PDA

צפייה בגרסה מלאה : נזילה מציר אחורי

איל חמד
04-11-05, 20:44
דוברה אוטרה!
גליתי סמני שמן ליד סנדלי הברקס. גם מחוץ לברקס. איך כדאי לטפל בזה? האם יש צורך בכלים מיוחדים? תודה . איל

Bulldog
04-11-05, 21:21
איזה רכב ואיזה שמן גילית?

hein
05-11-05, 04:44
הכי טוב לתקן ביחד עם מישהוא שמבין , ישנן מספר סיבות לדליפת נוזל בלמים מהבלם האחורי.
1 משאבות בלם נוזלות
2 צינורות נוזל בלמים פגוע/סדוק
3 נזילת משסתומי ניקוז נוגל בלם

אני נוטה להאמין שהנזילה ממשאבות בלם
התיקון הינו טיפול בטיחותי לכן אם אתה לא עושה את העבודה תוך כדי יעוץ צמוד עם מישהוא שמלווה אותך בזמן אמת באותו מרחב חומרי ומנטלי , אזי לך למוסך

נגיעה במרכיב כה חשוב , כמו מערכת בלמים. זה כמו לקפוץ "בנג'י",
בכל אופן פשוט תעלה על הנזילה , תחליף את החלקים הנוזלים, על הדרך תבדוק את מצב הסנדלים

הכלים הנדרשים לעבודה הם סטנדרטים, תכין שתי בקבוקים של נוזל בלמים למילוי (נו טוב , אחד)
אפילו בזמן הפירוק של המערכת תצלם שני תמונות בכל שלב ואז לא תתבלבל או תשכח איך להחזיר,
אתה גם תצטרך בסוף לנקז אוויר מהמערכת בלמים בסוף , ולעשות נסיעת מבחן באזור בטוח לעצמך ולסביבה .
זהוא זה ולא אחרת (למעט חריגים)

איל חמד
05-11-05, 21:34
הי, תודה על התגובות. הנזילה לא מברקס. בדקתי היום שהשמן עבה ולא נשטף במים. אין לי בעייה לטפל בברקס לבד, אפילו סומך יותר על עבודה שלי. עד היום היו לי מכוניות בעלות הנעה קדמית בלבד, פעם רראשונה על דיפרנציאל, אם יוצא שמן יכולים להכנס מים.
ראיתי בpdf שיש על ה axle אטם פנימי, מיסב וטבעת שלא עמדתי על טיבה ובצד החיצוני, על הפלטה של הסנדלים יש oil deflector. איך מפרקים את החלק כדי לאטום מחדש?

lior_b.s
05-11-05, 23:34
אם כבר אתה מפרק , תחליף מחזיר שמן ותבדוק מצב מיסב.
איך לפרק?
אז ככה: בקצה הסרן יש 4 ברגים (17 מ"מ) אם אני זוכר נכון, תפתח אותם ושלוף החוצה את הציריה, כך תוכל לראות את המחזיר שמן בתוך הסרן

ליאור

asafk
06-11-05, 00:59
חוץ מתיקון הנזילה על ידי החלפת מחזיר שמן של הציריה, אל תשכח לנקות את הנשם של הסרן. ברוב המקרים שאני מכיר- נשם סתום גרם למחזיר שמן לפרוץ.

אסף.

eran4x4
06-11-05, 02:19
האטם אוטם מול משהוא (טבעת ו\או הציריה \או בית הסרן)
כחלק מהחלפת מחזיר השמן תבדוק את פני השטח של משטחי האטימה, אם האטימה על טבעת תבדוק שאין מעבר שמן בין הטבעת לציריה עקב פגיעה בפני השטח של הציריה (במידה ויש פגיעה שכזו, בד"כ ניתן לאטום בין הטבעת לציריה בעזרת לוקטייד למיסבים).

איל חמד
06-11-05, 17:57
האם כדאי להכין כלי מיוחד לשליפה, מן משקולת על מוט כמו בספרות? Tו מאולי יש למישהו כזה פנוי בימים הקרובים? תודה.

asafk
06-11-05, 19:58
האם כדאי להכין כלי מיוחד לשליפה, מן משקולת על מוט כמו בספרות? Tו מאולי יש למישהו כזה פנוי בימים הקרובים? תודה.

במקום פטיש חליצה- אתה יכול פשוט להתקין את הגלגל, הפוך, עם האומים לא מהודקים ולמשוך אותו במכות. הציריה תצא אחרי 2-3 מכות כאלה.

אסף.

איל חמד
15-11-05, 00:16
הנאבה עדייו לא התרחקה מהניבה... למרות היימים היפים.

-->