PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולג'וינטים - הרכבה

AvigdorAharon
16-08-03, 09:06
בוקר טוב,
החלטתי להחליף בולג'ינטים בצד שמאל (צד נהג).
הפרוק עבר יחסית בסדר. כעת הגעתי לשלב ההרכבה ונתקלתי בשתי סוגיות:
האם יש דרך נוספת (חוץ משימוש במכשירים כמתואר בספרות) להכניס את הבולג'ינטים חזרה לנאקל? חשבתי אולי עם פטיש בעדינות אבל...
הבולג'וינט התחתון שקניתי (חדש מיאנוביץ') מחורץ בבסיסו, ואילו זה שהוצאתי - חלק. האם זה משנה? האם זה יפגע בתפקוד? האם צריך לחזור ליאנוביץ' ולהחליף?

תודה,
אביגדור. :roll:

חנן-ג'יפולוג
16-08-03, 13:21
אני עשיתי את זה עם פרס (PRESS), אבל בועז אמר לי שהוא עשה את זה עם צינור ופטיש חמישה ק"ג והוא הצליח, אם כי היה צורך במכות חזקות מאוד.
כמובן שקודם כל אתה מכניס את התפוח התחתון, ואח"כ את התפוח העליון, בשביל הגישה.
אם אתה מדבר על חריץ היקפי בתחתית התפוח, הוא נועד ברכבים אחרים, לצורך הרכבת טבעת C מאבטחת. בCJ הטבעת הזו לא רלוונטית, אבל התפוח מתאים, זה בסדר.

AvigdorAharon
16-08-03, 13:30
חנן,
בנוסף לחריץ ההקיפי, כל החלק התחתון של הבולג'וינט מחורץ בחריצים אנכיים.
החריצים "עוטפים" את החלק התחתון של הבולג'וינט בכל ההיקף.
נניח שהיו קיימים חריצים אופקיים גם בנאקל (מה שלא נכון, כי פני השטח הפנימיים, חלקים), אז צריך היה להתאים בין שני החלקים.
אני מקווה שכעת אני ברור יותר.

אביגדור

מימו
17-08-03, 00:35
עקב גילוי חופשים גדול כשהג'יפ היה על ליפט החלטתי גם להחליף (מוסך ארנון בפרדס חנה)
אני חייב לאמר שאחרי צפייה בשעה עבודה של מכונאי מיומן, אני הייתי עד היום עובד על זה ללא הצלחה. 160 * 2 עבור חלקים + 100 עבודה שווים עבורי את המאמץ והסיכון להשבית את הכלי לשבועות ... הסתפקתי בתחזוקה פשוטה יותר ...

AvigdorAharon
24-08-03, 10:35
מימו,
בשעה טובה סיימתי!
אני רוצה רק לומר לך שני דברים:
אם מוסך ארנון גבה ממך 100 ש"ח על העבודה, אז אני לא מצליח להבין איך הוא לא מפסיד (שלא לדבר על מרויח)!!!
דבר נוסף הוא הלימוד העצמי. אם אי פעם יקרה לי משהו דומה out of no where עדין יהיה לי סיכוי סביר לפתור את התקלה באמצעים העומדים לרשותי (ולא באמצעי מוסך).

זוהי דעתי האישית בלבד!

אביגדור

-->