PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנון מסלול ליום שישי הכולל את נחל פרצים

ariel-ro
10-05-16, 16:29
שלום,
אני מתכנן לצאת ביום שישי לנחל פרצים אנחנו נהיה שני רכבים, שלא מרבים בהפסקות במהלך הטיול וצריכים לחזור עד 18:00 בערב(כניסת השבת) לאזור המרכז.
אופציה א' -
http://amudanan.co.il/?url=http://www.jeepolog.com/UserFiles/TWL/maslul71.twl (לקחתי ממאגר הטיולים)
אבל לסיים בכביש 258.(מעבר לזה נראה לי ארוך מידי)

אופציה ב'-
מצורף קובץTWL, לא הצלחתי לצרף קישור לעמוד ענן.
בגדול, לאחר נחל פרצים להמשיך מערבה על נחל עזגד עד שביל המוביל דרומה להר צבאים, להמשיך מזרחה למעלה צורים, ואז להתחבר לאדום ולרדת דרך גבי פרס לכביש 25.

אופציה ג'-
להמשיך דרך נחל סדום ולצאת לכביש, אך נראה לי שזה יהיה קצר מידי.

אשמח לשמוע את דעתכם האם אפשרי מבחינת זמנים, ואיפה ההנאה יותר מובטחת:)
תודה,
אריאל

erezgur
10-05-16, 19:15
הייתי שוקל להפוך כיוון - הירידה מכיוון הר צבאים למישור עמיעז אינה קשה אבל הנוף, של דרום אזור ים המלח, ההוך ונחשף בפניך - יפה מאד. בעלייה אתה מפספס אותו (אלא אם כן יש לך מראה ענקית :) ).

ועוד מבחינת הנופים - הייתי מתחיל ממסלול גבי פרס ואז מגיע לירידה למישור עמיעז, "פרצים עליון" מדרום לצפון עד לכביש. אם נשאר מספיק זמן - ואתם בקטע של עבירות - מעלה זרון, או אם יש יותר זמן - מעלה יאיר ומשם למשוך לערד, למשל.

אבל לטעמי - המסלול כולו ארוך מדי - אישית אני מעדיף לעשות עוד הפסקה ולהשאיר משהו גם ליום אחר / לטיול אחר... בכל מקרה, איני יודע באילו רכבים מדובר והאם הנהגים מנוסים, אבל נחל "פרצים עליון" עשוי להיות אתגרי (לא הייתי בו בתקופה האחרונה).

נמרוד
10-05-16, 19:20
אם אתה מוגבל בזמן אז כנראה שהמסלול הראשון הוא הנכון. קודם כל פרצים עליון, שזה העיקר ביום הטיול הזה, ולאחר מכן יש לך שלוש נקודות שבהן אתה יכול לחתוך לכביש בהתאם לאילוצי הזמנים. תהנה!

נדב ש.
10-05-16, 19:47
אני ממליץ לעשות את נחל סדום ולעלות למצפה הר סדום להפסקונת, לאחר מכן לרדת ולעשות את פרצים עליון מדרום לצפון.

ariel-ro
10-05-16, 19:51
תודה על התשובות.
ארז, הרעיון להתחיל מדרום הוא מצוין, אך הבעיה היא שאני חושש לפספס את פרצים עליון במידה ונהיה בלחץ של זמן. (אנחנו מטיילים צ'ירוקי ולנדקרוזר קצר)
מבחינת עבירות - פרצים מדרום לצפון או מצפון לדרום, יש הבדל מהותי?

דרור ברלי
11-05-16, 10:22
לא הייתי משאיר את פרצים עליון לסוף, כי למרות שהוא קצר, זה מסלול שיכול להפתיע ולייצר עיכובים.
שני הכיוונים יפים/מאתגרים באותה מידה.
אני אוהב יותר מדרום לצפון בגלל הנוף הפנורמי בסוף המסלול

ariel-ro
12-05-16, 15:39
מישהו היה לאחרונה בגבי פרס ויודע להגיד מה מצבם?

אריאל

Gil Eli
12-05-16, 16:40
היינו בגבי פרס שבוע שעבר. היו מעט מים ולא נכנסנו. היה נראה כי המים כבר לא מתאימים לרחצה.

ariel-ro
13-05-16, 17:33
עדכון-
בסוף עשינו את המסלול השני.
גם הלנדקרוזר(קצר, מקורי למעט צמיגי H/T, שנת 2014) וגם הצ'ירוקי לא התאמצו יתר על המידה בנחל פרצים.
בגבי פרס היו מים, והיה ניתן להתרחץ(אנחנו לא נכנסו, אך היו רוחצים במים)

-->