PDA

צפייה בגרסה מלאה : שפת C. כי יודעים הכל..

yoni_0000
24-05-16, 17:48
מחפש מורה פרטי שיכול לעזור לי בפרוייקט בשפת C. אני מאשדוד וכמובן מעדיף מישהו קרוב אבל אני לא קטנוני.
המטרה אינה למידה בהתכתבות..
תודה

Saar
24-05-16, 22:06
אתה יכול לפרט מעט מה מסגרת הפרוייקט/ דרישות?
אפשר גם בפרטי, אך נראה לי שזה יעזור למצוא את האדם המתאים...

tamir128
24-05-16, 23:23
אכן, יש מצב שאם תפרט, תקבל עצות שיעזרו לך יותר ממציאת מורה ל C.

lizard
25-05-16, 08:18
שנים שכבר לא תכנתתי בc. מה הפרוייקט?

yoni_0000
25-05-16, 19:55
זה די מורכב.. בקצרה, צריך ליצור אלגוריתם שמזינים לו נקודות ציון של מכשולים בקובץ טקסט, והוא ידע לנווט מנקודה אחת לשניה בלי לעבור דרך המכשולים ובמרחק מוגדר מהם..
אני בעצמי עדיין לא יודע את כל הפרטים והדרישות, וכל הפרוייקט אמור להיות מוצג בסופו של דבר על תוכנה שנקראת openGL.

יש עוד כמה התניות, אבל זה הסיפור..

alto
26-05-16, 12:09
זה פרוייקט לימודי? מסחרי?
נראה לי יותר בעייתי החלק האלוגריתמי, משהו בסגנון A-Star וכו'

yoni_0000
26-05-16, 12:51
אקדמי. הנדסת מכונות.

lizard
26-05-16, 13:48
מה גודל שטח הניווט? באיזה פורמט מכניסים את המכשולים? על פניו עושה רושם של אלגוריתם לא מסובך במיוחד.

yoni_0000
26-05-16, 17:57
מיכה אני אדבר איתך מחר בה"פ. יהיו לי את כל הפרטים.

lizard
26-05-16, 19:58
בסדר אבל אני לא ממש תכנת. נראה לי שבעיקרון אתה צריך להגדיר מטריצה כלשהי שעליה אתה ממקם את המכשולים. זה יכול להיות XY זה גם יכול להיות נ"צ. האלגוריתם שלך בודק בכל צעד מרחק מינימום מהמכשול. השאלה היא מה לעשות כשאתה מוקף במכשולים.
שאלה נוספת היא גם האם אתה מתכנן את המסלול מראש או שאתה אמור להתקדם. מותר לך לחזור לאחור או שזה רק קדימה?

zerez
26-05-16, 21:08
השאלה אם זה צריך להיות על לוח משחק או משהו כמו כביש.
האלגוריטמים די דומים, מדובר על אלגוריטם רקורסיבי דומה לאלגוריטם מבוך.
אני כן תכנת ולמדתי את זה פעם אבל אף פעם לא עסקתי בזה.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

mugi8675
26-05-16, 23:43
מאחר והבעיה אינה כוללת אופטימיזציה של המסלול, אלא רק הגעה מנקודה אחת לשנייה בתנאים מסויימים, היא אינה מורכבת במיוחד. ע"ע בעיית הצבת שמונה מלכות על לוח שחמט כך שאינן מאיימות אחת על השניה. כתבתי לפני הרבה שנים (אמנם באסמבלר ועל פלטפורמה אחרת). ורמז על רקורסיה כבר קיבלת, כך שליבת הקוד מאוד פשוטה: נהל מטריצת צעדים שתוכל לנווט בה קדימה ואחורה. בכל צעד יש להתקדם בשני המיימדים לנקודת היעד ובתנאי שאינך קרוב לאף נקודה בטבלת המכשולים. הרעיון הוא שטבלת המכשולים תכיל לא רק את הנקודה במרחב של המכשול, אלא גם של מרחב הגידור שלו (המרחק האסור ממנו) ואת החישוב הזה עשה פעם אחת בלבד בעת שאתה קולט את נקודות המכשול. אם הצעד הבא נמצא בטבלת המכשולים, חזור כניסה אחורה בטבלת הצעדים וחשב מסלול מחדש בכיוון השעון.

יצחק

יצחק.

yoni_0000
27-05-16, 01:00
התוכנית צריכה לרוץ על שדה של 800 על 600 "מטרים" (פיקסלים) לאיכון מכשולים, ורושמת לקובץ דגימה בפורמט TDMS את קוארדינטות המכשולים. בשדה זה יש לנווט "רובוט" מנקודת התחלה לנקודת יעד בין המכשולים במסלול הקצר ביותר.
ן, לצורך הניווט נדרש לכתוב קוד לתכנון מסלול הרובוט בעזרת שיטת PRM:
probalistic road map.

משיכת המכשולים מקובץ טקסט. בעזרת OpenGL יש להוציא פלט גרפי של הPRM והמסלול הקצר ביותר.

זהו פחות או יותר.. תודה לעונים.

-->