PDA

צפייה בגרסה מלאה : היום נפתח מכרז רכב של המשטרה

דניאל מאירי
22-06-16, 14:48
ים של היילקס ויגו ולנדקרוזרים.
http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/377C84FB-AA24-4B21-BA44-20482CC22A17.htm
בהצלחה,
דניאל

boazgutman
22-06-16, 16:25
תודה על הפרסום..
למישהו יש ניסיון בהצעות מחיר למכרזים מהסוג הזה ויכול לעזור?
סדר גודל של מחיר תמחור? לויגו?
טריקים? מאכרים שיכולים לעזור לי להניח את ידי על רכב טוב במחיר נהדר?
תודה

andy.shaked
22-06-16, 16:34
הרכבים שם שחוטים ברמות קשות.
הלנד קרוזרים עם קילומארז מטורף ובדרך כלל מחייבים השקעה מאוד גדולה כולל החלפת כל החלונות.
מה שכן לכל רכב יש דוח בדיקה וליקוים.
רוב הרכבים שם עברו התעללות.

lizard
22-06-16, 16:37
רציתי לבוא מחר לראות משהו אבל אם אגיע לבית דגן עם הג'יפ שלי אז נראה לי שאני לא אחזור איתו. לצערי כנראה אוכל רק ביום שישי עם הרכב של האישה :p

thebips
22-06-16, 17:12
תודה על הפרסום..
למישהו יש ניסיון בהצעות מחיר למכרזים מהסוג הזה ויכול לעזור?
סדר גודל של מחיר תמחור? לויגו?
טריקים? מאכרים שיכולים לעזור לי להניח את ידי על רכב טוב במחיר נהדר?
תודה
מחירי הקניה מפורסמים במכרזים הסגורים:
http://vehicle.mof.gov.il/Mof/Rechev/MofRechevTopNav/MofRechevSell/MofRechevLastSell/

לדוגמה :

http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/9CB56DF5-A7E9-4461-9F31-1868884D5E27.htm

<tbody>
טויוטה
טויוטה ויגו
משטרה
2012
2500
דיזל
מחיר 128,000

</tbody>
עופר

boazgutman
23-06-16, 08:56
וואו המחירי סגירה יקרים יותר משמעותית ממה שחשבתי שיהיה.
בכול טופס שעולה 25 שקלים ניתן להציע עד 10 הצעות ל10 כלים נפרדים? זה עולה 25 ? שווה סטטיסטית להציעה מחיר תחתית בתקווה שאף אחד לא ירצה את הכלי הספציפי הזה.
סטטיסטית זה יכול לעבוד לאורך זמן.

נמרוד
23-06-16, 09:25
הטויוטות (ויגו ולנדקרוזרים) נקנים כמעט כולם על ידי כמה סוחרים בארץ שמתמחים בהם. הם קונים את הטובים במחירים גבוהים מאד (לפעמים יש במיכרזי מנהל הרכב כלים מצויינים עם קילומטראז' נמוך - לרוב לא רכבי משטרה) וגם את השחוטים ביותר עבור חלקי חילוף, ואת כולם באמצע. קשה להתחרות בהם - אלא אם כן אתה מציע מחיר ממש קרוב למחיר מחירון לוי יצחק מלא (עבור רכב עם עבר ציבורי!) עבור אחד מהכלים הבודדים שיוצאים במצב מצויין, ואז יש לך סיכוי.

אני מכיר את אחד הסוחרים האלו (מוסך מוניטין בחיפה) - לפעמים אחרי מכרז הרחוב מתמלא בעשרות טויוטות למשך כמה שבועות עד שהוא מסדר ומוכר את כולם.

IlanG
23-06-16, 11:15
לא יודע עם שמתם לב, בסוף הרשימה יש האמר ( צבאי? ) למכירה - מחיר ברזל, יכול להיות אחלה פלטפורמה לרכב שטח תחרותי עם רישוי אפור.

דרור ברלי
23-06-16, 13:14
יכול להיות אחלה פלטפורמה לרכב שטח תחרותי עם רישוי אפור.

רכב תחרותי?

לאיזה תחרויות בדיוק?....
ביוון? רוסיה?....

נדב ש.
23-06-16, 13:43
הטויוטות (ויגו ולנדקרוזרים) נקנים כמעט כולם על ידי כמה סוחרים בארץ שמתמחים בהם. הם קונים את הטובים במחירים גבוהים מאד (לפעמים יש במיכרזי מנהל הרכב כלים מצויינים עם קילומטראז' נמוך - לרוב לא רכבי משטרה) וגם את השחוטים ביותר עבור חלקי חילוף, ואת כולם באמצע. קשה להתחרות בהם - אלא אם כן אתה מציע מחיר ממש קרוב למחיר מחירון לוי יצחק מלא (עבור רכב עם עבר ציבורי!) עבור אחד מהכלים הבודדים שיוצאים במצב מצויין, ואז יש לך סיכוי.

אני מכיר את אחד הסוחרים האלו (מוסך מוניטין בחיפה) - לפעמים אחרי מכרז הרחוב מתמלא בעשרות טויוטות למשך כמה שבועות עד שהוא מסדר ומוכר את כולם.

לא מאמין שסוחר יקנה רכב כזה במחיר מחירון, ישקיע עליו(ויש הרבה מה להשקיע) , ו"רק" בשביל למכור אותו אולי 10k מעל למחירון המוצהר, סוחר צריך טווח ביטחון של מחיר וזה לא זה, הם קונים אותם מתחת למחירון הזה.
הרכבים האלה ברובם אם לא כולם אכן שחוטים, ועיתים ברמות קשות מאוד עד כדי עבר של תאונות כאלה ואחרות.

אכב

אגב לגבי המינהל(פיצו"ח), מכיר טויוטה ויגו שנירכשה מישם עם מעל 300k ק"מ, שנת 2010 או 11, הבחור מקלל את הרגע, סרן אחורי שורק, מסרק הגה, ועוד ועוד... לא מפתיע כאמור כי בכל זאת הרכב עבד והוא לא צעיר אבל זה רכב שניקנה קרוב למחירון והבחור חשב שעשה עיסקה טובה סה"כ... אז חשב...
אם היה קונה את אותו רכב מאדם פרטי שמטופל ולא אנסו אותו, עם היסטוריה, ומשלם את המחיר שמבוקש(ומגוחך) על רכב כזה היה עדיף נראה לי.

boazgutman
23-06-16, 14:33
ההיגיון אומר כמו שנכתב פה מעל שלא הגיוני שסוחר יקנה את הרכבים האלו שברור לכולם שהרכבים עבדו קשה מאוד עד קרועים ב"קצת מתחת למחירון" יותר הגיוני שיקנה ב50 אחוז מחירון, או פחות. ישקיע בלתקן, וימכור ל"מזדמן " שלא בודק את הרכב באופן יסודי ולא מבין שעובדים אליו.
אז אם ככה, אך מפורסמין המחירים האלו במחיר סגירת המכרז? לא הגיוני לשלם מחיר קרוב למחיר הרכב הראלי...
אני חשבתי שאם אציע 40 פחות, אפילו 50 אחוז ממחירון, אני עדיין אציע יותר מהסוחר הממוצע שרוצה רווח גדול יותר...
משהו פה לא מסתדר לי במספרים,
או שהפרסום למחיר סגירה אינו פרסום נכון, או אני פספסתי משהו בגדול והסוחרים עובדים על אחוזי רווח קטנטנים וזה גם לא מסתדר לי בהיגיון...
מישהו יכול לשפוך אור בנושא?

GodsFather
23-06-16, 15:22
א. לנד קרוזרים נמכר בסקאלה אחרת ממחירון כשמדובר בשוק פרטי. אז רגע אחרי שהסוחר מכין אותו למכירה, המחיר עולה פלאים.

ב. סוחר שמיישר קו עם רכב כדי להעיף אותו, לא משקיע כמו אדם פרטי שמוכר ביד2. וכמובן שיש לו גם מחסן ספיירים להיעזר בו.

נדב ש.
23-06-16, 19:49
ספיירים או לא, סוחר לא יקנה רכב במחיר קרוב למחירון, ישקיע עליו בקוסמטיקה שעולה כסף, תיקון פרוביזורי של חלקים קרוב לודאי שיעשה גם במוסך(אפילו מוסך חאפר לא עובד בחינם), ואז יגיע למחיר מחירון+ בהשקעה שלו בשביל למכור את הרכב כמה גרושים(10-15k) מעל המחירון במקרה הטוב, שכן זה עדיין רכב מדינה/חברה וכו' לשעבר.

דרור ברלי
23-06-16, 21:09
השימוש במשטרה הוא הרסני והתחזוקה על הפנים ולכן הרכבים אכן בד"כ שחוטים ברובם.
היתרון של הסוחר עלינו הוא במידע הפנימי שהוא מקבל. איזה רכב במצב שמצדיק השקעה ושווה להציע עליו קצת יותר כדי לזכות בו. הרי רכב ש"לא מניע" יכול להיות קראנק שבור או לחילופין - רק מצבר שנגמר....
בכל מקרה, אם הסוחר הוא בעצמו מוסך, אז מרכיב העבודה "לא עולה לו כסף". הוא ממילא משלם את המשכורות לעובדים שלו.
אם מדובר במוסך טויוטה, אז גם חלקים יש. כולל משומשים/ספיירים ושאר קומבינות.

ו-10-15K רווח על כל רכב זה לא "גרושים". זה רווח נחמד מאוד.

GodsFather
23-06-16, 21:37
בדיוק מה שדרור אמר.

גם 5 אשח כפול 10 רכבים כמו שנמרוד מתאר, נותן לך יופי של תמורה.

נדב ש.
24-06-16, 06:42
זה רווח על עסקאות יומיות שאין בהם מאמץ, על הרכבים האלה מהמכרז שצריכים השקעה ולטפל בהם מצפים ליותר רווח.

נמרוד
24-06-16, 15:23
נדב העובדות לפניך - תוצאות של המכרזים מפורסמות שחור על גבי מסך, אתה יכול להבין מזה מה שאתה רוצה.

אגב מידע שאולי יעניין אותך יותר זה היסטורית הטיפולים המפורטת שמלווה את רוב הכלים במכרז - אתה יכול לדעת בדיוק באיזה קילומטראז' החליפו אילו מכלולים. יש לך שם טנדרים של טויוטה ושל איסוזו, שעובדים באותם תנאים קשים, מטופלים אותו דבר - מאגר מידע אמיתי, עשרות ומאות כלים, לא רפ"ק שמועתי. כל מה שנשאר לך זה לעבד את הנתונים לטבלת אקסל, כמה שעות עבודה, ואתה יכול להזריק את הנתונים לדיון הארוך בענייני האמינות האגדית.

boaz avrahami
24-06-16, 15:38
מה זה רכיב העבודה לא עולה לו?

הוא עולה לו ועוד איך במשכורות ובאובדן הכנסה מזה שהמכונאי היה יכול ליצר הכנסה.
זה אולי יותר זול לו מלאחד האדם אבל זה לא חינם.

לדעתי סוג של הוכחה כמה לא טוב ללכת בעיניים סגורות אחרי העדר והסוחרים הם סוג של משגיחי כשרות שעושים כסף מעיוורון של מאמינים

נדב ש.
24-06-16, 19:42
נדב העובדות לפניך - תוצאות של המכרזים מפורסמות שחור על גבי מסך, אתה יכול להבין מזה מה שאתה רוצה.

אגב מידע שאולי יעניין אותך יותר זה היסטורית הטיפולים המפורטת שמלווה את רוב הכלים במכרז - אתה יכול לדעת בדיוק באיזה קילומטראז' החליפו אילו מכלולים. יש לך שם טנדרים של טויוטה ושל איסוזו, שעובדים באותם תנאים קשים, מטופלים אותו דבר - מאגר מידע אמיתי, עשרות ומאות כלים, לא רפ"ק שמועתי. כל מה שנשאר לך זה לעבד את הנתונים לטבלת אקסל, כמה שעות עבודה, ואתה יכול להזריק את הנתונים לדיון הארוך בענייני האמינות האגדית.

לא ראיתי היסטוריה.
כן ראיתי טפסי בדיקה של שתי הויגו הראשונות, שתי הכלים עם סביבות 120k ק"מ ושתיהם שחוטים, מנוע לא תקין, סרן קידמי, מערכת היגוי, מערכת הינע, טוב אז נכון שמדובר ברכב יחידתי מרובה נהגים, בכל זאת איפה האמינות פה? תאונות ופגיעות כאלה ואחרות.
תסתכל בטופס של האיסוזו סתם להשוואה, כמה שנים יותר זקן, יותר ק"מ, אבל יותר תקין גם, סתם דוגמה להשוואה.
לעיניין המחיר, שוב, לשלם 100k על רכב שאתה לא יודע מה המצב שלו זה פשוט בדיחה, מילא אם אתה סוחר ומקומבן אז אם נפלת אתה עוד תצליח לצאת מיזה ולדפוק מישהו אחר בתור, אבל בתור אדם פרטי אתה תתרסק, ועוד לא הזכרנו את נושא הבעלות-משטרה/מדינה/וכו' , לא אמורים להוריד מהערך של הכלי?

נמרוד
25-06-16, 08:48
נדב אתה קשה...

שיהיה ברור - אני לא קונה רכב שאני לא יכול לנהוג בו ולבדוק אותו לעומק, מבחינתי לקנות ממכרז ישירות לא בא בחשבון, ברור לי שזה משחק של סוחרים ומקושרים, והם משלמים מה שהם משלמים - ואם הם לא פושטים רגל כנראה שהם מנהלים את העסקים שלהם נכון.

אני מבין, לא מנסיון, שכדי לזכות בטנדר טויוטה טוב על פניו - הרי אתה לא באמת יכול לבדוק -במכרז שכזה צריך להציע מחיר מאד גבוה, קרוב למחירון, כדי לעקוף את הסוחרים, וזה סיכון גדול מאד שאני לא הייתי לוקח בשום מצב.

אבל למה אתה לא מרים את הכפפה שזרקתי?

נתוני הטיפולים נמצאים במכרזים הפתוחים, לא אלו שכבר נסגרו. קח מכרז שלם, ונתח סטטיסטית את כל מה שמופיע בו, בלי הנחות, ותבדוק את הטענות שלך - מתי בממוצע מחליפים מזרקים? מסרק הגה? תיבת הילוכים? זה יתן לך סוף סוף מידע אמיתי ולא עוד אנקדוטות לא מבוססות מהחיים של "חברים". זה קצת - הרבה - עבודת אקסל, נכון, אבל מישהו צריך לעשות אותה. או שאתה מפחד ממה שתמצא? אם תמשיך להיות ראש אבן אני עלול להתפתות לעשות את העבודה הזאת במקומך...

נדב ש.
25-06-16, 11:35
נמרוד, אני מטייל עם החבר'ה האלה ורואה הכל, בדיוק מתי וכמה.
ויש גם ויגו 2010 שמסתובבת אצלי כפי שציינתי בשרשור האמינות.
אני ראש אבן אולי כי כורדי אנוכי... אבל לפחד? לא מפחד מכלום.
אני לא איש של טבלאות ולשבת מול מחשב שעות, יותר נוח לי עם ידיים מלוכלכות... מה גם שאין לי זמן לעקוב אחרי מכרזים כאלה, במיוחדנכדי לעשות השוואה של מה שכבר ידוע ב 90%.
אתה מוזמן לשבת על זה אם יש לך זמן, אני בטוח שלא נהיה מופתעים.

ד ו ר ו ן
25-06-16, 11:52
נמרוד, אני מטייל עם החבר'ה האלה ורואה הכל, בדיוק מתי וכמה.,
נדב,
אתה באמת מאמין שבסטטיסטיקה המקומית שלך עומדת במבחן הגיוני מול סטטיסיטקה אכזרית קיצונית של עשרות ומאות כלי רכב?

ומצד שני, אם אתה יודע הכל היא טוב, אז באמת אין טעם לדיון.

אני לא איש של טבלאות ולשבת מול מחשב שעות,
הפוסל, במומו פוסל..
זאת המהות של סטטיסטיקה ושליפת הדומיננטיות של תופעה זו או אחרת.הנימוק שלך הוא צורה של אל תיתנו לעובדות לבלבל את מה שהחלטת מראש.

ושים לב,
אף אחד לא מכוון לתוצאה זו או אחרת, אחכ הזדמנות להוכיח מה אתה חושב.
כי אם אתה צודק, ממה אתה מפחד?
שאתה טועה?..

נדב ש.
25-06-16, 12:39
שוב חוזר הניגון....
לא החלטתי כלום, רוב הקהל יודע על מה מדובר כשמציגים רכב ממכרז משטרתי/מדינה ללא קשר לסוג הרכב, אתה כנראה מתכחש לעובדות כאשר אתה חושב שרכב כזה באמת שווה את המחיר שלו והוא אוטו מושלם.
אתה מוזמן להוכיח פה לכולם שהמצב אחרת ממה שאתה טוען.
לפי מה שאמרת אין בעיה לרכוש כזה רכב, מעניין אם אתה היית קונה רכב כזה שבעברו רשום מדינת ישראל במחיר מחירון+...

ד ו ר ו ן
25-06-16, 12:53
לרגע לא אמרתי שאפשר לרכוש רכב מושלם מהמכרז, זו לא הסוגייה.
טפסי התקלות של הרכבים מאפשרים לבצע ניתוח בלאי אופייני לדגמים בהתייחס למשתמש אחיד (המשטרה), וממנו להסיק סטטיסטיקה של עמידות ואמינות של דגם זה או אחר, בהתייחס למשתמש קיצון (משטרה).

זה כלי מאד משמעותי.
המכרז הזה מייצג יותר מאשר כל בעלי הרכבים האלו כאן באתר, בהתייחס למאפייני שימוש.

גם לא התיימרתי לנתח את התוצאות.

אתה אומר שאתה יודע מה ההבדלים בלי לבדוק, אז אני מאתגר אותך.
עד אז, האמירות שלך די באויר.

נדב ש.
25-06-16, 13:22
משתמש אחיד? מה זה? את הרכבים חרשו בכל מקום אפשרי ויותר, כל מיני נהגים ולא יחיד.
אני מתייחס באופן כללי לרכבים, לא בפרט לטויוטה, לא מבין לאיזה הבדלים אתה מתכוון ככה שאני לא צריך שתאתגר אותי ולא את האתגר.

six 4 life
25-06-16, 13:25
יצא לי לעקוב בשנה האחרונה אחרי כמה וכמה מכרזים ועל אחד מהם גם השקעתי קצת יותר מחצי שעה כולל סיורים במגרש והצעות על כמה כלי רכב כאלו ואחרים.
אחרי שראיתי את נתוני הרכבים בפועל ועל הנייר ביחס למחירי הזכייה - אני אישית חושב שהמחירים הזוכים בטבלאות שמפורסמות לציבור הם חד משמעית מונפצים ומישהו במערכת הזאת מקפיץ אותם.
אין שום סיבה או אינטרס למשטרה (או לכל גוף שמוציא מכרזים קבועים על מוצר דומה שוב ושוב) לפרסם תוצאות מכרז אם הזכיות בו נמוכות מאחר והדבר יפגע ישירות בגובה ההצעות במכרז הבא, וזה עובד גם להיפך - כשמפרסמים מחירים גבוהים הניגש למכרז מראש לוקח בחשבון ש"המחיר הזוכה" במכרז שעבר היה גבוה ואם הוא רוצה סיכוי ריאלי הוא צריך להגיש הצעה בסכום קרוב לשם.
לדעתי "טבלאות הסגירה" שמפורסמות לציבור לא תואמות את המציאות והמחירים הם לא מחירי הזכייה האמיתיים ברוב אם לא בכל המקרים.

ד ו ר ו ן
25-06-16, 14:35
משתמש אחיד? מה זה? את הרכבים חרשו בכל מקום אפשרי ויותר, כל מיני נהגים ולא יחיד.
בדיוק.
שימושים זהים עם החלפת נהגים.
כך אתה יכול לסנן את הגורם האנושי בתהליך.
אתה לא מסתכן שהתוצאה מוטה בגלל נהג יחיד שלא מייצג את כלל האוכלוסיה.

זה המדגם הכי טוב שתבקש.
גם שימושים מגוונים, גם סוגים שונים מאד של נהגים וגם תיעוד של התקלות.

ד ו ר ו ן
25-06-16, 14:41
לדעתי "טבלאות הסגירה" שמפורסמות לציבור לא תואמות את המציאות והמחירים הם לא מחירי הזכייה האמיתיים ברוב אם לא בכל המקרים.
מנסיון אישי מצומצם מאד במכרז כזה, לרכבים שידעתי טוב מה מצבם, התוצאות כן שיקפו את המחיר ששולם.

פשוט מאד, אני הצעתי כ-10% מעל למחירון שוק (לא מחירון רכב ציבורי) ולא זכיתי.
המחיר שפורסם היה מעל זה.

הסקתי את המובן מאליו, שיש מקורבים ממני שתמיד יידעו לתת בדיוק את העוד שקל כדי לזכות.

six 4 life
25-06-16, 15:15
אני לא מדבר על הרכבים עם הביקוש הכי גבוה כמו לנדקרוזר ו-ויגו, אלא על כלים אחרים ששם אין סיכוי שהמחירים משקפים.
לצורך העניין אני הגשתי על 2 אופנועים, אחד עם מנוע תקול עם בעיה לא ידועה + צמת חשמל שרופה + חלקים חסרים, והשני פשוט שלדה עם בולמים וגלגלים. הראשון נמכר במחיר קרוב מאוד למחירון אזרחי (אחרי התיקון הוא בוודאות עובר מחיר של כלי זהה מיד ראשונה מאדם פרטי עם חצי מהק"מ שיש עליו), והשני כאמור שלדה על גלגלים - נמכר בכחצי מחיר מהמחירון, כאשר מנוע בלבד יעלה יותר מהחצי הנותר מהמחירון ועוד לא סיימת.
אלו 2 עסקאות שבפירוש מי שלקח אותם או שאין לו מושג מה הוא לקח, או גנב שרוצה לעשות מגנוב ומכלי כזה כלי אחד חוקי, או שהמספרים מופרכים.
מעבר לכל הטבלה של המכרז הספציפי הזה שנערך לפני 4-5 חודשים ועקבתי אחריו ואחרי והדוגמאות ההזויות ל"מחירי סגירה" הלא ריאלים שמופיעים שם, היתה דוגמה אחת בולטת מעל השאר - יונדאי I20 , שנת 2011, עם (שים לב) - 560,000 ק"מ!!!!!!!, שההצעה הזוכה עליה היתה לא פחות מ34,000 ש"חים. עכשיו אני אישית לא יודע וגם לא טרחתי לבדוק מה המחירון של רכב זהה פרטי אבל אני יותר מבטוח שהוא קרוב מאוד למחיר הנקוב, ואני לא רואה שום סיבה הגיונית כלשהי לאדם פרטי/ סוחר/ שיכור, להציע סכום כזה על רכב כזה עם נתונים כאלו אלא אם הוא פשוט רוצה לתרום כסף למשטרה, ולכן אני יותר מבטוח שחלק אם לא רוב נתוני הזכייה שמופיעים שם הם לא הנתונים האמיתיים אלא מחירים מוקפצים למעלה.
על מחירי הזכיה ברכבים עם ביקוש גבוה כמו הטויוטות, סביר שאין להם צורך לשחק כי שם השוק פשוט הזוי.

ד ו ר ו ן
25-06-16, 22:06
, היתה דוגמה אחת בולטת מעל השאר - יונדאי I20 , שנת 2011, עם (שים לב) - 560,000 ק"מ!!!!!!!, שההצעה הזוכה עליה היתה לא פחות מ34,000 ש"חים. עכשיו אני אישית לא יודע וגם לא טרחתי לבדוק מה המחירון של רכב זהה פרטי אבל אני יותר מבטוח שהוא קרוב מאוד למחיר הנקוב, ואני לא רואה שום סיבה הגיונית כלשהי לאדם פרטי/ סוחר/ שיכור.

או שמישהו קימבן את הק״מ ברישום כדי להרחיק קונים ולקח הביתה חתיכת מציאה.

six 4 life
25-06-16, 22:30
יותר הגיוני להניח שהקפצת המחירים היא שיטת העבודה כי זו רק דוגמה אחת מיני רבות, אבל אחת הקיצוניות שבהן.

boaz avrahami
25-06-16, 22:35
צא מזה. המחיר המפורסם הוא המחיר שזכה .
זו עבירה לפרסם תוצאות מסולפות וגוף ציבורי לא יסתכן בכך.

מכרזים זו אומנות וההגיון של האזרח הפרטי הוא לא תמיד ההגיון של מי שמתמחה במכרזים.

יש פה חבר שמתמחה במכרזים ( פומפוי?).
הוא בטח קורא וצוחק מהצד...

דניאל מאירי
26-06-16, 09:23
נורא מגזימים כאן.
יכול להיות שלמישהו יד קצת יותר מידע על רכב ספציפי, אבל הכל שקוף והכל אמיתי.
אם תראו את כמות האנשים שמטיילת שם, אולי תבינו.
חבר שלי קנה לאחרונה היילקס ויגו 08 מסוחר ב-92 אלף כאשר הסתכלנו ביחד מה מחיר הזכייה שלה (85 אלף).
הסוחר הזה מתעסק בזה כתחביב (כל פעם רכב אחד או שניים מתחת לבית).
7,000 ש"ח לעסקה זה רע ? (יש כאלו שעובדים חודש שלם עבור שכר כזה, כאילו).
הרכב אמנם היה במכרז היותר "שווה" שזה הגופים הממשלתיים.
גם אני לא מתבייש לספר שהצעתי 122 אלף על הויגו שנמצא אצלי (לפני כמעט ארבע שנים) כאשר המחירון שלו היה 124 אלף.
אז ירשמו שמישהו "הקפיץ" מחיר.
אני קניתי רכב (ויגו 08) ששירת נהג אחד במינהל מקרקעי ישראל שנראה ששמר עליו מאוד, נסע 225 אלף ק"מ, הסטוריית טיפולים מלאה, ללא כל תאונה או החלפת כנף/דלת וכו' ,פגוש אספיר, כננת, מיגון תחתון, ארגז בגובה הרכב, פגוש אחורי עם וו גרירה, צמיגים וג'נטים רחבים, כל אלו לא שווים כסף ?
אני כבר עוד מעט 4 שנים עם הרכב ומברך כל רגע שלנו יחד.
אז שכל אחד יעשה את השיקול שלו.
דניאל

נדב ש.
26-06-16, 09:41
יכול להיות שאתה צודק.
7k זה לא רע, אבל יש כאלה שזה לא מספיק להם, כמו הסוחרים "הגדולים" שצריכים לפרנס עוד כמה בדרך.
מה שמעניין פה ואין לכך היתייחסות זה ירידת ערך שיש לרכבים האלה בתור בעלות של ממשלתי לשעבר, ירידה בין 25%-35% .

asafk
26-06-16, 10:02
מישהו היה במגרש? מה זה ההאמר הזה?

אסף.

נמרוד
27-06-16, 10:00
לפי מה שאמרת אין בעיה לרכוש כזה רכב, מעניין אם אתה היית קונה רכב כזה שבעברו רשום מדינת ישראל במחיר מחירון+...

אני קניתי כזה, במחיר מחירון מלא +, ומרוצה מאד.

דרור ברלי
27-06-16, 11:49
מעניין אם אתה היית קונה רכב כזה שבעברו רשום מדינת ישראל במחיר מחירון+...

רוב הסופות הן כאלה.
כולל יוצאות משטרה ומג"ב, ממוגנות לשעבר, שעברו אינסוף מדורי גיהנום.
הביקוש והמחירים - בשמיים. את מי מעניין מאיפה הג'יפ הגיע. רק מה מצבו בפועל.
אתה רואה קשר בין ה"מחירון" המגוחך למחיר השוק האמיתי שלהן?...........

נדב ש.
27-06-16, 11:58
דרור, סופה זאת סופה, כבודה במקומה מונח וגם פינה בלב.

המדובר ברכבים חדישים ולא בני 20 שנה, איך אתה יכול על אחד להוריד 40%, ועל האחר להעלות? או שאולי שוב זה בגלל הסמל?

דרור ברלי
27-06-16, 12:04
כשהסופות יצאו למכרזים, זה היה בדיוק אותו דבר. הן היו בנות 5-8 שנים.
באו הסוחרים, גרפו את הכלים הטובים במחירים גבוהים יחסית. "שיפצו" אותם (פחחות וצבע אם היה צריך, סידרו מכניקה פה ושם, ריפדו מחדש מושבים, לפעמים הם ממש השקיעו והקונה קיבל גם ג'נטים מבריקים וצמיגים חדשים) ומכרו ברווח. הרבה-הרבה מעל ל"מחירון".

היום אין סופות, יש טויוטות.
טויוטות מתהדרות בהילת גיבורים, מוצדקת או לא.
דעתי על מכוניות טויוטה כדעתך, אבל מה זה חשוב או משנה? הביקוש גדול ואז המחירים עולים.

Bernard
27-06-16, 17:04

מכרזים זו אומנות וההגיון של האזרח הפרטי הוא לא תמיד ההגיון של מי שמתמחה במכרזים.

הוא בטח קורא וצוחק מהצד...

לא עבירה חמורה - עבירות חמורות.

ושוב תאוריות הקונספירציה.
עכשיו שמישהו יסביר לי, איזה אינטרס יש לעובד ציבור (שלא מקבל שלמונים) לעבור עבירות חמורות (ולהסתכן באובדן הפנסייה התקציבית:cool:) רק על מנת שהמדינה תרוויח עוד כמה שקלים?
אני לא קונה את זה.
אני כן קונה, במיוחד לפי ה"אגדות המוטוריות" שרצות אפילו באתר פה, שיש "גאונים" ששווה להם לשלם את הסכומים האלה, בעבור "אגדות".. וכן, גם המקצוענים שמשלמים מחירים כאלה, יודעים לנצל טוב את "האגדות". ולמכור אותן ל.."גאונים".

נמרוד
27-06-16, 17:48
כשהסופות יצאו למכרזים, זה היה בדיוק אותו דבר. הן היו בנות 5-8 שנים.
באו הסוחרים, גרפו את הכלים הטובים במחירים גבוהים יחסית. "שיפצו" אותם (פחחות וצבע אם היה צריך, סידרו מכניקה פה ושם, ריפדו מחדש מושבים, לפעמים הם ממש השקיעו והקונה קיבל גם ג'נטים מבריקים וצמיגים חדשים) ומכרו ברווח. הרבה-הרבה מעל ל"מחירון".

היום אין סופות, יש טויוטות.
טויוטות מתהדרות בהילת גיבורים, מוצדקת או לא.
דעתי על מכוניות טויוטה כדעתך, אבל מה זה חשוב או משנה? הביקוש גדול ואז המחירים עולים.

רגע, הילת הגיבורים והמחירים המופרזים (לשיטתכם) עבור סופות כן מוצדקים, ועבור טויוטה לא?

boaz avrahami
27-06-16, 19:10
כל מחיר לכל רכב הוא מופרז אלא אם יש לו קונים מרצון.

אני חושב שמי שמשלם מחירים כאלו כלקוח סופי הוא אדיוט אבל מי אמר שהעדר חכם?
הוא בסך הכול מתנהג כמו עדר

פומפוי
27-06-16, 19:34

הוא בטח קורא וצוחק מהצד...ועוד איך צוחק...מקווה להוציא את ההאמר ולהמשיך לצחוק......
וכמובן ויגו או שתיים עם 130 אלף קמ במחיר מחירון ועוד להרוויח כמה לירות. ולתת אחריות על כל רכב

נדב ש.
27-06-16, 20:03
רגע, הילת הגיבורים והמחירים המופרזים (לשיטתכם) עבור סופות כן מוצדקים, ועבור טויוטה לא?

עבור רכב בן 20 מילא, ויש סיבה, רוב הסופות מצדיקות את המחיר, הם מושקעות ומדוגמות, חוץ מיזה שסופה היא סופה.
אתה רואה שגם עבור טויוטות ישנות בנות 20 המחיר דומה, לכאלה שכן מצדיקות ולא הערמות חלודה או הרקובות.
אבל עבור רכב בן 4? או 8(כל רכב)? למה? כי נהגו עליו עשרות נהגים? עבר בין יחידות? אז מה אם טופל, ואולי המכלול הספיציפי זה שלא הוחלף והיקר ביותר יקרוס דווקא אצלך? יש סיבה טובה למה מורידים מחיר בצורה הזאת.
ניתקלתי בעבר בדימקס צבאי שהגיע למוסך, אוטו עם 20k על השעון, הלך ראש מנוע כי החייל לא "שם לב" או לא יודע מה, מי יכול לדעת מה המצב שלו בשעת המכירה? זה שכתוב בטופס שהמנוע תקין או שהוא מעשן קצת אומר לך משהו? נאדה.

דרור ברלי
27-06-16, 20:11
מה זה "מצדיק את המחיר" או לא?
אוטו שווה כמה שמוכנים לשלם עליו. זה הכל.

אם אלה הסכומים, אז כנראה שזה מה שווה טנדר טויוטה יוצא מכרז. זה המחיר. רוצה? תקנה. לא רוצה? אל תקנה.
אותי זה לא מטריד בכלל. לא רוצה טויוטה.

boaz avrahami
27-06-16, 20:13
נדב, ההגיון שלך מעולה עבורך.
אתה מנסה לשנות את העולם שאתה צודק והם טועים? לא קצת מגלומני?
מי שהעיסקה טובה בעיניו שיקנה ויהנה

נדב ש.
27-06-16, 20:18
דרור זה בטוח, אבל מוצדק לשלם את אותו מחיר כשהאוטו באמת כזה, אוטו שחוט, מוזנח, שאין בו שום דבר מיוחד וכו' לא יהיה כזה גם אם בעליו ידרוש מה שידרוש.
יש לך דוגמה יפה בפורום מכירה, טויוטה פראדו שכבר כמה חודשים לא נימכר, האוטו במצב תצוגה לדברי הבעלים, כנראה שאנשים כבר לא מוכנים לשלם את המחיר, לעניות דעתי.
טויוטה או לא, רכב שיצא מגוף ממשלתי ואין בו שום דבר מיוחד לא מצדיק מחירון ולא מחירון+, נקודה.

דרור ברלי
27-06-16, 20:20
אבל למה זה כל כך אכפת לך?
מי שרוצה יקנה. מי שלא רוצה - לא יקנה.

אני, מספיק לי סיבוב בטויוטה, כל טויוטה, גם חדשה, כדי לדעת שאוטו כזה אני לא רוצה.
אבל לא כולם כמוני.

נדב ש.
27-06-16, 20:23
נדב, ההגיון שלך מעולה עבורך.
אתה מנסה לשנות את העולם שאתה צודק והם טועים? לא קצת מגלומני?
מי שהעיסקה טובה בעיניו שיקנה ויהנה

לא מנסה לשנות כלום.
מכיר לא מעט אנשים באותה דעה, תתפלא.
ברור שמי שטוב עבורו יקנה.

- - - Updated - - -

אבל למה זה כל כך אכפת לך?
מי שרוצה יקנה. מי שלא רוצה - לא יקנה.

אני, מספיק לי סיבוב בטויוטה, כל טויוטה, גם חדשה, כדי לדעת שאוטו כזה אני לא רוצה.
אבל לא כולם כמוני.

לא אכפת לי, סתם ניסיתי להיכנס לראש שלהם.
ורק להבהיר, היה לי פעם רכב בעלות ממשלתי לשעבר שהושקע בו הון עתק, ונימכר מעל ל"מחירון" אבל עדיין במחיר בדיחה.

עזבתי.

פומפוי
27-06-16, 20:33
לא מנסה לשנות כלום.
מכיר לא מעט אנשים באותה דעה, תתפלא.
ברור שמי שטוב עבורו יקנה.

- - - Updated - - -

לא אכפת לי, סתם ניסיתי להיכנס לראש שלהם.
ורק להבהיר, היה לי פעם רכב בעלות ממשלתי לשעבר שהושקע בו הון עתק, ונימכר מעל ל"מחירון" אבל עדיין במחיר בדיחה.

עזבתי. מודה ועוזב ירוחם

snirjeepdreamer
27-06-16, 21:22
בהיכרותי בן משפחה קרוב שהיה פעם מנהל מגרש רכבים ממשלתיים באיזור המרכז
הוא אמר לי שהמספרים המפורסמים הם אכן המספרים האמיתיים, יש שמועות על דליפה של מידע פנים
כאשר החשש העיקרי הוא שכאשר מוחלט שרכב יוצא למכרז הוא מגיע להערכת שווי במוסך השירות
איתו עובדת המדינה. כך שלמוסך יש את כל המידע לגבי כל רכב ושם שוכן פוטנציאל דליפת המידע לסוחרים.

תחשבו לרגע כמה עובדים הרכב הזה רואה במוסך הנ"ל בשנות שירותו, ההיכרות עם הסטוריית הטיפולים שלו
והעובדה שהמוסך הוא הוא זה שקובע את ערך הרכב עבור המכרז שהמדינה מפרסמת בסופו של יום.
פה קבור הכלב !

Bernard
27-06-16, 22:15
אני לא מבין איזה כלב ולמה הוא קבור..
מכרז, מציעים, זוכים, מפרסמים... מה מסובך?
אפשר לחשוב איזה מכרה זהב זה...

איל מ
28-06-16, 08:11
אותי לא ירתיע לקנות רכב עם הסטוריה של רכב מדינה.
לי משנה הרבה יותר מי הבעלים האחרון ואיך הוא טיפל ברכב.
לגבי המכרז,
מעבר למוסכים, יש גם המון אנשים מתוך המערכת שבוודאות נותנים טיפים.
למשל,
אני מכיר אישית כמה רכבים שיצאו למכרז שהנתונים שלהם לכאורה לא משהו (ק"מ גבוה, רכבי יחידה, הערות בנושא מנוע וגיר וכו....) שבפועל עבדו הרבה פחות פחות קשה מכל רכב מקביל בשוק האזרחי, וקיבלו טיפולים בזמן עם החלקים הכי טובים ובמוסכים מצויינים...
הרכבים האלו נמכרו בכמעט מחירון בזמן שאם לא היה רשום "בעלות מדינה" היו נמכרים בהרבה מעל (למרות הק"מ הגבוה).

שורה תחתונה,
למכרז צריך אחד מהבאים:
המון נסיון
המון מזל
טיפ
אם אין לך לפחות אחד (ולי אין) עדיף לפתוח יד2

עריכה:
מה שמצחיק זה שאם המחירים היו זולים מישהו כבר היה קופץ ואומר שזה ביזיון, התנהלות לא יעילה, ובזבוז כספי ציבור...
(-;

נדב ש.
28-06-16, 09:07
איל זאת הכוונה שלי, הבעלים האחרון שטיפל ברכב ואתה יודע מה מצבו במדוייק, זה לא ככה במקרה של מכרז, ועם כל הכבוד לסוחרים פה הם עדיין סוחרים, קצת קוסמטיקה ומינימום השקעה שווה מקסימום רווח.
פומפוי-את הרכב שהיה לי בבעלות מדינה קניתי במחיר לא זול, מתחת המחירון אחרי הורדת ערך מדינה, הושקע ברכב הכל, אבל הכל חדש, אלפי שקלים עם קבלות, וכשנימכר הוא הלך באותה צורה, הערכת הרכב למצבו והורדת מחיר בגלל בעלות מדינה, והוא היה בן 10. כשנימכר.

נמרוד
28-06-16, 09:10
פומפוי-את הרכב שהיה לי בבעלות מדינה קניתי במחיר לא זול, מתחת המחירון אחרי הורדת ערך מדינה, הושקע ברכב הכל, אבל הכל חדש, אלפי שקלים עם קבלות, וכשנימכר הוא הלך באותה צורה, הערכת הרכב למצבו והורדת מחיר בגלל בעלות מדינה, והוא היה בן 10. כשנימכר.

איזה רכב זה היה?

נדב ש.
28-06-16, 09:17
פג׳רו ספורט, אוטומט.

asafk
28-06-16, 10:37
אני לעומת זאת קניתי דיפנדר במחיר נמוך משמעותית מהמחירון ואחרי שסידרתי ושיפרתי מכרתי מעל המחירון, בלי שום הורדה או הפחתה. מה שמעניין הוא שגם זה שקנה ממני מכר באותו סכום כמה שנים אחרי.
אז זה כנראה כן תלוי בסוג הרכב.

ואגב... ההאמר... אם היה לי מקום...

אסף.

נדב ש.
28-06-16, 10:59
אסף, אני חושב שזה תלוי ברכב ולא בסוג, רכב מטופל משופר ומושקע לרוב יימכר כמו שציינת, כל שאר הרכבים שהיו לי נימכרו כנ"ל.
רכב סטנדרטי וסידרתי שאין בו שום דבר מיוחד לא מצדיק מחיר מופרז, אם הרכב מושלם מכל הבחינות(ולדעתי לקנות רכב ממכרז מדינה או מסוחר שקנה מהמכרז זה לא הרכב המושלם) ובמצב מקורי אין סיבה שלא ימכר לפי מחירון, זה שיש יותר ביקוש מהיצע לגבי דגם מסויים כבר משהו אחר, וכמו שדרור ואחרים כתבו, מי שטוב לו יקנה.

Bernard
28-06-16, 17:24
אני לעומת זאת קניתי דיפנדר במחיר נמוך משמעותית מהמחירון ואחרי שסידרתי ושיפרתי מכרתי מעל המחירון, בלי שום הורדה או הפחתה. מה שמעניין הוא שגם זה שקנה ממני מכר באותו סכום כמה שנים אחרי.
אז זה כנראה כן תלוי בסוג הרכב.

אסף.

אז גם הדיפנדר אמין בצורה בלתי רגילה?
או אולי הוא בנוי באופן בלתי רגיל.. לטובה?
נמרוד - תן את הניתןח שלך לתופעה שאסף ציין...

נמרוד
28-06-16, 18:58
אז גם הדיפנדר אמין בצורה בלתי רגילה?
או אולי הוא בנוי באופן בלתי רגיל.. לטובה?
נמרוד - תן את הניתןח שלך לתופעה שאסף ציין...

לשיטתך, ההסבר הוא אותו הסבר - עדר של אידיוטים , פסיכוזת המונים.

אבל אני משתדל להתעלות מעל הרמה הזאת.

ההסבר שלי הוא שתכונותיו הטובות של הדפנדר, יחד עם נדירותו היחסית, גורמות לעודף ביקוש על היצע ולכן למחיר גבוה. תכונותיו הטובות - סרנים חיים, עבירות, נוחות, יכולת נשיאת משקל ומספר נוסעים גבוה ללא מתחרים, וכמובן סקסיות מטורפת.

אותו הסבר נכון גם לגבי טנדר טויוטה... רק שהוא לא נדיר. להיפך, הוא נפוץ יחסית לרוב המתחרים שלו ( לדוגמא, במכרז נושא שרשור זה יש 46 טנדר טויוטה ורק 10 טנדר איסוזו). ובניגוד לדיפנדר יש הרבה מתחרים, והם גם מאד דומים טכנית, למעשה כמעט זהים, ובחלק מהנתונים היבשים עדיפים על טנדר טויוטה - כוח, ביצועים, יכולת גרירה ונשיאת משקל... וטנדר טויוטה בטח לא סקסי בטירוף.

אז מה נשאר? מהם התכונות הטובות שגורמות לאנשים מן הישוב, אינטלגינטים (עזוב אותי...) לשלם מחיר "מופרז"?

על דרך האלימינציה נשארתי עם אמינות.

אבל עזוב, מה אני מבין? כמו שנקבע בתגובה 42 בשרשור זה, על ידי אושית הפורום ב.א., אני אידיוט :rolleyes:

boaz avrahami
28-06-16, 20:21
[QUOTE=asafk;703248

אסף.[/QUOTE]

אל תתלבט... אם תרצה אני אאחסן לך אותו אצלי. אתה גם יכול בארגז של הריאו

asafk
28-06-16, 21:10
כבר אין ריאו. הוחלף. אבל לא נערבב שמחה בשמחה ולא נרחיב.

אסף.

Bernard
28-06-16, 21:30
לשיטתך, ההסבר הוא אותו הסבר - עדר של אידיוטים , פסיכוזת המונים.

אבל אני משתדל להתעלות מעל הרמה הזאת.

ההסבר שלי הוא שתכונותיו הטובות של הדפנדר, יחד עם נדירותו היחסית, גורמות לעודף ביקוש על היצע ולכן למחיר גבוה. תכונותיו הטובות - סרנים חיים, עבירות, נוחות, יכולת נשיאת משקל ומספר נוסעים גבוה ללא מתחרים, וכמובן סקסיות מטורפת.

אותו הסבר נכון גם לגבי טנדר טויוטה... רק שהוא לא נדיר. להיפך, הוא נפוץ יחסית לרוב המתחרים שלו ( לדוגמא, במכרז נושא שרשור זה יש 46 טנדר טויוטה ורק 10 טנדר איסוזו). ובניגוד לדיפנדר יש הרבה מתחרים, והם גם מאד דומים טכנית, למעשה כמעט זהים, ובחלק מהנתונים היבשים עדיפים על טנדר טויוטה - כוח, ביצועים, יכולת גרירה ונשיאת משקל... וטנדר טויוטה בטח לא סקסי בטירוף.

אז מה נשאר? מהם התכונות הטובות שגורמות לאנשים מן הישוב, אינטלגינטים (עזוב אותי...) לשלם מחיר "מופרז"?

על דרך האלימינציה נשארתי עם אמינות.

אבל עזוב, מה אני מבין? כמו שנקבע בתגובה 42 בשרשור זה, על ידי אושית הפורום ב.א., אני אידיוט :rolleyes:

לא יפה מה שאתה עושה ואני אפרט, מהקל לכבד:

הפוך גוט'ה, הפוך. לשיטתי זה בכלל לא אותו הדבר. נתת הסבר יפה מאוד למה הדיפנדר "כן", למרות כל הפלופים שיש בו. וזה הסבר פוזיטיבי, במובן שהוא לא "הולך בשיטת האלמניציה".. ראה סעיף 3. לעיל.. אתה מסביר, כמו אוהדי הדיפנדר, למה כן לבחור בו.. מציין תכונות שקוסמות בו ואין באחרים.
"אותו הסבר נכון גם לגבי הטנדר טויוטה..." ???? "רק שהוא לא נדיר." והוא לא "עבירות" (תראה שירשורים אחרים, מה צריך לעשות לו..) וגם לא נוח (ופה אין ממש מה לכתוב בסוגריים), ואין לו יכול לשאת נוסעים יותר מאחרים ו.. "טנדר טויוטה בטח לא סקסי בטירוף" - איז איך "אותו הסבר נכון גם לגבי.."וכו'?
"אז מה נשאר?" ו-"מה הם התכונות הטובות ..." וכו'... ואז אתה בוחר בשיטת האלמניציה, כאילו נשארה רק עוד אופציה אחת.. בלבד - אמינות. ולא.. הרי כבר הראו שאין אמינות. ואז, אם נלך בשיטת האלמניציה שלך, נשאר רק ה"שם", של האמינות... שזו לא ממש אמינות.
ולמה אתה "נעלב".. לך יש תירוץ שאתה מבין משהו ולכן קונה את הרכב הזה (למרות שעם כזו אמינות, לא ברור לי מה האדיקות/כפייתיות בטיפולי OVERKILL מטורפים ויקרים) ולכן לא נראה לי שאתה עונה להגדרת ה"אושייה" של "אידיוט". מי שמשלם מחיר מופרז ולא יודע להסביר למה, רק ששמע שזה "אוטו אמין" או בגלל ש"זה טויוטה", הוא אידיוט ואלה.. הרוב = העדר. שלא בטובתך, אתה נכלל במעגל בעלי ה"אגדה" אבל אף אחד לא קרא לך אידיוט.. אולי אתה מנסה לתרץ את העדפה שלך בתירוצי ה"עדר" אבל אני בטוח שבתוך תוכך, ברור לך שהטיעונים האלה לא מחזיקים מים.. ולראייה - אתה לא עושה את עבודת המחקר שהצעת לנדב אלא ממשיך בגישת ה"אלמינציה" ולא בגישה "פוזיטיבית", שמסבירה "למה כן". במקום זאת אתה מסביר שהכל זהה לאחרים (פחות או יותר) ולכן "בטח יש עוד משהו " ובטח "אותו משהו"הוא ... האמינות.

ובסופו של דבר והחמור ביותר!!!
נראה לי שהחמאת לב.א. יותר מידי, שמכל השירשורים והטיעונים והטענות והקישקושים והמלל, נשאר לך זיכרון "תגובה #42", להעלב ממנה.
בלי לשים לב/להתכוון, העלת את האגו של ב.א. לשמיים - וזה דבר שכולנו עוד נצטער עליו.. וזה חבל.

נדב ש.
28-06-16, 21:48
אני יגלה לכם, לא אמינות, לא סקסי, לא עבירות, טויוטה ורק טויוטה בגלל הסחירות, בגלל המחיר, אנשים קונים מנייה ולא אוטו, וזה מכמה שבעלי אחד כזה או אחר.

boaz avrahami
28-06-16, 21:58
עד שהבנתי שזה אני מתגובה 42....

נמרוד, זה לא היה אישי אבל סליחה בכל מקרה [emoji8]

Bernard
28-06-16, 22:04
עד שהבנתי שזה אני מתגובה 42....

...

ועל זה היו אומרים ברמלה - פחחחחח.

נמרוד
29-06-16, 13:28
אני יגלה לכם, לא אמינות, לא סקסי, לא עבירות, טויוטה ורק טויוטה בגלל הסחירות, בגלל המחיר, אנשים קונים מנייה ולא אוטו, וזה מכמה שבעלי אחד כזה או אחר.

זורם לצורך הדיון... שוב. נניח שמה שכתבת נכון. קונים טויוטה רק בגלל השם, הסחירות, המותג. שום דבר מעבר.

נשאלת השאלה - למה? למה טויוטה זה "מנייה" ולנדרובר או רנו או ניסאן או טאטא לא נחשבים "מנייה" ולא שומרים על סחירות? איך מייצרים מנייה?

התשובות שלכם עד עכשיו היו אחת מאלו:

1. "עדר, אידיוטים, טועים, טמבלים, פראיירים... ". שזו לא תשובה, כי מיד עולה שוב השאלה - למה עדר האידיוטים הולך אחרי טויוטה ולא אחרי לנדרובר או מישהו אחר?

2. הסבר שני - נקרא לו - "הילת העבר". פעם טויוטה היתה אכן אמינה ביותר, היום לא. אוקי. אבל לשיטתכם, העבר הזה נגמר כבר לפני 19 שנה, בשנת 97 עם ההיילקס האטמוספירי הדביל האחרון. הפראדו של שנת 98' הוא, לפי נדב, כבר רכב בעייתי עם צרות גדולות, וההיילקס 98 כבר לא שונה מהאחרים.

עוד כמה שנים המנייה תחזיק רק על חשבון העבר? 25 שנה? 30? מתי יתחילו להפטר מהמנייה?

ועוד שאלה - למה בלנדרובר זה לא עובד? הדפנדר מייצר יופי של "הילת עבר", שבאמת מחזיקה מחירים גבוהים וללא קשר למחירון, והיא לא נגמרה בשנת 97 אלא סחבה עד לא מזמן. למה בלנדרובר זה לא נדבק לדגמים אחרים? למה בטויוטה "הילת העבר" כן מקרינה 20 שנה קדימה, וכן מקרינה גם, למשל, לראב-4, לעומת הפרילנדר שחי בחושך מוחלט...

lizard
29-06-16, 14:22
אולי כי היבואן דואג לפמפם את תהילת העבר?
הרבה אנשים מאמינים לפרסום. כנראה ליבואן טויוטה יש יחצנים טובים.

נמרוד
29-06-16, 14:32
אז למה יבואן רנו לא לוקח את אותם יחצנים טובים?

לא יעזור, אי אפשר להתחמק - יש מוצרים גרועים, טובים, ויש טובים יותר. לא כולם אותו דבר.

lizard
29-06-16, 14:40
כי לרנו אין כנראה תהילת עבר.
כמו שלמרות שאישית אני חושב שפיאט הן מכוניות טובות, יותר אני לא אקנה כי אין להן שוק. בהתחלה הן היו כנראה זבל וזה דבק בהן. לדעתי לא בצדק אבל זה מה יש.

OFF-RoaD
29-06-16, 15:02
חוק גודווין הג'יפולוגי.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

boaz avrahami
29-06-16, 15:40
נמרוד אתה יכול להסביר כלכלה רק באמצעות מתמטיקה?

זה בדיוק זה לדעתי עם אותם סיבות

Bernard
29-06-16, 16:52
זורם לצורך הדיון... שוב. נניח שמה שכתבת נכון. קונים טויוטה רק בגלל השם, הסחירות, המותג. שום דבר מעבר.

נשאלת השאלה - למה? למה טויוטה זה "מנייה" ולנדרובר או רנו או ניסאן או טאטא לא נחשבים "מנייה" ולא שומרים על סחירות? איך מייצרים מנייה?

התשובות שלכם עד עכשיו היו אחת מאלו:

1. "עדר, אידיוטים, טועים, טמבלים, פראיירים... ". שזו לא תשובה, כי מיד עולה שוב השאלה - למה עדר האידיוטים הולך אחרי טויוטה ולא אחרי לנדרובר או מישהו אחר?

2. הסבר שני - נקרא לו - "הילת העבר". פעם טויוטה היתה אכן אמינה ביותר, היום לא. אוקי. אבל לשיטתכם, העבר הזה נגמר כבר לפני 19 שנה, בשנת 97 עם ההיילקס האטמוספירי הדביל האחרון. הפראדו של שנת 98' הוא, לפי נדב, כבר רכב בעייתי עם צרות גדולות, וההיילקס 98 כבר לא שונה מהאחרים.

עוד כמה שנים המנייה תחזיק רק על חשבון העבר? 25 שנה? 30? מתי יתחילו להפטר מהמנייה?

ועוד שאלה - למה בלנדרובר זה לא עובד? הדפנדר מייצר יופי של "הילת עבר", שבאמת מחזיקה מחירים גבוהים וללא קשר למחירון, והיא לא נגמרה בשנת 97 אלא סחבה עד לא מזמן. למה בלנדרובר זה לא נדבק לדגמים אחרים? למה בטויוטה "הילת העבר" כן מקרינה 20 שנה קדימה, וכן מקרינה גם, למשל, לראב-4, לעומת הפרילנדר שחי בחושך מוחלט...

נמרוד.
אני כמעט מצדיע ליכולת שלך לסובב דברים.
זה אולי עובד על אנשים עובדים.. בחום הישראלי.. עם החדשות והעצבים.. שאין להם זמן/כוח להתעמק במה שאתה אומר ו... "מחליקים לך" את המגמתיות.
אבל זה לא עובד על פנסיונר, שנופש בארה"ב על חשבון האישה ונהנה משקט נפשי של פנסייה תקציבית ושיש לו שקט (מוחלט), לבחון את הדברים "על הקפה של הבוקר" (3), משום שכל המשפחה מבקרת בארץ הקודש...
אז...

התשובות שלנו לא היו "אחת מאלו" וזה גם לא "או או" אלא "גם וגם" - הפוך גוט'ה.. הפוך!
התבלבל לך סדר הסעיפים:

עילת העבר האגדית - וכבר הסבירו למה נוצרה.. בצדק - מכוניות שהורכבו ממישמש של רכיבי מדף, שהיו גדולים על המוצר הסופי ולכן גם החזיקו מעמד יותר מהמתחרים.
בשל אותה עילת עבר, קונה העדר (שאני לא מוצא לנכון לכנותו בשמות - כל אחד שיעשה את השיקול שלו בקנייה) את אותו מותג.. אבל בלי היתרונות שבזכותן נוצרה העילה.

למה לא עובד בלנדרובר?
אתה רציני?
משום שלנדרובר זה חרא של חברה עם תרשורת לקוייה בין מחלקות המחקר והפיתוח, לייצור, לבקרת האיכות.
יש להם רעיונות נהדרים (שכולם מחקים, בהצלחה כזו או אחרת.. כולל טויוטה) וביצוע כושל.והכי גרוע.. מחיר אסטרונומי.
ולמרות זאת, יש להם כמה הברקות שאנשים קונים באדיקות (כולל "מוסדיים" שלא ממש מחפשים את ה"שם"), למרות כל החסרונות - ואתה עשית עבודה יפה מאוד (כשאתה רוצה.. אתה מצליח י0פה מאוד), בלמנות אותן אחת לאחת.. היתרונות והחסרונות.

לטויוטה יש כמה דגמים, שפונים למכנה המשותף הנמוך ביותר, של כלי רכב בסיסיים ולא מתוחכמים (שנותנים תמורה נמוכה למחיר, ביחס לאחרים) ומטבע הדברים "זוכים" לפחות תקלות ונחשבים אמינים ו"קנייה בטוחה".
זה, באמצעות יחסי ציבור/פרסום טוב, מריץ את ה"שם"/מנייה כרכב/מותג אמין.

כמה שנים המנייה תחזיק - כמה שהשוק יחליט.
וכמו שב.א. אמר, זה לא משהו שניתן למדוד/לחזות באמצעים מתמטיים או.. הנדסיים.
נדמה לי שאייזיק אסימוב קרא לזה "הפסיכולוגיה של ההמון".

ועדיים לא "ענית", מדוע אתה, שמאמין אדוק ב"מוצר", מוצא לנכון לגלות, בפועל, חוסר אימון מוחלט ב.."מוצר" ומתחזק אותו ב.. כפפות של משי, שגם אותן אתה מחליף בכל "טיפול", למרות שהן נקיות מכל רבב?
מדוע אתה חושש לטפל באוטו באופן "רגיל" או אפילו, לאור האמינות והשרידות האגדית, לקצץ מעט בהוצאות התחזוקה?

נמרוד
29-06-16, 17:39
יעקב אתה מחמיא לי, אני מסמיק, אבל היכולת שלי לסובב את הדברים לא מתקרבת ליכולת האגדית שלך.

אני מתחזק משהו בכפפות של משי? הצחקת את החברים שבאמת מכירים אותי (חנן, אל תחנק שם, כפרה!).

אני בכוונה מלהכנס לנסיון ולהעדפה האישית שלי, כי היא בסך הכל דעה אישית, מבוססת על נסיון מוגבל. היא שווה לא יותר ולא פחות משלך או של נדב, וכולן - ותודה שאני עקבי! - שוות לתחת.

אתה מתעקש? זהירות, הפסקאות הבאות כתובות ברצינות! ראו הוזהרתם!

למה אני מעדיף טנדר טויוטה כרכב שטח משפחתי ויומיומי (לצד ג'יפ כרכב שעשועים, יש לציין!)

טנדר טויוטה ויגו יותר טוב כרכב שטח בפער משמעותי מההיצע המקביל של איסוזו, ניסאן ומזדה (מרווח גחון, עלים מעל הסרן האחורי, נעילה אחורית מקורית, מתלה קדמי טוב יותר, מקום מתחת לכנפיים לצמיגים גדולים בלי הגבהה) ובפער קטן מהטנדרים של מיצובישי. לטנדר של טויוטה שוק שיפורים וחלקי חילוף גדול יותר משמעותית בארץ ובעולם (איביי) ולכן התחזוקה והשיפור שלו זולים יותר. (מחירי החלקים של טויוטה בארץ זהים עד זולים יותר מהמתחרים. כן, מה ששמעתם, ולא צריך ללכת ליבואן. לא כל מה שנדב ועמית 1 כותבים כאן בפסקנות מדויק או אפילו מקורב למציאות).

איכות ההנדסה של טויוטה מצויינת. הרכב מתוכנן לתחזוקה, הנגישות לכל רכיב משובחת, התחזוקה קלה יותר בויגו אפילו מאשר בהיילקס האטמוספירי הישן (שגם החזקתי בהנאה מרובה מספר שנים). לכל בורג יש גישה, לא חייבים לפרק חצי מנוע כדי להגיע למכלולים. מעט סוגים של ברגים. תא הנוסעים אפור כמו כל רכב יפאני מהתקופה הזו, אבל איכות ההרכבה גבוהה ביותר.

ומחלות אופייניות - לא מכיר שום מחלה אופיינית למען האמת בטנדר ויגו... אני קורא את מה שכותבים כאן נדב ועמית ופשוט לא מתחבר לי למציאות שאני מכיר. ואני חי במושב, כולם כאן נוסעים בטנדרים (של טויוטה ואיסוזו, מעט מאד אחרים) מכל השנתונים. כשחיפשתי את הטנדר שלי בחנתי ובדקתי הרבה רכבים, רובם עם קילומטראז' גבוה מאד (350-580 אלף!) ובמצב תחזוקה ירוד (דפוקים, חבוטים, מסריחים) - וכולם החזיקו מעמד בצורה שהפתיע אותי ונסעו מצויין. אז עשיתי את הדבר החכם - חיכיתי בסבלנות עד שמצאתי רכב כזה, עם קילומטרז' נמוך ולא מוזנח, שההיסטוריה שלו מוכרת לי, וקניתי - ב5% מעל מחירון לוי יצחק, אם אתה חייב לדעת - 115 לעומת 110, המחירון הרשמי בזמן הקנייה.

אני מבסוט מאד. מאד. 235/85R16 על החישוקים המקוריים, בלי הגבהה ובלי מיגונים ובלי כלום, ישור קו קצר מאד (בעיית מזגן הציקה בקיץ הראשון, צירייה תקתקה והוחלפה) טיפולים שותפים (כפפות של משי???), ויש לי רכב שמשרת אותי ואת המשפחה מצויין, ואת המרץ והענין המוטורי שלי אני מוציא בכיף על ג'יפ אמיתי, בצד, בלי לערבב שמחות.

זה כאמור, מצבי ודעתי. יכול להיות שנפלתי על תפוז כמו שכל אותם חברים של נדב נפלו על לימונים? תגיד לי אתה.

הקטע הרציני נגמר.

Bernard
29-06-16, 18:14
נמרוד.
די.. תמשיך:rolleyes:.

ו"כפפות משי" - אם אני זוכר נכון (אולי זה נמרוד אחר), זה לא אתה שמחליף שמנים גם כשלא צריך.. ופילטרים, גם כשהם חדשים... וכל מיני טיפולים מונעים אחרים?
נדמה לי שכבר היה דיון על זה.

boaz avrahami
29-06-16, 18:15
נמרוד, שוב, זה מסביר דגם אחד או שניים של טויוטה ולא את כל המשפחה.
אין בכלל ספק שיש לטויוטה דגמים מצוינים שמצדיקים את שמם אבל אתה לא נותן הסבר למצב הגורף. אפילו מתעלם ממנו כל פעם שזה עולה

וחברים, דחילק, אני B.A

Bernard
29-06-16, 18:16
ולגבי הנסיון האישי שלך..
הוא נחשב מאוד ולא "שווה לתחת".
ואני לא יודע אם מי שמייצג זה אתה או החברים של נדב.
מה שאני כן יודע, הוא שיש לי כמה חברים עם דיסקברי (I ו-II), שאין להם בעיות כמעט בכלל ו.. אני אהיה האחרון שיקבע שהדיסקברי הוא רכב אמין..
ובטח לא אחווה דעה שהוא אגדי, באמינותו.

lizard
29-06-16, 18:53
בועז, הדגמים המצויינים מחזיקים את השם גם לדגמים הפחות מצויינים. בנאדם שלא בתחום מה הוא כבר יודע? שמע שטויוטה זה טוב כי השכן שלו שיש לו וויגו אמר לו. זה שהוא בכלל צריך רכב שונה לגמרי לא קשור. מה יש פה להבין בכלל?

נמרוד
29-06-16, 19:04
בועז תחזור לראש הדיון... הוא על רכב אחד או שניים של טויוטה. רכבי השטח. זה תחום העניין שלי ובאופן כללי של פורום ג'יפולוג, אם לא ידעת עד עכשיו.

boaz avrahami
29-06-16, 19:48
״לא הבנתי״ לאן אתה מנסה לסובב את הדיון.

זה שהטנדר בסדר לא מסביר איך הפראדו שלרוב הדעות הוא די גרוע מחזיק מחיר וזוכה להילת אלופים.

הנה לך אחד מוצלח ואחד לא, שניהם שטח כמו שאתה אוהב ועכשיו תגיד לי אתה שבלי הסמל מלפנים הוא היה מחזיק מחיר יותר מבן דודו הפאג׳רו

נמרוד
29-06-16, 19:54
מי אמר שפרדו די גרוע? שוב פעם אותם שניים שלושה שוכני פורום? כרכב שטח הוא טוב יותר מהקונקורנציה הישירה (טראנו, פאג'רו, טרופר). לעניות דעתי, כמובן.

נדב ש.
29-06-16, 20:01
נמרוד על כמה ק"מ אתה עומד? לא רוצה לבעאס אותך אבל אם עוד לא הגעת קרוב ל 200k אז זה כלום, ולא רק לטויוטה, לכל רכב שטח, בסביבות ה 200k מתחילות הבעיות, בטויוטה סרן "בוכה", קושי בשילוב טרנספר, ייתכן ומזרקים(תלוי הרבה באיכות הסולר), חיישנים, מסרק הגה וכו'.
ברכבים שעבדו קשה ועברו התעללות(יוצאי מכרז וכו') זה יקרה הרבה לפני 200k.
רכבים אחרים לא שונים, עברתי כמה כלים בחיים וזה ממוצע הק"מ שמכלולים מתחילים לקרוס עבור רכב שנוסע ועובד.
רנו, לנדרובר וכו' לא יהיו אגדה ולא יהיו "אמינים" כי יש להם היסטוריה עטורה בתקלות וחוסר אמינות של שנים בדיוק ההפך מטויוטה, זה לא אומר שזה נכון להיום, ואותם קונים כי רוצים ולא כדי לשמור על מנייה, לשנות את זה יהיה קשה עד בלתי אפשרי, לעומת טויוטה שהיה לה מוניטין של אמינות לאורך כמה עשורים, אבל כשמתחילים ליישר קו עם המתחרים לגבי טכנולוגיה ומכלולים מתחילות הצרות, ואת זה רואים היום בשטח.
לגבי ההשוואה שלך של הויגו לעומת המתחרים, יש הבדלים בגישה לטיפולים בין מנוע 2500 ל 3.0, יש הבדל ענקקק בין הויגו להאנטר בהכל(ואני נוסע על ויגו להזכירך), אני לא ירשום פה עכשיו עוד מגילה אבל מי מהחברים פה שנוסע על האנטר וקורא את אשר כתבת יושב וצוחק. נכון שמאזדה וניסאן לא בנויים לשטח כמו האחרים, אבל גם הם לא פרייארים בכלל, ומבחינת אמינות של מאזדה אני יכול להביא לפחות 2 דוגמאות של רכבים שאני מכיר אישית.

boaz avrahami
29-06-16, 20:09
מי אמר שפרדו די גרוע? שוב פעם אותם שניים שלושה שוכני פורום? כרכב שטח הוא טוב יותר מהקונקורנציה הישירה (טראנו, פאג'רו, טרופר). לעניות דעתי, כמובן.

בעלי פראדו.
גם כאן בפורום התפרסמו מבעליהם תקלות שניתן להגדיר כמחלות.
מנועים, מזרקים, משולשים.

אתה מתכחש לעניין הזה או חושב שלמרות זאת מדובר ברכב טוב?

נדב ש.
29-06-16, 20:09

לעניות דעתך אתה טועה! לדעתי.
הפראדו עם הרבה יותר פוטנציאל נזק מבחינת מכלולים חלשלושים.

היילקס אספנות
29-06-16, 20:26
אני מבין שכל שרשור בג'יפולוג יגיע בסוף לענייני טויטה ואמינות...
אם לא הייתי דיסלקט הייתי לוקח את ההצעה של נימרוד לבצע תחקיר שטח מלא על רכבי המכרז ומבין עם טויטה אמינה מול יצרנים אחרים או לא!
כל שאר המלל הוא על רקע אישי או תחושתי ולא יכול לשרת אותנו ...

נדב ש.
29-06-16, 20:30
אני מבין שכל שרשור בג'יפולוג יגיע בסוף לענייני טויטה ואמינות...
אם לא הייתי דיסלקט הייתי לוקח את ההצעה של נימרוד לבצע תחקיר שטח מלא על רכבי המכרז ומבין עם טויטה אמינה מול יצרנים אחרים או לא!
כל שאר המלל הוא על רקע אישי או תחושתי ולא יכול לשרת אותנו ...

ממש לא אישי.
והמידע בדרך כלל ממקור ראשון.

ד ו ר ו ן
29-06-16, 22:55
אני מבין שכל שרשור בג'יפולוג יגיע בסוף לענייני טויטה ואמינות..

ושים לב שמי שזה הכי מטריד אותו הוא אנשים שאין להם טויוטה..

נדב ש.
29-06-16, 23:17

כן? ומאיפה הבאת את זה?

ד ו ר ו ן
30-06-16, 00:29
אתה למשל.

Bernard
30-06-16, 00:42

אתה קצת מתבלבל בין "מטריד" לבין "להוציא את האויר מהבלון" שמפריחים פה ושם...
ומי יפריך את מה שמפריחים, אם לא אלה שאין להם מה להפריח...

נדב ש.
30-06-16, 06:21
אתה למשל.

אתה יודע לקרוא לפעמים?
יש בעברי הרחוק פראדו 99' , כשהיה שווה הרבה יותר ממה שהיום, כמה חודשים הספיקו להבין מה זה היצור הזה, וכמו שאמרתי זאת טעות שלא תחזור על עצמה.

ובתקופה האחרונה נוסע על ויגו, או שזה גם נעדר מעיניך?

boaz avrahami
30-06-16, 07:10
זה קצת מרגיש כמו לנסות לשכנע דתי שאין אלוהים.
מצ׳עמם

Bernard
30-06-16, 07:14
זה קצת מרגיש כמו לנסות לשכנע דתי שאין אלוהים.
מצ׳עמם
לא נכון..
זה כמו להתפלפל עם דתי, "מיהו/מהו" אלוהים...
וזה לא מצ'עמם בכלל.

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
30-06-16, 07:39
אתה קצת מתבלבל בין "מטריד" לבין "להוציא את האויר מהבלון" שמפריחים פה ושם...
ומי יפריך את מה שמפריחים, אם לא אלה שאין להם מה להפריח...

במינוח ״מטריד״ הכוונה לא שהם מטרידים אלא מוטרדים.
תראה כמה אנרגיה מושקעת..
ולא,
אני לא ממש התרשמתי שעלה כאן בדיון משהו סנסציוני שלא היה ידוע, ואין כאן תובנות חדשות אלא פרשנויות, וכאן כנראה הדיון ישאר.

ד ו ר ו ן
30-06-16, 07:51
אתה יודע לקרוא לפעמים?
יש בעברי הרחוק פראדו 99' , כשהיה שווה הרבה יותר ממה שהיום, כמה חודשים הספיקו להבין מה זה היצור הזה, וכמו שאמרתי זאת טעות שלא תחזור על עצמה.

ובתקופה האחרונה נוסע על ויגו, או שזה גם נעדר מעיניך?

בטח קורא.
ולא, לא הבנתי שאתה בעלים של ויגו או משתמש ע״ב יומי.

כן קראתי שמה שלא מתאים לאג׳נדה שלך הוא לא נכון/שולי מיותר.
והתרשמתי שאתה לא מבין שנסיון פרטי או התבוננות מהצד על כמה רכבי חברים הוא לא נסיון אמיתי שלא לומר בטל ב-60 ביחס להצעה של נמרוד אליך, לנתח את טפסי המכרז.

עכשיו,
כדי שלא תגיד שוב שאין לך יכולת לנתח את הטבלאות אני אלך בקו שלך:
אני אגזור משמעויות מהמקרה הפרטי שלי בלבד, ואשאר מרוצה,
זהו,
נגמר הדיון.

כבה את האור.

נדב ש.
30-06-16, 08:17
הדיון לא ניגמר לפי בקשתך.
אותו דבר לאג׳נדה שלך, כל מה שיש לך הוא הכי טוב, הדעה שלך היא הנכונה והצודקת, ולא ראיתי שאתה בעלים של פראדו, ויגו או כל דבר אחר שכתבת שיש לך ניסיון איתו או שאתה מכיר מקריאה ושמועות.
אני לא בנאדם של טבלאות ולא צריך כאלה כדי לדעת נתונים כלליים של תחזוקה ונזקים, להבדיל ממך שחי משמועות ואין לך ניסיון ממשי מלבד היילקס ישן, אני לא מתבונן מהצד אני מעורב בהכל(מה לעשות מתייעצים איתי כשצריך כולל ליווי במוסך), וניסיון של כמה פראדו ולנדקרוזר של שימוש יומיומי וטיולים לאורך תקופה ארוכה כן מלמד על הדבר הזה שאתה סוגד לו כל כך, אפילו הבעלים מודים בשקט מסביב המדורה(כיאה לבעלי המותג) על מה שנאמר פה.
ואתה יכול להישאר מרוצה מ"התופעה" החבוטה והישנה הפרטית שלך כמה שאתה רוצה, עדיין זה לא קרוב למציאות של היום.

OFF-RoaD
30-06-16, 08:27
אז אל תקנה.

ותן לפראיירים לשלם.

כל עוד הם נהנים, מה אכפת לך? תעמוד בצד ותצחק מתחת לשפם.

די, הוצאתם את המיץ מהדיון המיותר הזה, והרגתם את האתר. הריב הדבילי הזה נמצא בכל שרשור, על אף שיש אחד ספציפי שמיועד לו, ואתם טוחנים את אותם מים כבר שלושה חודשים. חלאס.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

נדב ש.
30-06-16, 08:50
תחזור לדף הראשון ותראה על מה התחיל הדיון, בכלל לא בכיוון של זה אלא של הסוחרים ומחיר שכדאי/רצוי/מומלץ לשלם על רכב ממכרז, כל רכב, ועצם העובדה שהבעלות היתה מדינה.
יש מי שדאגו לימשוך את הדיון לאן שצריך מסיבות כאלו ואחרות.
אני בטוח שלא יקנה רכב כזה, טויוטה בפרט.

נמרוד
30-06-16, 09:02
לעניות דעתך אתה טועה! לדעתי.

אולי, ואולי לא.

כאיש מדע במהותי, אני באמת לא יודע להגיד מי צודק, הדעה של מי רלוונטית יותר, נכונה יותר, מבוססת על מידע, מנופחת יותר או פחות, מי באמת מדבר מנסיון ומי מנפח ומקדם, במכוון או לא, שמועות. וכל זה כמובן עובד לשני הכיוונים. אני לא אומר לנדב שהוא טועה - דעתו היא דעתו.

אבל, כאיש מדע, יש לי מדגם סטטיסטי, נפלא, אמיתי לגמרי - השוק. מורכב ממאות אלפי עסקאות כל שנה, אנשים קונים כלי רכב חדשים ומשומשים, כל אחד משיקוליו בוחר, הם מושפעים אחד מהשני, מעיתונות, מאתרי אינטרנט, חלקם חכמים יותר וחלקם פחות, ובסוף יש תוצאה. כולנו מיוצגים במדגם הזה בבחירה שלנו מה לקנות, ואם אנחנו עושים חיתוך לפי קטגוריה של כלי רכב שמעניינים אותנו, ורואים שהשוק מתמחר, לצורך הדיון הזה, טנדר טויוטה במחיר גבוה יותר מכל טנדר אחר - מבחינתי, זה הכי קרוב לאמת שאפשר למצוא, לשאלה "מהו הטנדר הטוב ביותר". אם לחזור לנושא דיון זה, מכרזי רכב, אז בכלל מדובר כאן על סוחרים, שעליהם אי אפשר להגיד שהם מטומטמים ולא מבינים, זהו מקצועם, סוחר שהיה טועה במכרזים באופן קבוע היה פושט רגל.

אני מיוצג במדגם הזה בקטנה בבחירה שלי לקנות טנדר טויוטה ובמחיר שהסכמתי לשלם. מה שמשעשע, מסתבר, זה שגם נדב מיוצג בבחירה שלו (או של מי שהחליט עבורו) בטנדר טויוטה!

נדב ש.
30-06-16, 09:27
אתה צודק, דעתך היא דעתך ומי אני שיגיד שאתה טועה...
נתת דוגמה יפה, המושב מורכב מחקלאים, הויגו שאני מכיר החליף ניסאן ווינר 4x4 הדגם עם 133 כ"ס, שגמע מעל חצי מיליון ק"מ בלי יותר מידי היתרברבות, והאוטו עבד קשה תאמין לי.
את הטויוטה הבחור לא בחר, בחרו בשבילו החברים שלו, ביום בהיר אחד הוא הגיע איתה בלי שום התראה, מבסוט, הטויוטה עובדת הרבה פחות מהניסאן גם בגלל שינוי העבודה, את המעללים שלה כבר כתבתי...
חבר מושב אחר המשיך בקו עם האיסוזו והחליף את האיפון הותיק בדימקס 2007 אם אינני טועה, האוטו המשיך את העבודה של קודמו שהיא יומיות ושיותר קשה משלנו, הוא לא צעיר אבל מפגין אמינות יפה, לא חף מתקלות אבל שלא כמו בטויוטה ניגמרות ביום טיפול במוסך ולא השבתה של כמה ימים.

ולגבי השוק, שוב חזרנו לאותו מקום, מחיר שקובע בנאדם אחד וכולם אחריו, מה יקרה אם המחירון יצנח ויירד מתחת לכולם? הרכב יהיה פחות אמין? יהיה לו יותר או פחות ביקוש?

דרור ברלי
30-06-16, 13:11
נדב, שוב אנחנו חוזרים לעצם העניין - מה אכפת לך?

אתה בטוח שכולם טועים? זכותך. גם אני אגב חושב כמוך, שרוב דגמי טויוטה הם כלי רכב פחות טובים מכל רכב מקביל אחר ושבוודאי לא שווים את המחיר שנדרש עבורם. אבל אני לא מבזבז על זה כל כך הרבה אנרגיה.

מי ששואל אותי, שומע את דעתי. מה קורה עם זה אחר כך? אתם ילדים גדולים. אחראים למעשיכם ולכספכם.
רוצים לקנות דווקא טויוטה? למרות שזה יקר יותר?... לכו על זה. לפחות מבחינת שמירת הערך - זהו צעד נבון ונכון.

ד ו ר ו ן
30-06-16, 14:14
אני לא בנאדם של טבלאות ולא צריך כאלה כדי לדעת נתונים כלליים של תחזוקה ונזקים, להבדיל ממך שחי משמועות
.
הפוך, גוטה, הפוך לגמרי.
אתה מסתמך על שמועות (שמעתי מחבר/ראיתי בטיול).
טבלאות אחזקה=עובדות.
הרבה טבלאות אחזקה של הרבה נהגים=מדגם מייצג.

אני באותה הגישה של נמרוד בהסתכלות על מדגם.
מנסיון בניסויים אוטומטיביים, לא פעם ולא פעמיים, תחושת הבטן מטעה בגדול ביחס לתוצאה מובהקת של מדגם מייצג.

שים לב שלרגע לא טענתי מה המדגם של המכרז מציג, אלא שלדעתי הוא מייצג עשרות מונים את הממוצע המובהק של המצב.
תהיה התוצאה אשר תהיה.
גם לא קישרתי את זה לדגם אלא לאיך אפשר לקבל תוצאה מייצגת.

מקריאה של התגובה האמוציונלית שלך עוד אפשר לחשוב שאנחנו מכירים, אז לא, לא מכיר אותך ואתה לא מכיר אותי.
אז הסקת המסקנות שלך לגבי נסיון זה או אחר לא נכונה ולא רלוונטית.

הדוגמא של המקרה הפרטי של הרכב הפרטי מייצגת מקרה פרטי, אם לא מחברים אותה למדגם מייצג, ודרך הדוגמא הזו ניסיתי להמחיש לך למה ההתבוננות שלך באוסף חברים היא לא מדגם מייצג.

בזמנו רכשנו 2 היילקסים יחד.
אחד היה לימון והשני פרד עבודה שלא ראה מוסך מעבר לטיפולים, האם זה אומר שהדגם 50% דפוק? (אם לא הבנת, אז לא כי זה לא מדגם).
באותה השנה במקביל היה מגנום שלא התחמם אף פעם, בניגוד לדיעה הרווחת, איפה זה מעמיד אותו בחתך הממוצע של הדגם?

להסתכל על סקרי תחזוקה של ארגון גדול או סקר ביטוחי עולמי דווקא כן.

אלא אם שוב תחזרו לתיאורית הקונספירציה העולמית של ״התאגדות בעלי טויוטה״ שרוצים לנפח מחירון.

Bernard
30-06-16, 15:56
במינוח ״מטריד״ הכוונה לא שהם מטרידים אלא מוטרדים.
תראה כמה אנרגיה מושקעת..
ולא,
אני לא ממש התרשמתי שעלה כאן בדיון משהו סנסציוני שלא היה ידוע, ואין כאן תובנות חדשות אלא פרשנויות, וכאן כנראה הדיון ישאר.

הבנתי בדיוק למה אתה מתכוון.
וכן עלו דברים חדשים.. לפחות לי.
ואם כל מה שעלה היה ידוע, איך בכל זאת אאתה/אתם מכנים את המותג "אגדי" מבחינת האמינות (ונמרוד גם אומר שהתיכנון מצויין) - הרי אם כל מה שעלה פה ידוע, והיה עולה בהקשר למותג אחר, כבר מזמן הייתם קוטלים אותו...

ד ו ר ו ן
30-06-16, 16:01
אני מעולם לא השתמשתי במינוח הזה..

נמרוד
30-06-16, 16:17
ואם כל מה שעלה היה ידוע, איך בכל זאת אאתה/אתם מכנים את המותג "אגדי" מבחינת האמינות (ונמרוד גם אומר שהתיכנון מצויין) - הרי אם כל מה שעלה פה ידוע, והיה עולה בהקשר למותג אחר, כבר מזמן הייתם קוטלים אותו...

גם אני מעולם לא השתמשתי במינוח "אגדי". אתה חושב שאם תייחס לי ביטויים כאלו (וכל מיני "כפפות של משי") זה יתפוס. אבל אני משתדל להיות מאד מדויק במה שאני כותב. אם זה היה משפט, השופט היה מנקנק אותך על לשון הרע, אדוני הפרקליט :rolleyes:

nirs
30-06-16, 16:21
די....תמשיכו

thebips
30-06-16, 16:25
עברתי אל הרכבים המענינים לדעתי עד רכב 239, רוב הרכבים לדעתי הלא מקצועית (מספר רכב) לא שחוטים מכנית (אולי חיצונית)

טבלת הק"מ של הרכבים לפי ספר רכב המספרים הם באלפים

<colgroup><col span="2"><col></colgroup><tbody>
לנדקרוזר
טויוטה ויגו
איסוזו דימקס

200
117
165

163
129
224

300
133
288

224
180

181
162

520
160

193
214

229
348

270
250

152
242

400

133

223

230

</tbody>

Bernard
30-06-16, 16:37
די....תמשיכו
טוב. הנה:cool:

איך אתם חוזרים לזה כל פעם, נמרוד ודורון..
סטטיסטיקה אומרת מה שרוצים לראות בה ולא.. יותר מזה.
היא איזשהו מדד אבל בטח לא קובעת קביעות.
סטטיסטיקה היא לא "מדע", כפי נמרוד גורס - היא "מדע" שמרכז נתונים, על מנת שניתן יהיה לפרש מהם משהו... כל מני דברים שונים לחלוטין ולעיתים אפילו סותרים...

היום, בארה"ב, הולכים לישון ומתעוררים מהטטיסטיקות (כבר הזכרתי ב"מילקי" את האובססיה שלהם למספרים...) וכל קשר בניהם לבין מה שקורה "בשטח", הוא מקרי לגמרי - במיוחד לגבי הדברים שהם, המספרים, אמורים להצביע עליו...
דוגמא.
בסקרים (הסטטיסטיים!!!), אחוז המאמינים שטראמפ אמין וניתן לסמוך עליו הוא בערך 33.. זאת אומרת שכ-60% (יש כאלה בלי דעה.. ואני אומר שהם דווקא הרוב:rolleyes:) אחוז אומרים שהוא לא אמין ולא ניתן לסמוך עליו, כנשיא ארה"ב..
מספרים דומים יש לגבי השאלה אם הוא מתאים להיות נשיא ארה"ב..
עכשיו נמרוד היה בא ואומר שמשום שהנושא הוא בחירת טארמפ לתפקיד הנשיא, הוא לא ייבחר..
ואז מגיע סקר (סטטיסטי) שאומר שהוא דווקא כן יבחר, באחוזים גדולים לאין שיעור, מאלה שחושבים שהוא מתאים ואמין וכו'..
עכשיו, לך תסביר את זה.
נמרוד יגיד ש"יש משהו" שמסביר את התמיכה - וזה נכון. חייב להיות משהו.
ואז נמרוד ימצא את אותו משהו במשהו רציונלי שקשור לעניין - צוות יועצים או "סומכים עליו שיגדל לתוך/בתוך התפקיד" וכו'. משום שחייבת להיות סיבה רציונלית שמסבירה (מדעית) את המספרים.
ואני (ונדב ואולי גם דרור), מציעים הסבר אחר - שלא רשור ל"אלוהי המספרים" - זה פשוט לא מעניין אותם אם הוא מתאים או לא. הם עונים בכנות לגבי ההתאמה שלו לתפקיד ו.. בכל זאת תומכים בו.
נמרוד לא יוכל לקבל תוצאה כזו (בלי הסבר הגיוני).. ובכל זאת.

אותו הדבר לטויוטה.
מי שמכיר ויודע, כך מסתבר, יכול להצביע בדיוק על הכשלים והבעיות (איך דורון אמר - לא עלו דברים חדשים... ז"א שידוע לו על המתלים וההסרנים והמזרקים ווהמנועים והשילדות וכו') ועדיין יגיד שהרכב/מותג אמין ובנוי טוב...

ונמרוד אפילו "גרוע" יותר מדורון.
נמרוד מתעטה באיצטלה של "מדעי".
הוא רואה נתונים ומנתח אותם ו.. מוצא הסבר מחוץ לנתונים המדעיים - במסגרת "מה שנשאר הוא אמינות". מערבב סטטיסטיקה "מדע מספרי" עם משהו שהוא ... לא, הכל לפי האג'נדה/דיעה...

קצת מזכיר לי את ההוא שעשה ניסויי בזבוב - האם הזבוב יכול לקפוץ בלי כל מיני אברים:
קצץ כנף- הזבוב קופץ.
קצץ עוד כנף- הזבוב קופץ.
קצץ רגל - הזבוב קופץ.
קצץ עוד רגל - הזבוב קופץ.
קצץ את כל הרגליים - הזבוב לא ..רוצה לקפוץ!
זה שהזבוב לא קופץ, זו עובדה... ולא סטטיסטית - פשוט עובדה.
למה הוא לא קופץ... זה כבר נתון לפרשנות לא מדעית בעליל...כך לפי הניסויי הזה.

אותו הדבר עם הטויוטה.
זה שטויוטה מוכר יותר ומחיר גבוה - זו עובדה.
ההסבר.. לא מדעי בעליל (פסיכולוגיה, בעיני חלק מהמבינים, לא נחשבת מדע..).

והאנרגיה, דרור..
מה רע בלהוציא אנרגיה על דברים "לא חשובים"?
תראה מה קורה לנו כל שנתיים בערך (במקום 4, לפי החוק) - התוצאה אותה תוצאה, בלי קשר למציאות/עולם המשתנה, ועדיין יש מערכת בחירות וויכוחים והצבעה וספירה ו... חוזר חלילה... ביזבוז אנרגיה על דברים לא חשובים..
אם יש זמן וכוח ל"ביזבוז האנרגיה" על דברים לא חשובים... סימן שהכל טוב... וזה.. טוב.

- - - Updated - - -

גם אני מעולם לא השתמשתי במינוח "אגדי". אתה חושב שאם תייחס לי ביטויים כאלו (וכל מיני "כפפות של משי") זה יתפוס. אבל אני משתדל להיות מאד מדויק במה שאני כותב. אם זה היה משפט, השופט היה מנקנק אותך על לשון הרע, אדוני הפרקליט :rolleyes:

אל תהיה נאיבי.. חשבתי שאתה מעריך אותי.
אחרי שהייתי גומר את הטיעון, השופט היה "מרשיע" אותך על שימוש במונח "אגדי" באופן שאסור בחוק.. בלי קשר ללכך שאתה (טוען) שלא השתמשת בו...
תן קצת קרדיט

- - - Updated - - -

אני מעולם לא השתמשתי במינוח הזה..

ומתייחס גם לנמרוד.
אני לא אכנס לויכוח אם אמרת "אגדי" או לא... יש כותרת לשירשור ההוא ויש שם מילה מהשורש א.ג.ד (היתה? מישהו שינה? לא נכנסתי מזמן.. אני "זורם" פה).
כל הטיעונים שלכם באים לתמוך/לקבוע/להצביע על כך שכך הדברים...
אל תתחילו להסתתר מאחרי "הגדרות" שאתם מקדמים, בלי להשתמש ב"שם המפורש"...

ד ו ר ו ן
30-06-16, 17:13
טוב. הנה:cool:
איך אתם חוזרים לזה כל פעם, נמרוד ודורון..
סטטיסטיקה אומרת מה שרוצים לראות בה ולא.. יותר מזה.
היא איזשהו מדד אבל בטח לא קובעת קביעות.

איך רואים שאתה מגיע מתחום הלופטגשאפט..:cool:

מדגם מייצג הוא משהו חזק בהחלט, עם טעות דגימה מוגדרת שאפשר לנתח את התקפות שלה, וסטיית התקן המקובלת במדעים שונה וקטנה בהרבה מאשר מדגם מצביעים.
בעולם המדעי, סטטיסטיקה כזו לא מתקבלת כמשהו קביל.

לגבי הפרשנות- בעולם המדעים, אתה מפרש את התוצאה בהצבעה על הגורם.
בעולם הרוח, עם מרווח השוליים הגדול אתה מתחיל פרשנות על נפש האדם שגרמה לתוצאה זו או אחרת.

להבדיל, טבלת מכלולים שהתקלקלו לא מכילה רגשות או הבדלי תרבות, אלא הצגה קרה של כשלים.

ובהתייחס לגודל מתאים, וסטיית תקן, היא בהחלט תייצג את הקבוצה.

שים לב, בכלל לא נכנסנו למה התוצאה- יכול להיות שתגלה שטויוטה זה פח אשפה ביחס לאחרים (אמרתי מקודם שלניסוי יש נטייה מעצבנת לשים את האמת מול תחושות הבטן).

ד"א,
לטבלה הזו יש פוטנציאל לייצג מצב קיצון, שאולי לא מייצג משתמש פרטי, שלא יעמיס על הרכב עוצמה כזו.
ומצד שני, כאן נמדדת העמידות.

בניסוי כזה אתה רוצה לבחון את המשתמש "ההדיוט"/הממוצע, ו"משתמש קצה" (משטרה/צבא/ציי רכב).
הדלתא בינהם מאפשרת להפריד את מרכיב הנהג מול המכונה, וגם לתת ממוצע כללי באיחוד התוצאות.

Bernard
30-06-16, 22:22
תשובה יפה ומקובלת, רק לא ממש מתייחסת/רלוונטית למה שאני אמרתי.

אני אמרתי שלכם יש דעה מסויימת ולפי אותה דעה אתם מפרשים את "מצב השוק".
אמרתי ש"מצב השוק" הוא נתון שאין לגביו ויכוח ואתם נותנים את הסיבה, לאותו מצב, בדבר ש... די סותר את רוב הנתונים שאנשים מביאים פה.
ואתם (נמרוד) גם אומרים, שזו הסיבה היחידה האפשרית - אחרי שפסל, בשיטת האלמינציה, את כל האפשרויות האחרות...

אני ואחרים אומרים, שהסביה לאותו מצב שוק, היא בכלל לא "מדעית" ולא קשורה לשום "טבלת תקלות" סטטיסטית או אחרת, אלא למצב "לא מדעי" בעליל... למשל "דעת קהל" או יחסי ציבור או.. "שם".

ולופט-גישעפט..
נו, טוף.:rolleyes:

ד ו ר ו ן
01-07-16, 10:34
אני ואחרים אומרים, שהסביה לאותו מצב שוק, היא בכלל לא "מדעית" ולא קשורה לשום "טבלת תקלות" סטטיסטית או אחרת, אלא למצב "לא מדעי" בעליל... למשל "דעת קהל" או יחסי ציבור או.. "שם".

אני חושב שמצב השוק נבנה לאט-לאט מתוך טבלאות כאלו.

עכשיו,
טויוטה התחילה את הדרך עם מעט דגמים, בנתה מוניטין, והתרחבה מאד, עד כדי כניסה לרשימת החברות המובילות בעולם מבחינת השפעה.

מטבע הדברים, כשאתה מתרחב, וגודל, ורוצה להרחיב משמעותית את הפילוח, לא כל המוצרים עומדים באותו הסטנדרט (וזו כבר פרשנות), ובהתאם, כמו לכולם, יש באגים.
בשכלול הכללי, איכשהו, לא רק בדיעה של הפורום האיזוטרי הזה, אלא בחתך עולמי, הם עדיין עומדים קצת מעל יצרנים אחרים כמכלול.
והמכלול בנוי מחישוב מוצרים בולטים באיכותם ביחס למתחרים, וגם מהפלופים והתקלות.

כנראה שהקצת הזה מספיק כדי לשמר את תדמית המותג.

עכשיו תבחר מה אתה בוחר לרכוש/או שלא.

דרור ברלי
01-07-16, 11:11
והאנרגיה, דרור..
מה רע בלהוציא אנרגיה על דברים "לא חשובים"?
תראה מה קורה לנו כל שנתיים בערך (במקום 4, לפי החוק) - התוצאה אותה תוצאה, בלי קשר למציאות/עולם המשתנה, ועדיין יש מערכת בחירות וויכוחים והצבעה וספירה ו... חוזר חלילה... ביזבוז אנרגיה על דברים לא חשובים..
אם יש זמן וכוח ל"ביזבוז האנרגיה" על דברים לא חשובים... סימן שהכל טוב... וזה.. טוב.

לא דוגמה טובה.
אני לדוגמה, חושב שהפוליטיקה היא עיסוק נפסד, אני מתעב מעומק לבי את כל הפוליטיקאים מכל קשת הדעות, ולצערי חושב שהבחירות בישראל הן ביזבוז זמן ובעיקר ביזבוז כספי ציבור משווע - ובכל זאת אני מתייצב בקלפי כמו שעון ומממש זכות/ממלא חובה אזרחית, משהו שאני בטוח שרובכם כאן עושים. למה?

ראשית - כי זה ממש לא שטויות. זה כן חשוב.
שנית - מדובר בעתיד של כולנו. למרות שסביר להניח שהפתק הבודד שלי לא משנה הרבה או כלום, אבל הרבה פתקים כן ישנו. וזה רמז לכל אלה שלא טורחים להצביע כי משוכנעים שאין להם יכולת להשפיע.... ההבדל ביני לבינם זה שאני מוכן להשקיע בזה את הרבע-שעה והם לא. זה א'-ב' של אזרח במדינה דמוקרטית ושום תירוץ לא תופס - מי שלא מצביע, אל נא יבוא בטענות אחר כך.

אבל ויכוחים על מחירי גרוטאות טנדרים ממכרזי המשטרה - האם שווה לשלם X עבור טנדר טויוטה?.... בחיאת. זה מתחיל להזכיר את הפורום הצהוב ההוא מלפני כמה שנים - תמיד חוזרים לאותו נושא וזה כבר לא רק משעמם אלא גם לעוס לעייפה וחורג חזק לתחום הפסיכולוגיה - למה אנשים מוכנים לשלם יותר עבור טויוטה. יאללה - מי שטויוטה עם 400K ק"מ זה החלום שלו, שיילך על זה. שישלמו הרבה עבור טויוטה משומשת לעייפה ויהיו מרוצים. אני מעולם לא ניסיתי לחנך את הציבור לחשוב אחרת, רק אמרתי את דעתי, בד"כ כתשובה למי ששאל - אבל בסופו של דבר כל אחד מקבל את החלטותיו בעצמו. הנושא הזה מוצה לדעתי כבר לפני כמה וכמה דפים, לא?....

Bernard
01-07-16, 15:54
דרור.
לא. טויוטה זה לא החלום שלהם.
הם חולמים על משהו אחר לגמרי.. חלום.
אבל אז מישהו אחר (יחסי הציבור) מפחידים אותם ומבטיחים להם ואז הם מוותרים על ה"חלום" וקונים משהו ראלי - שישמור להם על הכסף ויפתור אותם מתקלות...

ולהגיד שאתה שונא פוליטיקה ופוליטיקאים מכל הסוגים, רק בגלל הנסיון שצברת, זה כמו שאתה צופה רק סרטים הודיים (תעשיית הקולנוע הגדולה בעולם - ע"ע טויוטה...) ומגיע למסקנה שקולנוע זה דבר.. ירוד.

ודורון.
השוק לא נבנה מטבלאות. אבא שלי לא הלך עם טבלאות, לקנות את הרכב הראשון שלו...
והחברות הגדולות משפיעות, לא בגלל שהן טובות או אמינות אלא בגלל שהן.. גדולות = מוכרות יותר (כן.. ברור לי שאמירה כזו היא במסגרת הביצה הותרנגולת או שאלות ה"למה?" - דברים שאין להם סוף..).
ופלופים - נדמה לי שעכשיו סגרו את ה"חטיבה" הצעירה של טויוטה - סיון.. בלי קשר לתקלות או אמינות... ניסו להיכנס לשוק, עם מוצרי מדף "עם שינויים קלים" (במקום חדשנות, כמו שניסו להציג), כמו שהם רגילים וזה אפילו הצליח לכמה זמן - אבל אתה לא יכול לעבוד על כל האנשים כל הזמן...
בסופו של דבר אנשים מבינים/יבינו שהם משלמים יותר ומקבלים פחות... וכשיבינו שזה לא מתאזן עם "הבטחת האמינות" שיש בשם של המותג, המגמה תשתנה..
והמגמה משתנה.

ד ו ר ו ן
01-07-16, 17:00
בסמן שאבא שלך הלך לרכוש רכב, הפרסום היה שבריר ממתקפת החושים שלו בשנים האחרונות.

דווקא אז מותגים נבנו מהתהדרות באיכות ארוכת טווח, ולא כמוצר צריכה מיידית והחלפה כל 5~ שנים.

Bernard
01-07-16, 17:23
בסמן שאבא שלך הלך לרכוש רכב, הפרסום היה שבריר ממתקפת החושים שלו בשנים האחרונות.

דווקא אז מותגים נבנו מהתהדרות באיכות ארוכת טווח, ולא כמוצר צריכה מיידית והחלפה כל 5~ שנים.
בדיוק!

Sent from my GT-N5110 using Tapatalk

נדב ש.
08-07-16, 20:47
כן חברים יקרים מי צופה בחדשות ורואה את הביזיון של המשלחת מ. הבטחון לניו יורק??? גם שם יש מכרזים לעבודות המוצעות ונחשו מה? מי מקבל את המשרות? ברור שהקרובים לצלחת.
עדיין בטוחים שהמכרזים האלה והמחירים האלה אמיתיים?
יש להם אינטרס שהמחיר יהיה גבוה, ככה מקבלים יותר כסף, ולא ניתפלא אם גם שם פעם ימצאו איזה פקידון מושחת שמטה את הכף.

פומפוי
08-07-16, 21:07
כן חברים יקרים מי צופה בחדשות ורואה את הביזיון של המשלחת מ. הבטחון לניו יורק??? גם שם יש מכרזים לעבודות המוצעות ונחשו מה? מי מקבל את המשרות? ברור שהקרובים לצלחת.
עדיין בטוחים שהמכרזים האלה והמחירים האלה אמיתיים?
יש להם אינטרס שהמחיר יהיה גבוה, ככה מקבלים יותר כסף, ולא ניתפלא אם גם שם פעם ימצאו איזה פקידון מושחת שמטה את הכף. אתה סתם בפראנויה. אם תרצה אראה לך את שוברי התשלום על רכבים מהמשטרה.הייתי שמח לקנות יותר בזול

tom1105
10-08-16, 10:15
לכל מי שתהה איך מוכרים את הרכבים האלה ובאיזה מחיר...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160810/68704ac84cfbcd9bb1b9525578f8ca3a.jpg

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

guy888
10-08-16, 15:22
אגב המחיר הזוכה, לפני לשבועיים ישבתי אצל חשמלאי רכב ושמעתי שיחה בין גרריסט לסוחר רכב (נראה לי), הם דיברו על סוחר שלישי שלקח במכרז כמה לנדקוזרים במחירים 130-150 אש"ח לחתיכה.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

דניאל מאירי
18-09-16, 15:48
שוב יש מכרז פתוח.
רכבי משטרה.
כמויות עצומות של ויגו ולנד קרוזר.
חלקם נראים לא רע על פי טופס הבדיקה המצורף.
שר התחבורה דואג לצנן את שוק הטויוטה הלוהט :)
http://vehicle.mof.gov.il/NR/exeres/E1122AAE-08F6-41CF-99D8-6C62A5631B10.htm
דניאל

bechoril
19-09-16, 10:12
הסתכלתי על המכרז החדש,
אני רק כמה שאלות:
1. למה בכל הטנדרים כתוב ברשיון רכב "חייב שינוי מבנה" ו "הרכב ללא רשיון בתוקף"?
2. למה עבור שני רכבים זהים לחלוטין יש שינוי באגרת הרישוי, לדוגמא במכרז מספר 205, 206, הבדל של כ 1000 ש"ח?
3. כמובן שזה לא מדגם מייצג, ותוך המנעות מלהגרר לדיון המשעמם שהיה כאן קודם. היתכן שיש הבדל מהותי בין "טויוטה יפן" ל "טויוטה תאילנד" ראיתי רכב (תוצרת יפן) עם 450 אק"מ שלא עבר שום תיקון מעבר לטיפולים שוטפים (כן כן, אפילו לא מזרקים. לעומת זאת, אחד אחר עם 240 אק"מ (תוצרת תאילנד) שהוחלף חצי רכב, כולל מזרקים, ומנוע ועוד ועוד. המונח "תוצרת" הוא רק הארץ שבה נמצא פס היצור בעוד שהחלקים זהים? האם ארץ הייצור הוא מידע מעניין לרוכש?

-->