PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני רוצה לקנות ג'יפ אבל ממש ממש בבעייה, עזרה בקשה.....

Anonymous
15-08-03, 14:00
שלום רב לכם, ראשית עליי לציין שמאז שגיליתי תאתר הזה אני חורש עליו, זה פשוט אתר פצצה, ריספקט על היוזמה....

וניגש לבעיה שלי, עוד אין לי 18, רק היום קיבלתי תרישיון פלסטיק שלי, אבל אני חולה על שטח... נסעתי כמה פעמים עם חברים (מבוגרים) שלי בג'יפים שלהם ונדלקתי...
אני רוצה ג'יפ זמני כזה לשנתיים שלוש, והנה אני מגיע לבעיה: יש לי תקציב של משהו כמו 15 אלף, אולי אני אוכל לארגן עוד 5... אבל עדיף 15, אני ממש רוצה עכשיו סיקס, אבל אני פוסל אותו מראש בגלל שאני רק סטודנט (מבקרוב) והעבודה שלי לא כל כך רווחית, אז יהיה לי בעיה עם הדלק.

כאחד שבא מהארץ האדומה חלום ילדותי היה ניבה (נשבע לכם, יש לי איזה 30 דגמים קטנים של ניבה), אבל הבנתי שקשה למצוא ניבה במצב טוב בארץ שלא תתקלקל כל כמה זמן, אבל בכל זאת אני עדיין לא פוסל את האפשרות הזאת.

מה שנשאר לי זה הסמוראי, אוטו שבהחלט התלהבתי מהמראה שלו, אך מה שמדאיג אותי בו זה הנפח מנוע, וכח סוס לא הצלחתי למצוא. אז בבקשה תנו לי המלצות... אגב קראתי באיזה אתר אמריקאי שב400$ מישהו שיפר את ביצועי המנוע של הסמוראי, זה אפשרי?

עכשיו יש לי עוד כמה שאלות בסיסיות, כמו קמ"ש סוגרת ניסה וכמה קמ"ש סוגר הסמוראי? ואם יש תנו לי עוד פרטים עליהם....

אני מודה לכם מאוד מראש,
ב ב ר כ ה,
יגאל פינס.

חנן-ג'יפולוג
16-08-03, 13:28
עד השאלה האחורנה, דווקא עשית רושם של בחור רציני...
רכב שטח והשאלה "כמה סוגר? " לא ממש מתחברים. בכל מקרה לא מדובר ברכבים ממש יציבים. מצוידים בד"כ בצמיגים עם אחיזת כביש גבולית, ובקיצור... הרעיון הובן, אני מקווה.
הסמוראי אמנם אינו רכב חזק, אבל הכוח שלו מספק כמעט תמיד. כנ"ל הניבה.

אני הייתי הולך על סמוראי בגלל הפוטנציאל לגדול איתו. יש לו שוק שיפורים אדיר והוא לא חייב להיות רק רכב אמצע הדרך. יש כאן בפורום בחור שמתכנה בשם "סוזי המשתוללת" שהוא כבר לא ילד ולא חדש בשטח ועדיין מאוד נהנה מהסמוראי שלו.

לניבה, באופן מעשי, אם נעזוב לרגע את השמועות שבאיזה פיזדיולוך, יש מקום שעבור כליה או שתיים ימכור לך נעילת דיפ', אין שוק שיפורים רציני, ומלכתחילה הפוטנציאל שלה קטן יותר עקב מתלים קדמיים נפרדים.

חוץ מזה, ואולי הכי חשוב, לסמוראי יש גירסה פתוחה והניבה מגיעה רק בסגור משעמם, ולטעמי זה סוגר את הדיון של מה כדאי לקנות.

iggi-p
16-08-03, 13:40
אני כן בחור רציני, אני לא צריך שיהיה לי רכב לראלי, אני רוצה שישמש אותי גם לנסיעה ביום יום על הכביש, וכשמשתמע 1000 סמ"ק זה נשמע לי לפחות מקסימום 85 קמ"ש, ובגלל זה אני שואל... אני אשאל את זה עכשיו יותר בפרטנות, אני יכול להגיע עם 1000 סמ"ק ל מהירות 100?

UNIX
16-08-03, 17:53
אני כבעל נסיון של כמעט שנתיים על cj עם מנוע ענק אומר לך שמאה קמ"ש
זה הרבה לרכב שטח אני נוסע תמיד על 80 90 ההבדל בינהם לבין 100 הוא גדול.
אני מאמין שהסמוראי מגיע ל 100 קמ"ש אבל אני גם מאמין שצריך לסחוט את ההילוכים ודי להרוס ואז אתה מתחיל להרגיש את חוסר היציבות.
לי יוצא בערך לתדלק ב 120 שקל לשבוע וזה מספיק ליום אחד בערך
כי אני נוסע איתו רק בסוף שבוע לצערי(צה"ל)
ב 15 אלף אני מאמין שאתה יכול למצוא רכב טוב cj אבל משנתון ישן
עדיף באמת להשקיע עוד קצת ולקנות משהו יותר טוב וחדש.
ואם אתה רוצה ראיתי ניבה בדרך לבסיס שלי בראשון עומדת כבר 3 חודשים
למכירה נראית ממש טוב יש לה צמיגי שטח חדשים מוגבהת בקיצור אם תרצה אני יעביר לך את הטלפון

iggi-p
16-08-03, 19:14
אני אשמח מאוד אם תעביר לי את מס' הטלפון של בע הניבה, אני אגב עובד בראשון... אתה משרת בצריפין?

חנן-ג'יפולוג
16-08-03, 19:16
החלפות טלפונים, נושאים פרטיים וכולי, עברו בבקשה לערוץ הודעות פרטיות.

נמרוד
17-08-03, 11:28
אני כן בחור רציני, אני לא צריך שיהיה לי רכב לראלי, אני רוצה שישמש אותי גם לנסיעה ביום יום על הכביש, וכשמשתמע 1000 סמ"ק זה נשמע לי לפחות מקסימום 85 קמ"ש, ובגלל זה אני שואל... אני אשאל את זה עכשיו יותר בפרטנות, אני יכול להגיע עם 1000 סמ"ק ל מהירות 100?

יגאל, מהירות השיוט שלך בכביש אכן תהיה 80-90. תוכל להגיע ל100 קמ"ש וגם לקצת יותר, אבל אתה לא תאהב את זה. רכב שטח אמיתי - וסמוראי הוא רכב שטח אמיתי - הוא חרא על הכביש, אבל, בפורום הזה הכביש הוא בסך הכל הדרך לשטח :D
דרך אגב, כדי לעשות לך סדר בראש, בסמוראי 1300 סמ"ק לא תסע הרבה יותר מהר, ובCJ עם 4200 סמ"ק, בנוי לשטח כמו שצריך, גם לא. אולי אפילו יותר לאט. הספק המנוע הוא לא הגורם העיקרי שמשפיע על מהירות השיוט - לכל כלי השטח הנ"ל יש אוירודינמיקה נוראית, יחסי העברה קצרים, מתלים ארוכים, מרכז כובד גבוה, סרנים חיים שבורחים לך מצד לצד...

תשכח מלסוע מהר בכביש.

מומלץ לקרוא גם את זה:
http://www.jeepolog.com/j6tech_cheap_jeep.htm

tibetan
02-09-03, 23:21
חברים יקרים,
הסמוראי שלי החדש (כן תודה.. תודה) "סוגר" גם 100 ואולי אף יותר על הכביש וזאת עם צמיגי שטח אימתניים.
אין הדבר אומר כי הוא (הסמוראי) או אני נהנים מהדבר במיוחד.
אני מתחיל להבין כי הרכש החדש גורם לשינוי ב state of mind יותר מאשר בקמ"ש.
סתם משתף... :shock:

-->