PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית מגירות לרכב מעץ בירצ' ימי . שאלות.

קישקוש
28-04-16, 12:58
שלום לכולם

מתכנן לבנות מגירות לרכב.
הוחלט על עץ בגלל היכולת להתעסק בבית ובגלל בידוד ברעשים.
כמה שאלות

1. היכן ניתן לקנות פלטות של עץ בירצ' ימי ? כמה עולות פלטות? מה הגדלים ? ואיזה עובי מומלץ?
2. איזה חיבורים מומלץ לעשות בחיבורים בין פלטות העץ (ברגים עץ לעץ, דיבל עץ , מתאמי מתכת)?

תודה רבה לכל העונים

חג שמייח

נדב42
30-04-16, 20:22
וייצמן בנתניה, יש פלטות בגודל סטנדרטי (בערך 120X240), וגם בגודל 150X300. על הגדולה בעובי 9 מ"מ שילמתי 320 ש"ח אם אני זוכר נכון...

lizard
30-04-16, 20:42
אתה לא צריך בירץ' ימי. מספיקה פלטת עץ סנביץ' רגיל. זה לא שאתה הולך להרטיב אותו נכון?
למסגרת תקנה עובי 18-20 ממ. לחלוקת תאים פנימית לדעתי אפשר פחות. את המגירות תעשה לדעתי מרצפה של 18 ממ ודפנות דקות יותר.

נדב42
30-04-16, 21:21
לא נכנס לוויכוח הנושן. במקרה שלי (רצפה כפולה עם תמיכה טובה) קניתי בירץ' ימי כי הוא היה זמין במידה הגדולה יותר וכך במקום לקנות 2 פלטות דיקט 17 קניתי פלטת בירץ' 9 מ"מ אחת גדולה ואז פער המחיר לא היה גדול וחסכתי הרבה משקל. לצרכים שלי זה התאים, לבניית מערכת מגירות אני חושב שיהיה צורך בחומר עבה יותר לפחות עבור חלק מהמבנה, וכפי שנאמר זה (בירץ') כנראה לא באמת נחוץ במקרה זה...

2. איזה חיבורים מומלץ לעשות בחיבורים בין פלטות העץ (ברגים עץ לעץ, דיבל עץ , מתאמי מתכת)?

בין הפלטות החיבור החזק הוא באמצעות דבק פלסטי טוב (לא "דבק נגרים" או זבל אחר מאייס, אלא דבק פלסטי מקצועי של נגרים. קיים גם באריזות של קילו). אלא שהדבק יתפוס רק אם הוא יקבל הידוק טוב ולשם כך משתמשים בברגים, מסמרים, סיכות וכיו"ב.

אם הפלטה דקה (פחות מ- 17 מ"מ), היא לא תקבל בברכה בורג שמוברג מהדופן שלה והיא עשוייה להתפצל. במקרה זה נגרים משתמשים בסיכות (אקדח פניאומטי) ובאמצעים ביתיים אפשר להשתמש במסמרים דקים.

כדי לחבר אביזרים נושאי עומס (למשל מסילות למגירה כבדה), ניתן להשתמש באומי נעץ וברגים מתאימים - חזק מאוד ואסתטי למדי.

בהצלחה :)

GodsFather
01-05-16, 00:21
ניטים ארוכים בשילוב שייבות לפיזור לחץ ואו פרופילים שיהוו מפזר לחץ.

קישקוש
04-05-16, 10:34
תודה רבה לכל העונים.

עזרתם מאוד בקבלת ההחלטות

-בסיס+ מעטפת עץ לבנה 20-18ממ
- מגירות 18 ממ
-חיבורים - בורג עץ +דבק .

תודה רבה

DanK
04-05-16, 11:13
מצטרף להמלצה לרכוש בוויצמן יש שם גם אפשרות לחיתוך מדויק.
בקשר לעובי - אני השתמשתי לדפנות ולתחתית בבירץ 17מ"מ מה שמאפשר להשתמש בברגי 6מ"מ ארוכים לחוזק מיטבי, כמו גם לפתוח פתחים להורדת משקל ופינוי חום יחד עם שמירה על החוזק המבני.
לדופן העליונה, כמו גם לבניית ארגזים השתמשתי בבירץ 9 מ"מ.

כשאצליח להבין איך מעלים לפה פוסט בנושא אעשה זאת, בינתיים מצרף תמונות. אשמח לעזור.

דן.
107893107892

-->