PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצב ציר המוסכים - רמה"ג

דרור ברלי
02-06-16, 00:51
מזמן לא הייתי.
צריך להוביל קבוצה בקרוב.
נכנסים בבוקר מבית המכס צפונה, מסיימים בגבעת האם. אם יישאר זמן נמשוך עד תל עזזיאת ונצא ליד חרבת בניאס לכביש 99.

אני זוכר מלפני כמה שנים כמה מעברי בולדרים בתוך מים בחציית נחל ידביר ונחל שוח (קצת אחרי הפג'ר הקטן), מהסוג שמאתגר את חלקי הפלסטיק היקרים מדי של צעצועי הכאילו-שטח מהסוג המודרני. ברור לי שלרכבי שטח אמיתיים בגובה נורמלי+הילוך כוח אין שום בעיה. השאלה שלי האם יהיה עביר גם לג'יפונים (גראנד ויטארה/פורסטר/XV/דאסטר)?...

השאלה כאן היא לא הילוך הכוח כן או לא, וגם לא שאלת עבירות - אין לי שום בעיה עם מי שמתקשה לעבור. מקסימום הסופה מושכת אותו....
הבעיה שלי היא עם מי שמתקמט ושובר. אפילו "רק" קצה פגוש. אני רוצה להימנע ככל האפשר מנזקים לצעצועים של הלקוחות.

מי נסע שם לאחרונה ויכול לשפוך אור?...

yoni_0000
02-06-16, 01:04
היינו לפני שבועיים.
בגדות מעברי הנחלים בשתיי קטעים נקודתיים ג'יפון בהחלט יכול לחטוף.
עם קצת עבודת מע"צ וכיוון אני מאמין שיהיה בסדר.
חוץ מזה.. הציר מחורבן כרגיל.

יונתןמצפה
02-06-16, 07:39
בנוסף לתגובה של יוני, שלדעתי קצת מרוככת...
למרות שאני מת על הציר הזה, לדעתי מי שמבחירה נוסע ברכבים כאלו לא יהנה מהמסלול הזה. יש גם כאלו שמכנים את הדרך ציר הכירופרקטים....
תוסיף לזה פגיעות פלסטיק וגחון כמעט וואדיות ואתה במסלול די בטוח לטיול עם זכרונות מרים.

ד ו ר ו ן
02-06-16, 07:50
תביא הרבה נחשים לצמיגים..

נדב ש.
02-06-16, 07:59
בנוסף לתגובה של יוני, שלדעתי קצת מרוככת...
למרות שאני מת על הציר הזה, לדעתי מי שמבחירה נוסע ברכבים כאלו לא יהנה מהמסלול הזה. יש גם כאלו שמכנים את הדרך ציר הכירופרקטים....
תוסיף לזה פגיעות פלסטיק וגחון כמעט וואדיות ואתה במסלול די בטוח לטיול עם זכרונות מרים.

מזכיר יותר מכונת כביסה...
אבל פעם ב... זה מסלול שחובה לעשות.

דרור, לדעתי האישית לא מתאים לג׳יפונים(וגם לחלק מרכבים קשוחים אחרים שעטורים בפלסטיקה ונמוכים) בגלל מרווח גחון, צמיגים ופלסטיקה, במיוחד שאתה לא מכיר את הנהגים(משער), יש כאלה שרואים בציר הזה סבל ורק מחפשים איך לצאת ממנו כמה שיותר מהר...

דרור ברלי
02-06-16, 08:33
הבנתי.
ג'יפונים OUT

lioralbu
02-06-16, 08:48
תגידו אתם השתגעתם? מה נהיה...
עשיתי את המסלול בקיץ שעבר עם טריוס החדשה.
מיגון מן הסתם חובה. המיגון הולך לחטוף זה בטוח.
להימנע מלעשות את המסלול רק בגלל הסיכוי לחטוף מכות בפלסטיקה? הרי האפשרות קיימית בכל מקום.
צריך לידע את האנשים שיקחו בחשבון שיש סיכוי שיחטפו מכות וזה על אחריותם בלבד. (כמו הנוסחי כסתח שמופיעים בכל הטיולים המאורגנים שמוציאים)
בכל מקרה עם נהיגה זהירה ושקולה במקומות הבעייתיים אין סיבה שזה יקרה.
רוב המכות שחוטפים זה בגלל שאין ניסיון של נסיעה בשטח או למנוסים בעיקר כשממהרים.
במקרה שלי חטפתי מכה מתחת לדלת וזה היה במעבר מים כאשר אחד הבולדרים היה בצד ולא הערכתי נכונה את גובהו ביחס לקרקע עליו היה מונח.
רובו שקוע בתוך המים. מעברי מים לדעתי הם הכי בעייתיים ולכן ממליץ להיכנס למים ולבחון מקרוב איזה נתיב לבחור.
זה לא חוכמה לצאת עם רכבי 4X4 "מפלצות" ולעשות מסלולים כאלו.
הכיף האמיתי זה לעשות את המסלול עם גיפונים רכים אמיתיים. (טריוס, פורסטר, דאסטר,פרילנדר)
מה שכן דרושה סבלנות רבה ומן הסתם המסלול לוקח יותר זמן במקרה שכזה.
בנוסף לדעתי המסלול לא מתאים לרוב הילדים הקטנים.
זאת הדעה שלי בכל מקרה.

נדב ש.
02-06-16, 10:57
כייף לך לדפוק את האוטו? מכה בסף דלת זו חתיכת מכה וקשה מאוד לתיקון.
לא אומרים לא לעשות, אומרים שלא מתאים, ונוכחת בעצמך לראות שדפקת את האוטו גם בגחון לא מעט, מכאן כל אחד יחליט מה שהוא רוצה, טיולים בתשלום שאנשים יוצאים הם לא מעוניינים בסיכונים כאלה, אפילו אם הם בגלל טעות נהג ולא מכוון שזה לרוב מה שקורה.

michaely
02-06-16, 11:36
היינו לפני כמה שבועות.
מסכים שמעברי מיים בעיתיים לשילוב של רכבים נמוכים ונהגים לא מנוסים. סיכוי גבוה ל "חבלות" .
מסלול כיפי מבחינת אופציות לעצירה ורחצה.... באמת קופצני. נוף יפה

דרור ברלי
02-06-16, 12:30
טיול שאנשים משלמים עבורו שונה מטיול עצמאי.
כשיוצאים לבד, לוקחים בחשבון דברים כאלה. שבירות וחבטות הן חלק מהמשחק.
אבל כשאנשים לא מנוסים ברכב חדש ויקר משלמים תמורת טיול עם מדריך, הם אמנם חותמים שכל נזק למרכב תחתון/פגושים/צמיגים וכו' הוא באחריותם-הם, אבל תאמינו לי, מנסיון - כל שריטה או מכה הופכת לקוח מרוצה, חייכן ורודף הרפתקאות - לכועס וממורמר.

בגלל זה שאלתי מה קורה שם. אולי כמה בולדרים זזו במשך השנים....

ד ו ר ו ן
02-06-16, 18:02
הכיף האמיתי זה לעשות את המסלול עם גיפונים רכים אמיתיים. (טריוס, פורסטר, דאסטר,פרילנדר)
.

סחתיין על השכנוע העצמי..

tom1105
02-06-16, 21:01
היינו לפני כשבועיים עם גיפים אמיתיים... מכונת כביסה אמיתית... יש לא מעט מקומות שרכב נמוך יכול לחטוף מכות... לטיול בתשלום עם ג'יפונים הייתי מחפש מסלול אחר...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

six 4 life
02-06-16, 22:08
מעבר לכל האמור היציאה מהמעבר בנחל ידביר יקח כל מיני קורבנות פלסטיק. זה לא מסלול מתאים לדרישות. יש לך באיזור בערך עוד 1001 אופציות לכלים כאלו.

יונתןמצפה
02-06-16, 23:02
כל שריטה או מכה הופכת לקוח מרוצה, חייכן ורודף הרפתקאות - לכועס וממורמר.

בגלל זה שאלתי מה קורה שם. אולי כמה בולדרים זזו במשך השנים....

אז קח גם בחשבון צמחייה שמשאירה קצת סימנים על הצבע הנוצץ...

ענן777
03-06-16, 17:12
דרור, אני עובר שם בטח פעמיים בשנה - גראנד ויטרות חוטפות מלמטה. הילוך כוח נדרש רק במקטע הראשון עד עין מימון. קימוטים יהיו ובמיוחד במעבר של נחל ידביר

tom1105
03-06-16, 17:22
דרור, אני עובר שם בטח פעמיים בשנה - גראנד ויטרות חוטפות מלמטה. הילוך כוח נדרש רק במקטע הראשון עד עין מימון. קימוטים יהיו ובמיוחד במעבר של נחל ידביר
הילוך כח רצוי בכל הדרך... ככה אתה זוחל על הטורים ולא מערבל את כל האוטו

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

wonderd
09-06-16, 14:52
תגידו אתם השתגעתם? מה נהיה...
עשיתי את המסלול בקיץ שעבר עם טריוס החדשה.
מיגון מן הסתם חובה. המיגון הולך לחטוף זה בטוח.
להימנע מלעשות את המסלול רק בגלל הסיכוי לחטוף מכות בפלסטיקה? הרי האפשרות קיימית בכל מקום.
צריך לידע את האנשים שיקחו בחשבון שיש סיכוי שיחטפו מכות וזה על אחריותם בלבד. (כמו הנוסחי כסתח שמופיעים בכל הטיולים המאורגנים שמוציאים)
בכל מקרה עם נהיגה זהירה ושקולה במקומות הבעייתיים אין סיבה שזה יקרה.
רוב המכות שחוטפים זה בגלל שאין ניסיון של נסיעה בשטח או למנוסים בעיקר כשממהרים.
במקרה שלי חטפתי מכה מתחת לדלת וזה היה במעבר מים כאשר אחד הבולדרים היה בצד ולא הערכתי נכונה את גובהו ביחס לקרקע עליו היה מונח.
רובו שקוע בתוך המים. מעברי מים לדעתי הם הכי בעייתיים ולכן ממליץ להיכנס למים ולבחון מקרוב איזה נתיב לבחור.
זה לא חוכמה לצאת עם רכבי 4X4 "מפלצות" ולעשות מסלולים כאלו.
מה שכן דרושה סבלנות רבה ומן הסתם המסלול לוקח יותר זמן במקרה שכזה.
בנוסף לדעתי המסלול לא מתאים לרוב הילדים הקטנים.
זאת הדעה שלי בכל מקרה.

תגיד אתה אמיתי? תירוצים לסיבות שבגינן נשארו חלקים בשטח או שבגללן האוטו חוזר מקומט ושרוט יש מספיק.. השאלה אם בעלי הרכבים מוכנים לזה.. רוב בעלי הג'יפונים העירוניים לא.
אם תרצה אפשר לטייל שם ביחד, אני אביא איתי פיג'ו 205, מבטיח לך שהיא עוברת הכל וגם שאני אחייך בסיום.

אני גר בסביבה ומטייל שם על בסיס קבוע, לפעמים סתם בדרך הביתה מהעבודה..
לא הייתי מכניס לשם מיוזמתי רכבים נמוכים, לא ממוגנים או עם פלסטיקה שמחכה להתפרק.
בנוסף כפי שכתבו יש מספיק שיחים שישאירו סימנים בשני צידי הרכב.

דרור ברלי
26-06-16, 08:21
סבבה.

נגמר בשלום.
היה חם במיוחד.
לא היו ג'יפונים, רק כלים נורמליים (רנגלרים, פאג'רו, דיסקו 4)
רק צמיג חתך-נמוך אחד הלך לעולמו (דיסקו 4).

הציר כמו פעם, מערבל עצמות. מעבר ידביר לא הכי ידידותי לרכבים נמוכים, אבל הרבה פחות נוראי ממה שעשו ממנו.
עם מיגונים והרבה אומץ, סבלנות וכושר גופני (הזזת סלעים בחום של 38 מעלות) אולי אפשר לעבור גם עם פורסטר ושות'

אנקדוטה: זה ציר שאין מה לטעות ולהתברבר בו, אבל אני נוסע עם עמוד ענן פתוח, סתם משיקולי נוחות - והקשר בין התוכנה למציאות.... נו שויין.
למעבר ידביר (האמיתי) התוכנה התייחסה כאל "נחל גילבון".
איפה שכתוב בתוכנה "מעבר ידביר" בפועל אין כלום. לא נחל ולא מעבר, סתם שביל.
כל השבילים אחרי דרבשיה לכיוון צפון (עד כביש גונן-וואסט) נעלמו מהתוכנה לחלוטין.

בעיה נקודתית?

wonderd
26-06-16, 08:34
לא יודע.. אצלי עמוד ענן עובד מצוין בכל התוואי. לגבי הזזת סלעים - לםני שבוע היינו שם ולא היה צורך בזה.. אם ימשיכו לפנות את הציר, בסוף זה לא יהיה ציר המוסכים ;)

דרור ברלי
26-06-16, 08:55
עם סופה ורנגלר לא צריך לפנות כלום.
עם פאג'רו ודיסקו צריך להיזהר
עם רכבים יותר עדינים יהיה צריך להזיז מאות ק"ג של בזלת. לא ממש נעים בחום כזה.

ענן777
26-06-16, 09:16
בעיית סימון שבילים ודיוק היא בכל הרמה! בנוסף החקלאים משתלטים על שטחים וקובעים שערי ברזל נעולים במקום שערי הבקר המוכרים.
בשבועות הייתי בשטח ארבעה ימים משער הגולן לחרמון ולאצבע הגליל. הרבה תושייה ותוכי טוב לחיתוך מנעולים:) נדרשים

Sent from my GT-S6500 using Tapatalk 2

ariel-ro
03-07-17, 13:48
אני יודע שעברה שנה, אבל...
הבנתי פחות או יותר את תוואי המסלול, אבל האם יש למישהו קובץ GPX/TXL של המסלול?

אריאל

גיא
03-07-17, 14:44
.

לא .. לא ממש ...

זה לא כיף.

הציר הזה השאיר בי צלקות עם הדיסקו .. נפשיות .. אני לא מתכוון אפילו לחשוב עליו.

נדב ש.
03-07-17, 15:50
עם סופה ורנגלר לא צריך לפנות כלום.
עם פאג'רו ודיסקו צריך להיזהר
עם רכבים יותר עדינים יהיה צריך להזיז מאות ק"ג של בזלת. לא ממש נעים בחום כזה.

למה צריך להיזהר? מה שונה בדיסקו?

לא .. לא ממש ...

זה לא כיף.

הציר הזה השאיר בי צלקות עם הדיסקו .. נפשיות .. אני לא מתכוון אפילו לחשוב עליו.

אתה רציני?

גיא
03-07-17, 15:51
כן.

בדיסקו צמיג נמוך חתך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
03-07-17, 15:54
אני יודע שעברה שנה, אבל...
הבנתי פחות או יותר את תוואי המסלול, אבל האם יש למישהו קובץ GPX/TXL של המסלול?

אריאל

שלח לי כתובת מייל, למתי אתה מתכנן?

- - - Updated - - -

כן.

בדיסקו צמיג נמוך חתך.

עדיין לא רואה מה הבעיה חוץ מיזה שצריך להיזהר טיפה, התכוונתי לדיסקו 2, רובם עם צמיגים ראויים.

יובל48
03-07-17, 16:46
סבבה.

נגמר בשלום.
היה חם במיוחד.
לא היו ג'יפונים, רק כלים נורמליים (רנגלרים, פאג'רו, דיסקו 4)
רק צמיג חתך-נמוך אחד הלך לעולמו (דיסקו 4).

הציר כמו פעם, מערבל עצמות. מעבר ידביר לא הכי ידידותי לרכבים נמוכים, אבל הרבה פחות נוראי ממה שעשו ממנו.
עם מיגונים והרבה אומץ, סבלנות וכושר גופני (הזזת סלעים בחום של 38 מעלות) אולי אפשר לעבור גם עם פורסטר ושות'

אנקדוטה: זה ציר שאין מה לטעות ולהתברבר בו, אבל אני נוסע עם עמוד ענן פתוח, סתם משיקולי נוחות - והקשר בין התוכנה למציאות.... נו שויין.
למעבר ידביר (האמיתי) התוכנה התייחסה כאל "נחל גילבון".
איפה שכתוב בתוכנה "מעבר ידביר" בפועל אין כלום. לא נחל ולא מעבר, סתם שביל.
כל השבילים אחרי דרבשיה לכיוון צפון (עד כביש גונן-וואסט) נעלמו מהתוכנה לחלוטין.

בעיה נקודתית?

אתה עם מפה לבנה חינמית או שרכשת בתשלום?

גיא
03-07-17, 16:50
שלח לי כתובת מייל, למתי אתה מתכנן?

- - - Updated - - -

עדיין לא רואה מה הבעיה חוץ מיזה שצריך להיזהר טיפה, התכוונתי לדיסקו 2, רובם עם צמיגים ראויים.

מה אתה שואל ?

דרור ברלי
03-07-17, 19:12
לא. אני לא עם האפליקציה החינמית. אני לא תמע.
זה לצרכי עבודה. רכשתי בכסף מלא וברגעים הבודדים שזה עובד - זה נפלא.
אבל ביותר מדי מקרים זה מפשל ושווה לתחת.

אין צורך בציר מוקלט או מערכת ניווט משוכללת. קחו מפה וסעו. אין מה להתברבר בשביל הזה וגם לא בעיות עבירות. רק בזהירות ובסבלנות כי השביל מפרק את הרכבים ומעיף סתימות מהשיניים.

למה בזהירות בדיסקו?
הכוונה לדיסקו 3 ו-4 וכמובן כל דגמי הריינג' המודרניים. ואם כבר אז גם פאג'רו BK מהדגמים החדשים עם ג'נט 18 וכל הג'יפונים. והכל כמובן בגלל הצמיגים.
רכב עם צמיגי חתך נמוך אינו רכב שטח. נקודה.
ומי שיתעקש - ישלם. והרבה.
כי הצמיגים האלה לא רק לא מתאימים לשטח, הם גם יקרים אש.

עם דיסקו 1 ו-2 כמובן אין שום בעיה.

AmiOshi
25-08-20, 15:31
הי, אני יודע שעבר הרבה זמן.
אני עם דאסטר מוגבה 2 אינצ' ומיגון. כדאי לנסות?

hadtomer
25-08-20, 16:05
אפשר לנסות, אבל יש כמה קטעים שבהם יהיה לך קשה ותצטרך מכוון, בעיקר בכניסה לפאג'ר ובקטעים הסלעיים - גם אם אתה עולה לעין מימון לפני שאתה מתחיל את הציר- וגם לאורך הציר. קח בחשבון גם חום קיצוני בחודשיים הקרובים, מבחינת מזגן שמפסיק לפעול בקיצון. הבעיה בציר המוסכים היא לא "עבירות", אתה לא מטפס שם על שום סלע. הבעיה היא הקטעים הטכניים של רבע שעה לזחול ב1 קמ"ש על אבנים בגודל של ראש של פרה ולשמוע את הגחון אוכל כאפות ואת הצמיגים חוטפים חזק. פעם אחרונה שעשיתי את הציר היתה ככה..........חודש לאחר פתיחת הסגר. זה דורש סבלנות ורכב מתאים בחלק מהקטעים. אל תצא לבד, מקסימום תקבל רצועה.

דרור ברלי
26-08-20, 08:07
תוציאו את עין מימון מהרשימה.
כבר מזמן שעדרי הבקר השתלטו על המקום והכל הפך למחראה אחת גדולה.

מגעיל ומסריח למרחקים.

AmiOshi
26-08-20, 08:31
תודה, זה הטיול שחשבתי עליו..
https://www.4x4.co.il/article/10852

wonderd
26-08-20, 08:53

מגעיל ומסריח למרחקים.

הרבה מקומות הופכים למחראה בחסות עדרי הפרות, מענין שאותם הרט"ג לא מגביל...

hadtomer
26-08-20, 09:15

מגעיל ומסריח למרחקים.

רציני?? איזה דיכאון. אני לא מדבר על ה"חניון" בחורשת האקליפטוס-שם צריך מגפיים כדי לבוסס בחרא. אני מדבר על הבריכה לזכר צחי שנמצאת טיפה למעלה- בהליכה.

- - - Updated - - -

תודה, זה הטיול שחשבתי עליו..
https://www.4x4.co.il/article/10852
זה פחות קשה, אני חשבתי שאתה מתכוון לציר הדרומי

https://www.4x4.co.il/article/10887

AmiOshi
26-08-20, 09:28
רציני?? איזה דיכאון. אני לא מדבר על ה"חניון" בחורשת האקליפטוס-שם צריך מגפיים כדי לבוסס בחרא. אני מדבר על הבריכה לזכר צחי שנמצאת טיפה למעלה- בהליכה.

- - - Updated - - -

זה פחות קשה, אני חשבתי שאתה מתכוון לציר הדרומי

https://www.4x4.co.il/article/10887

לאט לאט חחחח

איל מ
26-08-20, 09:34
הרבה מקומות הופכים למחראה בחסות עדרי הפרות, מענין שאותם הרט"ג לא מגביל...

הפרות היו שם כנראה לפני שהיה לך רשיון.
והן לא שם כל השנה. לכן זה עניין של מזל, האם תגיע לשם בתקופה שהן בחלקה הזאת או בחלקה אחרת.
אני לא מכיר של מי הבקר ספציפית שם, אבל הרבה מנהלי עדרים נוהגים להחיל משטר רעיה קבוע לפי תקופות בשנה, כך שאם המצב כך אצל בעלי העדר שבאזור, אתה יכול לתזמן את התקופות בהן אין שם בקר.
יש מקומות ספציפיים בהם יש פרות כל השנה (בד"כ אזור של מכלאות) אבל לדעתי בעין מימון אין מכלאה צמודה (לא אזור נוח).

אם אחרי כל החפירה, עדיין מפריע למישהו שיש חיות בשטח, הפתרון הוא פשוט.
אפשר להפסיק לאכול בשר...

AmiOshi
27-08-20, 20:13
טוב, בדרך חזרה. ציר המוסכים הצפוני. כולל המעיין. במעיין היו פרות למטה, יש מחסום פרות לפני ההליכה למעיין. אין יתושים ואין קקי. מקום מדהים.
הטיול היה ממש קליל, אבל לא המשכנו לציר הדרומי.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

wonderd
27-08-20, 20:39
הפרות היו שם כנראה לפני שהיה לך רשיון.
והן לא שם כל השנה. לכן זה עניין של מזל, האם תגיע לשם בתקופה שהן בחלקה הזאת או בחלקה אחרת.
אני לא מכיר של מי הבקר ספציפית שם, אבל הרבה מנהלי עדרים נוהגים להחיל משטר רעיה קבוע לפי תקופות בשנה, כך שאם המצב כך אצל בעלי העדר שבאזור, אתה יכול לתזמן את התקופות בהן אין שם בקר.
יש מקומות ספציפיים בהם יש פרות כל השנה (בד"כ אזור של מכלאות) אבל לדעתי בעין מימון אין מכלאה צמודה (לא אזור נוח).

אם אחרי כל החפירה, עדיין מפריע למישהו שיש חיות בשטח, הפתרון הוא פשוט.
אפשר להפסיק לאכול בשר...

נתחיל מהסוף..אני מתכוון לאכול יותר בשר לא פחות, למרות שהשבוע אמרה לי הדוקטורית להוריד קצת כי יש לי יותר מדי ברזל בגוף... שנית, זה שהפרות מסתובבות בגולן שנים לא אומר שאי אפשר להגביל אותן מלהיכנס לכל פינות החמד בגולן ולחרבן עליהן. שלישית, החרא נמצא שם הרבה הרבה אחרי שהן הלכו לרעות במקום אחר ומלבד החירבון של פינות החמד, השלוליות חרא שלהן זורמות ישר למים שמגיעים לכינרת ועל הדרך פוגעות בצבע ובגומיות של הרכבים שנוסעים בשבילים. דבר אחרון..אני מכיר חלק מבעלי העדרים, מכיר את ההתנהלות ובאופן כללי פרות בשטח לא מפריעות לי בכלל, להיפך לטעמי הן מוסיפות לנוף המהמם של הגולן ועדיין אני חושב שצריך לסגור מקומות מסויימים לכניסת עדרי פרות - ואני מדגיש..עדרי פרות! לא חיות בכללי כמו שציינת.
יאללה לא על זה השירשור אז אניח לזה פה.
הרבה טיולים, נחת ובריאות לכולם.

-->