PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך לחבר ציר מתכת למכסה מקרר מפלסטיק?

קדחת השטח
28-05-16, 18:05
שלום חברים,מבקש ייעוץ:

צירי הפלסטיק החלשים של המקרר שלי נשברו וכפי שרואים בצילום אין מה לנסות לתקן אותם ולכן חשבתי על חיבור ציר
מתכת(כזה שיאפשר מעצור ב90 מעלות,כמו בתמונה) במקום שונה שיגשר בין גוף המקרר(אפור)לבסיס המכסה(בלבן).

איך הייתם ממליצים לבצע את החיבור בין המתכת לפלסטיק?ניטים,ברגים.דבק?

אליה

108457
108458

ד ו ר ו ן
28-05-16, 18:45
קשה להבין מהתמונה את האפשרויות, אפשר תמונה רחבה יותר?

קדחת השטח
28-05-16, 19:00
זה בסיס המקרר.
ציר הפתיחה המקורי הוא בהמשך הפלסטיק הלבן השבור שם היתה שן שנכנסה לחור בדופן,לא פלא שנשבר בקלות.
אני רוצה לחבר צירים בחלק העליון,בין ה"כתפיים" האפורים לשוליים האחוריים של המכסה הלבן ומחפש את החיבור הכי מומלץ/וחזק.

108459

קדחת השטח
28-05-16, 19:05
עוד ניסיון להעלות.....108461108461

ד ו ר ו ן
28-05-16, 19:28
הייתי מחבר ציר רחב ככל האפשר, פלטת מתכת רחבה, בין הכתף של הדופן למכסה.
מוודא שאין מתחת חיווט כלשהו, ומשתמש במספר ברגים,ולא ניטים.

הסיבה היא אפשרות תיקון בעתיד.

boaz avrahami
28-05-16, 19:33
אני הייתי מנסה קודם סופר 7 או דבק חזק אחר.
אם הברגים יכשלו זה סוף הסיפור של המקרר כנראה

נמרוד
29-05-16, 16:35
זה לא הסוף של המקרר בכל מקרה... מכסה לא חייב צירים. לא הכי נוח אבל אפשר להסיר אותו ולהניח בצד, זה מן הסתם מה שאתה עושה כרגע. אם הייתי במקומך סביר להניח שהייתי ממשיך ככה לתמיד.

הסיכוי לתיקון שיחזיק מעמד לאורך זמן כמו המקור קטן לדעתי. שום דבק לא יחזיק לבד, ברור שצריך להשלים את המכסה הלבן עם איזשהו בית ציר. אי אפשר להשיג מכסה תחליפי בלבד?

tomergir
29-05-16, 17:13
עוד פתרון זה לשים פס מתכת על המכסה ובצד השני "לשתול" מגנט חזק (נאודימיום).
המגנטים האלה מגיעים בשלל גדלים והם חזקים מאוד

ד ו ר ו ן
29-05-16, 17:29
אני מניח שהמגרעות של הציר נקיות, ואין חתיכות בפנים.

הייתי מייצר ממתכת 2 צירים מתאימים לכניסות בגוף המקרר, שמחוברים לפלטה שאותה הייתי מבריג למכסה.

זה נראה על פניו ישים ולא מסובך, רק מחייב עבודה עדינה של עיצוב וריתוך.

את הצירים אתה מכניס למגרעות לפני שאתה מחבר למכסה.

קדחת השטח
29-05-16, 21:15
תודה רבה לכולכם,נתתם לי הרבה חומר למחשבה.

נמרוד,אתה צודק,אפשר להסתדר ככה אבל אני מעדיף לנסות למצוא פיתרון גם אם בסוף אחזור לנקודת ההתחלה עם כמה חורים קטנים בגוף המקרר.אני כבר בקריז על הנושא שהפך לפרוייקט(ון)

דורון,הרעיון של ציר מתכת במגרעות המקוריות מוצא חן בעיניי אבל אין לי גישה לכלי עבודת מתכת,רגיל לחבר דברים יותר רכים,עור,שרירים,עצמות :)
אם מישהו באזור הצפון יהיה מוכן לעזור לי אשמח מאד.ועדיין צריך יהיה להבריג לתוך הפלסטיק של המכסה כך שכנראה אשאר עם הרעיון הנוכחי של חיבור צירי 90 מעלות לצידי הגוף והמכסה.

הבנתי שדבק בלבד יאכזב,שניטים לא ניתנים לשליפה והורסים את החור בפלסטיק בזמן ההידוק.
ראיתי שיש פטנטים כמו:rivots
ברגים פצילים
סליבים
מיתדים
ברגי מתכת לפלסטיק
ברגי ג'מבו קטנים לגבס
ברגי פלסטיק עם"ראטצ'ט"
ונתקלתי בהמלצה להזריק סיליקון/ אפוקסי לחור הבורג לפני ההברגה ליצירת "בשר" לבורג.

בקיצור,אני לומד על העולם המופלא של הפירזול חחחחח
אז כרגע הכיוון שנראה לי ריאלי הוא הדבקת הצירים באפוקסי חזק ובנוסף החדרת
"משהו"לתוך קידוחים בפלסטיק.

באיזה"משהו" הייתם משתמשים?

ד ו ר ו ן
29-05-16, 21:27
מה,
עור, שרירים ועצמות לא מחברים עם ברזלים?

חווית המהדק עם סיכות מתכת בלי הרדמה על היד שלי עדיין צרובה בזיכרון.. וזה עוד לפני החוויה של להיות נוכח בניתוח אורתופדי לתיקון כתף.

סוג של נגרות ופחחות.

ד ו ר ו ן
29-05-16, 21:29
בנוגע לצירים חיצוניים, הייתי משלב הדבקה עם סופר7, וברגים.
ולגבי הברגים, הייתי משתמש בלא פחות מ-4 לכל צד, בקוטר גדול ככל האפשר שנכנס בחור.

זה יפחית סיכוי לתלישה.

boaz avrahami
29-05-16, 23:08
זה לא הסוף של המקרר בכל מקרה... מכסה לא חייב צירים. לא הכי נוח אבל אפשר להסיר אותו ולהניח בצד, זה מן הסתם מה שאתה עושה כרגע. אם הייתי במקומך סביר להניח שהייתי ממשיך ככה לתמיד.

הסיכוי לתיקון שיחזיק מעמד לאורך זמן כמו המקור קטן לדעתי. שום דבק לא יחזיק לבד, ברור שצריך להשלים את המכסה הלבן עם איזשהו בית ציר. אי אפשר להשיג מכסה תחליפי בלבד?

מקרר אולי לא חייב צירים אבל הוא חייב להיות סגור הייטב אחרת יעילות הקירור תפגם מאוד ויצטבר קרח.

אני חושש שברגים בלי פלטות או שייבות לפיזור הלחץ משני צידי הפלסטיק יגרמו לעוד שברים במכסה ולפגיעה חמורה ביעילותו.

נדב42
30-05-16, 13:51
אני הייתי מנסה להשתיל צירי מתכת שיהיו תואמים לצירים המקוריים, מקבע אותם ע"י יציקה של סיקה-פלקס (FC-11) ונותן כמה ימים לייבוש טוב.
משאיר מבנה דומה למקור ובלי שום קידוח בגוף המקרר ובמכסה.

-->