PDA

צפייה בגרסה מלאה : רמת עדכניות מפות סמ"ש (החברה להגנת הטבע, לא שביל-נט) - עמוד ענן

shayw
22-05-16, 12:17
שלום,

מישהו יודע להגיד כל כמה זמן עמוד ענן מעדכנים את מפות הסמ"ש באפליקציה (אני מדבר על המפות של החברה להגנת הטבע, לא שביל-נט)?
בבדיקה שעשיתי באתר של החברה להגנת הטבע נראה שיש עדכון לכל המפות מהשנה-שנתיים האחרונות... והשאלה היא מתי ואם העדכונים האלה מתבטאים גם בגרסאות הדיגיטליות...

תודה,
שי

shayw
25-05-16, 19:47
לאף אחד אין מושג?

yoni_0000
25-05-16, 20:03
אתה יכול לשלוח מייל לתמיכה שלהם ולשאול.. בכל מקרה, רוב השינויים הם מינוריים, ואלו שבאמת משנים משהו מופיעים כנקודות עניין.

amotzg
26-05-16, 11:54
ככל שאני מבין אין עדכון שותף למפות סמ"ש בעמוד ענן. אתה צריך לקנות עדכונים והם מפרסמים כשיש.
אבל באמת לשאול את התמיכה שלהם זה הרעיון הכי טוב.

נקודתית לגבי עדכונים של השנים האחרונות קל מאוד להבחין. מפות הסמ"ש החדשות עברו שינוי עיצוב והורדת פרטים רצינית.
אם המפות שלך נראות כמו פעם הן לא מעודכנות.

אני ממליץ מאוד נגד עדכון ורכישה של המפות החדשות. לדעתי הן ממש גרועות. בעיקר למי שמחפש להכיר את השטח מעבר לשביל המסומן.
הטופוגרפיה בהן בכוונה פחות מדויקת ונמחקו מהן הרבה נקודות עניין.

PW
26-05-16, 12:13
ככל שאני מבין אין עדכון שותף למפות סמ"ש בעמוד ענן. אתה צריך לקנות עדכונים והם מפרסמים כשיש.
אבל באמת לשאול את התמיכה שלהם זה הרעיון הכי טוב.

נקודתית לגבי עדכונים של השנים האחרונות קל מאוד להבחין. מפות הסמ"ש החדשות עברו שינוי עיצוב והורדת פרטים רצינית.
אם המפות שלך נראות כמו פעם הן לא מעודכנות.

אני ממליץ מאוד נגד עדכון ורכישה של המפות החדשות. לדעתי הן ממש גרועות. בעיקר למי שמחפש להכיר את השטח מעבר לשביל המסומן.
הטופוגרפיה בהן בכוונה פחות מדויקת ונמחקו מהן הרבה נקודות עניין.
+1.

shayw
26-05-16, 15:30
תודה לעונים.

שלחתי מייל לתמיכה ואני ממתין לתשובה. גם אפרסם אותה בשרשור הזה.
הסיבה לכך שאני דווקא כן מחפש את העדכונים האחרונים היא שנתקלתי בטיול האחרון בכמה מקרים שבהם הסימון בשטח לא תאם את המפה (ואני מניח שבמפות המעודכנות יותר תהיה התאמה טובה יותר בין המפה לשטח).
נק' עניין לא נשמע לי כמו הפתרון המתאים לוידוא התמצאות והמצאות על השביל שאתה חושב שאתה נמצא עליו...

בכל מקרה - אמתין לראות אם אקבל תשובה מהתמיכה של עמוד ענן...

תודה,
שי

steed
27-05-16, 07:36
איפה מצאת את חוסר ההתאמות?
יכול להיות שהמפות המעודכנות לא תואמות את הסימון בשטח. במקרה הזה לעמוד ענן אין מה לעשות.

אתה יכול להעלות צילום מסך של הקלטת המסלול על המפה ומי שיש לו מפות מעודכנות יכול לבדוק בשבילך.
אתה יכול לבדוק גם במפה החופשית IsraelHiking.osm.org.il (http://IsraelHiking.osm.org.il). רוב המסלולים אצלנו מבוססים הקלטות GPS.

ד ו ר ו ן
27-05-16, 08:19
יש לא מעט שינויים, כולל חניונים שעברו לצד שני של השביל או בוטלו/נוספו.

שבילים חדשים/מבטלים וכו׳.

ד ו ר ו ן
27-05-16, 08:22
.
קודם כל, מסכים מאד עם האמירה לגבי ירידת האיכות של מפות הסמ״ש ככלל.
רואים את זה מאד בולט במפות ישנות מלפני 15+ שנים, ואלו הנוכחיות.

לגבי עדכונים, איפה ראית עדכון?

לא יצא כזה כבר כמה שנים, לפחות לא לאייפון ושות׳.

מן הראוי שהיו מעדכנים את המפות בגרסא המלאה.

steed
27-05-16, 15:52
יש לא מעט שינויים, כולל חניונים שעברו לצד שני של השביל או בוטלו/נוספו.

שבילים חדשים/מבטלים וכו׳.סבבה. בדקת מול מפות נייר עדכניות?

ד ו ר ו ן
27-05-16, 16:13
גם במפות נייר יש טעויות או אי דיוקים ביחס לשטח.
תמיד היה כך.
מניח שזה תוצר נלווה של היות המפות האלו מוצר של עמותה ולא סמכות מיפוי רשמית.

amotzg
27-05-16, 23:18
סבבה. בדקת מול מפות נייר עדכניות?

כן. במפות החדשות רואים את העדכונים במסלולים ומיקום.
וגם אפשר להשוות ולראות במקומות רבים העלמת פרטים ועיוות טופוגרפיה. רואים את זה גם באתר עמוד ענן בין המפה "הלבנה" הישנה לממ"ג.
ראה למשל גבעת צחור http://amudanan.co.il/#lat=774584&lon=225647

steed
28-05-16, 01:21
כן. במפות החדשות רואים את העדכונים במסלולים ומיקום.
וגם אפשר להשוות ולראות במקומות רבים העלמת פרטים ועיוות טופוגרפיה. רואים את זה גם באתר עמוד ענן בין המפה "הלבנה" הישנה לממ"ג.
ראה למשל גבעת צחור http://amudanan.co.il/#lat=774584&lon=225647

השאלה היא לגבי אי התאמה בין מפות סמ"ש נייר המעודכנות ובין הגירסה האלקטרונית המעודכנת בעמוד ענן בתשלום.

נושא החסרונות של סגנון המפות החדשות נטחן עד דק בכל הפורומים עוד בתחילת 2014.
הדיון הזה http://5.9.98.214/123/forum/924920 מכיל כמה פוסטים עם דוגמאות מאלפות.

amotzg
28-05-16, 03:22
לגבי עדכונים, איפה ראית עדכון?

לא יצא כזה כבר כמה שנים, לפחות לא לאייפון ושות׳.

מן הראוי שהיו מעדכנים את המפות בגרסא המלאה.
לא ראיתי עדכון. ראיתי, נדמה לי באיזה דף בוויקי של עמוד ענן, שהם עובדים על לפרסם עדכון, או משהו כזה. יש מצב שזה מאוד ישן ולא קרה.

השאלה היא לגבי אי התאמה בין מפות סמ"ש נייר המעודכנות ובין הגירסה האלקטרונית המעודכנת בעמוד ענן בתשלום.

לא הבנתי את השאלה, הייתי צריך לדעת שתכיר את הנושא הזה.
למרות שאני שם את הדגש יותר על העובדה שמסתירים בכוונה פרטים. על הסגנון העיצובי אפשר להתווכח והוא משני לדעתי בחשיבות לדיוק ואיכות המידע.
זה רלוונטי כאן כי המלצתי לו לא לעדכן בכל מקרה. זה מייתר את השאלה עם יש עדכון.

השאלה של פותח השרשור הייתה האם המפות שלו מעודכנות כי הוא ראה הבדלים מהשטח בעמוד ענן וגם ראה פרסום על מפות חדשות.
אם אנחנו מבינים שאין עדכונים זמינים למפות בעמוד ענן, אז אי אפשר להשוות אותן למפות החדשות. קשה לי גם להאמין שמישהו ישקיע בגרסאות שונות לנייר ולאלקטרונית של עמוד ענן. מצד שני...

shayw
28-05-16, 21:01
שבוע טוב,

אבהיר שוב את שאלתי המקורית.
באחד הטיולים האחרונים שעשיתי ראיתי שיש חוסר התאמה בין סימון השביל בשטח לסימון השביל במפה (באיזור יער המלאכים).

זה היה ה"טריגר" מבחינתי לבדוק האם יש עדכונים לגרסאות הדיגיטליות של מפות סמ"ש שיוצאות פחות-או-יותר במקביל לגרסאות הנייר.
הפירוט של העדכונים (במפות הנייר) נמצא כאן: http://www.teva.org.il/?CategoryID=279&ArticleID=423&Page=1

השאלות שלי (בנטרול הדיון של האם זה טוב או לא/נחוץ או לא/האיכות עולה או יורדת עם השנים/וכו') הן:
1. האם יש דרך לדעת מה רמת העדכון של מפות דיגיטליות ביחס למפות הנייר. דהיינו - האם כשאני מנווט עם עמוד ענן בגולן, האם מפת הסמ"ש הדיגיטלית נסרקה/מותאמת לגרסת 2014 (שזו הגרסה העדכנית ביותר) או לא? ואם לא ב 2014 - מאיזה שנה המפה הדיגיטלית?
2. האם ישנה מדיניות סדורה לגבי קצב עדכון המפות הדיגיטליות (דהיינו - כשיוצאת גרסת "נייר" בתאריך מסוים - בתוך X שבועות יוצאת גרסה דיגיטלית מתאימה)?

תודה,
שי

ד ו ר ו ן
28-05-16, 23:45
גם הנייר לא מתעדכנות רציף, והעדכון הוא בכל מקרה של גליונות נפרדים- אין עדכון רוחבי מלא בכל מקרה.

רכשתי את המפות של עמוד-ענן ב-2012, לא זכור לי שום עדכון מאז.

יואב ר
31-05-16, 10:27
אהלן שי,

כיום המפות מעודכנות כשנה וחצי לאחור. לאחרונה ממש קיבלנו את כל המפות החדשות ממרכז הוועדה לסימון שבילים, מוטי בן שטרית, ואנחנו עובדים על עדכון מפות לאנדרואיד. עדכון מפות לאייפון יצא עם האפליקציה המחודשת שתעלה בקיץ.

יואב

boaz avrahami
31-05-16, 10:32
אהלן שי,

עדכון מפות לאייפון יצא עם האפליקציה המחודשת שתעלה בקיץ.

יואב

קיץ 2016?

יואב ר
31-05-16, 11:00
כן, התעכבנו עם זה מאד, אבל כרגע אנחנו כותבים את האפליקציות והאתר מחדש, ומצפים לצאת עם עדכון גדול.

shayw
31-05-16, 11:29
תודה יואב.

1. יש דרך לדעת מתוך האפליקציה מה גרסת כל מפה (ביחס לגרסת הנייר)?
2. אם קניתי את המפות בנק' זמן מסויימת, ויוצא עדכון למפות - האם העדכון כרוך בתשלום?

תודה,
שי

יואב ר
01-06-16, 16:38
כרגע אין אפשרות לדעת לגבי כל מפה, אשתדל להוסיף את זה.
עדכון מפות סימון שבילים הוא בתשלום (ע״פ מדיניות החברה להגנת הטבע והמרכז למיפוי ישראל, בניגוד למדיניות שביל נט, על פיה העדכונים חינם עד הודעה חדשה), אבל סביר להניח שתקבל בכל מקרה חלק מהעדכון, בהתאם לתאריך בו רכשת את המפות.

shayw
01-06-16, 16:56
אז למתי מתוכנן עדכון המפות לאנדרואיד? - שאדע לקנות אחריו...:D

assafy
01-06-16, 20:45
מתי צפוי עדכון למפות שביל נט ואיך שואבים את העדכון?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

יואב ר
02-06-16, 10:47
שי, אני מקווה שיהיה בקרוב מאד. מי שרוכש יקבל את המפות שיצאו עד יום הרכישה.
אסף, הם ממשיכים לעבוד על עדכונים משמעותיים, והעדכון יהיה אוטומטי.
יואב

shayw
02-06-16, 16:55

תודה יואב.

תצא איזושהי הודעה כשיצאו הגרסאות החדשות? איך נדע שזה קרה?

שי

shayw
19-06-16, 01:42
יש חדש יואב?

oferc
10-07-16, 17:08
יואב
מתי יוצאת הגרסה החדשה של עמוד ענן לאנדרואיד
והאם יהיה שינוי בצורת הרישוי של המפות , אחד הסיבות שלא רכשתי עד היום כי אני מחליף מכשירים בתדירות גבוהה(לא מספר וחשבון GMAIL) ואין לי חשק להתעסק עם רשיונות לכל החלפת טלפון

מקווה שתתקדמו בנושא שנוכל לרכוש מכם

erezgur
10-07-16, 18:57
יואב
אחד הסיבות שלא רכשתי עד היום כי אני מחליף מכשירים בתדירות גבוהה(לא מספר וחשבון GMAIL) ואין לי חשק להתעסק עם רשיונות לכל החלפת טלפון

למיטב הבנתי - אם אתה נשאר עם אנדרואיד, כל מכשיר חדש עם אותו חשבון GMAIL - לא צריך לרכוש מחדש את המפות.
כנ"ל לגבי אייפון. רק אם עובר בין אייפון לאנדרואיד ולהפך, צריך רישוי נפרד לכל פלטפורמה וזה בשל אילוצים הנובעים מצורת רכישת המפות (רכישה in-app, תוך שימוש בתוכנה) העושה שימוש במנגנון הרכישה המובנה של גוגל / אפל ללא יכולת להכיר זה ברכישות של זה.

נמרוד
10-07-16, 22:56
מה שארז כתב. מעבר בין מכשירי אנדרויד לא בעייה.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

boaz avrahami
10-07-16, 22:58
באפל, שני מכשירים על אותו חשבון והוא מזהה רק אחד כבעל הרשיון למפות סמש.
זה באג או שככה זה אמור להיות?

oferc
13-07-16, 12:38
לפי מה שהבנתי האקטיבציה היא למכשיר לא לחשבון גמייל

ויואב מתי יוצאת גרסה חדשה לעמוד ענן ?

erezgur
13-07-16, 12:54
"אקטיבציה" היא מושג לא מדויק במקרה זה.
אתה מבצע רכישה מחשבון הגוגל שלך. מכשיר אחר עם אותו חשבון גוגל יכול להנות מכל מה שאתה רוכש בחנות של גוגל בצורה זו.

כמו כל ישום אחר שרכשת עם מכשיר אחד ואתה יכול להשתמש בו במכשירים אחרים בעלי אותו חשבון.

steed
14-07-16, 00:39
הבחור שאל על חנות האפליקציות של אפל, לא של גוגל...

erezgur
14-07-16, 08:26
הבחור שאל על חנות האפליקציות של אפל, לא של גוגל...

בדיוק ההפך:

מתי יוצאת הגרסה החדשה של עמוד ענן לאנדרואיד

אתה כנראה מתבלבל עם הודעות אחרות בשרשור זה

steed
15-07-16, 22:12
זו בעיה כשלא ברור מי עונה למי.

אני הבנתי ש

לפי מה שהבנתי האקטיבציה היא למכשיר לא לחשבון גמייל

ויואב מתי יוצאת גרסה חדשה לעמוד ענן ?

היא תשובה ל

באפל, שני מכשירים על אותו חשבון והוא מזהה רק אחד כבעל הרשיון למפות סמש.
זה באג או שככה זה אמור להיות?

shayw
01-08-16, 08:22
אהלן שי,

כיום המפות מעודכנות כשנה וחצי לאחור. לאחרונה ממש קיבלנו את כל המפות החדשות ממרכז הוועדה לסימון שבילים, מוטי בן שטרית, ואנחנו עובדים על עדכון מפות לאנדרואיד. עדכון מפות לאייפון יצא עם האפליקציה המחודשת שתעלה בקיץ.

יואב
יואב

כן, התעכבנו עם זה מאד, אבל כרגע אנחנו כותבים את האפליקציות והאתר מחדש, ומצפים לצאת עם עדכון גדול.
יואב

אסף, הם ממשיכים לעבוד על עדכונים משמעותיים, והעדכון יהיה אוטומטי.
יואב

יואב - יש חדש לגבי הנ"ל?

תודה,
שי

shayw
19-08-16, 10:56
יואב - יכול לעדכן בבקשה?

erezgur
19-08-16, 12:21
שי,

אם הכוונה שלך לפנות ליואב ישירות - יש דרכים טובות יותר...
יואב מבקר בפורום זה לעיתים נדירות בלבד (ורובם בעקבות פניות ישירות של חברי הפורום המבקשים ממנו להיכנס ולהגיב כאן).

מניסיון עבר - כאשר יהיה חדש, תדע על כך - תצא גרסה חדשה וכו'. עד היום הערכות הזמנים שלפני גרסה לקו באופטימיות יתר (ואני עדין)...

shayw
21-08-16, 08:07
ארז,

אשמח לדעת מהן הדרכים הטובות יותר, כיוון שהמייל ששלחתי ישירות לתמיכה של עמוד ענן לפני כ 3 חודשים טרם זכה למענה. בשרשור הזה לפחות ראיתי שהוא ענה.

תודה,
שי

erezgur
21-08-16, 10:15
השיטות שאני מכיר זה כתובות הדואר והטלפונים המופיעים באתר / בתוכנה.

שלא תבין לא נכון - אשמח אם יואב יכנס לכאן יותר ויענה לשאלות הללו, הערתי רק כדי להפנות את תשומת לבך שזה כנראה לא קורה לעיתים תכופות כל כך...

-->