב לציין שהרכב מודל 99 עם משולשים

אחר הגבהת שאקלים (18 ס"מ שאקל - 10 ס"מ עוד גובה לעלים מאחורה) ומתחית מוטות פיתול קדמיים +החלפה לג'אנט 15 עם צמיג 31

לאחר ניתוק בולמים ומוט מייצב המשולש נפתח לפתיחה מלאה והבולם עדיין באותו אורך, לא מסתדר לי, הרכב נהיה קופצני ולא נוח (אני לא מצפה לנוחות כמו במרצדס, כנ"ל גם לגבי המהלך האחורי, בקצה המהלך כשהגלגל מתחיל לעלות באוויר כך נגמר מהלך הבולם

דוגמא: בפתיחה מלאה של הבולם האחורי כאשר הוא מנותק הפתיחה היא 57.5 ס"מ , כאשר הבולם מחובר לתושבת הוא מגיע ל56.5 ס"מ

asafk
22-04-16, 00:37
אם אני מבין נכון מה שאתה מתאר, אז במתלה הקדמי לא נשאר לך מהלך פתיחה כי ככה זה כשמותחים מוטות פיתול "כמו קונדום" אם יורשה לי לצטט את אחד מוותיקי הג'יפאים- פשוט לא נשאר מהלך כי המשולש יושב על הבאמפסטופ.

הפתרון למתלה הקדמי - להפוך בולג'וינטים עליונים, כולל הנמכת החלק הקדמי של בית הדיפרנציאל. ביצוע קל ופשוט יחסית ועל הדרך מחזקים את הברגים של הבולג'וינטים, ומחליפים לחדשים (מקוריים של טויוטה כמובן). (זה אמנם הופך כשל בבולג'וינט לקריטי כמו בפראדו, אבל תחזוקה נכונה תמנע את הכשל הזה.)

ומאחור? לפי מה שאתה מתאר משהו אחר מגביל את מהלך הפתיחה. תתחיל לחפש מה... אם אני זוכר נכון (למרות שקשה לי לסמוך על הזכרון בימים אלו) בשנתונים האלו היה דרייבשפט קצר מאחור (הדרייבשפט בין הטרנספר לסרן מחולק לשניים והחלק הקדמי תלוי על מיסב לשלדה) - יכול להיות שהדרייבשפט בעצמו מגביל את הפתיחה?

אסף.

ד ו ר ו ן
22-04-16, 00:51
הגל הינע האחורי מפוצל עד 97 (כולל).

והוא לא ממש מגביל מהלך.

וזה שהקפיץ לא נפתח יוצר אחרי ניתוק בולם רק מראה לך שהבולם מנצל את כמעט כל המהלך האפשרי.

הבולמים המקוריים מאחור מסרסים לא מעט מהמהלך.

tisan4us
23-04-16, 23:48
החלפת בולמים לבולם עם סגירה ופתיחה דומה תשפר את הנוחות ? , אם בכלל יש טעם להחליף?

טל חסיד
24-04-16, 20:35
לפי השאלות שלך או שביצעת את העבודה לבד ללא נסיון או אצל משהו שלא מבין בזה. חבל שלא בקשתה סיוע לפני, ממליץ לך לפנות למישהו / מוסך שמבין לפני הוצאות כבדות של קניית חלקים לא מתאימים ונזקים.
מאיזה אזור אתה?

טל

ד ו ר ו ן
24-04-16, 23:48
אחר הגבהת שאקלים (18 ס"מ שאקל - 10 ס"מ עוד גובה לעלים מאחורה)
סיכוי גבוה מאד שגרמת לנעילה של תחילת תנועת הקפיץ, וזה מתבטא בהקשחה של המתלה.

השאקל מתוכנן ביחס לאורך הקפיץ, כך שהוא בזוית אחורה, לכיוון תנועת הקפיץ בעת היישור.
אם מאריכים יותר מידי את השאקל, ללא הארכה של הקפיץ עצמו, אתה פוגע ביכולת שלו להגיב למהמורות, ובעצם נועל אותו.

tisan4us
25-04-16, 00:36
תודה על התגובות
באמת שקלתי לערגל או להחליף קפיץ כדי שיהיה יותר גמיש ואלסטי, לקחתי בחשבון את עניין הקפיצות אבל מה שיותר מציק הוא הבולמים מקדימה, הרכב מאוד קופצני והבולמים אחרי 2700000 כבר עייפים, מאחורה כרגע אין משקל כי הרכב פתוח (אוטוטו מוסיף סגירה) ולכן הוא קופצני בחלק האחורי ולא גמיש בכלל
החלפה לבולם ארוך יותר תשפר את הנוחות בהתאם למצב הנוכחי?

ד ו ר ו ן
25-04-16, 01:57
אתה מתאר מצב בו הגיאומטריה של המתלה אחרי המתיחות והשינויים אחראית לבעיה, ופחות הבולמים.

שחרר מקדימה קצת מהלך כניסה ע״י פחות הגבהה, וקצר את השאקלים בצורה דומה, או תחליף קפיץ למתאים מאחור.

-->