PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות ראשונות בטרופר

boazis
01-06-16, 13:15
שלום לכולם!
רכשתי טרופר (דיזל, 2004) לפני יומיים, ההתרגשות טרם עברה :)

כמה שאלות לסיפתח:
1. צמיגים - איני מתכוון לשנות כרגע את המידה הסטנדרטית. האם יש חלופות אטרקטיביות (מבחינת מחיר) לצמיגי מקסיס 771 (שאני סה"כ מחבב)?
2. שמן ונוזל קירור - עד כה, מיומו הראשון, הטרופר שלי קיבל ACdelco, המומלץ על ידי UMI. אני מבין שזו בעצם "חברת מדבקה" ולא יצרנית אמיתית. האם יש לכם שמן ונוזל קירור מומלצים במיוחד עבור הרכב הזה?
3. איזה שמן - אני רואה שכולם שמים 5-30, למרות ההמלצה בספר הנהג לשים 15-40 (במדינות בהן מעל 18- מעלות). אני מבין שכולם כאן אכן ממליצים על 5-30?
4. מד לחץ שמן בדשבורד - מה אני יכול ללמוד ממנו, ומה אני ללמוד עליו? (ובחיים לא נתקלתי ביחידת KPA...)
5. רפדיה מומלצת? העור כבר נותן אותותיו...

תודה רבה!
בעז

נדב ש.
01-06-16, 13:59
בשעה טובה.
דרגת השמן המומלצת 5w40 סינטטי מלא בלבד ולא סתם, הוכיח את עצמו בגלל מערכת הזרקה הידראולית ומאריך את חיי המזרקים, רוצה ליסבול ולקלל את היום שקנית טרופר דיזל? אל תזלזל בזה ושים שמן מחברה מוכרת, ממליץ על קסטרול או ולווליין.

צמיגים, אם כבר המידה משנים מידה אז ל 31" מאושר.
מד לחץ שמן מעיד על הלחץ במנוע, לא במערכת ההזרקה, אלו שתי מעגלי שמן ניפרדים, היוניט מחובר על בית הפילטר שמן הגדול(פילטרים זה עוד משהו שלא כדאי לחסוך עליו, רק מקורי, יש 2 לשמן), היוניט חשמלי אז הוא לא כזה מדוייק, צנוע קר יראה על 6, מנוע חם בין 0 ל 3 זה תקין.

יש המון מידע בפורום, כדאי לשבת וליקרוא זה יעזור לך מאוד, כולל על תקלות אפשריות וטיפולים.
שיהיה בהצלחה.

wonderd
01-06-16, 14:08
תתחדש.
acdelco זאת לא חברת מדבקה, זאת חברה אמריקאית שמייצרת ומשווקת חלקי חילוף "מקוריים" לGM.
בארץ אולי קצת פחות מוכרים מחברות אחרות אבל עדיין חברה גדולה בעלת שם טוב בארה"ב.

אם אתה במקרה מאיזור הצפון, נשמח להיפגש ולעזור לך בכל הקשור לטרופר, אם לא - תשתדל לא להיכנס למוסכים שלא מבינים ברכב הזה.
אחד הדברים החשובים - ההסטוריה של הרכב - תנסה לברר מתי לאחרונה הוחלפו גומיות של המזרקים ואילו טיפולים קיבל הרכב.

תהנה.
אלעד.

boazis
01-06-16, 14:17
תודה על התגובות.
ונוזל קרור? ירוק איכותי זה טוב? מה שטוב לג'ימני טוב גם לטרופר?

נדב ש.
01-06-16, 14:53
פרסטון, זרקס וכו'.
העיקר לא פטל או מים עם צבע ב 15 ₪.

-->