PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל... מדיח כלים

liontamer84
22-06-16, 12:02
היי לכולם,

עוברים לדירה חדשה, מטבח בן שנתיים.

מצד ימין של הכיור, יש מגירות, שאפשר להכניס במקומן רק מדיח צר.

במקום התנור המשולב הולכים לשים תנור בילד אין + כירה חשמלית.

התקנה של מדיח רחב אפשרית רק עם צינורות מים באורך של 4 מטרים.
לא ברור לי איך מדיח מתמודד עם כזה אורך של צינור.

להלן ההתלבטות -
מדיח צר (מותקן קרוב לכיור) או מדיח רחב עם 4 מטרים של צינורות.

כרגע - זוג +1, בתכנית לשנה הבאה, +2...

אשמח לשמוע המלצות.

תודה,

רועי.

Asaf-a
22-06-16, 12:09
לא מנסיון אישי אך להערכתי אספקה של מיים בצינור של 4 מטר לא צריכה להיות בעיה בהנחה שמסלול הצינור סביר ולא מפותל.
הבעיה המרכזית צריכה להיות צינור הביוב ומסלולו, צינור כזה ארוך ואופקי הוא מתכון לבעיה.

liontamer84
22-06-16, 12:12
האיש מטבחים אמר שנתקין את זה עם שיפוע מסויים לכיוון הביוב.

וזה אמור להיות ישר, חוץ מפנייה אחת.

Asaf-a
22-06-16, 12:59
נושא צינור הביוב עדיין נשמע בעייתי, למשפחה קטנה הייתי הולך על המדיח הצר בהתקנה פשוטה.

oferl
22-06-16, 14:24
לא אמורה להיות שום בעיה עם הצנרת הארוכה. מבחינת צנרת הכניסה זה לא משנה כי לחץ המים לא יורד (וזה הנתון החשוב) ומבחינת צנרת היציאה, היא ממילא מוזנת ממשאבה שעובדת לפחות 30 שניות נוספות מרגע שהמדיח כבר ריק. מקסימום יקח עוד 5 שניות לרוקן. עדיין יש לך מספיק זמן ברזרבה...

andy.shaked
22-06-16, 15:18
אין שום בעיה עם צנרת ארוכה, אצלי מחובר עם צנרת כניסה ויציאה באורך 5 מטר.
הכל עובד פיקס בלי שום בעיה

polar bear
22-06-16, 21:10
+1 לשניים שמעלי, לא היתי מוותר על מדיח גדול, גם למשפחה קטנה, אני מכניס לשם הכל, גם סירים גדולים שבמדיח יותר קטן לא יכנסו.

liontamer84
23-06-16, 10:52
תודה לכולם.
אחרי שהלכנו אתמול והסתכלנו על מדיחים, החלטנו חד משמעית שאנחנו הולכים על רחב.

andy.shaked
23-06-16, 11:08
בחירה מצוינת, רק תבחר אחד טוב ולא דרק

asypeer
23-06-16, 15:13
אני רכשתי לפני שבועיים קונסטרוקטה רגיל ורחב ודי מרוצה עד כה (הבנתי שהוא די זהה לבוש וסימנס מהסדרות הזולות) סביב 2000₪ עם אחריות יבואן רשמי ל3 שנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pageup
23-06-16, 16:10
לבדוק צריכת אנרגיה וצריכת מים.
לי יש מדיח שצורך 18 ליטר בהדחה. זה פחות מלשטוף
כלים לארוחה של 4 אנשים בכיור.

ש01
23-06-16, 16:26
בוש, תוצרת גרמניה ולא טורקיה/סין - עשה בשנה הראשונה לחייו לא מעט בעיות (ועדיין אשתי מחליפה כוסות כל שנה בגלל הציפוי הלבן...).
אנחנו מאוד אוהבים את מגרת הסכום, לא כולם מתחברים לזה.

מדיח, כדאי שיהיה קרוב לכיור. תמיד יש רטיבות או שרוצים שטיפה קלה וכד'...

zivo
23-06-16, 18:42
הייתי משקיע בפתרון של המדיח הרחב ולא מסתפק בצר.
אני חושב שכולם מסכימים שאין בעיה בהספקת המים, אבל נושא היציאה, אני חושב ששווה לחשוב ולהבין.
בהתקנה רגילה, צינור יציאה בסביבות -1-1.5מ', מתחברים לביוב באזור הסיפון מתחת לכיור.
הרעיון הוא שהצינור יוצא נמוך מהמדיח, והמשאבה דוחפת את המים למעלה לעבר הסיפון, ומשם בזרימה חופשית לביוב.
שהמדיח נמצא 4 מטר מהכיור, אתה מצפה שהמשאבה תדחוף את המים דרך צינור ארוך (שהולך ומתלכלח עם השנים). במדיח חדש זה בטוח עובד.
עם השנים? ושנכנס קצת ליכלוך?
בקיצור, אני הייתי משקיע, ומנמיך את החיבור לביוב כך שהמשאבה לא תצטרך לדחוף לגובה 70-80 ס"מ במרחק 4 מטר, 20-30 ס"מ נראה לי גובה סביר.
הרעיון של שיפוע או אופקי לא טוב, כל הרעיון שהצינור ישאר עם מים כל הזמן.

Asaf-a
23-06-16, 20:44
+1
צינור של מספר מטרים עם מי ביוב עומדים מקור לצרות, ריחות וזיהומים, מומלץ למצוא פתרון, צינור גמיש לאורך מרחק כזה לעולם מפתח בטן שם עומדים מיים מזוהמים.
לפעמים אנשים סובלים מבעיות בריאות עקב זיהומים ולא מקשרים אותם לכלי האוכל והסכום.

להרחיב את הדעת, נושא ניקוז מי השופכין זה הסטנדרט בתעשיית התרופות היבשות (אותן בולעים כמו מזון רגיל ) בחדרי שטיפת כלי הייצור, אחרת נכשל בביקורת משרד הבריאות, אין סיבה להתפשר על כך במטבח הביתי בו משתמשים כל יום הרבה יותר מתרופה מזדמנת.

ד ו ר ו ן
24-06-16, 05:22
לבדוק צריכת אנרגיה וצריכת מים.
לי יש מדיח שצורך 18 ליטר בהדחה. זה פחות מלשטוף
כלים לארוחה של 4 אנשים בכיור.

אין מצב.
הגריקן עם ברז ששימש אותנו שנים בטיולים היה בנפח 19ל׳, ולא היה קרוב לסיום בשטיפת הכלים.

nir.samo
24-06-16, 08:06
1+
היתה לנו פעם הצפה מהעודפים של המדיח כמות מים גדולה בהרבה מידני.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pageup
24-06-16, 09:44
אל תשווה ברז בבית לברז מטפטף מג'ריקן.
בפעם הבאה שאתה שוטף כלים שים פקק ותמדוד.
ארוחה ל 4 זה לא רק צלחות וסכום, זה כוסות, קערות,
סיר או מחבת וכו'.
שאתה שוטף בבית אתה לא מרטיב, סוגר, מסבן ואז שוטף.
הברז פתוח קבוע (אני בזבזן כזה).

ד ו ר ו ן
24-06-16, 11:03
ארוחה ל 4 זה לא רק צלחות וסכום, זה כוסות, קערות,
סיר או מחבת וכו'.
אצלנו, גם בשטח כן..

שאתה שוטף בבית אתה לא מרטיב, סוגר, מסבן ואז שוטף.
דווקא כן.

gp1
24-06-16, 22:11
[QUOTE=asypeer;702562]אני רכשתי לפני שבועיים קונסטרוקטה רגיל ורחב ודי מרוצה עד כה (הבנתי שהוא די זהה לבוש וסימנס מהסדרות הזולות) סביב 2000₪ עם אחריות יבואן רשמי ל3 שנים.

Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE

קונסטרוקטה , בוש , סימנס בבעלות אותה החברה B/S/H אותה חברה בגדול אותו המוצר טיפה שינויים בעיצוב בנתונים דרגות המחיר הן מהראשון לאחרון כשהאחרון סימנס הוא היקר

Company profile

BSH Hausgeräte GmbH is the largest manufacturer of home appliances in Europe and one of the leading companies in the sector worldwide. With a portfolio of 14 brands, BSH covers a wide range of consumer needs. Alongside the Global Brands Bosch and Siemens¹ as well as Gaggenau and Neff, the portfolio comprises the Local Heroes Thermador, Balay, Coldex, Constructa, Pitsos, Profilo, Ufesa and Zelmer, as well as the Label Brands Junker and Viva.

-->