PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדאי בכלל להגביה ל״ק?

yoav
24-04-16, 23:02
אחרי אישור תקציבי מהאשה פניתי בשמחה לכמה סדנאות כדי להגביה ב 2״ את הל״ק ואפילו בחרתי סט
אבל הבוקר פגשתי את השכן שלי. יש לו לק ארוך דיזל 2003 עם 370 אלף קמ שיושב על המתלים המקוריים, עמם מטייל ונוסע ביום יום כבר 13 שנים, והוא עורר את הספק עד כמה זה בכלל נחוץ? לשיטתו המתלים שתוכננו במקור לרכב הם המתאימים לו ביותר ואם משהו התבלה אז להחליף למקורי במידה המקורית.
אצלו באוטו מתישהו עפה מדרגת צד, שאולי היתה שורדת עם הגבהה של כמה סמ, אז הוא החליף (שזה יותר זול מהגבהה..)
אשמח לחוו״ד מבעלי ניסיון. מדובר בהוצאה לא קטנה (היישר מהפק״מ ששמור למרססים;)) שלא בטוח שהיא מצדיקה את עלותה.
הרכב: לק ארוך 2007 דיזל
מיגון: מלא
השימוש: יום יומי בקטנה לעבודה, נסיעות כביש משפחתיות ארוכות בסופשים , מעט מאוד שטח ( מעט מדי), וכשיש כזה אני לא מחובבי עבירות.
בטיולים עד היום: מדרגות צד כבר נחבטו והתעקמו קלות ברביצה על סלעים סוררים והבולמים הרכים גרמו למיגון הקדמי להגיד שלום מדי פעם לחצץ בנקרות לדוגמא.

בהנחה וזו עלות משמעותית מבחינתי, הייתם ממליצים להחליף את המתלים?
שמעתי דעות מנוגדות אודות ההשפעה על חיי היום יום בכביש שם הוא מבלה 99% מהשעות מנוע שלו ( בטיחות? נוחות?)
בשטח זה הבדל ניכר? ( גיהוץ שבילים במהירות או טיפוס של זיק עשוש ושות׳ לא מדבר אליי)
עוד סיבות למה כן/לא שאני מפספס?

תודה:)

asafk
24-04-16, 23:12
הבעיה היא לא הגובה אלא הבולמים הנרפים והקפיצים הרכים. את שני אלו פותרת ערכת ההגבהה שכוללת קפיצים מחוזקים ובולמים טובים. אתה יכול רק להחליף בולמים ולשפר את איכות הנסיעה בשטח באופן מורגש, ולא - הגבהה היא אף פעם לא חובה.

אסף.

GodsFather
24-04-16, 23:24
+1 לאסף
ואם מדרגות הצד פריכות לך מידי, תוכל תמיד להחליף אותן במדרגות צד ייעודיות ועמידות יותר בעלות זולה יותר מקיט הגבהה.

yoni_0000
25-04-16, 00:14
אני בעד הגבהה. השקעה חד פעמית, אבל בשטח זה שווה כל שקל במאה אחוז מהסיטואציות. גם בכביש תרגיש הבדל לטובה, וסט טוב, למרות ההגבהה ישמר ואף ישפר את ההתנהגות והבטיחות של הרכב בכביש.

סט הוא סט, ושילוב של קפיצים עייפים לבולמים רעננים וטובים יתנו שילוב לא הומוגני. זו דעתי..

yoav
25-04-16, 07:54
אני אחדד- ההתלבטות לא בין החלפת בולמים וקפיצים באותה המידה המקורית לבין החלפה למידה גדולה יותר אלא אם בכלל יש צורך להחליף את המקוריים ( עלות- תועלת, שכן זו הוצאה גדולה מאוד)

nirs
25-04-16, 13:27
ככלל, בולמים וקפיצים איכותיים + הגבהה מינימלית ישפרו את איכות ועבירות הנסיעה בשטח מבלי לגרוע בהתנהגות הכביש

יובל48
25-04-16, 13:52
ההבדל בין הגבהה למקורי היא במספר החבטות שתשמע מתחתית הרכב בשטח לא סלחני.

asafk
25-04-16, 13:57
במקרה של לנדקרוזר, כאמור, יש מספיק גובה כדי לטייל וליהנות.
בהנחה שהבולמים מקוריים, תחליף למשהו טוב וזה בהחלט חלק גדול מהשיפור של ההגבהה במחצית ההוצאה.

אסף.

zerez
25-04-16, 14:46
לפני שנה הרכבתי קיט של אולדמן וההבדל בהחלט מורגש בעיקר בגיהוץ שבילים.
היום הייתי חושב פעמיים בעיקר בגלל הקשיים החדשים של משרד התחבורה, הרכב במצבו המקורי הוא מאוד עביר.

מה שכן, שלי ל"ק קצר ולכן ההגבהה פחות קריטית

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

moutzi
26-04-16, 01:21
הייתי מתקין ולא חושב פעמיים. היה לי ארוך 2006 ובמשך שנתיים חשבתי כמו השכן שלך, שהמקוריים טובים. כשהבולמים נגמרו השתכנעתי והתקנתי קיט אולדמן 2 אינצ ואז קיבלתי רכב אחר לגמרי, במיוחד בכביש. נהפך להיות רכב פרטי בנסיעות מהירות ובפניות. בשטח ברור שנהפך להיות טוב יותר. חבר שנהג על שלי גם התקין ומאוד מרוצה. החיסרון היחיד שצריך להיכנס בזהירות לחניונים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

wonderd
26-04-16, 10:34
בטיולים עד היום: מדרגות צד כבר נחבטו והתעקמו קלות ברביצה על סלעים סוררים והבולמים הרכים גרמו למיגון הקדמי להגיד שלום מדי פעם לחצץ בנקרות לדוגמא........

....בשטח זה הבדל ניכר? ( גיהוץ שבילים במהירות או טיפוס של זיק עשוש ושות׳ לא מדבר אליי)
עוד סיבות למה כן/לא שאני מפספס?

תודה:)

לדעתי אתה עונה לעצמך על השאלה - אם הרכב כבר נחבט והתגרד והמדרגות נפגעו, לא כדאי פשוט להרכיב קיט בסיסי ולגמור עם זה? במיוחד כשחברים פה כתבו שקיט איכותי לא פוגע ואולי משפר את הנסיעה בכביש?
לעתי מספיק טיול אחד וזיז אחד סורר שתגרום לך להצטער שלא הגבהת את הרכב טיפה.

ד ו ר ו ן
26-04-16, 11:45
זה לא רק ההגבהה המינימלית, זה גם הריסון והשיכוך.
במיוחד כשהרכב יהיה עמוס לטיול.

ד ו ר ו ן
26-04-16, 12:00
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=92947

הנה חומר קריאה וכיוונים לחיפוש בפורום.

דרור ברלי
26-04-16, 14:19
זה לא רק "גם ריסון ושיכוך"
זה בעיקר ריסון ושיכוך - שני מושגים שלא קיימים בלקסיקון של טויוטה.

הלנדקרוזר מספיק עביר עבור המשתמש הסביר גם בגובהו המקורי ואפשר לשפר משמעותית את הנוחות שלו על ידי בולמים איכותיים במידה המקורית - גם בלי להגביה.

yoav
19-08-16, 14:10
אז עדכון: לרכב הורכב סט מלא מקורי של efs. הריסון של הבולמים מורגש לטובה מהמהמורה הראשונה גם במהירות נמוכה- עכשיו אני מבין למה התכוונתם שהבולמים המקוריים רכים מדי. לגבי ההגבהה -אני מניח שאגלה את תרומתה בטיולים. במוסך הסבירו שסט כזה (2 אינטש שחור ולא מנקר עיניים...) לא אמור להוות בעיה בטסט הקרוב. תודה לכולם על הייעוץ

asafk
19-08-16, 17:48
תתחדש..

אסף.

sgill
20-08-16, 13:06
אמנם כבר החלפת, אבל בכל מקרה, הנה MY 2 CENTS:

מכיוון שהרכב כבר כמעט בן 10, כנראה שבכל מקרה הבולמים והקפיצים המקוריים שלך כבר "עייפים".
אם השכן שלך טוען שהסט המקורי של טויוטה הוא הכי מתאים (למרות שלדעתי סט יעודי לרמת העבירות שאתה צריך הוא תמיד עדיף), אז דע לך שסט מקורי אמיתי של טויוטה מהיבואן עולה ה-ר-ב-ה יותר מסט OME שגם מגביה אותך ב- 2 אינטצ'.

עשית בשכל שהלכת על הגבהה וסט יעודי.

rantop
12-10-16, 02:35
היי, אני מחייה לרגע את השרשור,
למישהו יש נסיון עם קיט של דובינסון?
איך הוא בהשוואה לאולדמן?

אבשלוםסלע
13-12-16, 13:38
אז עדכון: לרכב הורכב סט מלא מקורי של efs. הריסון של הבולמים מורגש לטובה מהמהמורה הראשונה גם במהירות נמוכה- עכשיו אני מבין למה התכוונתם שהבולמים המקוריים רכים מדי. לגבי ההגבהה -אני מניח שאגלה את תרומתה בטיולים. במוסך הסבירו שסט כזה (2 אינטש שחור ולא מנקר עיניים...) לא אמור להוות בעיה בטסט הקרוב. תודה לכולם על הייעוץ
איפה התקנת? וכמה עלה?

צח
06-01-17, 01:28
למגביהים, כבר קרה שמשהו גירד את הגג בחניונים ?

yoav
14-10-20, 22:59
איפה התקנת? וכמה עלה?

אהלן
הלק כבר לא אצלי
בדיעבד הבחירה ב efs היתה לא מוצלחת
הסט היה קשה מדי ולא עמיד
הוחלף אחרי כמעט שלוש שנים לסט אולדמן שהיה פשוט עולם אחר של נוחות נסיעה, בכביש ובשטח.

דור אריאל
15-10-20, 10:46
למגביהים, כבר קרה שמשהו גירד את הגג בחניונים ?

רק אם אתה מוסיף גגון
גובה הרכב 1.90
גם עם הגבהה אתה לא צריך להגיע ל 2.05 שזה המינימום לחניון ולרוב זה 2.4

ishc
15-10-20, 14:24
כבר עברו כמה שנים מאז השאלה [emoji848]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

yoav
15-10-20, 14:39
לא שמתי לב[emoji1][emoji1] התקנתי tapatalk והיא הקפיצה לי את השאלה..

biranit50
24-10-20, 00:35
רק אם אתה מוסיף גגון
גובה הרכב 1.90
גם עם הגבהה אתה לא צריך להגיע ל 2.05 שזה המינימום לחניון ולרוב זה 2.4

עם הגבהה של OLDMAN בלי גגון נכנסתי גם לחניונים עם הגבלת גובה של 1.75

assafy
25-10-20, 18:09
עם הגבהה של OLDMAN בלי גגון נכנסתי גם לחניונים עם הגבלת גובה של 1.75אז האנשים החונים צריכים ללכת כפופים? ההנהלה מחלקת קסדות בכניסה?
בכל אופן, אין מצב שלנדקרוזר מוגבה (וגם לא) נכנס ב1.75 מ'.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

-->