PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדאי להתקין על סופה גפ"ם כרכב יומיומי

דניאללוי
14-05-16, 18:27
אני מחפש רכב שטח אמיתי (לטכני בעיקר ) חשבתי על סופה עם 33" עם arb כפול הבעיה היא הדלק השאלה : האם כדאי להתקין עליה מערכת גז או האם יש רכב אחר חסכוני יותר אבל שטוב לטכני?
הרכב הוא יום יומי לנסיעה לזוג מקסימום קמ חודשי ממוצע 400 עד 800~אלף כולל טיולים

yoni_0000
14-05-16, 18:54
לא שווה.. הנסועה שלך לא גבוהה. יקח לך הרבה שנים להחזיר את ההשקעה.

omri_t
14-05-16, 19:14
סופה על 33 רכב יומיומי?

הבעיה שלך היא לא הדלק...

צוחקים...

סופה מקבלת יםה מערכות גז.

ואם באמת זה אכב יומיומי- משתלם.

בוזי
14-05-16, 19:46
1000 ק"מ עולים 1000-1200 ש"ח בדלק.
איפה אתה רוצה לחסוך?

ד ו ר ו ן
14-05-16, 19:54
מקסימום קמ חודשי ממוצע 400 עד אלף כולל טיולים
400 ק"מ זה בקושי טיול אחד לדרום\מרכז שטח אמיתי (מיכל דלק).
אם אתה באמת מתכוון להניע את הרכב פעם בחודש, אז הנסועה מתאימה.
אם זה יום-יומי, גם בטווח של עשרים ק"מ, הנסועה שלך תהיה גבוהה בהרבה.

six 4 life
14-05-16, 19:57
אין שום דבר שמשתווה לסופה על יתרונותיה ועל חסרונותיה. אם אתה רוצה סופה אז אתה רוצה סופה. אפשר לשים על סופה גז, אין לה בעיה עם זה.

asypeer
14-05-16, 20:12
ג׳ימני נעול כפול ומוגבה יעשה גם טכני ברמה גבוהה אבל כשתלחץ על הגז תרגיש את ההבדל בין האין מנוע לבין הכח של הסופה.
מצד שני האחזקה זולה יותר והגניבות נמוכה יותר, פשרה כמו הרבה דברים בחיים..

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
14-05-16, 21:31
איך מסופה עם 33 הגעת לגימני?

tom1105
14-05-16, 21:48
בהגדרה סופה עם 33 היא לא רכב יומיומי... הבעיה שלך לא תיהיה הגז / דלק...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

דרור ברלי
14-05-16, 21:49
בהגדרה סופה עם 33 היא לא רכב יומיומי... הבעיה שלך לא תיהיה הגז / דלק...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

+1...

דניאללוי
15-05-16, 14:01
400 ק"מ זה בקושי טיול אחד לדרום\מרכז שטח אמיתי (מיכל דלק).
אם אתה באמת מתכוון להניע את הרכב פעם בחודש, אז הנסועה מתאימה.
אם זה יום-יומי, גם בטווח של עשרים ק"מ, הנסועה שלך תהיה גבוהה בהרבה.

400 זה ליום יום ואם אני יסע לדרום (אני גר במרכז ) אז זה יקפוץ ל1,000

- - - Updated - - -

+1...

אז מה היא תהיה? בוחני תנועה?

yoni_0000
15-05-16, 14:08
תנאי קיום... הגה שמגיב, ברקס שעוצר, טמפרטורות אנושיות, והשקט, אוי השקט...

דרור ברלי
15-05-16, 14:30
תנאי קיום... הגה שמגיב, ברקס שעוצר, טמפרטורות אנושיות, והשקט, אוי השקט...

נו באמת. זה הכל שטויות.
אם אתה אוהב את זה ונהנה מזה - זה אחלה אוטו גם ביומיום.

כמו שנאמר - איו כמו סופה/סיקס. לטוב ולרע.
זה הג'יפ האמיתי ואין בלתו. אולי יש טובים ממנו, בטוח שאין טובים כמוהו.
הוא אוטו שלא מתפשר. הוא לא מתאים לאף אחד. זה מה שיש ואתה זה שצריך להתאים לו.

הבעיה עם סופה ביומיום היא אחרת לחלוטין ונעוצה בחלאות שמשני צידי החוק: גנבים מצד אחד, שוטרים ובוחנים מהצד השני.

yoni_0000
15-05-16, 14:43
דרור אתה צודק, אבל כשזה מבחירה... בצבא לדוגמא, האמר פתוח או סופה 1 היו סיוט לעומת פורד או דיפנדר. כיום אני בוחר לנסוע בסיקס.
למרות שאני לא רואה את עצמי נהנה מהסיקס ביום חם שכזה, לדוגמא..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
15-05-16, 15:49
מה היה מדד הסיוטים אצלכם?...
המזגן? האוטומט?....
ככה גם נראה הצבא הזה היום.

הכל יחסי בחיים. כי אצלנו אמרו תודה אם היה ג'פ"ס.

אני חזרתי היום בנהיגה מהצפון. אני לא אשקר - היה חם. אבל לא כזה נורא. כשיצאתי מזכרון יעקב הייתי בטוח שיהיה הרבה יותר גרוע.

מתי היה באמת חם? בתחילת אוגוסט בשנה שעברה ברמת הגולן. היה נורא. פשוט נורא. חום כזה אני לא זוכר מאז השירות הסדיר בבקעה.
נסעתי עם מגבת רטובה על הצוואר ולמרות זאת עדיין הרגשתי כמו להיות רוסטביף בתנור. בסוף היום אשכרה נדף ממני ריח של בשר צלוי.
אבל אז זה היה באמת חריג ועדיין מצבי היה טוב בהשוואה לאחרים - כי הכל בחיים יחסי כאמור.... באותו מקום, אותה סיטואציה (עליות, עומס) החבר'ה עם הטורבו-דיזלים האוטומטיים הממוזגים, נאלצו לכבות מזגנים או לטגן ראש מנוע....

יש לג'יפ הפתוח גם יתרונות ביומיום:
הוא לא כזה גדול פיזית. (סופה ארוכה/סיקס ארוך = פורד פוקוס סדאן. אותו אורך. מדוד)
הוא אמין.
הוא קל וזול לאחזקה.
הוא חונה בכל מקום. לא, לא כמו סמארט, אני מתכוון שכל ערימת עפר או מגרש חולי היא מקום חנייה פוטנציאלי.

בסופו של דבר מה שפוסל אותו זה צריכת הדלק והפחד - פחד מגנבים ומהשוטרים/בוחנים.

דניאללוי
15-05-16, 23:19
מה היה מדד הסיוטים אצלכם?...
המזגן? האוטומט?....
ככה גם נראה הצבא הזה היום.

הכל יחסי בחיים. כי אצלנו אמרו תודה אם היה ג'פ"ס.

יש לג'יפ הפתוח גם יתרונות ביומיום:
הוא לא כזה גדול פיזית. (סופה ארוכה/סיקס ארוך = פורד פוקוס סדאן. אותו אורך. מדוד)
הוא אמין.
הוא קל וזול לאחזקה.
הוא חונה בכל מקום. לא, לא כמו סמארט, אני מתכוון שכל ערימת עפר או מגרש חולי היא מקום חנייה פוטנציאלי.

בסופו של דבר מה שפוסל אותו זה צריכת הדלק והפחד - פחד מגנבים ומהשוטרים/בוחנים.

הגנבים לדעתי זו הבעיה הכי גדולה, כי אפשר להתפשר על צמיגים 31 (רק ליתר ביטחון ) פחות מושך אש 31 זה פופציונלי לדעתי תקנו אותי אם אני טועה

דרור ברלי
16-05-16, 00:04
כנגד הגנבים אתה משתמש במיגונים למיניהם - ברזלים, אלקטרוניקה, חניה שמורה בבית ובעבודה וכו'.

אבל מי שמפחיד אותך והורס לך את כל הכיף שבבעלות על ג'יפ ונסיעה בו - אלה מנוולי המדינה.
אל תשקר לעצמך. במלחמת הצללים שמתנהלת בין הג'יפאים לבין נציגי המדינה אין דבר כזה "פרופורציונלי" ו"לא מושך אש".
הג'יפ, כל ג'יפ, צורם לעינים הקטנות, הצרות והרעות של החלאות מטעם מדינת ישראל גם כשהוא סטנדרטי על צמיגי 29' ועל קפיצים ישרים וקרוסים.
זה לא גודל הצמיג, זה לא הגובה. זה עצם היותו ג'יפ.
מה לעזאזל יש להם נגד ג'יפים? אני סובר שאפילו הם עצמם לא יודעים.

אני על ג'יפים כבר 27 שנה. מדינת ישראל שהיא האויב הכי גדול של אזרחיה, לא תצליח למנוע ממני את הכיף הזה.
אני יכול לגלות לך שהג'יפ שלי תקני וקדוש יותר מהאפיפיור. הצמיגים שלו במידה חוקית, הוא לא גבוה או לפחות לא נראה ככה. אין בו שום שינויי מבנה. כל מה שיש עליו רשום בניירת שלו כחוק ולא בקומבינות. ועדיין הוא מטרה להצקות בלתי פוסקות מכיוונה של מדינת ישראל.
כשאתה אזרח נורמטיבי שצריך לנסוע לאן שהוא ואתה מתכנן בכובד ראש את מסלול הנסיעה שלך לפי הלוקיישנים בהם צפויים לארוב בוחני משרד התחבורע, או שההתנהלות שלך מול הרשויות היא רק דרך מאכערים פשוט כי אין לך שום דרך חוקית לעשות זאת, סימן שיש בעיה.
והאמת מוכרחה להיאמר - לא לכל אחד מתאים לחיות ככה.

לכן כששואלים אותי אם ג'יפ כזה מתאים כרכב יומיומי - אז לדעתי, כמי שג'יפי סיקס/סופה הם עבורי דרך חיים וטעם לחיים, התשובה היא לא.

חן אלינועם
17-05-16, 18:37
בתור אחד שנמצא בצד השני הקיצוני אגב(אני בחן תנועה) ,חייב לומר שכיום יש מגמה חיובית ושינויי לטובה בקרב בוחני התאונות, לפחות אצלנו בעמקים. ישנה מודעות גדולה יותר לנושא. מהמשבצת שלי אני יכול לומר שהסופה שלי היא ההוכחה הטובה ביותר שהגיפ לא נושך את הבוחנים .אני מעלה בכל פורום את הנושא ומבין שקיימת בורות בתחום. אני משלים להם מידע ככל הניתן . הבעיה מתחילה כאשר יש תאונות קשות שבהם מעורבים רכבים משופרים ואז מתחילים לחפור, וכאשר חופרים לפעמים גם עולה סירחון. עצתי היא קודם כל הבטיחות של מי שנוהג בסופה, שיהיה מודע לכמה אפשר להגביה ולשפר,להיות מודעים למגבלות ולהשלכות של כל שיפור, למשל הגבהה מוגזמת שפוגעת בהיגויי, ביציבות, במרכז מסה ועוד.שנית ,וכאן אני זורק כפפה...אני מוכן לקבל בזרועות פתוחות כל בעל סדנא וכל בעל מקצוע שיבוא ויתרום מהידע שלו לטובת הבוחנים בצורה של הרצאות מקצועיות ,מה שייתן לקהילת הגיפאים בסופו של דבר יותר שקט . הקהילה המוטורית אימצה את הרעיון והיום ישנו בחור שאיני זוכר את שמו, גורו מתחום הרכיבה שמרצה בכל קורס בוחנים שמתקיים, במכללה לשוטרים. הדבר עושה רק טוב לרוכבים היות ויש מודעות שלנו הבוחנים לכלים הללו, למגבלותיהם, וליכולותיהם. אני חושב שלו היה נעשה דבר דומה גם בתחום שלנו ,הפירות היו מתוקים.

דרור ברלי
17-05-16, 20:27
ברור שהג'יפ לא נושך שוטרים ובוחנים.
זה הם שמתנפלים עליו כמו דוברמנים מורעבים ונושכים אותו ואת בעליו....

חן, אתה בוחן תאונות במשטרה? בוחן במשרד התחבורה?

מהמידע שיש לך - כמה באמת רכבים שסו-קולד "משופרים" מעורבים בתאונות? האם יותר מרכבים סטנדרטיים?....

כמה באמת אפשר "להגביה ולשפר" בלי לפגוע בבטיחות?... מישהו יודע? אתה יודע?...
אני אגלה לך משהו שברור גם לך - אף אחד לא באמת יודע. גם לא במשרד התחבורה/משטרה.
תן לי לנחש שכמו כולנו, גם כמוני, אין גם לך מושג ואתה רק מנחש. על סמך נסיון/תחושה/ידע אישי שאני לא פוסל כי סביר להניח שהם נכונים בהחלט. גם אני מנחש או קובע על סמך התרשמות שלי. מנסיוני רב השנים. אני יודע שבדברים מסויימים שקשורים לעניינים האלה אני לא טועה. אבל כנראה שזה לא יחזיק מים בבית משפט לדוגמא, כי אין לזה שום סימוכין רשמיים. הדבר הרשמי היחיד זה איך האוטו יצא מהיצרן.

ואז הפתרון הכי קל זה להיצמד למפרט היצרן ולאסור כל דבר אחר. ועם הזמן, לחשוד גם בכשרים ופשוט לצוד את כווווולם. נכון או לא?...

ולכן כשבנאדם שלא בעניינים ורוצה ג'יפ שואל אותי אם הג'יפ X מתאים לשימוש יומיומי - אני מספר לו את האמת ומצביע על מציאות מסויימת.
כן משופר, לא משופר - זה לא רכב אנונימי. הוא בולט וקופץ לעין וקל לשוטר/בוחן לשים עליו כוונת. זה מה שאני אומר מנסיון מר ורע - ושפות"ש יעשה עם זה מה שהוא מוצא לנכון.

חן אלינועם
17-05-16, 22:58
אני בוחן תאונות במשטרה. החברה של משרד התחבורה בהחלט נצמדים ל"נהלים" הקיימים כי זה מה יש וכפי שאמרת זה מה שאין. אבל ...אני בהחלט חושב שניתן לשנות את המצב טיפין טיפין על ידי הגברת החשיפה של אנשי המקצוע הרלוונטים קרי בוחנים משטרתיים ובהמשך בוחני משרד תחבורה. אני מודע לתהליך שמנסים לעשות בשנה האחרונה בכל נושא השיפורים ברכבים שלנו ובהחלט חושב שזה לא הולך לכיוון טוב. לנו בוחני המשטרה יש קשרי עבודה הדוקים עם משרד התחבורה ובוחניו ולכן אני מאמין שחשיפה מקצועית תגביר את המודעות של כולם. דיברתי עם כמה בעלי סדנאות מוכרות בעלי שם בענף ורובם. סכימו איתי שיש בורות מסויימת בקרב אנשים שאמורים להיות מקצועיים. נכון צריך לשנות את התקנות ועוד כמה חוקים מיותרים לטעמי ,אבל כמו שאני רואה את הדברים , העקשנות של הגורמים הרלוונטיים להשאיר את המצב על כנו נובעת מחוסר ידע. אני מאמין שכל דבר ניתן לשינויי בדרך הנכונה ובסבלנות.

six 4 life
17-05-16, 23:08
אז אתה בעצם אומר שציבור שנפגע באופן קבוע ע"י גוף אכיפה שמעסיק עובדים חסרי הבנה בסיסית בתחום אותו הם אוכפים ללא כל עקבות וכל המרבה הרי זה משובח, צריך לגלות סובלנות ויתרה מכך ללמד את אותו גוף על שלל ה"מוכשרים" שמאיישים אותו איך לדעת לנמק עוד 10 סיבות להורדה מהכביש במקום ה2-3 שהם היום רושמים.
אני לא מי-יודע-מה חושב שזה רעיון טוב מבחינת ציבור הג'יפאים.

חן אלינועם
17-05-16, 23:09
לגבי נושא התאונות.. רוב התאונות הקשות שבהם מעורבים גיפים נובעות מטימטום של נהגים ולא בהכרח מליקוי מכאני.לכן אמרתי קודם שכאשר מתחילים לחפור עולה סירחון....כי עד אז אותי כבוחן לא מעניין אילו שיפורים יש לרכב. זה מחזק את דבריי באופן מסויים ומצביע על כך שאין קשר בטיחותי ישיר לתאונה שקשור להגבהה או נעילה. תמיד יש חריגים ואלו בדרך כלל המשופרים בהגזמה שלא תמיד מבינים את ההשלכות של מה שהם עושים. אני מאלה שחושבים שאם יצרן החליט לבנות רכב באופן מסויים זה אחרי שמהנדסים ישבו וחשבו ולרוב הגיעו לתצורה האופטימלית של הרכב. ואם ישנו אפטרמרקט כמו לחברת גיפ למשל ורובו מאושר על ידי החברה לרכבה על דגם הבסיס בארץ הייצור אין מניעה שגם פה זה יאושר.לכן אםנושא השיפורים יוסדר לא נראה אילתורים וקומבינות למינהם על הרכבים בארץ.

חן אלינועם
17-05-16, 23:16
אני חושב שאם הם ילמדו ויבינו את המשמעות של מה שמוצב להם מול הפרצוף הם גם לא ירשמו את 2 וחצי דברים שהם רושמים היום. אנייכול להעיד על עצמי שנתקלתי בכמה מקרים של הורדות מהכביש על ידי סיירים של התנועה שנבעו מחוסר ידע וכאשר הגיעו לשאול אותי הרכבים הללו חזרו לכביש כמו שבאו בלי בעיה והיום אותם סיירים גם יודעים שלהבא אין טעם להוריד רכבים על אותם "ליקויים". ואני לא מדבר על ליקויים מכאניים מהותיים כמו תפוחים גמורים או צמיגים שחוקים....

דרור ברלי
18-05-16, 00:34
אתה מבין למה אני מתכוון?
היו לי בחיים לא מעט הורדות מהכביש.
זה לעולם לא היה על תפוחים גמורים או צמיגים שחוקים.
זה לעולמים היה בגלל "צמיג בולט" או "הגבהה" או "סדק בפנס" או כל סיבה אחרת שאין בה סכנה או משמעות בטיחותית או משמעות כלשהי בכלל, העיקר להוריד מהכביש כי זה קל ואפשר למלא פנקסים. כאילו יש להם איזו מכסת של דו"חות מעל לראש (מה, אין?... באמת?.... ונניח שאין. אז איך ימדדו את תפוקתם ויעילות עבודתם?...)

ובאמת שאין טעם לילל שהכבישים מלאים בפרייבטים שסוחבים ליקויים יותר חמורים אבל אף אחד לא אוכף עליהם, כי הם באמת שקופים והג'יפים שלנו בולטים לעין.

לגבי תאונות?

למה להגיד "רוב התאונות נובעות מטימטום של נהגים"? חן, בחיאת, בלי פוליטיקלי-קורקט בבקשה... גם אתה יודע האמת היא שכל התאונות נובעות מטימטום של נהגים. ואתה, כמי שעובד בזירות תאונה מדי יום ביומו, יודע שאני צודק.
לשבת לא נכון מול ההגה זה טימטום.
לנהוג ביד אחת זה טימטום.
לנהוג ללא חגורת בטיחות זה טימטום.
לשחק בטמבלפון בנהיגה זה טימטום.
לשחק במולטימדיה בזמן נהיגה זה טימטום.
לשתות לפני נהיגה זה טימטום.
לעקוף בפס לבן זה טימטום.
לנסוע לאט בצד שמאל או באמצע ולהפריע לתנועה זה טימטום.
לזגזג בפראות בין נתיבים זה טימטום.
להידחף באלימות זה טימטום.
ויש עוד הרבה דברים מטומטמים שאנחנו רואים בכביש.

הכל נגמר בערימות פחים מעוקמים שהיו פעם מכוניות + שפריצים של דם ובכותרות בשחור ואדום והכל רק בגלל טימטום של בני אדם. אתה נתקל בתאונות בשטח, אני נתקל בהן ובתמונות זוועה (לפני שמצנזרים אותן) בדסק החדשות. אני עובר על הדיווחים מזירות תאונה ומתפוצץ מהבורות והטימטום שמכשירים את התאונה הבאה.
למשל 3 הנערות שנהרגו בדרום באאודי האדומה לפני כמה חודשים, ושם כולם מאשימים את הכביש. אבל בגלל שנהרגו שלוש ילדות בנות 17 שזה איום ונורא ומזעזע והלב נכמר ובוכה, אף אחד מהצבועים לא יעיז להטיח את האמת בפרצוף - ממתי כבישים אחראים לתאונות?... נהגת חדשה, ללא מושג בנהיגה בכלל, עשתה טעות טראגית. כי היא לא מיומנת, כי אין לה מושג מהחיים שלה, כי נהיגה מעניינת אותה כמו גידול חסה בשטחים, כי "לימדו אותה לנהוג" כלומר לעבור טסט ותו לא. ואז אמא ואבא קנו לה אאודי חדשה - מכונית איכותית ובטיחותית לעילא, בוודאי ללא כל ליקוי מכני, ו"הצמידו" לה חונך שכנראה אין לו מילימטר של מושג יותר מאשר יש לה עצמה. נגמרו שלושה חודשים של "חניכה" ועכשיו היא היתה מספיק "מיומנת" כדי לצאת למלחמה על הכבישים, לקראת מותה הוודאי. תאמין לי, כמעט בכיתי כשראיתי את התמונות משם. הלב שלי נחמץ. באמת, כי החברה הישראלית מקריבה את הילדים האלה על מזבח הטימטום והעקשנות - העיקר להתעקש לחיות בסרטים ולא לראות את האמת.

המכוניות לא אשמות בתאונות. הכבישים לא אשמים בתאונות. מזג האויר לא אשם בתאונות. הם היו שם לפנינו, הם יהיו שם אחרינו. אנחנו צריכים להתאים את עצמנו. מי שלא מיומן, מי שלא בוגר, מי שלא יודע לכבד, להתנהג ולהתמודד מול תנאי הדרך המשתנים - ייכשל. רק שלהבדיל מכל מיני תחביבים, כאן לכישלון יש משמעות אחת - מתים מזה.

רק אנשים גורמים לתאונות. לא מכוניות. לא כלי נשק ולא בניינים.
אף תאונה לא נגרמה כי הגבהת את הג'יפ ב-2-3 אינץ' או הנמכת את מכונית הספורט. אף תאונה לא נגרמת כי הצמיג חורג חצי סנטימטר מהכנפון, או כי יש סדק בבקליט אחורי, או כי הג'יפ פתוח, או כי הג'יפ סגור או כי יש פילטר פתוח או אגזוז פתוח או צ'יפ או ספויילר. ומה שהבוחנים והשוטרים עושים כשהם מתעסקים בשטויות האלה, זה להזנות את תפקידם ועבודתם.

הם לא מונעים תאונות. עובדה.
מצלמות לא מונעות תאונות. עוד עובדה. יש מצב שאפילו גורמות ליותר תאונות. יש על זה ויכוח בין מומחים מטעם המדינה לבין מומחים בלתי תלויים. נער הייתי וגם זקנתי, ואם למדתי דבר אחד בחיים זה שלעולם אסור להאמין לאף מילה של "מומחה" מטעם המדינה.
למרות שיש יותר אכיפה ויותר כבישים טובים וצי הרכב הולך והופך למודרני ובטוח יותר - יש יותר תאונות ויותר הרוגים ופצועים. עובדה.
לחפש מטבעות מתחת לפנס זה הכי קל. אבל גם במשטרה יודעים שזה לא אפקטיבי. למעט לצורך ניפוח קופת המדינה.

מדברים הרבה על "הרתעת עברייני התנועה". במיוחד כל מיני צעקנים מקצועיים כמו "אור ירוק" ודומיהם.
הם רוצים להטיל כאן פחד. פחד אינו הרתעה. שינאה ותיעוב אינם הרתעה. המשטרה מתגאה במספר מפלצתי של דו"חות, יענו, היא עושה את העבודה שלה - ואנחנו מפחדים מכל שוטר שאנחנו רואים, ועדיין יש יותר תאונות כי הפחד לא הופך אותנו לנהגים יותר טובים ופחות מטומטמים. שוב - עובדה.
כדי להילחם בטימטום צריך להשקיע בחינוך, לא בעוד בוחנים. להשקיע במורים, לא בעוד שוטרים ועוד ניידות.

בינתים ה"הישג" היחידי של נציגי החוק לדעתי - הוא בהפיכת אזרחים נורמטיביים לשונאים ומתעבים מעומק הלב של כל דבר שיש עליו סמל של מדינת ישראל.

דרור ברלי
18-05-16, 00:49
ואנחנו חורגים מנושא השירשור.
אני מזכיר - הנושא של רדיפה והצקה ע"י שוטרים ובוחנים מספיק משמעותי למי שחושב להשתמש בסופה כרכב יומיומי. שלא תגידו אח"כ שלא הזהרנו.

חן אלינועם
18-05-16, 09:29
אני מסכים עם כמעט כל מה שאתה כותב בעיקר עם העובדה שחינוך הוא הפיתרון, נכון להיום זה המצב הקיים ואני חושב בדיוק כמוך שצריך לשנות אותו ולכן הצעתי את מה שהצעתי. לגבי דעתך על הבוחנים ,אתה צריך להפריד בין בוחני תאונות לבין סייר בוחן שהשני לעניות דעתי והשמעתי את זה בכל פורום פיקודי אפשרי, אינו מקצועי מספיק והקורס שהם עוברים לוקה בחסר בהרבה דברים. זו דעתי. לגבי בוחני תאונות העסק אחר לגמרי. הקורס ברמה גבוהה מאוד החל במרצים שבאים מהטכניון וממוסדות אקדמיים שונים,וכלה בתכנים שהם מרתקים וברמה גבוהה מאוד. מבחני הקבלה לקורס מטורפים.....אני מזמין אותך לביקור ביחידה שלי ואני מבטיח לך שכאשר תראה ותבין מה אנו עושים תשנה את דעתך ולו במעט. אגב יהיה לך נושא לכתבה מעניינת.

regev
06-06-16, 10:41
חן אתה כותב דברי טעם.
אני אשמח אם תכתוב עוד ותביא עוד מהעולם שלך לכאן.

דרור ברלי
06-06-16, 11:56
אכן דברי טעם. נקודת אור אחת קטנה, באפילה גדולה מאוד.
ועדיין - בנאדם שיש לו ג'יפ. תקין לגמרי, טסט וביטוח בתוקף. הכל חוקי ותקני. ברשיונות. ובכל זאת מפחד לנסוע בו ועל אחת כמה וכמה כשהסלולרי שלו במעבדה, ולא זמינה לו ברגע זה קבוצת הווטסאפ שמזהירה מפני מיקומי ניידות משרד התחבורע יימח שמם וזכרם.

מה יש לכבוד הבוחן להגיד על המצב הזה?.... נראה לך נורמלי?.... לי זה לא נראה נורמלי. ושום התייפייפות ומילים מכובסות לא יועילו.

חן אלינועם
07-06-16, 21:03
דרור אתה טעוןןןןן.....לתקן את העולם לא נצליח ובטח לא את משרד התחבורה שגם לדעתי סובל מכמה חולות רעות וביניהן הבירוקרטיה והטימטום. לפחות בנישה שלי אני מנסה לחולל סוג של מהפכה בתפישה ולעניות דעתי משהו מצליח לחלחל .... .צריך להפריד בין משרד התחבורה למשטרה הן בגישה והן באינטראקציה עם האזרח. הבוחנים המשטרתיים עוסקים בנחשא המכונאות וההורדות כחלק נלווה לעבודה הכוללת והעיקרית שהיא חקר תאונות דרכים. בין השאר מתעסקים לפעמים בנושא הורדות ,אנחנו בראש ההיררכיה המקצועית בנושא. לעומתינו בוחני משרד התחבורה מתעסקים נטו בכשירות רכבים ובמבנה הרכב. מהיכרות שלי עם חלקם לא כולם חארות ואני יכול לגלות לכם שיש בארץ שבעה ניידות בדיקה בסך הכל וקבוצה מצומצמת של טסטרים שנעה בכל הארץ ובדרך כלל נמצאים בצמתים קבועים. ועכשיו סיפור קטן...כשהיחתי בשלב ההתמחות שלי כבוחן תאונות חלק מהתהליך הינו להצטרף לניידת כזו ולבצע הורדות. הייתי מתכוונן לפעמים שהם היו במגידו או במנהרות של נצרת.תמיד אבל תמיד באתי עם הסופה!!!! כל מי שהיה איתי שם התלהב כמו ילד קטן, עשו סיבוב. בדרך כלל בשדות של מגידו וחזרו מחייכים. למדו שהשד לא נורא.אפילו הצבתי אתגר בפניהם....ביקשתי שיציגו לי תקנהמסודרת שמגדירה את גובה הרכב. אין תקנה כזו שמתייחסת להגבהה של המרכב. הדבר היחידי שיש וראיתי זו תקנה שמדברת על גובה פנסי החזית. חומר למחשבה...

regev
07-06-16, 23:20
תוכל אולי לגרום להם, לבוחנים החביבים וחדי ההבחנה, שלא ידעו איפה הצומת של כביש 7 וכביש 3, שיפסיקו לעמוד שם כל הזמן?
אה, וגם- שאם הבוחן אומר "לך תחליף את הצמיגים האחוריים ותראה למכון רישוי חשבונית ואת הצמיגים וזהו, סע לשלום"
אז שלא יגלה אחר כך האזרח כ' שעל הטופס מודפס באדום עוד מבית הדפוס "בדיקה כללית" וגם "הורדה מהכביש",
ושהלכו לו שני ימי עבודה כי הוא לא בודק עם מדיד את העומק של החריצים שעוד נותר? כל שבוע?!
וכסף?
ודוח אזהרה מהשוטר המתלווה אל הבוחנים?
תחבורע
בעעעע

חן אלינועם
08-06-16, 12:09
תוכל אולי לגרום להם, לבוחנים החביבים וחדי ההבחנה, שלא ידעו איפה הצומת של כביש 7 וכביש 3, שיפסיקו לעמוד שם כל הזמן?
אה, וגם- שאם הבוחן אומר "לך תחליף את הצמיגים האחוריים ותראה למכון רישוי חשבונית ואת הצמיגים וזהו, סע לשלום"
אז שלא יגלה אחר כך האזרח כ' שעל הטופס מודפס באדום עוד מבית הדפוס "בדיקה כללית" וגם "הורדה מהכביש",
ושהלכו לו שני ימי עבודה כי הוא לא בודק עם מדיד את העומק של החריצים שעוד נותר? כל שבוע?!
וכסף?
תחבורע
בעעעע

"תוכל אולי לגרום להם, לבוחנים החביבים וחדי ההבחנה, שלא ידעו איפה הצומת של כביש 7 וכביש 3, שיפסיקו לעמוד שם כל הזמן?"
לא יכול לומר להם...אם לא יהיו שם הם יהיו במקום אחר.

"ה, וגם- שאם הבוחן אומר "לך תחליף את הצמיגים האחוריים ותראה למכון רישוי חשבונית ואת הצמיגים וזהו, סע לשלום"
זה בא ביחד והמטרה היא לוודא שתחליף באמת את הצמיגים.

שהלכו לו שני ימי עבודה כי הוא לא בודק עם מדיד את העומק של החריצים שעוד נותר? כל שבוע?!
וכסף?
לא חייב מדיד!!! אם תביט בצמיג שלך היטב תגלה שיש "גשרונים" בין החריצים או הקוביות שמהווים מדיד לגובה הצמיג וזה נותן אינדיקציה מעולה. צמיג לא נפסל רק בגלל שחיקה אלא גם בשל יובש ותאריך.(נושא הצמיגים הוא תורה שלמה שיש לה משמעות רבה בעיקר בפן הבטיחותי).

אמרת בעצמך....אזהרה.

תבין לכל אחד יש את העבודה שלו והוא מבצע אותה כך או אחרת. העניין רחב יותר. אל תביט רק בבוחן שנמצא בכביש ,הוא סוף השרשרת. אם צריך לבוא בטענות זה למי שכותב את התקנות ואת החוקים. השינוי צריך לבוא ברמה הזו ואחר כך תראה שגם הבוחנים יתיישרו לפיו.
לגבי צמיגים....כל עוד הם תקינים ורשומים איש לא יבוא אליך בטענות. אם בוחן הוריד אותך מהכביש בגלל צמיג ואתה חושב שהוא תקין , תבקש ממנו שיסביר לך מה לא תקין בו. לא יספק אותך יש מה לעשות הלאה..... . בגדול צמיג תקין מציל חיים וזו לא סיסמה. אחריות שלנו לנסוע ברכב תקין.

-->