PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה-מותר להדליק אש (פויקה) בחניון לילה של נחל דרגות?

elitkh
05-05-16, 01:45
אני מדבר על החניון החינמי
ואם לא שם-איפה אפשר לעשות את הלילה בקרבת מקום ולהדליק אש?

kruvi
05-05-16, 06:30
אם זה שטח המוגדר כחניון לילה ומסומן .. מותר להבעיר אש.
איתי

איל מ
05-05-16, 08:30
אם אתה מדבר על לעבור עת מצוקי דרגות ואז בצד ימין (צפון) איפה שמתחיל השביל צפונה לאורך מצוק ההעתקים אז זה חניון לילה רשמי ולפי מה שרשם כרובי.
בחגים המקום נראה כמו גן סאקר ביום העצמאות.

elitkh
05-05-16, 08:49
אני מדבר על מדורה-לא על מנגל-בטוח שמותר?

נדב42
05-05-16, 09:05
מותר - אבל אסור להשתמש בחומר בעירה מקומי - אפילו לא זרדים.
אני בד"כ אוסף עלים, זרדים וענפים דקים מחורשת אקליפטוסים שיש ליד הבית שלי, שקית סופר מספיקה לחלוטין להתניע מדורה...

נמרוד
05-05-16, 09:21
מותר, בטח שמותר. ולא רק בגלל שזה חניון לילה - אלא שהשטח הזה בכלל לא שמורה...

אם אתה עם 4X4 ורוצה חניון מדברי אינטימי, אתה יכול לעלות צפונה ממצוקי דרגות על הציר האדום בערך 6 קילומטרים ואז לפנות מערבה בשביל לתוך נחל בלי שם שמחבר לציר השחור של מרכז מדבר יהודה. לאורך ציר הרוחב הזה תמצא כמה וכמה פינות יפות לחנית לילה. כל השטח אינו שמורה, שמורת מצוק ההעתקים נמצאת מזרחית לציר המצוק האדום.

PW
05-05-16, 11:20
ראשית, אני מניח שהתכוונת לנחל דרגה (לא לנחל דרגות, שאין בסביבתו הקרובה או הרחוקה חניון לילה)
(מומלץ להכיר היטב את נחל דרגה, הר דרגה, נחל דרגות, חרבת דרגות, מצוקי דרגות וואדי דרג'ה, דוריג'את, וואדי משאש, וואדי מורבעת, נחל תקוע - ואת ההבדלים ביניהם).
בנוסף לדברי הטעם של קודמי, הנוגעים לחניון הלילה שנמצא מערבית לכפר הנופש, יש כאלה שנוהגים ללון מעת לעת ב"חניון ה - 0" שנמצא מדרום לעיקול הכביש האחרון הגדול לפני כפר הנופש מצוקי דרגות. זה שנמצא על יד "מצפה ה - 0" הצופה על נחל דרגה תחתון.
להלכה, האזור הזה נמצא בתחום שמורת טבע מצוק ההעתקים, על כל המשתמע מכך.
למעשה, מדובר בחניון לילה פעיל ומשובח - מעולם לא הייתה בעיה או חיכוך בנושא הגעה, נסיעה, תצפית, לינה או מדורה במקום.

לשיקולך

PW

-->