PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז ככה, שאלוהים ישמור - קצת ארוך אבל נחוץ כדי להסביר : רעש חריקה מהטורבו

lior ben shabat
10-05-16, 01:41
פאג'רו 99 - 2800TD

קניתי לפני כמעט שבועיים, על פניו הכל באמת היה תקין ובכמה נסיעות מבחן הכל היה מתוקתק.

כחלק ממסורת במשפחה, כשקונים רכב יש ליישר קו - החלפת כל הנוזלים והסננים כפעולת מחץ ראשונה ומשם ע"פ הצורך כל דבר בעתו.

הוחלפו שמן מנוע,גיר,טרנספר (GL4, כמו שצריך) וגם באקסים הקדמי וכמובן האחורי.

הבעיה המרכזית שכרגע ישנה ברכב היא נזילת מים קטנה בין הבית טרמוסטט לצינור שמוביל לבלוק מנוע (הוזמנו החלקים-יוחלף הכל חדש)

בעיה נוספת שפוענחה וממתינה לבואם של החלקים - אי מעבר (נוריות מהבהבות) של ה 4X4 (סולונואידים תקולים - אומת וזה אחרי שהוחלפה כל צנרת הוואקום מגומי)

אחרי החלפת השמנים, היה חוסר בשמן מנוע של בערך 2.5 ק"ג. מילאתי במועד ההחלפה 5 ליטרים ולמחרת נסעתי עם זה כי המדיד הראה באמצע. לקראת סוף היום הנורית שמן מעט הבהבה. ביצעתי בדיקה והמדיד היה קרוב למינימום. למחרת בבוקר נסעתי מידית למלא את החוסר ונסעתי לטיול קצר עם הילדים (לא שטח).

ברכב כרגע לא מותקן טרמוסטט (ירושה מהמוכר,לא ברור לי השיטה הזאת להוציא טרמוסטט בכל פעם שיש בעיית התחממות) והמנוע מתקשה לשמור על חום מנוע יציב (כאילו דה !) וברור למה. מחשש להחרפת הנזילה שציינתי קודם אני לא פותח שם שום בורג בכדי לשים טרמוסטט שמא הקומבינה שקימבנו שם (סיליקון שחור על החיבור של הצינור לבית טרמוסטט) תתערער יותר וכל זה לפני בואם של חלקי החילוף.

עכשיו, מדוע כל ההקדמה ?

ביומיים האחרונים החלה שריקה\חריקה שמגיעה מאזור הטורבו בזמן שנדרש מהמנוע כוח. אם אני לא דוחק בו להאיץ הרעש כמעט לא מורגש אבל אם אני לוחץ על דוושת התאוצה - אללה יסתור ,רעש לא נעים.

עכשיו חזרתי מנסיעה וזה אפילו הפך למעט בלתי נסבל. כמובן שהפסקתי לדחוק בו ואני זוחל לאיטי כדי למנוע מהרעש לחרוק יותר.
אני משוכנע כמעט בודאות שמשהו קרה לטורבו...מחקירה שאני עושה ב 48 שעות האחרונות, אני חושש משלושה דברים שאולי יכלו לגרום לרעש הזה להחריף:

1. מערכת קירור לא יציבה (ישנם שני צינורות ממערכת הקירור שעוברים דרך הטורבו) וכנראה שהשינויים גרמו למשהו לא טוב להתרחש.
2. החוסר ב 2.5קג שמן ? כנראה מחסור בלחץ שמן דרך הטורבו (ככה לפחות אני למד דרך הרשת - OIL STARVATION) שדואג לשמן ולא שימן ?
3. תקרית מעט מביכה - ניסיתי לטפס עליונת (אבל עם שיפוע תלול) של בערך 4 מטרים והרכב לא עלה אותה. בדירדור לאחור האגזוז נחת לתוך סלע (לא באגרסיביות) ומעך את האגזוז בקצה - אני חושש שמא נוצר סדק היכן שהוא בקרבת הטורבו כתוצאה מהלחץ הפיזי הלא מתון מההתנגשות בסלע.

עכשיו חברים, פליז שמישהו רק יפנה אותי לאיזה שסתום דבילי שעולה כמה עשרות שקלים והוא הבעיה ( :) או שלא... :()

אגב:

1. אין עשן מהאגזוז. הרכב מאיץ מעמידה לא רע...אם כי מעט כבד לטעמי.
2. בהעלאת טורים - אני מרגיש שהלחץ בצינור לאינטרקולר גדל משמעותית והטורבו שורק שריקה יפה ותקינה - רק דוחק בו מעט יותר והחריקה מצטרפת.
3. מניע מכה ראשונה בבקרים ללא קושי בכלל .

בכל מקרה הכל לטובה,הכל פתיר וזה רק חתיכת ברזל ! שאלו יהיו הצרות היחידות !

תודה לכל מי שיעלה בידו לתת כיוון או מידע.

שאלות נוספות:

1. מישהו בטח יכול לומר לי איזה דגם טורבו מורכב ברכב הזה ?
2. בקיק דאון בעליות - העסק לא סוחב - סלד עולה אבל המהירות לא מתפתחת.
3. במידה וזה הטורבו - לשפץ ? חדש ? פירוק ? המלצתכם תתקבל בברכה.
4. עלויות - ותהיו עדינים אלי.

תודה מקרב לב,
ליאור.

חנן-ג'יפולוג
10-05-16, 06:15
הסיבה העיקרית לשחיקת טורבו היא שימון לקוי. השנייה חדירת גוף זר למערכת היניקה, אבל לא נראה שזה הכיוון כאן.
חוסר בשמן יכול להביא לזה, כמובן, אבל סיבה נפוצה הרבה יותר, לפחות בהיכרות שלי, היא מיסבי מנוע שחוקים, בקרנק, בגלי האיזון ובגל זיזים.

בתור התחלה אני מציע להרים מכסה שסתומים ומיסבי גל זיזים, ולבדוק שחיקה/סריטות.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

opl
10-05-16, 06:23
איזה שמן שמת? סוג וצמיגות

איל מ
10-05-16, 07:11
לגבי השריקה,
סביר שאתה צודק לגבי המקור שלה (אתה זה ששמעת, אנחנו רק קוראים),
אבל לי פעם קרה עם היילקס שנסעתי רברס לתוך סלע (בדיוק כמו שתיארת) ועיקמתי את האגזוז. הדבר גרם לעיקום שהגביל את זרימת האוויר. לא הורגשה בעיית סחיבה (בכל זאת, היילקס ישן, איזה סחיבה יש לו? ;)) אבל היתה שריקה בדיוק כמו של טורבו עד שיישרתי את האגזוז והיא נעלמה.

לא מאמין שהמכה לאגזוז תגיע עד הסעפת, הסדק/עיקום צריך להיות לפני זה באחד העיקולים.

נדב ש.
10-05-16, 07:14
איזה שמן מילאת? אחרי החלפת השמן, מילאת שמן כמו שצריך, ז"א לא היה חסר עד אחרי הנסיעה?

בדיקה ראשונה שהייתי עושה זה לפרק צינור אוויר לטורבו ובדיקת חופש בטורבינה.

lior ben shabat
10-05-16, 08:36
איזה שמן שמת? סוג וצמיגות
15w40 acdelco

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

lior ben shabat
10-05-16, 08:37
איזה שמן מילאת? אחרי החלפת השמן, מילאת שמן כמו שצריך, ז"א לא היה חסר עד אחרי הנסיעה?

בדיקה ראשונה שהייתי עושה זה לפרק צינור אוויר לטורבו ובדיקת חופש בטורבינה.
כשאני החלפתי שמן היה 3.5 קילו שמן יותר !!! במנוע ממה שהיה צריך.

ככה גם בתיבת מהלכים האוטומאטית

lior ben shabat
10-05-16, 08:38
15w40

opl
10-05-16, 09:09
והרכב לא מעשן? אתה בטוח שבתיבה זה נוזל ATF? אולי ישמעבר של שמן לתיבה?

lior ben shabat
10-05-16, 09:18
ברור ATF. ולא...לא מעשן...

lior ben shabat
10-05-16, 09:20
אני אקנה טורבו חדש רק צריך לדעת איזה דגם מולבש שם... מישהו יודע מה נכנס בדגם פאג׳רו הזה ?

opl
10-05-16, 09:21
אז לאן נעלם השמן? שכבת מתחת לרכב? חיפשת הזעות?

lior ben shabat
10-05-16, 09:21
אני יכול להעלות כאן סרטון ? זה אפשרי ?

lior ben shabat
10-05-16, 09:24
לא נעלם שום שמן...יש נזילות פה ושם אבל לא משהו מהותי

opl
10-05-16, 09:28
שים ביוטיוב עם קישור

elro
10-05-16, 10:07
השריקה שאתה מתאר מוכרת לי...
כשלי זה קרה, היתה בעיה בחיבור בין הטורבו לסעפת הפליטה, תראה אם יש לך שם הרבה פיח, נסה לחזק את האומים שמחברים את הטורבו לסעפת, אם אני לא טועה יש שלושה אומים.
אצלי במוסך עשו בלאגן, במקום הגוזונים שמו ברגים ומאז התחילה "החגיגה", בסוף החלפתי לגוזונים בעזרת חבר והבעיה נפתרה.

lior ben shabat
10-05-16, 10:12
נשמע הגיוני ביותר !! ז באמת משהו שהצלחתי לדמיין . בריחת אויר בלחץ..

נדב ש.
10-05-16, 10:15
לא נעלם שום שמן...יש נזילות פה ושם אבל לא משהו מהותי

אתה ציינת שאחרי החלפת שמנים היה חסר לך 2.5 ליטר שמן, מכאן המסקנות שהשמן "הולך" לאנשהו... והדבר הראשון שעולה זה שהטורבו זורק שמן לאגזוז=עשן+שריקה שנובעת מחופש בטורבו בטורים מסויימים.
אם אין חופש ולא חסר לך שמן והרכב לא מעשן אז כנראה זה לא הכיוון.
מה שכתב לך אייל מ. נישמע יותר סביר, מהמכה שקיבלת באגזוז קרה לו משהו, היתעקם/היתכופף וזה מסביר חוסר סחיבה, ואולי גם ניסדק מה שמסביר שריקה מסויימת.
לפני שאתה רץ להחליף טורבו ולפרק את המנוע, תעשה את הבדיקות הנחוצות, תעבור על כל מה שנגעת בו בטיפול, אם פירקת אינטרקולר או צנרת מסויימת תבדוק שחיזקת טוב, שריקה=בריחת אוויר/לחץ יכולה לנבוע גם מישם, תעבור על כל האגזוז מהסעפת פליטה עד הדוד האחורי.

lior ben shabat
10-05-16, 10:19
תודה ! זה בדיוק מה שאני אעשה עכשיו. אעדכן.

elro
10-05-16, 10:36
נ.ב.

לא ציינתי, אבל הבעיה היתה לי על על מיצובישי באפלו (L200 4X4) ואם אני לא טועה, החיבור שם הוא אותו חיבור כמו שלך.
ההבדל היחיד שלא היה לי אינטרקולר.
היה לי סיוטים מהשריקה הזו.

lior ben shabat
10-05-16, 11:40
אז ככה,

ישנו חיבור משולש שיוצא מגיפת פליטה ומתחבר לטורבו. שם חסר און אחד מצד ימין והשמאלי היה משוחרר מאוד.

אבל,,,על הדרך פתחתי את פתח היניקה של הטורבו ובדקתי חופש בציר וגם סיבוב עם היד.

ישנו חופש. בסיבוב עם היד ניתן לחוש שיש מדי בין מתכות בפנים. ממש תחושת חיכוך. מידי סיבוב יש ומידי סיבוב אין.

בנוסף (שאלוהים יעזור לי) אני מזהה ריתוכים על הסעפת פליטה...כנראה שחובבן מקצועי בחר לטפל ככה בסדקים שנוצרו אלוהים יודע איך...

בשלב זה מנסה לאתר אום נוסף ולסגור את החיבור. באשר לטורבו והסעפת שאלה... אי ביי או פירוק ?

מישהו יכול להפנות אותי היכן אני יכול לאתר מקט טורבו וסעפת ?

lior ben shabat
10-05-16, 11:45
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/673d10ec81813074f7d98a21602ddb9a.jpghttp ://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/02c935433ff1e71dcfb9ddc90702af5a.jpghttp ://uploads.tapatalk-cdn.com/20160510/81e8eb1dd94c789d05741ea75c1534b9.jpg

נדב ש.
10-05-16, 11:56
אכן המצב לא ניראה טוב...
סעפת אתה יכול למצוא בפירוקיות, בהחלפה תחליף גם אטמים אז כדאי להיתכונן מראש, כמו כן שים לב להברגות בראש שהם תקינות, אם הם חלשות תיצטרך לעשות הליכוייל אז גם כדאי לקחת בחשבון. לגבי הטורבו זה לפי דגם מנוע שאצלך זה 4M40- 2.8 , לפג׳רו יש עוד שמות בארצות אחרות, יש באי ביי.

lior ben shabat
10-05-16, 11:59
כן...

אני רואה באי ביי סעפות אפטר-מרקט בכמעט 700שח לחדש. השאלה היא האיכות...לסמוך על אפטר מרקט או עדיף מפירוק מקורי.

ובנוסף ל 4m40 מסתבר יש שני סוגי טורבו. מקורר שמן ומקורר מים.

אחד המוכרים באי ביי מעדיף למכור טורבו לי רק אחרי שאתן לו מקט מדוייק

נדב ש.
10-05-16, 12:05
שני הדגמים עם שמן, יש רק אחד שלא מקורר מים אלא אוויר וזה למנוע 2.5 , זה דגם אחר 4D56 מנועי מגנום ופג׳רו בדרך כלל הקצר ידני שגם שם יש קירור מים רק בחלק מהם.

lior ben shabat
10-05-16, 12:07
ואצלי זה מקורר מים. ישנם שני צינורות מתכת...אחד מבית הטרמוסטט לטורבו ומשם עוד יציאה שממשיכה הלאה + שני צינורות כניסה ויציאה של שמן.

lior ben shabat
10-05-16, 13:24
אז נכון לעכשיו, מסקנות + עידכון:

סגירה של אום אחד שנותר הפחיתה את הרעש ב 50%. אני ניגש לקנות אום נוסף ואדאג לחזק את הגוז׳ון השני... (מדובר על החיבור בין סעפת הפליטה לטורבו)

אזמין סעפת וקיט אטמים + קיט שיפוץ טורבו ואשפץ בעצמי.

אם אצליח לצלם סרט של כל התהליך אעלה כאן.

תודה לכל אחד מכם שמצא זמן וסבלנות לכתוב לי כאן וסייעתם מיליון !!!

יובל48
10-05-16, 14:17
השישור מעניין ומקצועי,רק הכותרת...שאלוהים ישמור.
איך ימצא מישהוא בחיפוש פתרון לבעייה דומה?

lior ben shabat
10-05-16, 14:35
אני אשנה את הכותרת דרך המחשב בבית. משום מה דרך הנייד לא אפשרי

opl
10-05-16, 14:45
אז השמן ברח דרך שם?

lior ben shabat
10-05-16, 15:13
השמן לא ברח...ה 2.5קג שהיו חברים זה כיוון שלא החזקתי ב 7.5ליטר שמן ברגע ההחלפה ממש. למחרת מילאתי את ההפרש.

andy.shaked
10-05-16, 15:22
אם יש לך חופש בציר של הטורבו וגם אתה מרגיש חיכוך בזמן סיבוב שלו סימן שכבר נשחק בית הטורבו באזורים שהוא אמור להחזיק את הציר.
שימוש בקיט להחלפת גומיות ושיפוץ לא יעזרו לך כי אחרי שתחזיר את הציר פנימה עדיין יהיה לו חופש והוא עדיין יזוז בפנים דבר שיביא לשריקה חוזרת.
חפש טורבו מקורי או אפטרמרקט.

lior ben shabat
10-05-16, 15:26
יש המלצה לאפטר מרקט ?

andy.shaked
10-05-16, 15:28
אני קנית של חברת ליבה שלמה לניסאן של חברת powertec.
יצרן סיני( קטילות בעוד 3,2,1) אבל די מוכר אצל האוסטרלים ו באירופה.

lior ben shabat
10-05-16, 15:28
יש המלצה לאפטר מרקט ?

נדב ש.
10-05-16, 15:46
אני קנית של חברת ליבה שלמה לניסאן של חברת powertec.
יצרן סיני( קטילות בעוד 3,2,1) אבל די מוכר אצל האוסטרלים ו באירופה.

לקנות ליבה ולהחליף זה הדבר הנכון לעשות במקום לפרק לגורמים ולהחליף מייסבים וכו'.

andy.shaked
10-05-16, 15:49
לקנות ליבה ולהחליף זה הדבר הנכון לעשות במקום לפרק לגורמים ולהחליף מייסבים וכו'.
זה יותר טוב מלהחליף מיסבים אבל במקרה שלו צריך לבדוק כמה חופש יש לו.
במידה והחופש גדול מדי לא תעזור החלפת הליבה בלבד.
חייבים לבדוק אם יש שחיקה רק בציר או גם בturbo housing במידה ויש חופש שם צריך טורבו שלם

נדב ש.
10-05-16, 15:54
זה יותר טוב מלהחליף מיסבים אבל במקרה שלו צריך לבדוק כמה חופש יש לו.
במידה והחופש גדול מדי לא תעזור החלפת הליבה בלבד.
חייבים לבדוק אם יש שחיקה רק בציר או גם בturbo housing במידה ויש חופש שם צריך טורבו שלם

למה?
ליבה מגיעה קומפלט

http://m.ebay.com/itm/152083574364

ukiuki
10-05-16, 17:31
ממה שאני יודע פעולת שיפוץ הטורבו בסדר גודל כזה תצריך גם הליך איזון לטורבינה. הייתי ממליץ לקנות קומפלט מאיביי או עליאקספרס.
ולגבי אלוהים ישמור, מה הפלא שהוא לא מצליח לשמור על ילדים מפני פדופילים ועל כל מני אסונות אם מבקשים ממנו לבזבז זמן יקר בשמירה מנזקי טורבו או סעפת פליטה.

sportage
20-05-16, 16:07
אחרי מעבר על השרשור המרתק אלו תובנותי:

בתהליך ישור קו שמת 2.5 ליטר שמן פחות מידי.
יצאת לנסיעות "מבחן", בין היתר בזוויות שלא הקלו על זרימת השמן.
סבירות גבוהה שעקב חוסר שימון, דפקת את מייסבי הטורבו, ומכאן גם השריקה.
על הדרך נתקלת "ביזמות מעניינות" של הבעלים הקודמים, אך הם לא קשורים לדעתי לבעיה המרכזית והיא טורבו דפוק.

אתה יכול לקבל תחושה ראשונית, אם תסיר את צינור הגרמושקה המתחבר לחזית הטורבו, ותבדוק מה החופש האנכי והצידי של המניפה והם היא התחילה ללחך את דפנות הרכב.

לא יודע עד כמה חמור מצב הטורבו, רק תהיה מודע שבשלב מסויים יברח לך שמן מהמייסבים, ומשם הדרך להריסת המנוע קצרה.

ניתן להזמין קיט שיפוץ מלא בעלות סימלית של 100 עד 200 שקל, או את כל החלק הפנימי בעלות של מאות שקלים.
אם יש לך (או לחבריך) ידיים טובות, אתה יכול לשפץ את הטורבו כולל המייסבים הראשיים.
סמן את זווית הציר ביחס למניפה לפני הפרוק, ואז אין צורך באיזון.

בפעם הבאה, לא מתפשרים על כמות נוזלים ברכב, גם אם מדקדק לך להראות לחברה, בעיקר לא עם שמן מנוע, נוזל גיר, מצנן, בלמים, דיפרנציאלים, תיבת העברה וכל מה שלא ציינתי.

"קיצור יקר שמאריך בהרבה".

בהצלחה

- - - Updated - - -

בנוסף, אני מחזיק לך אצבעות בתקווה שנדפק לך רק הטורבו מחוסר שימון, ולא הרסת על הדרך את ראש המנוע, ולא עלינו את הבלוק.

lior ben shabat
20-05-16, 16:22
[emoji106] תודה, וצודק.

lior ben shabat
20-05-16, 16:24
לא לא...מאז כבר עשיתי 2000קמ והכל טפו טפו תקין

-->