PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס 95 בעית בלמים

thebips
19-05-16, 20:04
שלום,

עמדתי ברמזור תוך לחיצה על דוושת הבלמים ופתאום הרגשתי דפיקות קלות בדוושה.
לאחר מכאן ברחיצה על דוושת הבלמים האכב בלם ואז מנורת (בלם היד) נדלקת ויש עובדן בלימה.

מה אתם חושבים שזה יכול להיות ומה עלות התיקון.

הרכב יגרר ביום ראשון למוסך

תודה,

עופר

זיף
19-05-16, 22:10
נורת בלם יכולה להעיד על חוסר בנוזל בלם (במידה ואתה עם המשאבה בלם המקורית עם היוניט מפלס). האם איתרת נזילה של נוזל בלם היכן שהוא (צנרת גמישה\קשיחה\קליפרים\משאבות אחוריות)?
יכול להיות שהמשאבה הראשית (master cylinder) סיימה את תפקידה - ואז גם הדוושה יורדת עד הסוף בד"כ.

six 4 life
19-05-16, 22:14
פתח את פתח מילוי השמן במשאבת ברקס הראשית ובדוק אם יש שמן. אם יש המשאבה הראשית שלך כנראה התפגרה, אם אין יש לך נזילת שמן ברקס באחת המשאבות/ קאליפרים או בצנרת.

thebips
19-05-16, 22:38
תודה, לא חסר נוזל בלמים ולא מצאתי נזילות.

הדוושה יורדת עד הסוף החשודים שלי הם:
master cylinde
מגבר בלם (בוסטר)
השאלה שלי איך מבדלים בין שתי האפשרויות?

עופר

זיף
19-05-16, 22:48
להבנתי תקלה בבוסטר תגרום לדוושה קשה מכיוון שהוא לא ייצר ואקום. אם הדוושה יורדת עד הסוף כנראה שזה המשאבה המרכזית.
סיפור של סביב ה-300 לחליפית טיוואנית. ראיתי איפשהוא בפייסבוק שמביאים של אייסין שאמורות להיות מחוזקות (?) סביב 900.

thebips
19-05-16, 22:55
תודה,
שאלה, האם חשוב לקנות מקורי או אייסין?

עופר

shmulikbg
20-05-16, 00:46
לפני שאתה רץ להחליף....
בדוק את מרחק סנדלי הבלימה מהתופים....רגולז'...יש לך חלונית בדיקה בפלטה האחורית של הבלמים.

amirmoshe
20-05-16, 06:32
כמו שנאמר לך. תבדוק את האחוריים. אצלי התוף נשחק מתחת לרמת המינימום שלו. וזה גרם לפריצה של אחת המשאבות.

thebips
20-05-16, 08:10
לפני שאתה רץ להחליף....
בדוק את מרחק סנדלי הבלימה מהתופים....רגולז'...יש לך חלונית בדיקה בפלטה האחורית של הבלמים.

לפני יומים הרכב עבר טסט, והבלמים נבדקו במוסך

shmulikbg
21-05-16, 00:17
לפני יומים הרכב עבר טסט, והבלמים נבדקו במוסך

גם הרגולז' נבדק?

במידה ואכן נבדקה ונפסלה אופצית מרווח סנדלים גדול, התקלה במשאבה המרכזית. לבוסטר אין קשר לירידת הדוושה.

ד ו ר ו ן
21-05-16, 14:07
רפידות/תופים בלויה לא אמורים ליצור משהו אקטיבי כמו דפיקות מכיוון הדוושה בעמידה המקום תו״כ לחיצה על הדוושה.

shmulikbg
22-05-16, 00:27
רפידות/תופים בלויה לא אמורים ליצור משהו אקטיבי כמו דפיקות מכיוון הדוושה בעמידה המקום תו״כ לחיצה על הדוושה.

מסתבר שפספסתי את התיאור של זה....ולא ברורה לי הכוונה...משהו לא נכון בניסוח לדעתי.

thebips
22-05-16, 12:50
עידכון, הרכב נגרר למוסך המשאבה המרכזית נזלה לתוך הבוסטר ולצערי אני צריך שיפוץ בוסטר + משאבה.

תודה לכולם.

עופר

-->