PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסדר הנכון בפחחות לג'יפ - דיון טכני

נמרוד
16-05-16, 09:38
הנושא הכללי הוא שיפוץ אמבטיה של ג'יפ, במקרה שלי CJ-7 (קישור בחתימה).

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=107987&d=1462558466

אני נמצא במצב שהכל מפורק, בודי וחלקי פח עומדים יפה בנפרד מהשלדה. מיפיתי את מצב החלקים השונים, השגתי חלקים חדשים מסוימים, אני יודע איפה אני צריך לחתוך ולרתך פחים, פרופילים, לבנות תושבות בודי, תושבות לכלוב, אני יודע איך יראה הכלוב, וכולי. הדיון הוא על אופן הביצוע המומלץ והמשתלם למבצע הביתי.

אפשרויות כלליות:

1. ניקוי חול מלא ---> חזרה למחסן ---> עבודות ריתוך/פחחות גסה ---> צבע יסוד (איזה?) ---> מעבר לפחח לביצוע פחחות עדינה, שפכטל וצבע סופי.

2. ניקוי חול מלא ----> צבע יסוד (איזה?) ----> עבודות ריתוך/פחחות גסה (צבע יסוד צריך לשייף, או שיש צבע שמאפשר ריתוך?) ---> השלמת צבע יסוד על חלקים חדשים ----> מעבר לפחח

3. ניקוי ידני של אזורים בעייתיים ----> עבודות ריתוך/פחחות גסה איפה שצריך ----> ניקוי חול מלא ---> ישר לפחח לצבע יסוד וכל השאר.

ניקוי חול מראש נח מאד. חוסך לי המון עבודה והמון לכלוך.

אפשרות 1 לעיל הכי נוחה - לעשות את כל העבודה על מתכת נקייה, בלי שום כימיכלים וצבעים שמסתירים. השאלה כמה מהר בודי שעבר ניקוי חול מחליד? - כל העבודה ד.א. מתבצעת במבנה סגור, לא בחוץ. נניח שלוקח לי 6-8 שבועות בין ניקוי החול עד שאני גומר את עבודת הריתוך ונותן צבע יסוד. בזמן הזה מה יקרה? ג'ינג'ים ברמה שאני מוריד ביד בקלות? או שבאמת אסור להשאיר מתכת חשופה בלי צבע יסוד?

אפשרות 2 אומרת שאני צריך לבחור צבע יסוד. יסוד שמצד אחד אפשר לעבוד סביבו, אולי לרתך עליו/ לידו בלי יותר מדי בלאגן. אבל זה לאו דווקא היסוד הנכון בתור הצבע הסופי.

אפשרות 3 אומרת לעבוד מלוכלכך ומבולגן. אני צריך להוריד כמויות של חומר פחחים, אני צריך להוריד זפת מהרצפה באזורים שאני רוצה לעבוד עליהם. אני לא יודע באמת איפה עוד מסתתרות לי צרות.

נושא שני שאני מחפש עזרה הוא המלצות ספציפיות (ברמת מק"ט ואיפה לקנות) לכל החומרים הרלוונטיים - צבע יסוד, צבע עליון, בונדו, בוסטיק/סילר. אני מבין מקריאה שצריך לבחור "מערכת" או "משפחה" של חומרים שעובדים אחד עם השני. אני שומע מחברים וקורא באינטרנט המון, המון דעות ולא מעט מהן סותרות אחת את השנייה.

lizard
16-05-16, 09:48
אפשרות 3. הכי נכונה כי בערך 3 שניות אחרי הניקוי חול החלודה חוזרת. אחרי 6-8 שבועות יהיה לך בודי חלוד למהדרין. לא חלודה עמוקה אבל חלוד. תצטרך שוב לעשות ניקוי חול.

אתה צריך לדעתי ללכת לחנות שמוכרת צבעים לרכב ולבדוק אצלם. בזמנו קניתי לג'יפ שלי ממקום באיזור רייבל בתל אביב אבל אני לא זוכר את השם ואם הם עדיין שם.

מוני אורבך
16-05-16, 10:19
נמרוד, נכנסת כאן לביצה עמוקה וטובענית..
יש המון המון חומר ומידע באינטרנט על חומרים שיטות עבודה כלים טיפים ומה לא.
הסיבה שיש כל כך הרבה מידע היא לא כי הנושא כל כך מסובך אלא כי האפליקציות הם כל כך רבות ומגוונות.
אגב אם תלך לצבעי ישראלי ממוצע הוא לא ידע ולא יבין חצי מהשיטות וגם לא יבין למה צריך אותם.
האמרקאים הם פנאטים בנושא יש כאלו שממש מתיחסים לצביעה כדת, דרך חיים השקפת עולם, לא פחות.
יש צביעה לרכבי תצוגה (וכאן יש הכי הרבה אופציות) יש לרכבי שטח תצוגה, יש לרכבי עבודה מסוגים שונים. ועוד ועוד ועוד.
מודה שאני לא נכנסתי ממש לעומק הקורה בנושא מסיבה מאוד פשוטה, כאן זה לא אמריקה !
מה שאתה יכול להשיג באמריקה במחיר סביר ותוך יום בארץ יעלה פי שלוש ויש יותר ממצב שלא יתנו לך במכס להכניס את החומר לארץ.
אני פשוט הלכתי על פי מה ניתן להשיג בקלות יחסית בארץ, ונחשב (על ידי האמרקאים) לטוב.
מקור טוב לחומרים הוא טופ קולור. שם אתה יכול גם להתיעץ איתם על "מערכת הצבע" שאתה רוצה ליישם.
אתה צריך להתחיל בזה שתחליט את הדברים הבאים:
1. האם אתה עושה את הפחחות לבד?
2. האם אתה עושה את הצבע לבד?
אם התשובות הם לא לאחת השאלות. אתה חייב ללכת ולהתיעץ עם בעל המקצוע. הוא זה שיחליט בשבילך על מה טוב ועל פיו תנהג, אין לך ברירה.

אם התשובה היא כן לשני השאלות אזי אפשר להמשיך.
אני לא עשיתי ניקוי חול כי לי היו בעיות הובלה. ניקוי חול בהחלט יכול להקטין עבודה אבל..
אם ה"שפכטל הוא מה שמחזיק את הרכב" אחרי הניקוי כל הבודי יכול להתעוות לכן אתה צריך לבדוק שזה לא המצב.
אחרי הניקוי הגינגים צצים אבל לא במידה מטורפת. תלוי מזג אוויר כמובן.
המלצה שלי, צבע בצבע פשוט (תרסיס זול יספיק) רק כדי למנוע חלודה.
עשה את כל הפחחות ולאחר מכן שפשוף זריז יעיף לך את כל הצבע המגן ותוכל לצבוע במה שתרצה.
אם אני היתי עושה את התהליך הסדר היה:
1. ניקוי חול + צבע מגן פשוט
2. תיקון פחחות "גס" + תיקון פחחות "עדין"
3. שפשוף, צביעת יסוד וצבע עליון.

אני לא מפריד בין תיקון פחחות גס לעדין. התיקון חיב להיות משולב.
המטרה היא להגיע לפח קרוב ככל האפשר לצורה הסופית.
הבונדו צריך להיות שכבה מישרת דקה ככל האפשר (רצוי פחות מ 5 לילימטר) אידאלי בכלל בלי.
לכן אם תתקן גס, ואז זה יעבור למישהו אחר, הוא פשוט ימרח על כל הרכב שכבת בונדו נדיבה והכל יראה "ישר פלס"
אבל מלמטה תהיה שכבה בעובי סנטימטר, שתוך כמה שנים תהפוך לחור בפח.

נמרוד
16-05-16, 11:38
מוני תודה. כשאתה כותב "צבע מגן פשוט" - מה למשל? ספריי יסוד אפור זול מטמבוריה? בעצם במקרה זה אני רוצה את הצבע שהכי פחות נדבק. אולי משהו מהציפויי פלסטיק המודרניים האלו שבהגדרה מתקלפים? ואולי בכלל WD40 מספיק טוב כדי למזער את החלודה במשך כמה שבועות?

כשאני כותב פחחות גסה מול עדינה אני אסביר למה אני מתכוון - למה שאני מתכנן לבצע בעצמי למה שאני מתכוון להשאיר לפחח/צבעי רכב. אני מתכוון לחתוך, לרתך, להחליף פחים, להוסיף תושבות מרותכות שונות, להשחיז, לאטום חריצים עם בוסטיק. את העבודה של הפחחות על משטחי הרכב החיצוניים, הבונדו והצבע - אני רוצה שיבצע בעל מקצוע. ברור לי לגמרי שמה שהוא יבצע זה מריחה וישור של בונדו - זה בדיוק מה שאני רוצה שהוא יעשה. אתה צודק לכן שנכון שבעל המקצוע ישתמש בחומרים שאליהם הוא רגיל.

מוני אורבך
16-05-16, 12:01
התכוונתי לצבע ייסוד אפור זול.
יכול להיות ש WD40 יעשה את העבודה.
בכל מקרה אצלי אזורים חשופים יצרו גינגים לא יותר.
אם אתה מבצע את ה"פחחות הגסה" כמו שצריך אזי יישור באמצעות בונדו הוא קל מאוד ואין בעיה לעשות לבד.
באופן כללי ריתוך ותיקון (פחחות גסה לשיטתך) הוא הרבה יותר קשה ודורש תשומת לב ליישור באמצעות בונדו.
זו הסיבה שכל הפחחים לא מתקנים בריתוך אלא מורחים בונדו ומישרים.
זה הרבה יותר מהיר וקל לעשות. רכב כמו CJ7 אפשר ליישר בשיטה הזו ביום.
חסרונות השיטה כבר הסברתי.
לכן עדיף לך לעשות את היישור הסופי כדי לא לתת לו יד חופשת לעשות בונדו עבה בשיטה המהירה.
אלא אם כן אתה סומך עליו שלא ילך בדרך הקלה.
אשר לבוסטיק\סילר. אני שונא חומרים שיוצרים שכבות עבות.
שכבה עבה לא "נושמת" עם הפח ועם הזמן גורמת לסדקים וחלודה.
זו דעתי בכל אופן.

נמרוד
16-05-16, 12:55
אם אני מבין נכון, ותקנו אותי אם לא, השאיפה שלי היא אכן לבצע את העבודה הקשה וגוזלת הזמן של החלפת פחים וריתוך, בעצמי, באיכות שאני לא אומר שהיא גבוהה אבל היא בשליטתי, ואז להביא לפחח את הבודי במצב ללא חלודה, ללא חורים, הכי ישר שאני יכול להגיע אליו - ואז אני יודע שכל מה שהוא הולך לעשות זה את העבודה השחורה של הבונדו השיוף וההגעה למשטחים חלקים. זו העבודה הרגילה שלו, שהוא יודע לעשות, שיש לו את הכלים לעשות.

איפה שתהיה שכבה עבה תהיה שכבה עבה - אבל אני יודע שהיא הכי דקה שאפשר, והיא יושמה על משטח ללא חורים וסדקים, ונקי לחלוטין מחלודה.

מוני אורבך
16-05-16, 14:07
אכן נכון.
אבל למה לקחת את הסיכון ?!
פחחים רגלים למרוח שכבה עבה מאוד ואז לעבור ולשפשף למשטח ישר. זו דרך העבודה שלהם.
אצלי לדוגמא הם כיסו את כל נקודות החיבור בין הכנפים לבודי. את קווי החיבור של החלק האחורי הפנל הישר של הבודי.
פשוט טבולה ראסה )-:
אגב גם אצלך הם עשו כך לפי מה שאני ראיתי.
זה הכי פשוט ומהיר. בונדו קל מאוד לשפשף ולהביא למשטח ישר פלס.
אני עבדתי בשיטה שונה שלוקחת הרבה יותר זמן אבל שכבת הבונדו הרבה יותר דקה.
מרחתי מנימום בונדו היכן שצריך בלבד (בעמקים) ואז שפשפתי. במידה ועדין לא היה ישר הוספתי עוד קצת וכך הלאה.
כך הגעתי למינימום שכבה של בונדו.
נכון אני אולי פדנט מדי, אבל אני ראיתי מה עלולה שכבת בונדו עבה לעשות, רוב חורי החלודה אצלי נוצרו בדיוק באופן הזה.
לא נראה לי שפחח יעבוד בשיטה שאני עבדתי.
הוא פשוט ימרח שכבה נדיבה של בונדו בפעם אחת, ישפשף למצב ישר בחצי שעה עבודה וזהו.
אני יודע, ראיתי אותם בפעולה )-:

hitoy
16-05-16, 20:19
לדעתי ומנסיוני התהליך הנכון הוא:
עבודה של כמה שבועות בבית על החלפת איזורים חלודים ותיקוני /שידרוגי פחחות , בקיצר כל מה שאתה חושב שאתה רואה.
כשאתה גומר איזור מסוים תצבע אותו עם ספרי 12 ש"ח צהוב זרחני.
רק אחרי שתסיים עם כל אלה, תלך לניקוי חול. אחרי הניקוי חול תשטוף את הבודי היטב עם מים בלחץ כדי לנקות את כל שאריות הניקוי. הבודי מתחיל להחליד מיד!
אני השתמשתי בצבע יסוד שמיועד לציוד ימי בסביבה קורסיבית ושאפשר לצבוע אותו גם על חלודה ושאריות צבע קודם, בנוסף יש לו יתרון שהוא יודע להתחבר לכל החומרים מעולם הרכב או התעשיה.
בקיצר שכבה או שתיים של היסוד, מריחת בוסטיק לרכב בכל החיבורים והחפיפות של פחים, ושוב יסוד.
אני סיימתי עם ציפוי "זפת" מקצועי לרכב,(לא במיכל חד פעמי מהום סנטר).

לגבי ההמשך, אז אני עדיין לא שם אבל כנראה שזה יהיה,
הרכבת הבודי על השלדה.
בדיקה שהכל מתחבר לבודי (כסאות וחגורות, דש בורד, דוושות והגה,,,,) ופרוק שלהם, ואז לצבוע צבע גמר כשהבודי על השלדה, את החלון ושאר חלקי החזית לצבוע על השולחן.

asafk
16-05-16, 22:26
אני כמעט כמו יואב... אבל בשינויים קלים.
לדעתי להשאיר את הצבע המקורי כמה שיותר.
לעבור אזור אזור - להטליא מה שצריך, ללטש לחתוך לרתך ולתקן. לצבוע ביסוד שכבה אחת.
בסוף יהיה בודי מנומר באזורים שעברו תיקון וצבועים ביסוד ואזורים שלא נגעת בהם והם בצבע המקורי.

זה הזמן לעבור על אותם אזורים "חומים" ולראות מה צריך תיקונים ויישור ומה לא - ולהיכנס לרזולוציה של התיקונים הקלים. אחרי זה שוב יש בודי מנומר, אבל יותר יסוד מחום.
את החלק התחתון מנקים בגסות, מברשות, דיסק ליטוש, מה שבא בא. שתי שכבות או שלוש שכבות יסוד ועליהן שכבה אחת של משהו... לא אוהב זפת אבל אפשרי.
זה הזמן להחליט אם אתה רוצה בודי חלק ויפה, אם כן - אז לפחח. אם לא, שפשף, וצבע. נייר מים 400 או 600, הרבה מים, שכבה ראשונה ושניה של יסוד פילר (צריך יסוד שמתאים לשתי שכבות "רטוב על רטוב", תתייעץ עם טופ-קולור). אחרי זה נייר מים 1500, המון מים, בהתחלה עם פד ובסוף עם היד - היד מרגישה כל גבשושית בפח או בצבע - ואז שכבה ראשונה (מאוד דקה, רק מכסה כמו ערפל את היסוד) שניה ושלישית של עליון ("ברק ישיר", צובעים רטוב על רטוב).
ניקוי חול, לדעתי - זה משהו שלא עושים לבודי. יותר מדי מקומות שהחול נכלא בהם לנצח, מנסיוני זה אסון.

אסף.

im_ri
16-05-16, 22:54
זה שיש לך מקום מסודר זה יתרון אדיר. אני לצערי נדדתי בין סככות..
מוזמן לעיין בשרשור השיפוץ:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84258

אני עשיתי התזת חול מקומית. לאחר מכן צבע יסוד. בכל פעם שעשיתי טלאים הסרתי את הצבע מהאזור והשלמתי טלאים. הבעיה היא במהחימום הצבע מתקלף בכל האזור.
קח בחשבון שפחח/צבעי יסודי, בכל מקרה יסיר את צבע היסוד ברוב המקומות כי הוא יצטרך ליישם שפכטל.

התשובה שלי כל כך מורכבת. לא יודע מאיפה להתחיל...
מוזמן להתקשר :)

נמרוד
17-05-16, 13:31
הרבה דעות... אסף אתה יכול להרחיב על החסרונות של ניקוי חול?

im_ri
17-05-16, 13:38
אני חושב שאחד הפרמטרים הכי חשובים הוא להבין כמה חולה פח הרכב שלך. מה מצב הרקבונות, מה מצב הצבע הקיים, מה קורה באזורים בהם יש חפיפות פחים..

כמה חסרונות בניקוי חול:
חשיפת פח לחמצון (במקומות בהם יש צבע חזק), סכנה לגרימה לעיוותים בפח (חוסר נסיון או התזה אגרסיבית מידי), שאריות כל בכל מיני חורים שבהמשך יספגו לחות ויצרו חלודה.

כדי ליצור אדהזיה טובה ככל שניתן עדיף לבצע את צבע היסוד מיד לאחר התזת החול.

בעיני, בקלות אפשר לפסול את האופציה של עבודה על בודי חשוף במשך כמה שבועות.

asafk
17-05-16, 14:58
החסרונות לטעמי הם עודף ניקוי וחמור יותר - חול או כל מדיה אחרת שנשאר בכל מיני חללים צובר לחות והופך לחלודה. נכוויתי בזה יותר מפעם אחת.

אסף.

eran_k
17-05-16, 19:19
ממה שאני יודע ורואה בתוכניות שיפוץ שונות, בד"כ השלבים הם:
1. פירוק מלא
2. ניקוי חול או מדיה אחרת כדי לגלות את כל הנזקים (לא על "רכים" כמו מכסה מנוע או כנפיים)
3. צביעה ביסוד מגן ניתן לריתוך - יש כזה חומר.
4. תיקון והטלאת הפח תוך שאיפה להגיע למקסימום פח ישר=מינימום חומרי פחחים
5.התחלת הכנה לצבע: בסיס>שיוף>מילוי>בדיקה וחוזר חלילה עד שמגיעים למשטחים הרצויים

עירא
17-05-16, 19:27
אסף,
דעתך על סודה בלאסט?

עירא

talb_s
17-05-16, 19:44
אני כרגע גם משפץ בודי CJ חקרתי לעומק את הנושא וכמו שכתבת לא קבלתי תשובה חד משמעית מה הכי טוב . לאחר התיעציות רבות עם חברי הפורום החלטתי לקבל את המלצתו של יואב hitoy שבלי שום קשר עושה פרויקט מדהים ומעורר השראה .
אני עובד בצורה נקודתית ומוריד את הס"מ שפכטל שהמשפץ הקודם הדביק לבודי רקבונות מצאתי רק היכן שריתכו פח כפול ואז אני חותך עושה טלאי ומרתך פח דקופירט ואז צובע באפיטמרין סולקוט אלומינים צבע שמיועד לברזל שנמצא טבול בתוך הים (-: כמו שיואב ציין קודם. ואז אני מתכנן לאטום חיבורים וחפיפות פחים עם בוסטיק ולתת עוד שכבה אפיטמרין ואז שפכטל שכבה דקה איפה שצריך, קומפקט פילר על הכל שיוף טוב להחלקה ועליון ברק ישר מס שכבות.
הורדת השפכטל הישן זה באמת סיפור מלכלך .... וזה באמת יכול להיות שיכול לטובת ניקוי חול.

yehuda75
17-05-16, 21:51
מה שיואב אמר מלבד שינוי אחד. במידה ואתה מתכנן בדליינר בריצפה, קיר האש או פנים הרכב. לא להשתמש בבוסטיק. עם הזמן הבד ליינר מתקלף ממנו. בעוד שהוא מחובר באופן מושלם לכל מקום אחר. לטעמי ברמת שיפוץ מהיסוד כפי שאתה מיישם. הייתי נפרד מכל המעטפת החיצונית ועובד עם פח 1.5 דקופירט שיחזיק בשקט עוד 30 שנה. הקטע המצחיק שזה גם רץ הרבה יותר מעבודת הטלאים המייאשת. ולאחר מכן. אין עבודת פחחות בכלל...תענוג.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

נדב42
18-05-16, 08:15
נמרוד, אם יש לך קומפרסור אתה יכול לעשות ניקוי חול נקודתי בעצמך לפני עבודה על אזור מסויים. מרסס ניקוי חול אפשר למצוא באזור ה-200 ש"ח וצריך בנוסף גם דלי גדול ו... חול ...

אה, ולנקות את הרצפה אח"כ ...

asafk
18-05-16, 08:28
נמרוד, אם יש לך קומפרסור אתה יכול לעשות ניקוי חול נקודתי בעצמך לפני עבודה על אזור מסויים. מרסס ניקוי חול אפשר למצוא באזור ה-200 ש"ח וצריך בנוסף גם דלי גדול ו... חול ...

אה, ולנקות את הרצפה אח"כ ...

איפה יש מרסס כזה במחיר כזה?

אסף.

נדב42
18-05-16, 08:38
חיפוש של 20 שניות אצל דוד גוגל: http://www.spraytech.biz/110643/%D7%9E%D7%A8%D7%A1%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%9C--PS3

לא עבדתי עם המוצר הספציפי הזה, אבל לאבא שלי היה משהו דומה לפני 20 שנה, עשה עבודה מצויינת בדיוק לשימושים של ניקוי חול נקודתי ...

נדב42
18-05-16, 09:28
אה, ויש שם מספר דגמים, כולל אחד עם מיכל של ליטר במקום צינור ליניקה מדלי - אולי יהיה יותר נוח לעבודה נקודתית אבל תצטרך למלא חול במיכל בתכיפות גבוהה... הנה זה כאן: http://www.spraytech.biz/110643/%D7%9E%D7%A8%D7%A1%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%9C-PS4

im_ri
18-05-16, 09:29
אני עובד עם משהו דומה. לאזורים קטנים זה עובד נהדר.
שוב חוזר לשאלה הקודמת.. כמה הפח חולה, האם יש רקבונות רק בנקודות ספציפיות? קטעים גדולים בהם יש חלודה מתחת לצבע?

בפאלו
18-05-16, 10:44
לדעתי ומנסיוני התהליך הנכון הוא:

אני השתמשתי בצבע יסוד שמיועד לציוד ימי בסביבה קורסיבית ושאפשר לצבוע אותו גם על חלודה ושאריות צבע קודם, בנוסף יש לו יתרון שהוא יודע להתחבר לכל החומרים מעולם הרכב או התעשיה.
בקיצר שכבה או שתיים של היסוד, מריחת בוסטיק לרכב בכל החיבורים והחפיפות של פחים, ושוב יסוד.
אני סיימתי עם ציפוי "זפת" מקצועי לרכב,(לא במיכל חד פעמי מהום סנטר).
.

איך הוא נקרא ושל איזו חברה?

asafk
18-05-16, 11:37
חיפוש של 20 שניות אצל דוד גוגל: http://www.spraytech.biz/110643/%D7%9E%D7%A8%D7%A1%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%99-%D7%97%D7%95%D7%9C--PS3

לא עבדתי עם המוצר הספציפי הזה, אבל לאבא שלי היה משהו דומה לפני 20 שנה, עשה עבודה מצויינת בדיוק לשימושים של ניקוי חול נקודתי ...

אהה.... כזה יש לי. נתת לי עכשיו מוטיבציה לנסות למצוא לו דיזה חדשה במקום אלו שנגמרו אי שם בשנות ה90 המוקדמות...

אסף.

lizard
18-05-16, 13:25
רק שזה ממש אבל ממש חלש. יש לי 3 אביזרים כאלה. כל אחד שונה, אחד עם מיכל צמוד כמו פיסטולט, אחד עם מיכל פלסטיק גדול של 10 ליטר ואחד עם צינור לדלי. יש לי גם מכשיר אמיתי גדול של ניקוי חול. כל הכלים האלה לא שווים פרוטה ללא מערכת אוויר תואמת. חייבים מפריד נוזלים יעיל כי אחרת הדיזות נסתמות. נכון שנקודתית דקה פה דקה שם זה יכול לעבוד אבל עבודה לאורך זמן מחממת את האוויר בקומפרסור, מה שגורם ללחות בצנרת ובאוויר שבתורה סותמת את הדיזה עם חול רטוב.

נמרוד
18-05-16, 13:30
אני מכיר את הקטנים. יש לחבר. זה טוב כדי לנקות חלקים קטנים, נגיד את הצירים של מכסה המנוע או החלון אם רוצים לעשות משהו כזה. אין לזה את ספיקת הניקוי שצריך בשביל לנקות בודי או שלדה, אפילו לא קרוב.

אני לצורך הדיון מתעקש על נושא הניקוי. אני מסתכל על הבודי, מלמטה בעיקר, ונעשה לי חושך בעיניים מהצורך לנקות. ואם כבר אחוז מסויים - 10-20% או יותר מהפח הולך להחשף לחלוטין, אז למה לא לחשוף כבר הכל כולל הכל?

לגבי יסוד - יש צבע יסוד שנועד לריתוך, זמין בארץ - http://denber-paints.co.il/he/%D7%A6%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%9B%D7%AA/%D7%93%D7%A0%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%A1%D7% 98-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%93-%D7%9C%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-33134/

מה יודעים להגיד עליו? האם מהווה גם בסיס מתאים לגימור בסופו של דבר? כלומר, נניח שזה תרשים הזרימה -

ניקוי חול מלא ---> שכבה דקה של צבע יסוד לריתוך ---> תיקונים מכל הסוגים + יסוד זהה עליהם (עד כאן אני) ---> מעבר לפחח - יסוד כזה יפריע להמשך העבודה?

עידו לוריה
19-05-16, 07:28
כאשר אתה מגיע לאסוף את החומרים תזכיר לי לתת לך כמה מספרי טלפון ( לא להתנפל פשוט לא רוצה לעשות פרסומת )
לגבי השאר לדעתי אופציה 2 וצבע יסוד פשוט אדום/אפור טמבור/נירלט וכו' אפשרי לרתך עליו אבל לא מומלץ בריאותית ולא בגלל איכות הריתוך (וזה נכון לכול צבע) .

עידו

נמרוד
19-05-16, 11:56
יש לי כמה שאלות להבהרה.

חומר פחחים - "בונדו" - האם אני מבין נכון, שסוג החומר לא משנה (מה שהפחח הספציפי משתמש בו או שאני אחליט לקנות כדי לבצע חלק מהתיקונים הגסים בעצמי) והוא ניתן לישום מעל ומתחת לכל סוג של צבע יסוד?

האם יש משפחות חומרים שאינן עובדות אחת עם השנייה - כלומר יש חשיבות לצבע היסוד הראשוני שאני משתמש בו על ניקוי החול? מה מערכת הצבע האופיינית שפחחים בישראל משתמשים בה? בטח יש לא יותר משתיים או שלוש...

כמו כן - המלצה לחנות מתמחה לצרכי פחחות וצבע רכב עם יעוץ מקצועי - באזור חיפה/צפון

עידו לוריה
19-05-16, 13:36
בונדו ודומיו אפשר לישם ישר על המתכת ( לא רצוי בגלל ההגנה של היסוד שלא קימת במקרא כזה ) ואפשר ורצוי על היסוד .
בבונדו ודומיו יש הבדל בין חומר גס או עדיין לפיניש גבוהה , וכל מה שבינהם.
צבע רכב הוא צבע דו רכיבי על בסיס פוליוריטאני ( בגלל עמידות יחסית גבוהה ל UV )
עם צבע יסוד אחרי הניקוי חול הוא הצבע יסוד הסופי אז אתה צריך יסוד דו רכיבי פוליוריטאני , למרות שאפשרי גם יסוד אפוקסי.
עם אתה עושה ניקוי חול לפני צבע סופי אז תשתמש בצבע יסוד אדום הכי זול שיש סטיל טמבור/נירלט או דומה.
חנויות יש אבל זה בפרטי.

עידו

נמרוד
19-05-16, 13:48
אני עובד עם משהו דומה. לאזורים קטנים זה עובד נהדר.
שוב חוזר לשאלה הקודמת.. כמה הפח חולה, האם יש רקבונות רק בנקודות ספציפיות? קטעים גדולים בהם יש חלודה מתחת לצבע?

יש רקבונות מובהקים וברורים במספר מקומות:

מתחת לכל ארבע אזורי החיבור של קשת ההתהפכות המקורית. בשתי הנקודות הקדמיות ממש אין פח וגם תושבות הבודי שהיו מתחת לבסיס הקשת נאכלו לכלום.

ברצפות מתחת לרגלי הנהג והנוסע, חורים וחריצים.

בבסיס שתי קורות A - נקודה ידועה בכל הג'יפים בה יש פח כפול.

בקופסאות תושבות הבודי האחוריות - לא חמור כמו ברוב הג'יפים.

מלבד זה יש מספר אזורים שהתחלתי לשייף וזיהיתי חומר פחחים בעובי גדול עד גדול מאד - כס"מ בפינה אחורית ימנית, הרבה בפינה קדמית ימנים. נראה שהאוטו שכב על הצד הזה פעם...

נמרוד
19-05-16, 14:27
בונדו ודומיו אפשר לישם ישר על המתכת ( לא רצוי בגלל ההגנה של היסוד שלא קימת במקרא כזה ) ואפשר ורצוי על היסוד .
בבונדו ודומיו יש הבדל בין חומר גס או עדיין לפיניש גבוהה , וכל מה שבינהם.
צבע רכב הוא צבע דו רכיבי על בסיס פוליוריטאני ( בגלל עמידות יחסית גבוהה ל UV )
עם צבע יסוד אחרי הניקוי חול הוא הצבע יסוד הסופי אז אתה צריך יסוד דו רכיבי פוליוריטאני , למרות שאפשרי גם יסוד אפוקסי.

זה טוב בתור יסוד להתיז על הניקוי חול ובהמשך העבודה כבסיס לפחחות וצבע סופי? http://www.tambour.co.il/ProductsFiles/10003894_24122015095942%D7%90%D7%A4%D7%9 9%D7%98%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%9F%20%D7%90 %D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%9C%20Z n.pdf

עידו לוריה
19-05-16, 14:32
בהחלט , אלא עם אתה בוחר לעשות ניקוי חול נוסף בסוף עבודת המסגרות ואז הייתי בוחר אנטירוסט אדום פשוט.

עידו

IlanG
21-05-16, 23:22
נמרוד , נתקלתי בפרסום הנ"ל בפייסבוק , הבחור מבצע ניקוי בעזרת חומר +מים +וגבישי זכוכית , לפי הפרסום ישנו תוסף המונע חלודה והבונוס שבוא מגיע הבייתה , אולי שווה לבדוק איתו .
ישנו גם סירטון המדגים את הפעולה , לא יודע איך להעביר אותו לכאן.
נ.ב
אין לי קשר לבחור ולא מכיר אותו .

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/5c5616a4131284284c1d73e9ec0b049e.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/eb7bbda5d81c0a6985843d8a8a4441d9.jpg

בפאלו
26-05-16, 16:00
[QUOTE=IlanG;698126]נמרוד , נתקלתי בפרסום הנ"ל בפייסבוק , הבחור מבצע ניקוי בעזרת חומר +מים +וגבישי זכוכית , לפי הפרסום ישנו תוסף המונע חלודה והבונוס שבוא מגיע הבייתה , אולי שווה לבדוק איתו .
ישנו גם סירטון המדגים את הפעולה , לא יודע איך להעביר אותו לכאן.
נ.ב
אין לי קשר לבחור ולא מכיר אותו .

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/5c5616a4131284284c1d73e9ec0b049e.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160521/eb7bbda5d81c0a6985843d8a8a4441d9.jpg[/QUOTהמחיר.....אוי המחיר שהוא גובה. מתאים לשיפוץ פרארי

נמרוד
17-08-16, 11:13
המאמר הבא, מהאתר של חברת אפולק, הוא מהברורים יותר שמצאתי ברשת, לכל הנושא הזה של מערכות צבע. ממליץ לקרוא.
http://www.epolac.com/WEB/8888/NSF/Web/1223/tasia%20kvada.pdf

-->