PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אני צריך להוריד את עץ הדקל

thebips
05-06-16, 15:36
שלום לכולם,

עץ הדקל של תפס שיפוע לדעתי בגלל בנית בית של השכנים והשינוי כיוון האור.
האם אני צריך להוריד אותו?

108626

lizard
05-06-16, 16:41
חכה עוד מעט החיפושית תגיע גם אליך ותדאג להרוג לך את העץ :-(

kobiarava
05-06-16, 17:52
הוא יכול להחזיק מעמד יפה מאוד גם עם הברך שהצמיח, אבל יהיה נכון יותר להעתיק אותו לנקודה עם יותר אור ומרחב מחייה פתוח יותר.
לגבי ההערה על החידקונית- הנזק המשמעותי ביותר הוא לדקלים קנריים ותמרים, אבל במידה והתופעה קיימת באיזור מגוריך, כדאי ורצוי שבעל מקצוע ינטר נוכחות של המזיק מדי פעם, וייתן טיפול הדברה או מניעה לפי הצורך, בלי שום קשר לצימוח המוטה של העץ.

בהצלחה-קובי
(דיקלאי, 9000 עצים מתחת לידיים)

thebips
05-06-16, 17:55
חכה עוד מעט החיפושית תגיע גם אליך ותדאג להרוג לך את העץ :-(
:-( אבל ברצינות

- - - Updated - - -

הוא יכול להחזיק מעמד יפה מאוד גם עם הברך שהצמיח, אבל יהיה נכון יותר להעתיק אותו לנקודה עם יותר אור ומרחב מחייה פתוח יותר.
לגבי ההערה על החידקונית- הנזק המשמעותי ביותר הוא לדקלים קנריים ותמרים, אבל במידה והתופעה קיימת באיזור מגוריך, כדאי ורצוי שבעל מקצוע ינטר נוכחות של המזיק מדי פעם, וייתן טיפול הדברה או מניעה לפי הצורך, בלי שום קשר לצימוח המוטה של העץ.

בהצלחה-קובי
(דיקלאי, 9000 עצים מתחת לידיים)

תודה, בינתיים לפי מיטב ידעתי אין באבן יהודה בעיה של
חידקונית

עופר

shmil
05-06-16, 19:48
אני לא הייתי בונה על המרחק הגדול בין בית יצחק לאבן יהודה...

lizard
05-06-16, 19:52
אצלנו הלך דקל בן ארבעים שנה מהחיפושית הזו. העץ היחידי שהיה אכפת לי אם יקרה לו משהו בחצר...

ד ו ר ו ן
05-06-16, 19:55
אין איזה קפסולה שמחדירים לגזע שמונעת את הבעיה?

boaz avrahami
05-06-16, 19:55
ליתר ביטחון אפשר להגמיע בקונפידור פעמיים בשנה

lizard
05-06-16, 20:08
יש ריסוס כל כמה זמן. הבעיה היא שכשאתה רואה את הבעיה העץ כבר מת.

erby
05-06-16, 21:06
יש אפשרות להזריק פרוקליים אחת לשנה לגזע. זה מהווה חיסון יעיל ללא צורך בניטור.

https://www.youtube.com/watch?v=f5byDQb7qGA

Dan Mil
05-06-16, 22:38
לצערי אני נאלץ לאכזב אותך ,באבן יהודה עשרות של דקלים נפחו את נשמתם ועליהם בגלל חידקונית הדקל.

תדאג להגמיא את ציצת הגידול בקונפידור פעמיים בשנה
ותתפלל לטוב :-)
כ"כ ממליץ לך להשאיר ולא לעקור.

noamk
06-06-16, 00:13
:-( אבל ברצינות

- - - Updated - - -

תודה, בינתיים לפי מיטב ידעתי אין באבן יהודה בעיה של
חידקונית

עופר

טעות גדולה בידך
כל אזור אבן יהודה והישובים בסביבה נגוע קשות בחדקונית.
הגמעה לקודקוד של קוקטייל כל שלושה חודשים זה הפתרון למי שרוצה שהדקל שלו יחיה.

א-ב-ל הדקל שלך הוא לא בדיוק הטעם של החדקונית, אבל לפי הקצב היפה שהיא הורגת את כל הדקלים הקנרים באזור היא אוליי תתפשר במקום קינונה...
תהיה ערני לסימטריה של העץ, ברגע שאתה מזהה שינוי קל בסימטריה של הקודקוד מיד טלפון למדביר עם ציוד מתאים (ואפשר להציל, מניסיון...).

gp1
06-06-16, 20:28
http://weevil.agri.gov.il/he/index.php

mugi8675
06-06-16, 23:18
אם הדקל יקר ללבך, אתה יכול להרכיב על הדקל מין סד שמחבר את שני צידי המפרק ותומך בעץ. מדובר בטבעות מתכת רחבות המחוברות ביניהן משני צידי המפרק באמצעות זרועות מתכת. בנתב"ג, באזור רשות שדות התעופה יש מספר דקלים שיש להם סד כזה. אם תרצה אוכל לצלם.
בנוגע לחדקונית, אני מקווה שהרשות אצלכם תיקח את האחריות לטיפול ואפילו בתשלום, משום שהמזיק נמשך לנוזל שמפריש גדם הענף, וזה בדרך כלל מצריך סולם מאוד גבוה, או אפילו מנוף. בפרדס חנה-כרכור, היה משוגע לדבר שפרס מלכודות ויידע את הרשות על כמות החדקוניות שנלכדו, אבל היא בחרה לא לעשות דבר. בשדרה שברחוב הראשי (ממחנה 80 ועד בנימינה) מתו דקלים רבים שנשתלו בשמות השלושים של המאה הקודמת (שדרת הדקלים-גראוילאות).
גם אצלי בחצר מת דקל בן 20 פלוס. חשוב לפנות את הגזע, שזה פרוייקט לכשעצמו, משום שמדובר בעצם בסוג של עשב ההולך ומרקיב מבפנים ויום אחד הוא נופל על משהו, או מישהו.

יצחק.

-->