PDA

צפייה בגרסה מלאה : ?בנזין או דיזל

ros
30-04-16, 07:43
הגרנד ויטרה נמכרה השבוע והתחלתי בחיפוש אחר kj. קיבלתי הצעה לcrd עם מנוע VM motori.
האם מדובר בjeep נוסח אלפא או לחילופין דגם מוצלח. אשמח לשמוע מנסיוכם לגבי הדגם והאם כדאי לדבוק בבנזין.אם ניתן גם פרטים על חולשות והמלצות לגבי הדגם.
חג שמח
רועי

נמרוד
30-04-16, 13:09
KJ (ליברטי) תוכנן ויוצר בארה"ב, עוד הרבה לפני עידן פיאט. זה הג'יפ הראשון עם מתלה קדמי נפרד. שימש כמחליף לג'יפ XJ צ'רוקי - ג'יפ משפחתי, קומפקטי. ברור שלא מוצלח כמוהו כרכב שטח, אבל בסך הכל בסדר.

היה במשפחתי ליברטי 2002 במשך הרבה שנים. בנזין. סך הכל רכב טוב, מוגבה ועם צמיגי שטח, טיילנו בכיף בלי מגבלות כמעט (אני נסעתי בתקופה המקבילה בXJ). זה לא רכב גדול - מבחינת מימדים חיצוניים ופנימיים די דומה לגראנד ויטארה.

הדיזל יובא החל משנת 2004, זה דגם לשוק הארופאי עם מנוע איטלקי של חברת VM, דומה מאד למנוע שהניע את דגמי הדיזל של הסופה בארץ, ומאוחר יותר מניע עד היום את הסופה 3 בשרות צה"ל. הבעייה היא שזה לא דגם שנמכר בארה"ב, ולכן חלקים ומידע לגביו לא זמינים כמו עבור דגמי הבנזין. אם החלטת לקנות ליברטי, הייתי קונה את הכי שמור ומתוחזק שניתן למצוא. אם צריך לבחור אבל בין בנזין לדיזל - הייתי בוחר בבנזין, משיקולים של תחזוקה עתידית.

ros
30-04-16, 17:53
תודה
הסופות דיזל הראשונות היו 2.5 או 2.8 לפי מה שזכור לי הייתה שם בעיה לא קטנה בראשי מנוע

-->