PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך עזרה - נקישות ממתלה אחורי

weref
22-05-16, 20:29
ערב טוב,

יש לי פרייבט קטנה ושובבה ליום יום, היא קצת מבוגרת ודורשת לפעמים קצת תשומת לב.
לאחרונה שמתי לב לרעש נקישה מוזר מהמלתה האחורי, ניסיתי לבודד ולהבין מה מקורו. כרגע ללא הצלחה.

אני מטפל ברכב לבד, יש לי מוסך שעוזר במידת הצורך אבל אני מעדיף לפתור בעצמי.
אז אחרי משחקים רבים כמו: נסיעה בניוטרל לבידוד, נפסלה רכב הכח. משחקי סלד בעמידה לבידוד תושבות. פניות מהירות ואיטיות ועוד..
לבסוף מצאתי דרך מאוד פשוטה לשחזר את הבעיה, לשבת על הבגאז. משחקי מתלה אחורי גורמים לרעש.
חשוב: בנסיע במהירות קבוע אין רעש (לדוגמה ראשון ללא גז)

נשמע שמקור הרעש בצד ימין אך לא לגמר ברור מאיפה, למטה יש לינק לסרטון שבו שומעים את הרעש תוך כדי המהלך מתלה.
מדובר בפיג'ו 306 nfz שנת 97, לעומת רכבים "רגילים" ברכב יש "סרן" אחורי ומוט פיתול.

דעות, המלצות יתקבלו בברכה

https://youtu.be/qWJzl0kL3k0

asafk
22-05-16, 21:00
אם תסתכל על האוטו מאחורה ותראה שהגלגלים יושבים ככה:
\---/

זה אומר שהמיסבי סיכות שבקצה הזרוע, איפה שהזרועות מסתובבות סביב המוט פיתול, גמורים.
התיקון נקרא "שיפוץ סרן", והוא כולל החלפת המיסבים ומה שמסביבם, החלקים עולים כמה מאות שקלים.
זה בתנאי שהציר שעליו יושב המיסב סיכות לא גמור מקורוזיה ואפשר לנקות אותו וללטש בלי לאבד קוטר.

אם לא, קונים (וזה לא עולה הרבה) סרן מפירוק - אבל צריך לבדוק אותו שאין חופש.

אסף.

weref
22-05-16, 21:18
תודה אסף,

מכיר את המושג שיפוץ סרן ברכבים האלה. רק אני לא בטוח שזה המקרה, הרעש לא נשמע כמו רעש קלאסי של מייסב גמור. לדעתך הרעש תואם את המקרה?

בכל מקרה אבדוק מצב גלגלים מחר בבוקר ואעלה תמונה לייעוץ

sent from mobile

asafk
22-05-16, 21:51
קשה לומר מהסרטון.
החריקה קצת כמו חריקה של בולם, אבל הנקישה נקישה של מיסב סיכות.
אתה יכול להרים את האוטו על ג'ק ולנסות לטלטל את הגלגל פנימה החוצה - אם המיסב גמור אתה תרגיש את זה בגלגל.

אסף.

weref
23-05-16, 08:45
המקורות באינטרנט מחזקים את דבריך, לצערי..
הגלגלים יושבים ישיר וזהה בשני בצדדים, אבל אני לא רוצה להגיע למצב שהם ישבו עקום.

108375

weref
07-06-16, 23:25
אכן הבעיה הייתה במייסבי הסרן. בסופש פורק הסרן, הולחפו מייסבים וכל העניין גורז היטב.
הקטנה נוסעת מצויין :)

sent from mobile

-->