PDA

צפייה בגרסה מלאה : "ארגון מחדש במשרד התחבורה" - אומר משהו מבחינתנו?

נמרוד
15-05-16, 12:48
http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3687195,00.html

shachar
15-05-16, 13:00
סחבת

yoni_0000
15-05-16, 13:15
הרמת לברלי להנחתה... אני מאמין שרובנו נשאר... איך לומר בעדינות.. ספקטים

boaz avrahami
15-05-16, 14:42
אני בניגוד למנהגי דווקא אופטימי.
המשרד הזה מוכיח בשנים האחרונות הרבה יותר תבונה מבשנים לפני כן.
אני משוכנע שזה עוד צעד בדרך לאמץ את התקינות הבין לאומיות בדרך להפחתת רגולציה מיותרת.

hadtomer
16-05-16, 08:26
היי. מכיוון שאני חתום על הכתבה: התשובה היא "גורנישט".
מדובר ברה אורגניזציה שאין בה כלום.

polar bear
16-05-16, 08:57
עברו הימים שניתן להשמיץ את משרד/שר התחבורה בלי להסביר. יש יותר מדי קבלות בשטח. אז בבקשה. למה אירוגון מחדש שאמור ליעל את המערכת ואולי לקצץ באופן ממשי בכ"א בכיר { ענין זה לא ברו מהכתבה } , נחשב בעינך כגורנישט?

boaz avrahami
16-05-16, 11:39
היי. מכיוון שאני חתום על הכתבה: התשובה היא "גורנישט".
מדובר ברה אורגניזציה שאין בה כלום.

אז למה אתה מפרסם דברים שבעיניך הם שטויות?
רק בגלל שהשיטה היא לכבס הודעות דובר כלשהן?

תכבד את המקצוע ותכתוב את דעתך ולא את מה שמדבררים לתא הכתבים

נדב42
16-05-16, 13:40

זה לא מה שתומר אמר.
הוא ענה לשאלה " אומר משהו מבחינתנו ?", וענה שזה לא משנה מבחינתנו.

זה לא אומר שזה שטויות מבחינת "כלכליסט" - צמצום מספר המנהלים מבלי לשנות את המשמעות לציבור הוא עדיין בעל משמעות כלשהי להתנהלות הפנימית של המשרד... משמעות בתחום הכספי-פנימי, לא משמעות תחבורתית ...

MashberNafshi
16-05-16, 18:19
רה-אורגניזציה = מניעת גישה של עובדים שצמחו בתוך המשרד לגשת למכרזי הניהול(יש להם את הידע, אך חסר להם התואר).

נמרוד
16-05-16, 18:36
רה-אורגניזציה = מניעת גישה של עובדים שצמחו בתוך המשרד לגשת למכרזי הניהול(יש להם את הידע, אך חסר להם התואר).

מצויין. הגיע הזמן שיגיע דם חדש למשרד התחבורה והרישוי בפרט. השכלה הנדסית היא דרישה מינימלית, ולגבי ה"ידע" שיש לעובדים הוותיקים - לפחות כפי שהוא בא לידי ביטוי ברוב המקרים בהם אני נתקלתי - עדיף בהחלט להתחיל מדף חלק.

דרור ברלי
16-05-16, 19:27
מצויין. הגיע הזמן שיגיע דם חדש למשרד התחבורה והרישוי בפרט. השכלה הנדסית היא דרישה מינימלית, ולגבי ה"ידע" שיש לעובדים הוותיקים - לפחות כפי שהוא בא לידי ביטוי ברוב המקרים בהם אני נתקלתי - עדיף בהחלט להתחיל מדף חלק.

בדיוק ככה.

polar bear
16-05-16, 19:34
מניעה של העסקת עובדים מקצועיים, ע"י העדפה של קידום כ"א מתוך המערכת, ברוב המקרים מדובר באנשים שמכירים את המערכת מעולה אבל לא בטוח שיודעים לעשות את העבודה. לרוב הם כבולים מרצון ולפעמים גם לא מרצון , לשאר העבודים בחברה , דבר המונע שיפורים ושינויים.
למשל - אם אתה מנהל חברת הייטק - האם תמנה למשרת מנכ"ל החברה מתכנת מבריק שעובד 20 שנה בחברה או שתעדיף להביא אדם שהמיקצוע שלו הוא - ניהול חברת הייטק.

דרור ברלי
16-05-16, 19:37
מה זה משנה.
בסוף מי שיקבע מה יהיה שם זה בכל מקרה "דני יסדר", לא?.....

hadtomer
16-05-16, 20:59
רק בגלל שהשיטה היא לכבס הודעות דובר כלשהן?

תכבד את המקצוע ותכתוב את דעתך ולא את מה שמדבררים לתא הכתבים

צר לי לאכזב, אך מקורותיך במשרד התחבורה טובים משלי - באופן מהותי - וניכר שעלי לתלות את המגבת ולהעביר אליך את המושכות מאחר ואתה מעורה במשרד התחבורה הרבה יותר ממני. עם זאת- ראוי לציין שמעולם לא יצאה שום הודעת דובר בנושא. (אולי אצלך היא קיימת, אצלי לצערי לא). אני נאלצתי, כרגיל, ליירט תכתובות פנימיות של משרד התחבורה. לכן לא תקרא על זה בשום מקום אחר (כמובן, אני מסייג,אנא מסור לאבנר הדובר שאני כועס, אותך הוא מיידע על הודעות הדובר ואני נאלץ לכתת רגליים). לגבי היתר-אכן מדובר ברה אורגניזציה של חטיבות. נדב צודק- מבחינתכם זה לא משנה הרבה. וגם לא מבחינתי כג׳יפאי. עם זאת - בהיבט שחשוב לי מבחינה מקצועית - מבחינת לוגיסטיקה ושכר ובעלי תפקידים זה בהחלט משנה. מקווה שעניתי. אנא מסור ד"ש חם לדובר, שמקפיד שתהיה מעורה בעיניינים, כי אותי הוא מחרים מאז התחקיר על ישראל כץ ומובילאיי.

boaz avrahami
16-05-16, 21:12
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/d347e1f6235267685cfdb547260a9cd7.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/6c1acd8428c5f80185b4851127ae1041.jpg

hadtomer
16-05-16, 21:23
הנוהל הזה- ששלחתי לך לפני 20 דקות - הוא אסון מבחינתנו. הבעיה כאן היא הנפילה בין הכיסאות. אני ביקרתי היום במכס- כדי להוציא חבילה שלי - רדיאטור אלומיניום. התור נמשך מעל שעתיים וגם אני קיבלתי את "הדפיקה הגדולה". לא עזרו תחנונים, הוצאה של רישיון, תעודות, אישורי רכישה, נוהל היבוא (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!) לעינייני שחרור מהיר שכולל רדיאטוריםכפי שצפיתי, נוצר "חור" בין הנהלים ואנשי המכס והדואר לא יודעים מה לעשות. הבדיחה הגדולה היא שאמרו לי שנציגי משה"ת הגיעו, נוכחו איזה בלגאן יש - ומה היתה תגובתם??????????? "אז שיבדקו את כל החבילות". מרוב רצון להיטיב, רק הורסים.

- - - Updated - - -

האבסורד הוא שבנוהל הזה - שחוגג מחר "יום הולדת" חודש- מצוין שמשרד התחבורה יעדכן את נהלי היבוא באתר. חודש לוקח לשים שלט קטן באתר ולכתוב ,"תקשיבו, יש שינוי בנהלי היבוא"? היום עמדתי עם עוד עשרות בעלי רכבים שהביאו החל בוונטיל וכלה בקמשאפט- ואף אחד מהם לא יודע על שום שינוי, הם הביאו-כמוני, על עיוור. אני היתי צריך ללכת לחפור וליירט את המסמך הזה, אבל מה עם האזרח הקטן שמזמין פריטים לפי מה שידוע לו מאתר משרד התחבורה? סתם כואב הלב, הרי כולנו ילדים גדולים-חלקנו נושא במשרות עם אחריות........אז איפה האחריות של מי שמעדכן את אתר משרד התחבורה וכותב "חברים, חכו רגע עם איביי, יש נוהל חדש"?

boaz avrahami
16-05-16, 21:35
אני עד עכשיו לא מבין את הסוגיה.
הרעיון של כל הוועדות הוא לפתוח את השוק ליבוא.
מה הנוהל המחליף?

asafk
16-05-16, 22:04
יש דיבורים, יש דיונים ואפילו יש מצגות (ראיתי מצגת על "מדיניות חדשה..." נדמה לי לפני שנתיים, ובכנס הקרוב (http://www.engineers.org.il/_Uploads/1213CAR5.16.pdf), נראה עוד מצגת), אבל מדיניות חדשה לא פורסמה, ולכן יש כאן מקרה של שפיכה מוקדמת.
מישהו הזדרז לעדכן שהנהלים הישנים מתבטלים... אבל שכח שהוא עוד לא פרסם את החדש.
ותנו לי להרגיע אתכם... מצבכם טוב. מצבם של היבואנים גרוע בהרבה. הם תקועים עם מלאים במכס, זה הרבה יותר יקר והרבה יותר משמעותי עבורם.

אסף.

-->