PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה 2 אינטש אולדמן

socrtes
09-05-16, 12:59
היי. אני רוצה לקנות סט קפיצים ובולמים 2" של אולדמן יד שניה, היו על הרכב כשנה וחצי. האם ניתן למדוד אם יש שקיעה של הבולמים/קפיצים? מישהו יודע מה האורך המקורי שלהם? או אתר עם המידות
תודה מראש לכל העוזרים

נדב ש.
09-05-16, 15:14
לדעתי נתונים אלה לא ניתן לדעת, רק אחרי שתרכיב על הרכב תדע מה המצב שלהם.

asypeer
09-05-16, 15:20
הבולמים לא שוקעים, הפתיחה והסגירה שלהם קבועה. מה שנחלש במשך הזמן זאת ההתנגדות שלהם לסגירה. את זה לבדוק בצורה מקצועית לא תוכל. חשוב שהסגירה לא תהיה בקלות ושלא תהיינה נזילות מהבולם. בסט של 2000 ש"ח אין לך הרבה ברירות (אלא אם יש לך סט חדש בתור רפרנס..) אלא לקוות שהשנה וחצי שהם עברו לא הייתה טראומטית מדי.
לגבי קפיצים - לדעתי רק אחרי ההתקנה תוכל לראות אם הם שקעו או לא, הקיט הזה אמור לתת לך 40 מ"מ (לא 2 אינטש) הגבהה אל מול הגובה הסטנדרטי. אז תוכל למדוד לפני ההגבהה ולאחר את הגובה של הרכב, בהנחה שהקפיצים שיש לך עכשיו לא שקעו יותר מדי או מול רכב אחר שהגביה עם הקיט הזה.
לגבי מידות, באתר של אולדמן לא מצוין - כפי שכתבתי: בבולמים אין לזה משמעות כי המהלך פתיחה-סגירה קבוע, ההתנגדות משתנה עם הזמן.
בקפיצים לדעתי יהיה לך מאוד קשה לראות את השקיעה בעין בקפיץ שאינו מורכב על הרכב כי אין עליו עומס.

socrtes
09-05-16, 15:55
תודה רבה
כשאתה כותב 2000 ש"ח הכוונה שזה המחיר של סט יד שניה?

asypeer
09-05-16, 17:02
לא הייתי משלם יותר מזה. מחירו של חדש הוא כפול בארץ, התקנה עם ליפט זה פחות משעה.
אני אישית ממליץ על הסט (נוסע עליו כשנה)

נועםנועם
09-05-16, 17:56
היה לי אולדמן 4 שנים על הג'ימני הקודם
בדיעבד אני יכול להגיד שהוא היה בסדר אבל לא הייתי קונה אחד כזה היום, הקפיצים הקדמיים שקעו כמעט לגובה הסטנדרטי די מהר והקיט באופן כללי הרגיש לי רופס מדי

-->