PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחריות על שעון חכם שנקנה באיביי.

חנן-ג'יפולוג
16-06-16, 10:31
היי.

קניתי בסוף מרץ 2016 PEBBLE CLASSIC באיביי ממוכר פרטי.

היה רשום שהשעון הוא NEW OTHER, ובסעיף התיאור היה רשום שהשעון חדש בקופסה המקורית, שנפתחה אך ורק בשביל לטעון את השעון ולראות שהוא עובד לפני המכירה.

מספר שבועות לאחר שהשעון הגיע אליי, המסך התמלא בפסי רוחב, והפך ללא שמיש. בדיעבד מסתבר שזה פגם מוכר בייצור לדגם הזה, והוא אפילו מופיע בFAQ באתר היצרן.

פניתי ליצרן, עם תמונות של המסך, ושל השעון, כולל המספר הסידורי שלו.

היצרן טוען שהשעון נקנה בפברואר 2015, ולכן אין אחריות.

המוכר ענה תשובה אחת, שהוא לא מבין למה היצרן מתנער מאחריות, ומכאן והלאה הוא לא הגיב יותר לפנייה שלי.

זה לא סוף העולם מבחינתי, מדובר על פחות מ300 ש"ח כולל משלוח, וגם מצאתי ביוטיוב פתרון שדה לנושא (שעוד לא בדקתי, כי לא רציתי לפתוח את השעון לפני שאני ממצה את האופציה לטיפול באחריות) .

אבל, אם תאמרו לי שיש לי קייס להגן על עצמי דרך המערכת של איביי, אני אנסה את מזלי.

או, שפשוט אקבל את העובדה שעשיתי טעות בכך שלא בדקתי לעומק אם השעון עדיין באחריות.

תודה.

Tsafrir
16-06-16, 10:42
עד כה קניתי דרך איביי פריטים שונים וחלקי חילוף ולא נתקלתי בבעיה.
לדעתי, אין לך מה להפסיד. נסה לפנות דרך הערוץ הרלוונטי באיביי.

ד ו ר ו ן
16-06-16, 10:47
איביי די חזקים בטיפול בבעיות.

זה עובד טוב מנסיון מול מוכרים מסחריים, שיש להם אינטרס ברור לשמר דרוג חיובי.
לא יודע איך מול מוכר פרטי.

תסתכל על ההיסטוריה של המוכר, יכול להיות שתלמד ממנה משהו.

asypeer
16-06-16, 11:46
מישהו פה הצליח להגיע לשירות הלקוחות של איביי? אני קונה שם מעל 10 שנים ובחיים לא הצלחתי להגיע אליהם..
ניסית דרך פייפאל?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saar
16-06-16, 12:13
אם אתה פותח CASE באיביי והמוכר לא עונה אתה יכול לעשות ESCALATE לשירות הלקוחות שלהם.

http://resolutioncenter.ebay.com/il/en-us/

אם אני לא טועה, דיברתי איתם פעם או פעמיים בעבר.

boaz avrahami
16-06-16, 12:19
כתוב חדש או מצב חדש?
זה סוגיה די בעייתית...

הייתי מחפש תחת האחריות שהמוכר פרסם אם בכלל

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/29bdb95e2c38a4b4dd453482559e3905.jpg

ראה כאן-
מצב חדש אחריות שנה.
אם זה מוגדר באופן אחר עלול להיות מצב שהקייס שלך חלש

חנן-ג'יפולוג
16-06-16, 12:19
מכיוון שעברו יותר מחודשיים מיום הקנייה, אני לא מצליח לפתוח קייס על המוצר, ובתכל'ס, מקריאה נוספת, אני גם מבין שאין לי ממש קייס.

אין אחריות על המוצרים באיביי, כשהם נקנים ממוכרים פרטיים, למעט מקרה שבו המוכר ציין במפורש שיש אחריות, וגם צירף אסמכתאות.

הדבר היחיד שמפריע לי כאן בהתנהלות, בקטנה, זה שהמוצר מוגדר כחדש, למרות שהוא היה בן יותר משנה כבר ברגע ההזמנה.

הלך הכסף, כנראה.
אנסה לתקן את השעון.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
16-06-16, 12:21
היה רשום שהשעון הוא NEW OTHER, ובסעיף התיאור היה רשום שהשעון חדש בקופסה המקורית, שנפתחה אך ורק בשביל לטעון את השעון ולראות שהוא עובד לפני המכירה.

boaz avrahami
16-06-16, 12:23
ראה הרחבה בתגובה המקורית שלי

חנן-ג'יפולוג
16-06-16, 12:24
במקרה שלי לא היה רשום כלום על אחריות.
באסה.

asypeer
16-06-16, 12:25
זה סוג של תחום אפור..כי המוכר ציין New other וזה עונה על ההגדרה. חדש כן, אחריות אין. כנראה שהמחיר מגלם את הסיכון אל מול New.
אתה יכול ״לאיים״ על המוכר בפידבק שלילי, אם עדיין אפשר להשאיר לו פידבק אחרי חודשיים (בהנחה שלא השארת לו פידבק חיובי..) אבל לדעתי זה אבוד, בהצלחה בתיקון ;)

חנן-ג'יפולוג
16-06-16, 12:27
אני חושב שהשארתי לו פידבק חיובי.
בכל מקרה, אני נמנע מאוד מלכתוב פידבק שלילי למוכרים, ואני גם ממש לא בטוח שהיה כאן פגם בהתנהלות שלו.

מאיר אלוני
16-06-16, 12:47
אתה יכול לפתוח קייס בפייפאל עד 180 יום מהקניה, בכל מקרה צור קשר עם פייפאל ישראל ותקבל ייעוץ מיידי בעברית, טל' 1809477777

Saar
16-06-16, 13:16
אני לא חושב שיש לך קייס כאן.
קנית שעון חדש, לא צויין אחריות, השעון עבד מספר שבועות ללא בעיה (למיטב הבנתי ממה שכתבת) ולכן סביר שגם התנהלות המוכר הייתה סבירה והשעון נמכר בתום לב.
זה שהוא לא עונה זה לא נחמד (הוא חי? :) ) אבל הוא כנראה גם לא חייב כי הוא מילא את חלקו בעיסקה.

ד ו ר ו ן
16-06-16, 16:13
מישהו פה הצליח להגיע לשירות הלקוחות של איביי? אני קונה שם מעל 10 שנים ובחיים לא הצלחתי להגיע אליהם..
ניסית דרך פייפאל?

יצא לי לפתוח 3 בקשות טיפול בגלל איחורים מאד משמעותיים ורמאי אחד.
לא נדרש היה מעבר למענה דרך התכתובת, והתגובה שלהם הייתה מהירה ויעילה.

-->