PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה מוצאים בארץ פחמים לאלטרנטור היטאצ'י?

wonderd
14-06-16, 15:33
האלטרנטור בטרופר דיזל כנראה של היטאצ'י,
מכיוון שפחמים עולים שקלים בודדים עד כמה עשרות שקלים והמחיר שקיבלתי בעבור אלטרנטור משופץ הוא 800 שקל, חשבתי לנסות קודם לבד..
אולי מישהו מכיר מקום עדיף בצפון לרכישת פחמים מתאימים?

תודה!
אלעד.

elibaba
15-06-16, 08:37
לא מכיר בצפון, אבל בחולון יושב איש מבוגר ונחמד בשם סטפן שמתעסק רק בפחמים שונים לכל דבר שתוכל להעלות בדעתך, דבר איתו - מקסימום ישלח לך בדואר.

http://www.d.co.il/27339390/17785

נמרוד
15-06-16, 08:46
לא אלטרנטור היטאצ'י ולא עשיתי את זה הרבה שנים, אבל אם אתה מפרק את הפחמים ומגיע איתם ביד ועם חיוך לחשמלאי רכב/משפץ אלטרנטורים הקרוב אליך הוא ימכור לך חליפיים על פי הדוגמא.

נדב ש.
15-06-16, 08:49
לא אלטרנטור היטאצ'י ולא עשיתי את זה הרבה שנים, אבל אם אתה מפרק את הפחמים ומגיע איתם ביד ועם חיוך לחשמלאי רכב/משפץ אלטרנטורים הקרוב אליך הוא ימכור לך חליפיים על פי הדוגמא.

עזוב הוא עוד לא פתח את האלטרנטור אפילו חחחחחחחחח

idor
15-06-16, 09:05
אני בצעתי משהו דומה עם מנוע חלון חשמל.
שלב ראשון פירקתי את המנוע והערכתי את מידות הפחם הנדרש + מיקום החוט שיוצא מהפחם (חשוב).
ביצעתי חיפוש בעלי אקספרסס לפי התמונות (ניסיתי בהתחלה מול חנות מקומית אבל המלאי מוגבל ולא מצאתי משהו מתאים). שים לב שיש הבדל בין פחמים של מכשירי 12 וולט ל 220 וולט (אני משער שזה קשור לכמה קשה או רך הפחם בהקשר של בלאי עקב סיבוב מהיר או איטי)

ההנחה היא שאתה לא מוצא מידה מדוייקת ולכן מזמין משהו שיהיה קצת גדול יותר ומשייף למידה הנדרשת. הכי טוב אם מידות רוחב וגובה מתאימיןת ונשאר רק לשייף מידת אורך (אותה אתה צריך בכל מקרה להתאים כי אתה לא יודע בדיוק את האורך מול העוגן ). אני ניסיתי לשערך מידת אורך על ידי משיכת הפחמים הישנים למצב הכי רחוק מהעוגן, בחיסור קוטר העוגן בנקודת המגע ולחלק בשניים לקבלת אורך פחם בודד.
די חשוב זה מיקום יציאת החוט מהפחם שיהיה תואם לקיים (מאיזה שפה של הפחם הוא יוצא) כדי שיאפשר תנועה של הפחמים פנימה החוצה (אתה כבר תראה בתמונות).
בהתחלה ניסיתי גם לתאם קונקטור חשמלי וקפיץ מובנה על החוט אבל לא מצאתי. בכל מקרה אתה יכול לחתוך קונקטור (אם נדרש) מהחוט הקיים ולהלחים לקצה חוט של פחם קיים (תוודא שאורך החוט המולחם לא קצר או ארוך מאורך החוט המקורי).
מקווה שהצלחת להבין - אם לא אז תשאל.

wonderd
15-06-16, 14:31
תודה לכם,

אתמול ניגשתי לחשמלאי והוא שיכנע אותי להשאיר אצלו את האלטרנטור.
הוא טוען שבאלטרנטור מהסוג הזה אם יש בעיה היא לאו דווקא בפחמים, מכיוון שהוא בחור אמין וישר אין לי בעיה שיחליף מה שנראה לו שצריך.

תודה לכם!
אלעד.

-->