PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד צירוקי vs פאגרו קינג

barakdohan
18-06-16, 19:16
שלום לכולם,

אני לפני רכישה של גראנד צירוקי2009 4.7 ולאחר התייעצות עם החברים פה התברר לי שרכב מסוג זה יכול להיות עמוס בהפתעות לא רצויות. אני כניראה אקח אותו לבדיקה מחר אבל בדיוק עכשיו הציעו לי פאגרו קינג קצרה 2008 עם 90 אלף קמ. לקינג יתרונות/חסרונות מיל הגראנד צירוקי?

tom1105
18-06-16, 19:22
רכבים שונים לחלוטין...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

barakdohan
18-06-16, 19:32
ברור לי, השאלה שלי היא אם הרכב הולך לשמש 80-90 אחוז מהזמן בכביש, האם יש העדפה לרכב אחד על פני השני?

Saar
18-06-16, 21:11
כמעט נחנקתי עם הסנדוויץ כשראיתי את הכותרת :)
אני יכול לעזור עם השוואה של "דור אחורה" - היה לי קינג 2002 ויש לי גראנד צירוקי WJ מודל 2000 (שונה למדי ממה שאתה מסתכל עליו).
(יצא לי לטייל בימי הקינג עם רמי וה- WK, אז אנסה להשוות).
רק ע"מ לוודא, הדגם עליו אתה מדבר הוא עם סרן אחורי חי, נכון (WK)?

עד כמה הוצאות הדלק חשובות לך?

ועכשיו השלב שבו ארגיז מספר אנשים, בשימוש יום יומי ולטיולים קלים/בינוניים/משפחה הקינג יתן לך מענה נהדר, לא פחות טוב מה WK ואולי אף יותר ממנו - בתנאי שיש לו נעילה אחורית מלאה ולא רק בקרת אחיזה.
הקינג גדול יותר, מרווח מאוד - ממש ענק בפנים, נוח מאוד, גם ליושבים מאחור לעניות דעתי, נוח יותר מה WK (ובודאי מרווח הרבה יותר)
מבחינת טיולים ועבירות - נוח מאוד לטייל איתו בשבילים ובמקומות הדורשים עבירות בינונית+.
במצבו הבסיסי, הגבהה קלה של 2", מיגון וצמיגי שטח במידה המקורית ואתה יכול לצאת ולטייל (אפשר גם להגדיל את הצמיג ב 5% ל 265.75.16 ואז העבירות משתפרת, אך החוקיות יורדת...)

לשפר WK לאותו הגובה יהיה מעט מורכב יותר ואני לא בטוח שמידת הצמיגים התיקנית מתאימה לשטח.

קינג לא מושך תשומת לב וזה יכול להיות יתרון לרכב יום-יומי...

הפתעות ותיקונים - זה נבלה וזו טריפה.
גם אני שמעתי על אגדות האמינות הטוטלית של יוצאי יפן. שמעתי גם את סיפורי האימה על האמינות האמריקאית...
ולשם ההבהרה, כולם מתקלקלים. ברכב משומש צריך הרבה מזל.
בקינג שלי, בשנה וקצת הספקתי לשפץ גיר, להחליף חיישן של הגיר (פעמיים) לשפץ תיבת הגה, להחליף פאן קלאץ ורדיאטור, משולשים עליונים ותחתונים ועוד כל מיני, הוצאתי עליו בשנה מה שהוצאתי ב 5 שנים על הצירוקי זצ"ל.

גם ב WJ היו הוצאות, אבל זה נלקח בחשבון בזמן הרכישה והאוטו מיועד לטיולים בלבד כך שהדברים פחות בוערים.

עלויות חלפים ותיקונים - 2 עולמות שונים לחלוטין:
בקינג יש את כלמוביל שמוכרת חלפים ומעט חלפים שניתן למצוא בחנויות רגילות. יש כמובן את איביי ועוד איזו חנות יפנית שבה אפשר למצוא כמעט הכל, הבעיה היא שיש מעט מאוד ידע יחסית על הרכבים האלו ברשת. למצוא מק"טים לחלפים זה אתגר לא קטן, למצוא ספר רכב, סירטונים של תיקונים או הסברים זה לא פשוט (בבקשה לא להגיב עם לינק ל pajero.guru :) )

לעומת זאת, בג'יפ אתה נהנה מקהילה עצומה בעולם וקטנה בארץ שעוזרת בכל תקלה אפשרית כמעט.
החלפים זולים בצורה משמעותית, גם במכשירי תנועה ואצל ינוביץ.
חלפים ברשת יש באיביי ובעוד הרבה חנויות און-ליין.
כמעט כל תיקון שאפשר לחשוב עליו, ניתן למצוא סרטון ביוטיוב שמתאר כיצד לבצע אותו (או ב jeeps.guru :) ).
חלפים, שיפורים (גם חלקים משופרים לכל מיני מחלות קטנות) וידע, הכל זמין ונגיש בקלות.

זה ההבדל העיקרי בכל הקשור לתחזוקה של הרכבים האלו.

ירידת ערך - אני לא מתיימר להיות נביא, אבל נכון לתקופה זו, רכישת גראנד צירוקי מבטחה שמירת ערך טובה משמעותית מרכישת קינג (בעיני זה לא ממש שיקול, אבל ברור לי שיש כאלו שעליהם זה משפיע)

לדעתי, הקינג מתאים למי שמטפל בעיקר במוסכים ולא מפחד מהוצאות גדולות יחסית מדי פעם.
הג'יפ מתאים לי :)

מקווה שעזרתי :)
סער

oferc
19-06-16, 00:20
רק תיקון קטן SAAR , משנת 2008 הפאגרו כבר לא קינג.
מידות הצמיגים שונו ל
265/60R18

Saar
19-06-16, 07:35
אם אין אפשרות חוקית להתקין את המידה הקודמת זה חיסרון משמעותי ביותר לדעתי. תודה על התיקון.

-->