PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות - ביטוח רכב בארה"ב

Redoren
30-05-16, 10:38
היי,
אנחנו טסים לארה"ב בסוף החודש, לטיול של כמה שבועות.
חלקו הראשון יהיה במוד של טיול נוסע, עם רכב שנקבל מדודים של אשתי.
הרכב משמש אותם ביומיום והם משאילים לנו אותו ל10-12 ימים.
הטיול יהיה בצפון מזרח, עם גיחה קצרה לקנדה לטובת מפלי הניאגרה.
הרכב נמצא בניו גרזי ולכן כפוף לחוקים שם, אני מניח.

לגרים בניכר ולאנשים שעשו את זה,
האם יש אצלהם ביטוח "כל נהג" כמו אצלנו? האם יש משהו שבעל הרכב צריך לעשות כדי לאפשר לי לנהוג?
האם יש משהו שאני צריך לעשות (חוץ מרשיון ממסי)?

ברנרד? צחי?

תודה לעונים

zivo
30-05-16, 16:58
כן בוודאי, אתה צריך בטוח (אני בספק אם בעל הרכב יכול לבטח אותך) ולא פחות חשוב צד שלישי.
בכלל, בארה"ב לפעמים הביטוח הוא של הנהג ולא של הרכב.
כלומר לרכב אין בכלל ביטוח, ולעומת זאת לנהג יש ביטוח לנהוג על כל רכב (שיש לו רישיון).
רכב זה (יחסית) דבר זול בארה"ב, אבל אם, חס וחלילה תפגע במישהו, זה יכול להיות יקר.
במחירי השכרת רכב של ארה"ב, אני בכלל לא בטוח שהכיוון של להשאיל רכב כדאי.

Bernard
30-05-16, 21:31
אני לא בקיא בנסתרות הביטוח פה, אבל...
הביטוח (חובה) כולל כל נהג... זה ביטוח בסיסי המאפשר נהיגה = אם אתה נעצר לבדיקת רשיונות, מכל סיבה שהיא, טופס הביטוח, גם אם רשומים בפוליסה שמות ספציפיים, "תופס" גם לגביך.
ז"א - לעניין החוקי, יש ביטוח לכל נהג.

מבחינת כיסויי הביטוח, במקרה של נזקי רכוש/גוף/צד שלישי..
אצלי יש ביטוח של GEICO. אני לא בטוח שהוא הכי יעיל אבל לצרכים שלי (גמד בן 17-18, עם רשיון חדש.. שחיטה בביטוחים!! + 2 אופנועים), הוא יצא הזול ביותרולכן נשארתי איתו.
כשבאים חברים/משפחה, לוקחים את אחת המכוניות שלנו (יש 3.. בעצם 2 + דיסקברי II).
אם רוצים להיות "מכוסים", ניתן ורצוי להוסיף את שם הנהג/התייר לביטוח (לוקח שתי דקות), במקום אחד הנהגים הרשומים האחרים (אם יש יותר משניים, זה כבר תשלום אחר.. לכן מחליפים כשהתיירים/אורחים מגיעים ומחליפים חזרה כשהם חוזרים).

טפו, טפו, טפו... עדיין לא יצא לנו לבדוק את הכיסוי הביטוחי של הפוליסה, עם נהגים "אורחים"... או בכלל.
ולכן, כמו שצויין, במחירי השכרת הרכב והביטוח שלו (עדיף להזמין מהארץ - לפי בדיקות מעמיקות וחוזרות של חבר שלי, ששם לב לכל גרוש של הוצאה.. עניין עקרוני), ניתן בהחלט לשכור ו... לחסוך את החשש..

Bernard
30-05-16, 21:39
הביטוח האישי.. הוא משהו אחר.
ניתן לעשות ביטוח לנהג, שכולל כל רכב שהוא נוהג בו (עד גבול כיסויי) אבל זה בד"כ לא המקרה, אצל אנשים "רגילים".
אלא אם משתמשים בביטוח שמוצע על ידי כרטיס האשראי שלך (כמו למשל אמריקן אקספרס או אחרים) - אז הביטוח כולל נהג ולא רכב ולכן לא ניתן "להעביר" לנהג אחר.. בד"כ.
השאלה איזה ביטוח יש למשפחה שלך... הבדיקה פשוטה מאוד - תשאל אותם אם צריך לעשות ביטוח משלך או שאתה מכוסה בביטוח שלהם.

gp1
31-05-16, 18:55
אתה עם ויזת תייר . ורשיון זר.
כדאי שתבדוק האם מותר לך לנהוג על הרכב שלהם. יכול להיות שבניו ג'רזי וניו ירק מותר ואולי בקונטיקט לא ???? . ב. יש סוגי רשוי לרכבים שלא לכל אחד מותר לנהוג ובמיוחד לתיירים.) החוקים משתנים ממדינה למדינה .
יכול להיות מצב שבמדינה אחת מותר לך לנהוג ברכב מקומי עם אשרת תייר ורשיון זר , ובמדינה שניה אסור. ( אותי עצרו עם רכב ניו-יורקי בניו-ג'רסי מפני שלנהג היה "פרמיט" שתקף בניו יורק אבל.... לא בניו ג'רסי, ופעם אחרת כשנתתי לתייר לנהוג בסטישן וואגן עם לוחית רישוי commercial. בניו-יורק והחקירה האם אני מעסיק אותו הייתה לא הכי נעימה . לו !
בנוסף ..... תבדוק האם יתנו לך כתייר , לנייד רכב לא שלך ושאינו רכב השכרה מארה"ב לקנדה , וחזרה.

tzagi
04-06-16, 03:42
הביטוח (חובה)מכסה את בעל הרכב, הוא תקף לכול אדם שנוהג על הרכב לי קשר לרשיון, (איזה או בכלל)
הסטיפלציה היחידית, אם לנהג "השני יש את אותה כתובת כמו של בעל הרכב הוא אמור להיות רשום כנהג שני.
בלי לסבך, סע לשלום, בעל הרכב מבוטח ואתה חוקי.

Bernard
04-06-16, 04:27
תודה ג'ו. כבר התחבאתי בקונכיה שלי.. בבושת פנים.

חובה... ביטוח חובה.
כמו שאמרתי בהתחלה - חובה = כל נהג מכוסה.
כיסויי נזיקי (מקיף + צד שלישי) = צריך לבדוק.
הכי פשוט - לשכור.
אלא אם מדובר ב"לא נעים, אחרי שהציעו" (= פולניה)... שזה סיפור אחר לגמרי.

tzagi
04-06-16, 04:43
יש 3 סוגים בסיסיים של של ביטוח
1.חובה- LIABILITY, מכסה את בעל הרכב נגד נזקים שהרכב גורם (שימו לב לשפה) המינימום זה $50K לזיכרוני, אפשר לרכוש יותר
2ץUNINSURED MOTORIST- ביטוח נגד נזק שנגרם ע'י רכב לא מבוטח
3. COMPREHENSIVE- גנבה, אש אובדן וכולה.

lizard
04-06-16, 07:09
מה טווחי המחירים של ביטוח כזה? לנהג וותיק בן 40.

tzagi
04-06-16, 08:06
אין כזה דבר "טווח מחירים"
העלות תלויה בהרבה גורמים,
המרכזי בהם הוא ה ZIP CODE, שנית, נשוי או רווק, שלישית, עבר תאונות-דוחות ורק אז-גיל.אני אישית משלם קצת יותר מ$500 ל6 חודשים כרגע, נהג יחיד, 2 רכבים וזה לחובה בלבד, כשהייתי נשוי זה היה כ$600 ל3 רכבים, 2 נהגים אחד מהם FULL COVERAGE
היום גרושתי משלמת (הרבה)מעל ל$600 על אותו רכב ונהג יחיד, למה? כי היא מפגרת וסירבה להקשיב..

lizard
04-06-16, 09:32
תודה

-->