PDA

צפייה בגרסה מלאה : השכרת ג׳יפ בקירגיסטן

יונתןמצפה
06-06-16, 01:01
אנחנו נוסעים ביולי לחודש בקירגיסטן וחושבים לשלב טיול ברכב שטח לכמה ימים עד שבוע.
מישהו התנסה ויכול להמליץ על חברת השכרה ראויה עם רכבים אמינים?
המלצות נוספות?
מדובר בזוג ברכב בודד...

chewy
06-06-16, 19:43
נסה את אלכס - מקווה שזה עדיין הטלפון שלו +99677377168.
הוא ישראלי שחי בבישקק, ג'יפאי (יש לו מפלצת משלו) וממש מתלהב מלצאת לטיולי ג'יפים עם ישראלים.
אולי הוא יוכל לעזור לך למצוא רכב.

יונתןמצפה
07-06-16, 01:03
ואללה מגניב.
יש לך מייל שלו?
בינתיים מצאנו רכב, טויוטה פראדו (שם זה גם יכול להיות ל.ק. 120. אמורים לחזור אלי.)
האמת אם יש מקומי שמעוניין להצטרף לטיול כזה זו בהחלט אופציה מעניינת. בתור זוג ברכב שכור בודד, סטנדרטי ללא ציוד וכד, אני מניח שלא נשתולל עם שבילי עומק נידחים מדי. גם ככה עושה רושם שזו מדינה בקצה העולם...

אני יודע שיש חברות בארץ שמוציאות לשם טיולי ג׳יפים ואחת האופציות זה לנסות להתחכות אחרי חלק מהמסלול שלהם, אולי אפילו להקדים טיול כזה בכמה ימים מה שאולי יכול לעזור במקרה של הסתבכות כזו או אחרת...
אם יש למישהו עוד מידע בנושא נשמח מאוד.

יונתןמצפה
08-06-16, 21:35
לא ניסיתי להתקשר אליו, אבל הגעתי לבחור ישראלי בשם אלכס שגר שם עד לפני כמה שנים והיה לו הונדה סי אר וי.
ממתין למידע ממנו בתקווה שיהיה שימושי.
לאף אחד כאן אין מידע קונקרטי?
בג׳יפולוג לא יודעים הכל..?

יונתןמצפה
23-06-16, 09:26
החלק הרכוב של הטיול כבר מתוכנן ברובו ונראה שהולך להיות מאוד מעניין.
את רוב המידע דליתי מחקר מודיעיני עמוק ברשת אבל לצערי לא הצלחתי להתייעץ עם מקור ראשון לגבי כמה מעברים ספציפיים.
שבוע הבא אנחנו טסים אז אם בכל זאת בג׳יפולוג יודעים הכל, אשמח להתייעץ...
אם לא, מבטיח להביא את המידע כשנשוב.

ishc
23-06-16, 09:39
מחכה לשמוע פרטים.
אתם מטיילים לבד אן עם מדריך?

יונתןמצפה
23-06-16, 21:03
לבד. ג'יפ בודד, זוג...
8 ימים בג'יפ ועוד כשלושה שבועות של טרקים.

יונתןמצפה
27-06-16, 23:58
ממריאים מחרתיים.
ומכיוון שבג'יפולוג אמורים לדעת הכל, מבטיח לעדכן כאן עוד חודש וקצת.
אנחנו די מוכנים (עד כמה שניתן להרפתקה מהסוג הזה...).

kobyas
09-08-16, 20:02
היי יונתן
אנחנו שלושה חברה שמתכננים טיול גיפים בקירגיסטן בעוד חודשיים לערך . נשמח אם תשתף אותנו בדרכים קלות להשכרת רכב 4/4 ומידע אחר מסלולים טיפים וכו

יונתןמצפה
09-08-16, 20:25
בשמחה. יש הרבה טיפים.
התחלתי לכתוב כתבה על הטיול אבל אני עדיין רחוק מלסיים...
דבר ראשון, עוד חודשיים אנחנו מדברים על אוקטובר. להבנתי, תאריך לא אידיאלי עד שגוי. שלגים, קור וכד׳. לא בהכרח משהו שרוצים להתמודד איתו בטיול ג'יפים בסוף העולם...
על קצה המזלג:
השכרה- יש הרבה חברות מקומיות. חפש בגוגל וצור קשר במייל. לפי התגובות חזרה תתקדם. אני יכול להמליץ על הבחור שלנו, אלמז. פרטים אם תרצה בשמחה. אנחנו שילמנו 80$ ליום.
מסלול- קירגיסטן לא ענקית אבל גם לא קטנה. בהתאם לאורך הטיול תחליט עד כמה אתה מתפרש. שיטת תכנון המסלול שלי התבססה על חקר אינטרנטי של מסלולי טיולי ג'יפים של טיולים מאורגנים, גוגל וגוגל ארץ שהוא חבר אמת בתכנון מסלולים כאלו.
ניווט- יש כמה דרכם. אנחנו השתמשנו בטו נאב על טבלט עם מפות סובייטיות ומפות כבישים של אסיה. אפרט יותר בכתבה/בשיחה.
טיפים- הטיפ העיקרי הוא שלא צריך לפחד להיכנס לעומק השטח כתלות בנסיון, ובהיערכות המוקדמת למצבים אליהם אפשר להיקלע וקבלה של המשמעות של זה.
בהמשך אנסה לפרט קצת יותר.
תרגיש חופשי להתקשר. (מספר בהודעה פרטית)

יונתןמצפה
09-08-16, 20:57
לגבי השכרה- חשוב לוודא שההגה בצד הנכון. נוהגים שם בצד ימין, כמו בארץ.

ליאור מ
13-08-16, 22:47
אהלן. חזרתי אתמול מטיול בקירגיסטאן, ג'יפים ואופנועים.
ארץ יפהפיה, גדולה בערך פי 10 מישראל. נופי טבע נהדרים, של רכסי הרים גבוהים, ומישורי דשא עצומים בהים מתגוררים רועים בחודשים החמים.
לטייל לבד זה לא הכי פשוט.
ממליץ ליצור קשר עם חברה מקומית או מדריך מקומי, ולהכין טוב את המסלולים.
אפשרות נוספת עם חברה ישראלית כמו טריפולוג'י שמוציאה טיולי ג'יפים מאורגנים ברמה טובה מאד.
למידע נוסף ניתן ליצור קשר בפרטי.

TTACH=CONFIG]109943[/ATTACH]1099441099451099461099471099481099491099 50

יונתןמצפה
13-08-16, 23:24
איזה תמונות נהדרות.
לגבי טיול לבד או מאורגן, זה כמובן עניין של גישה.
אני לא מצאתי שלטייל לבד היה עניין מסובך מדי ומבחינתי החוויה היא של הלבד היא לא פחות משמעותית מהחוויה של המקום.

אני רואה שהיה לכם אחלה מזג אוויר במעבר טוסור...

GodsFather
13-08-16, 23:39
יופי של תמונות.
מסקרן אותי עניין טיול האופנועים, תוכל להרחיב?

ליאור מ
14-08-16, 01:30
לגבי אופנועים.
אנחנו טיילנו עם בחור בשם Ryan, אמריקאי שמתגורר בקירגיסטאן ויש לו חברה קטנה לטיולי שטח. הוא משכיר רכבי שטח ואופנועי שטח, רובם ענתיקות מדגם Yamaha xt600 ואפילו Honda xl250R אחד .
שווה להסתכל באתר שלו http://adventurerent.kg/ ולתקשר איתו גם בפייסבוק https://www.facebook.com/ihnomads/?pnref=lhc
פגשנו משפחה ישראלית ששכרה ממנו פיק אפ מסוג פורד ריינג'ר חדיש, עם ציוד שטח, והם נסעו לבדם והסתדרו טוב מאד.
אני יודע שקיימת חברה שמשכירה אופנועים חדישים ktm 690 enduro 2015 אבל לא יצא לי להכיר אותם. המכונאית שלהם טטיאנה טיילה איתנו בג'יפים.

ליאור מ
14-08-16, 01:48
לגבי ג'יפים.
הדלק בקירגיסטאן זול מאד, 2 ש"ח לליטר בנזין.
בעקבות זאת חברות ההשכרה עושות ייבוא אישי לרכבי לקסוס 4X4 משומשים מארה"ב, עם מנועי v8 וכל השכלולים.
בקבוצה שלנו היו 6 רכבים כאלה, ולא היו איתם בעיות. במקום אחד העבירות היתה להם קשה אבל ממילא חייבים להשתמש שם במשאיות זיל ענקיות של המקומיים ולא בג'יפים.

-->