PDA

צפייה בגרסה מלאה : ושוב בלגן ב-WAZE

דרור ברלי
22-05-16, 19:27
עושה רושם שמאז שגוגל בעלי הבית של ווייז, היא מתחרפנת והולכת.
כמות התקלות עלתה בצורה מבהילה והאיכות הכללית של האפליקציה הולכת ויורדת.

אז מה עכשיו?

ביום שישי בצהריים כשאני אי שם במדבר, הפך הכושי את עורו.
ובעברית - האפליקציה עברה עצמאית מעברית לאנגלית, אין מפה ונתיב נסיעה, אין חיווי קולי, אין קבצי קול, אי אפשר לשנות פרמטרים (להחליף שפה וכו'). למעט כמה פייבוריטס, כל הכתובות נמחקו מהזיכרון, אי אפשר לדווח (אפשר לנסות, אבל אז האפילקציה מודיעה שהדיווח נכשל בגלל "קשיי התחברות"), בקיצור - כלום לא עובד ואין שום טעם להפעיל את האפליקציה כי היא לא עושה כלום.

מנסיון העבר, לא התרגשתי בהתחלה, כי אני רגיל שווייז מתחרפנת מדי פעם, ואחרי כמה שעות עד יום-יומיים, חוזרת לעצמה.
אבל לא הפעם. שלושה ימים ללא ווייז מתחילים להזכיר לי איך זה בלי סלולרי בכיס או בלי שעון על היד. תחושה שאני עירום. לא יכול לתכנן זמני נסיעה, להימנע מעומסים וכו'.

הדבר היחידי שהיא עדיין מבצעת - צבירת נקודות בהתאם לקילומטראז' שאני נוסע עם תוכנה פתוחה.

מה יהיה?
פתרונות?
יש להם שירות התשת לקוחות או משהו דומה שאולי אפשר לנסות לפנות אליו כדי להתעצבן עוד יותר?...

נמרוד
22-05-16, 19:49
קודם כל....

בשם אלוהים, בלי פניקה!!!

בשביל לצאת מהמדבר בחזרה לציוויליזציה, תשתמש בניווט גוגל מפות שיש בכל אנדרואיד. לא פחות טוב. ויש בו את המידע על תנועה (שהם שואבים אני מניח מוויז בין היתר).

boaz avrahami
22-05-16, 20:37
אולי הלוקליזציה האוטומטית זיהתה שאתה בחול?

דרור ברלי
22-05-16, 20:50
ביליתי את כל יום שישי באיזור שדה בוקר, אפילו לא קרוב לגבול כלשהו

אני לא צריך את ווייז בשביל למצוא את דרכי מהמדבר הביתה, אלא בשביל נסיעות הרבה פחות מרגשות - לתכנן מתי לצאת כשאני נוסע לילדים שלי בכפ"ס ובשביל לא להיתקע בפקק בדרך להחזיר רכב מבחן בפתח תקווה.

asafk
22-05-16, 20:53
אתה מדאיג אותי.
כדי לחזור משדה בוקר לחולון אתה צריך וויז????? מילא כדי לצאת מטורינו בביקור הראשון שלך שם בשעת העומס עם רכב שכור. אבל שדה בוקר?? שדה בוקר!

שככה יהיה לי טוב.

(לי אין וויז כבר יותר משנתיים בדיוק בגלל זה. זה הופך אותך למטומטם ותלותי)

אסף.

zivo
22-05-16, 20:54
1- תעבור קבוע (לא רק בתקלה) ל google map ולא waze.
2- במדבר שניהם לא מציאה גדולה (כי הם צריכים כיסוי). בשטח עובדים עם Oruxmaps (שמבטיח זמינות בכל מצב) ומחזיקים עמוד ענן פתוח בשביל כל הטיפים שהמשתמשים הוסיפו.

דרך אגב - אני עובד עם OruxMaps בכל העולם. לפני שאני מדבר על מקומות נידחים, שמטיילים בעולם מגלים שגם במרכז ארה"ב (באזורים של השמורות הגדולות), או במרכז אירופה (באלפים), יש בעיות קליטה. אין תחליף למפות offline.

דרור ברלי
22-05-16, 21:02
אלוהים, הבנת הנקרא....

בשטח אני מנווט רק עם מפה. כזו מנייר.
מה לעשות, ככה אני אוהב.
אני גם נוסע באוטו בלי דלתות ובלי מזגן ומתקלח מג'ריקן.

אני לא מנווט עם ווייז.
אני משתמש בו כדי לתכנן זמנים. בזה אין לו מתחרים.
לפחות עד היום לא היו.

ולא שאלתי אם לעבור לגוגל מאפס או לאורוקס אלא מה הפתרונות (אם יש) להחזיר את האפליקציה הזו, שאכן הפכנו לתלויים בה, לעבודה תקינה.

elibaba
22-05-16, 21:10
להסיר ולהתקין שוב, זה נדפק לפעמים

Sent from my eMAX mini using Tapatalk

דרור ברלי
22-05-16, 22:43
הורדתי עדכון.
העברית חזרה.
גם המפה חזרה.
התקבלה הודעה שקבצי הקול ירדו.

אבל כתובות יעדי נסיעה קודמים לא חזרו. נבדוק עוד מעט אם הכל עובד בנסיעה.

erezgur
22-05-16, 22:51
כנראה ההגדרות אצלך הן לאפשר עדכון אוטומטי.

למיטב זכרוני ביום שישי הגיע עדכון חדש לתוכנה ואני מנחש שכנראה העדכון ירד אבל לא הייתה קליטה בנקודת הזמן המתאימה ולכן העדכון לא הסתיים לגמרי (הורדת מועדפים, קבצי קול וכו').

לא מסובך מדי לתקן -
1. נסה להיכנס למנהל היישומים, לחפש את WAZE ולבצע מחיקת מטמון (cache) ואז להפעיל שוב. אם לא יעזור - אפשר לנסת גם מחיקת מטמון וגם מחיקת DATA (תצטרך שוב להגדיר את החשבון שלך, מקווה שאתה זוכר משתמש וסיסמא).
2. אפשרות שניה - להסיר את התוכנה, למחוק את תיקיית WAZE מהמכשיר / כרטיס זיכרון ולהתקין מחדש.

בהצלחה,
ארז גור

איציק - 4X6ZH
23-05-16, 16:50
מה זה WAZE

דור אריאל
23-05-16, 18:05
אם הכוונה למועדפים אתה צריך להיכנס עם השם משתמש שלך

ההיסטוריה לא תחזור

הורדתי עדכון.
העברית חזרה.
גם המפה חזרה.
התקבלה הודעה שקבצי הקול ירדו.

אבל כתובות יעדי נסיעה קודמים לא חזרו. נבדוק עוד מעט אם הכל עובד בנסיעה.

דרור ברלי
23-05-16, 18:50
נכון לרגע זה, אחרי עוד עדכון העסק עובד בסדר.
הכתובות המועדפות נשמרו וגם הניקוד...
הכתובות שלא במועדפים - עפו.

erezgur
23-05-16, 19:53
מה זה WAZE

מה שיש לך במסך הביית, האייקון עם דמות הרכב-סמיילי החביב :)

AvinoamNa
23-05-16, 22:26
מישהו מוכן להסביר מה עניין הניקוד הזה?

ד ו ר ו ן
23-05-16, 22:36
מישהו מוכן להסביר מה עניין הניקוד הזה?

יש בסוף קוסם.

ואיציק,
WAZE זה מן קטע כזה של טלפון בלי חוט..

דרור ברלי
23-05-16, 22:50
מה עניין הניקוד?

ווייז היא תוכנה שיתופית. היא בנויה ותלויה בדיווחי המשתמשים שלה.
מלבד מהירות הנסיעה שלך שהאלגוריתם של התוכנה "מבין" ממנו את מצב התנועה בכביש ברגע נתון (אם תיסע ממש לאט הוא "ישאל" אותך אם יש עומס תנועה) , כל משתמש מדווח ומשתף את כולם.

התוכנה חינמית. מצד שני אתה לא מקבל כלום תמורת הדיווח שלך.

וכאן נכנס עניין הניקוד - בדומה לעלים הירוקים של הונדה אינסייט, גם זה סוג של חרטא יעילה מאוד שנועדה להמריץ אותך לדווח כמה שיותר.
ככל שתיסע יותר ק"מ עם ווייז פתוח, תקבל עוד נקודות. ככל שתדווח יותר על פקקים, תאונות, שוטרים וסכנות בדרך, תזכה בעוד ועוד נקודות. (חבל שאין אייקון לדיווח על ניידות משרד התחבורע. יכל לעזור לנו מאוד....) ככל שתדווח על בעיות במפה, תצבור חברים או תהפוך לעורך מפה, תזכה בעוד ועוד נקודות. ככל שתצבור נקודות, תעלה ב"דרגות" (איקונים עם מוצץ של תינוקות, מגן, חרב, כתר וכו')

מין הסתם הילדים מתים על זה. מצפים בקוצר רוח לדרגה הבאה.
כשהם נוסעים איתי, הם אלה שמדווחים כל הזמן.

מי שמשעמם לו ובודק את שיאני הניקוד, מגלה, כמה לא מפתיע, שנהגי מוניות מככבים בראש הרשימה, עם מיליוני נקודות.....

Asaf-a
25-05-16, 18:57
ואם כבר פתחנו נושא גוגל מאפ לעומת וייז;
בחו"ל אני חד משמעית מעדיף גוגל מאפ, האינטגרציה עם מנוע החיפוש כאשר מחפשים אתר, מסעדה וכל דבר וכו' מאוד נוחה עם הגוגל מאפ, וכן היכולת להוריד בקלות מראש מפות לאיזורים אם אין קליטה. וכן לשמור אתרים מועדפים דרך הכרום במחשב ולשלוח לטלפון בלחיצה קלה, נוח בתכנון.

פחות נוח שלא ניתן לערוך את שמות האתרים השמורים להבדיל מוייז, למשל ששומרים מיקום החניה בעיר זרה, שם הרחוב לא תמיד נוח לשמירה.

מאידך אני סובל מבאג מטריד, מדי פעם ההנחיות הקוליות קופצות להתראה רק כצליל פעמון, ולא מצאתי דרך לשנות חזרה, בדרך כלל ריסט למכשיר עוזר... נראה שקורה יותר כאשר מדפדפים בין נווט רגלי לבין רכב, אך לא תמיד.

התופעה מוכרת? אצלי קורה בגלקסיט

-->