PDA

צפייה בגרסה מלאה : המכונית החדשה של פורמולה טכניון

נמרוד
23-06-16, 19:01
אתמול התקיימה תערוכת תכן מוצר חדש של הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון, זו השנה הרביעית שהארוע הוא גם החשיפה הרשמית של מכוניות קבוצת הFSAE פורמולה טכניון. הנה מכונית 2016.

108924

108923

108922

108925

המכונית השנה היא סיכום של כל מה שנלמד בארבע השנים האחרונות. השנה היא נסעה מוקדם יותר, והספיקה לסוע כבר 800 ק"מ (!) לפני החשיפה בתערוכה - הישג עיקרי שאליו כיוונו הסטודנטים השנה, כשהמטרה היא לבנות מכונית אמינה, קלה לתחזוקה, מבושלת היטב, שתאפשר לנהגים להכיר אותה ואת מערכותיה הרבה לפני שהיא נארזת בארגז. השנה הקבוצה האדומה תשתתף בשתי תחרויות - הונגריה וצ'כיה - בסוף חודש יולי ותחילת אוגוסט.

היה לי הכבוד גם השנה לשמש מנחה לקבוצת המתלים ובכלל לחבורה מדהימה באמת של מהנדסי העתיד. מחזיק אצבעות להצלחה גם איפה שהשעון מדבר!

דרור ברלי
23-06-16, 20:40
מרשים ביותר!

אבל רק אני מחפש, לשווא, מדבקת ג'יפולוג קטנה אי שם בין כל הסטיקרים?.....

נמרוד
23-06-16, 21:09
יש, אל דאגה [emoji3]

boaz avrahami
23-06-16, 23:34
למה איטליה ירדה השנה?

six 4 life
23-06-16, 23:39
מנוע של טימקס משופר, בטח כלי כיפי.

נמרוד
23-06-16, 23:43
שו טימקס? סוזוקי GSX600R. שנה הבאה אולי באמת משהו אחר...

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

six 4 life
23-06-16, 23:48
חבר מלווה פרוייקט דומה או אולי זהה באותו מקום באותה מגמה עם המנוע שציינתי, כנראה מחזור צעיר יותר.

de fox
24-06-16, 01:30
חבר מלווה פרוייקט דומה או אולי זהה באותו מקום באותה מגמה עם המנוע שציינתי, כנראה מחזור צעיר יותר.

אתה מדבר על תל אביב לדעתי

boaz avrahami
24-06-16, 15:23
עם הרבה כבוד לדור העתיד שלנו, כדאי לראות את זה בשביל לקבל פרופורציות.
לא פחות ממדהים.

https://youtu.be/I-NCH8ct24U

https://youtu.be/O92lGTndHHQ

נמרוד
24-06-16, 15:25
AMZ ציריך קבוצה מהחזקות ביותר, אתה צריך לראות אותם בשטח! כן, בהחלט יש לנו לאיפה לשאוף.

ואכן, הקבוצה שמשתמשת במנוע טימקס זו קבוצת TAU.

בן גוריון השנה בונים מכונית חשמלית שנייה, וגם בה יש נציגות מכובדת לאתר הזה: אמנון, ילד שהתחיל לבלבל פה את המוח בגיל 16 על בניית באגי בחופש הגדול, התקדם לבניית CJ מאפס... היום הוא עומד בראש הפרויקט בBGU.

אביעד פ.
24-06-16, 16:00
כיף לראות את הגישה של הטכניון לפרויקט.
שמירת קו עיצובי ושיפור מתמיד משנה לשנה של הקיים.
אין ספק שהאבולציה שהרכב החיפאי עבר מדהימה-
ובכל שנה הקווים מתנקים, המידות והמשקלים מצטמצמים, ותאריך "עליה לכביש" מוקדם יותר.

המשך בגישה הזאת תביא אותם רחוק.
נשאר רק לאחל בהצלחה בתחרויות.

הסיפור עם איטליה הוא סיפור ארוך-
בקצרה יש שם ירידה ברמה, ויש חרם פומבי של הקבוצות הגדולות עקב תקלה לפני שנתיים שמילאו את הדלק הלא נכון במנוע של הפייבורטית (שטוטגרט) ופוצצו להם את המנוע ואת התחרות. כל הקבוצות הגדולות במהלך מפרגן וחברי החליטו להחרים את התחרות משנה זו והילך, והיגרו לתחרות החדשה והצעירה בספרד.

צ'כיה הולך להיות מעניין, מהנסיעה שלי לתחרות שם שנה שעברה נתקלתי בגישה מעניינת ושכונתית ל-FSAE, וזהו ללא ספק מקצה אימונים מהנה.
הונגריה אמור להיות כבר יותר מאתגר....

נמרוד
24-06-16, 16:11
הרכב של הטכניון השנה הוא בהגדרת מכוון שיפור אבולוציוני של הכל, בלי שום מהפכות. העיצוב מעט שונה אבל מתחתיו הרכב מאד דומה, כשהדגש הוא על לשפר כל מכלול ותת מכלול לטובת אמינות, תחזוקה קלה יותר - והרכבה בלוחות זמנים קצרים שיאפשרו לעשות לרכב דבאגינג כמו שצריך ולאפשר אימון לנהגים. "לא להגיע עם הלשון בחוץ" בלשון העם. אני יכול להגיד, שרמת הגימור שקשה לראות בתמונות ובמילא מי שלא מכיר לא ישים לב, היא קפיצת המדרגה הגדולה. הנדסה של הפרטים הקטנים. אני מאמין ומאחל שזה ישתלם על לוח התוצאות של שתי התחרויות שבהן הקבוצה משתתפת השנה.

asafk
24-06-16, 16:21
שתי הקבוצות - תל אביב והטכניון - ישתתפו השנה גם בצ׳כיה וגם בהונגריה. המכונית של הטכניון נראית בליגה של הגדולים. מן הסתם יותר קל לעבוד כשיש תקציב התחלתי סביר....

נמרוד, אתה בא להונגריה? הטיסות זולות לאללה, נראה לי שאני אצטרף לסטודנטים שלי השנה אם יסתדר מבחינת ימי חופש..

אסף.

talw
24-06-16, 16:59
כל הכבוד,איזה יופי !
נמרוד, אתה יכול להרחיב בבקשה קצת על ההשקעה באווירודינמיקה ,באיזה תחום מהירויות נסיעה מדובר ? downforce וכאלה ?

GodsFather
24-06-16, 18:04
אגב, קראתי שהחשמלית שברה שיא עולם במהירות הזנקה, זה נכון?

אביעד פ.
24-06-16, 19:14
עם הרבה כבוד לדור העתיד שלנו, כדאי לראות את זה בשביל לקבל פרופורציות.
לא פחות ממדהים.

https://youtu.be/I-NCH8ct24U

https://youtu.be/O92lGTndHHQ

בבקשה אמיר,
זה נכון.

חדי העין ישימו לב שבשבירת שיא עצמה הכנף האחורית נעלמה לה.
בהערכה גסה מאוד הם חסכו באזור ה-20 קילו, מה שהוריד את משקל הרכב הכולל לפחות מ-150. מר. דקל כבר יתקן אותי אם אני טועה.
אגב, שיהיה ברור לכולם, לא מדובר במכונית חשמלית על השלט. הרכב הזה מצויד במיטב מערכות הבקרה בתכנון עצמי של סטודנטים. (טוב אולי אם קצת עזרה של BMW). מערכת בקרת הזינוק מאפשרת להעביר 150 קג"מ בערך (לכל גלגל!) בלי שבב של פירפור צמיגים.

אבל זה כבר סיפור אחר ולא שייך לשרשור הזה.

יוני5
24-06-16, 19:53
כך או כך, באמת כל הכבוד לעוסקים במלאכה

נמרוד
25-06-16, 09:48
כל הכבוד,איזה יופי !
נמרוד, אתה יכול להרחיב בבקשה קצת על ההשקעה באווירודינמיקה ,באיזה תחום מהירויות נסיעה מדובר ? downforce וכאלה ?

זה שאלה טובה מאד... המהירויות נמוכות - הסיבובים מאד הדוקים, 60-70 קמ"ש לא הרבה יותר. לכן צריך כנפיים מסיביות ביותר כדי לייצר כוח שבאמת עוזר להגביר מהירות בסיבוב, וחוץ מזה שהגרר קצת מפריע בתאוצה (אי אפשר בתחרות לפרק כנפיים) וזה אומר שהמשקל של הכנפיים הוא משמעותי מאד ביחס למשקל הרכב הכולל. הדיון האם זה שווה את זה בכלל תמיד באוויר, ואין לו תשובה ברורה.

יש את מבחן התוצאה - הרכבים המנצחים, הקבוצות המובילות, רובם ככולם משתמשים בכנפיים.

בקבוצת הטכניון יש שיקול נוסףך וחד משמעי בעד כנפיים - פשוט מאד, יש בטכניון פקולטה לאווירונאוטיקה, שמקצה סטודנטים לפרויקט, ולכן אי אפשר לוותר על האווירודינמיקה!

זה גם יתרון- כי יש אנשים שמתמחים באמת, אבל באמת בנושא, יש אבולוציה ולימוד משמעותיים ביותר בנושא. זה לא רק כנפיים אגב, זה קודם כל undertray, ואם שואלים אותי, הקבוצה צריכה להכנס לעבודה גם על הבודי עצמו.

asafk
25-06-16, 16:09
אגב... האיש שכתב את הספר על ארודינמיקה של מכוניות מרוץ הוא מרצה לשעבר בטכניון... זכיתי לשמוע אותו במספר הרצאות בנושא כששנת השבתון שלו בה הוא שהה בארץ חפפה את אחת משנות הלימודים שלי...

אסף.

talw
25-06-16, 18:13
תודה נמרוד.מרתק מאוד כל הישיבות צוות האלה ,בעד ונגד שיקולים לפה ולפה ,ממש יצירה.
אסף ,לא תזרוק איזו עצם לקהל ? (זרקו פה מנוע של טי מקס לאוויר, כשלעצמו זה כבר מעניין מאוד, בלי וריאטור/עם וריאטור - איזה וריאטור,טיפול במשקולות, לאיזה סל"ד פתיחת מצערת מלאה הצלחתם להגיע בהאצה?)

asafk
25-06-16, 18:52
טל... אני רק מנחה של מכלולי הדינמיקה. ירצו החבר׳ה יפרסמו עוד פרטים... אני חושב שיש להם פייסבוק או משהו כזה. בינתיים הכלי בהרכבה סופית ואני מקווה שאת הביצועים נראה בשבועיים שלושה הקרובים.

אסף.

יואב פולס
25-06-16, 20:22
לפני כמה שבועות היה צריך לגרור את הרכב מהטכניון לאחת מסדנאות הטיונינג בחולון, ובחזרה.
דן קרטינג נידב את הנגרר (וגם יש לציין שהם עוזרים להם המון).
דני, אחד מחברי הקבוצה שהוא חבר, נידב אותי לטובת הגרירה עם הלנדקרוזר.
היתה חוויה לראות את העבודה המדהימה של החבר'ה האלה, והירידה לפרטים בכיוונונים הסופיים של המנוע.
כמות הפעמים שהרכב צולם בטלפון סלולרי, ותשומת הלב לרכב וליושבים בתוכו - גם אם הייתי עם ברפאלי לא היינו מקבלים כל-כך הרבה תשומת לב.
היתה חוויה להיות עם החברה האלה.

נמרוד
26-06-16, 16:25
תודה נמרוד.מרתק מאוד כל הישיבות צוות האלה ,בעד ונגד שיקולים לפה ולפה ,ממש יצירה.
אסף ,לא תזרוק איזו עצם לקהל ? (זרקו פה מנוע של טי מקס לאוויר, כשלעצמו זה כבר מעניין מאוד, בלי וריאטור/עם וריאטור - איזה וריאטור,טיפול במשקולות, לאיזה סל"ד פתיחת מצערת מלאה הצלחתם להגיע בהאצה?)

מרתק יותר ממה שאתה חושב. אני מבלה באופן קבוע ערב אחד בשבוע בסדנא בטכניון, במה שמכונה "ישיבת אינטגרציה" שהיא ישיבת הפרויקט המרכזית השבועית. אתה יכול גם טל - אני מניח. בטכניון יקבלו אותך בברכה, אני מניח שבתל-אביב על אחת כמה וכמה.

בחירת המנוע היא דיון אינסופי... זה חתונה ארוכת טווח במידה רבה - מתקן דיינו, מודל תלת מימד מדויק, עוקה, כל מיני דברים שעוברים משנה לשנה... להחליף מנוע זו לא החלטה טריביאלית. מנוע 4 צילינדר 600 סמ"ק יפאני הכי חזק על הנייר אבל הרסטריקטור מוריד אותו מה100 ומשהו כוחות סוס ל70-80 בסל"ד גבוה שצריך להפיק עם שינויים נרחבים למפות ניהול מנוע וניסויי דיינו. והוא כבד, ויש לו 6 הילוכים שמשתמשים במקרה הטוב בחצי מהם. מנוע הטימקס קל יותר אני חושב אבל הכי חשוב מגיע עם ואריאטור מה שמייתר מערכת החלפת הילוכים מסובכת (פנאומטית, חשמלית - בטכניון כבר ניסינו את שתיהן) והופך את הנהיגה לקלה יותר. מנוע סינגל מודרני גדול אגב הוא כיוון מאד מעניין שיש קבוצות שלוקחות אותו - שוקל כמעט חצי, הרסטריקטור כמעט לא משפיע עליו, המומנט מאפשר לסוע עם הילוך אחד או שניים בלבד, ומאפשר רכב הרבה יותר פשוט וקל.

de fox
26-06-16, 16:35
מרתק יותר ממה שאתה חושב. אני מבלה באופן קבוע ערב אחד בשבוע בסדנא בטכניון, במה שמכונה "ישיבת אינטגרציה" שהיא ישיבת הפרויקט המרכזית השבועית. אתה יכול גם טל - אני מניח. בטכניון יקבלו אותך בברכה, אני מניח שבתל-אביב על אחת כמה וכמה.

בחירת המנוע היא דיון אינסופי... זה חתונה ארוכת טווח במידה רבה - מתקן דיינו, מודל תלת מימד מדויק, עוקה, כל מיני דברים שעוברים משנה לשנה... להחליף מנוע זו לא החלטה טריביאלית. מנוע 4 צילינדר 600 סמ"ק יפאני הכי חזק על הנייר אבל הרסטריקטור מוריד אותו מה100 ומשהו כוחות סוס ל70-80 בסל"ד גבוה שצריך להפיק עם שינויים נרחבים למפות ניהול מנוע וניסויי דיינו. והוא כבד, ויש לו 6 הילוכים שמשתמשים במקרה הטוב בחצי מהם. מנוע הטימקס קל יותר אני חושב אבל הכי חשוב מגיע עם ואריאטור מה שמייתר מערכת החלפת הילוכים מסובכת (פנאומטית, חשמלית - בטכניון כבר ניסינו את שתיהן) והופך את הנהיגה לקלה יותר. מנוע סינגל מודרני גדול אגב הוא כיוון מאד מעניין שיש קבוצות שלוקחות אותו - שוקל כמעט חצי, הרסטריקטור כמעט לא משפיע עליו, המומנט מאפשר לסוע עם הילוך אחד או שניים בלבד, ומאפשר רכב הרבה יותר פשוט וקל.

יתרון/ חיסרון לטי מקס זה שהמנוע שטוח לעומת 4 ציל'. יתרון כי ניתן להוריד משמעותית את מרכז הכובד, חיסרון כי זה מכתיב רכב קצת ארוך יותר ממה שהיו רוצים.

בהקשר של בחירת המנוע ובאופן כללי בתחרות הזו (וגם בהנדסה בכלל) יש פתגם מצוין שאומר:
THE LIGHTER YOU ARE, THE LIGHTER YOU CAN BE

talw
26-06-16, 21:01

תודה, אני יכול להרשות לעצמי להיות זבוב על הקיר, כל דבר שמעבר לזה ייקח לי את הראש ,שגם ככה לא במקום בדיוק...
הבחירה במנוע של הטי מקס נהדרת,זו בהחלט עלית מדרגה, ואם להוסיף על דבריו הנכונים של de fox ,אפשר להשתמש בו גם כחלק אינטגרלי מהשלדה ,לחסוך בכך משקל מסויים ולהוסיף לה קשיחות, הוריאטור של הטי מקס גם מעולה, אפשר לשפר אותו ולהוציא ממנו ביצועים מרשימים מאוד.
בקשר למנועי הסינגל -אתה צודק,היום מנוע 690 של KTM יכול להוציא מעל 70 כ"ס עם שיא מומנט בחצי סל"ד מאשר מנוע אופנוע 600 סופרספורט בעלי מומנט כמעט זהה. הבדלי משקל תהומי, תוסיף לסינגל גם כזה https://rekluse.com/product/z-start-pro-clutch/?pd=1 וקיבלת בונוס רציני ביציאה מהמקום ובהחלפות הילוכים. וכן הלאה וכן הלאה...

asafk
26-06-16, 21:50
תודה, אני יכול להרשות לעצמי להיות זבוב על הקיר, כל דבר שמעבר לזה ייקח לי את הראש ,שגם ככה לא במקום בדיוק...
הבחירה במנוע של הטי מקס נהדרת,זו בהחלט עלית מדרגה, ואם להוסיף על דבריו הנכונים של de fox ,אפשר להשתמש בו גם כחלק אינטגרלי מהשלדה ,לחסוך בכך משקל מסויים ולהוסיף לה קשיחות, הוריאטור של הטי מקס גם מעולה, אפשר לשפר אותו ולהוציא ממנו ביצועים מרשימים מאוד.
.

לצערנו, התקנון מונע שימוש בבלוק המנוע כחלק מהשלדה - התכנון המקורי היה בדיוק זה אבל האילוץ הכתיב בנייה מסביבו למרות הכל - מה שכן השלדה קשיחה לאללה וזה בזכות הריתום הקשיח של המנוע.
משקולות יש חדשות ועוד מלוא החופן שיפורים (מתברר שיש מלא שיפורים למנוע הזה). בניגוד למנועי אופנועי סופרספורט שרוב הקבוצות משתמשות בהם, דווקא הטימקס לא מיועד להספק מטורף אלא יודע לתת מומנט כי הוא מיועד להזיז קטנוע גדול + שני טיפוסים גדולים שזה עתה גמרו שווארמה והם בדרך לשוד שממנו צריך לברוח עם הסחורה... אבל שורה תחתונה הוא פשוט חלש ואני מקווה שהבחירה במנוע חלק יחסית וכבד יחסית מצד אחד אבל בלי הפסדים של זמן בהעברות הילוכים ובלי מנגנון ההילוכים שהוא נקודת תורפה מסורתית - תוכיח את עצמה על המסלול. יהיה מעניין.

אבל היי... זה השרשור של המתחרים...

אסף.

talw
26-06-16, 22:01
אם תצליחו להחזיק את המנוע על 8000-8500 סל״ד קבוע,רגל ימין לא זזה מהדוושה שלה ,רגל שמאל לא זזה משלה,זה באמת יהיה מעניין.

asafk
26-06-16, 22:04
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/99317-%D7%92%D7%99%D7%95%D7%A1-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA-TAU

זה הדיון הנכון...

אסף.

אביעד פ.
27-06-16, 12:29
אבל היי... זה השרשור של המתחרים...

אסף.

אין שום תחרות בין הקבוצות הישראליות...
יש הדדיות ועזרה ופירגון. בחדרי חדרים יש טיפה קינאה לפה או לשם אבל בזה זה נגמר.
כשתל אביב או הטכניון ביקשו עזרה ממני או מכל אחד בבן גוריון- וההיפך, הם תמיד קיבלו אותה וההפך.
ואני מקווה שזאת לא הרוח השורה בקבוצות השנה.
לא לשכוח שבן גוריון חוזרת שנה הבאה עם רכב בנזין....:cool:

נמרוד
29-07-16, 16:36
על המסלול בגיור, הונגריה, תחרות FS-East. הבדיקות הטכניות וכל הארועים הסטטיים מאחורי הקבוצה. הנהגים מתאמנים, ומחר מתחילים הארועים הדינמיים.
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160729/cb13605f93d1fdcdfe808121981d0599.jpg

אשר צור
30-07-16, 08:16
נמרוד.
שאפו גדול על ההשקעה בילדים המוכשרים האלו.

אביעד פ.
30-07-16, 16:29
יאללה נמרוד! תתעוררו, יש עדכונים?
אנחנו במתח....

נראה שיש לכם שם מזג אוויר פצצה.

נמרוד
30-07-16, 16:41
ציונים טובים בארועים הסטטיים, בדינמיים 4.28 בתאוצה ו5.3 בערך בסקידפד. הכל בגבול העשיריה הראשונה בתחרות.

עוד מעט אוטוקרוס, והאוטו טפו-טפו תקין.

אביעד פ.
30-07-16, 18:21
וואו, תוצאות מעולות....! 555
בטח עד הלילה יתפרסם הדירוג לאינדורנס. מחכים לשמוע ממך...

נמרוד
31-07-16, 09:53
הקבוצה עשירית בסדר זינוק לאנדורנס, מתוך עשרים מכוניות שנותרו בתחרות. בדיוק באמצע.

נמרוד
31-07-16, 14:03
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/af13065ee5c75c6ea58d741297fb4fde.jpg

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/13430b0cd69d1c9cfe37f6f886517302.jpg

האנדורנס והבדיקות עברו בהצלחה, מחכים לחמש הקבוצות המהירות ביותר שיצאו לדרך אחרי הפסקת הצהריים, ומתח לדעת מה המיקום המשוקלל והסופי....[emoji3]

boaz avrahami
01-08-16, 07:36
נו, איך נגמר?

נמרוד
01-08-16, 11:55
בוקר טוב.
מקום 11 כללי, 9 מנועי בעירה.
מבחינת ביצועים - האוברול הדינמי מקום 8 מנועי בעירה.

הצלחה מלאה ועמידה ביעדים, אפרט יותר וכמובן עם תמונות בהמשך.

asafk
01-08-16, 13:58
כל הכבוד. איזו קבוצה.
עכשיו יוצאים לכביש, מסתכלים לצדדים ופול גז עד התחרות בצ׳כיה.

אסף.

de fox
01-08-16, 15:03
בוקר טוב.
מקום 11 כללי, 9 מנועי בעירה.
מבחינת ביצועים - האוברול הדינמי מקום 8 מנועי בעירה.

הצלחה מלאה ועמידה ביעדים, אפרט יותר וכמובן עם תמונות בהמשך.

יפה מאוד!

קצת סרטונים לא יזיקו

עידו לוריה
01-08-16, 21:25
כבוד גדול , שיחקתם אותה .

עידו

אביעד פ.
02-08-16, 10:39
שיחוק ענק!
גם לתל אביב שקטפה את המקום ה-19.
בהצלחה בצ'כיה!

עידו לוריה
02-08-16, 10:44
סחטיין לתל אביב.
מה קורה עם בן גוריון ?

עידו

talw
02-08-16, 21:11
כל הכבוד,בהצלחה בהמשך,איפה הסרטים איפה ?

נמרוד
02-08-16, 21:55
109715
תמונה משותפת של קבוצת הטכניון (מספר 9) ואוניבסיטת ווינגרטן (60), המשתפות פעולה כבר שלוש שנים - חילופי סטודנטים בחופשות קריסמס ופסח, ושת"פ טכני הדוק. ווינגרטן עם מכונית דומה בקונספט (מנוע 4 צילינדר יפאני, שלדת צינורות) אך מתקדמת בכמה שנים וקלה ב50 קילו, הגיעה במקום השלישי.
109723
משפשפים ומנקים את הגלגלים לקראת מקצה התאוצה. במקרה זה צ'כים.
109722
בתור לתאוצה, טכניון מול המכונית בין היפות ביותר בתחרות - אוניבסיטת ברנו הצ'כית.
109721
ווינגרטן ופדרבורן, שתי מכוניות גרמניות מובילות.
109720
הכלי מספר 74 של ברנו, כנראה המודל לחיקוי להמשך הפרויקט בטכניון. שלדת צינורות, מנוע סינגל 500 סמ"ק, טורבו, 180 קילו. 109719
המנצחת באוברול בהונגריה וגם לפני שבוע באיטליה, אחת המכוניות החזקות העונה, של אוניברסיטת קובורג.
109718
תמונות ממקצה האוטוקרוס - כל קבוצה מעמידה שני נהגים, כל נהג שתי הקפות, המהירה ביותר נחשבת הן לניקוד והן לצורך קביעת סדר הזינוק לאנדורנס למחרת. הסדר הוא הפוך - האיטיים מזנקים בבוקר, והמהיר ביותר מזנק אחרון, אחרי הצהריים. כבוד הוא לזנק אחרי הפסקת הצהריים. מכונית 9 זינקה הפעם 10.

109716

109724
מכונית הטכניון בזינוק במקצה התאוצה. 4.28 שניות, 97 קמ"ש. זמן מצויין בשביל מכונית של 250 קילו ללא בקרת משיכה (עדיין...)

נמרוד
02-08-16, 22:02
תמונות ממרצה האנדורנס, המקצה החשוב והסופי. 300 נקודות מתוך 1000 בתחרות הן על המיקום באנדורנס. מתחיל חלש עם קבוצות חלשות, שנוסעות לאט מאד - לרוב בגלל שלל בעיות טכניות, לפעמים בהילוך ראשון בלבד, או נהגים לא מנוסים, והקצב הולך וגובר. כשמגיעים לאזור 50 שניות להקפה אפשר להגיד שהמרוץ מתחיל. קנה המידה - ההקפה המהירה ביותר כ43 שניות. רותם, הנהג המהיר של הטכניון, הגיעה באוטוקרוס ל45 ומשהו שניות - אבל עם פגיעה בפילון. באנדורנס, בנסיעה טקטית, גדי ורותם נהגי הטכניון שמרו על קצב של כ49-50 שניות.

109725

109733

109732

109731

109730

מכונית 70, CAT RACING מקובורג, שלטה פחות או יותר בכל הארועים, עלתה אחרונה לאנדורנס וכך נהנתה גם ממסלול ריק רוב הזמן. מכונית מכוערת, אבל עם כזה!
109729

109728

109727

109726109734
אוניברסיטת ארלנגן, נתנה את הקרב לקובורג, סיימה במקום שני. גרמני, יעיל ומכוער.

נמרוד
02-08-16, 22:06
1097351097361097371097381097391097401097 41109742109743

נמרוד
02-08-16, 22:19
109746109745109747109748109749109750

תמונות שמחה ביציאת המכונית מהאנדורנס, לאחר בדיקות טכניות סופיות. זה סיום של פרק עבור הקבוצה. ב2013 יצאנו לתחרות ראשונה, באיטליה, והפתענו את כל העולם כשהמכונית לא רק שרדה אלא ביצעה את כל המקצים ובהצלחה. הקבוצה היתה קבוצת הRookie - פעם ראשונה - המדורגת גבוה ביותר בדרוג העולמי (!) בשנת 2013.

עם ציפיות כאלו, המכוניות של 2014 ו2015 כל אחת היוותה קפיצת מדרגה, בעיקר עם ישום חבילת Aero שלמה - מאד לא מקובל בקבוצות צעירות, אבל מתבקש ואפילו חובה בטכניון, עם הפקולטה לאוירונאוטיקה. המכוניות נסעו ויפה, ב2014 זכתה הקבוצה בפרס מיוחד של אלפא רומיאו על Style & Execution - אבל כל פעם בשיא האנדורנס משהו נדפק - וההישגים ירוד לטמיון.

מכונית 2016 היתה לכן מאמץ מרוכז בבניית מכונית בראש ובראשונה אמינה. המכונית עמדה שלושה חודשים לפני התחרות, הנהגים התאמנו עליה בארץ כמעט 1000 קילומטרים, ביצעו למעלה מעשר סימולציות אנדורנס מלאות, התאמנו על תאוצה וסקידפד ואוטוקרוס, על תחזוקה והחלפת מכלולים.

הנספח הלוגיסטי של התחרות היה מסמך לא פחות ממרשים, הלוואי על חטיבות ואוגדות בצה"ל רצינות כזו כמו של אביתר מנהל הארוע. צוות הפיט - שישה מכונאים שרק הם רשאים לגעת במכונית, צ'קליסטים שבוצעו באדיקות בכל שלב, נהגים שכל אחד מאומן ויודע בדיוק מה תפקידו וכיצד עליו לנהוג טקטית, הכל תחת השרביט של יבגני מנהל הקבוצה ועמית מהנדס המערכת.

בקיצור - ההישג הגדול של הקבוצה, בעיני - ואני יודע, כי אני מלווה אותה כמנחה אקדמי ארבע שנים - הוא בבניית קבוצת מרוצים "ייקית", גרמנית במובן הטוב. זה הישג שנבנה בכוונה תחילה, על חשבון דברים אחרים, ועם לא מעט חיכוכים וויכוחים קשים וכמעט מכות. אבל זה השתלם - התחרות התנהלה למופת, באמת לפי הספר, לא היו למעשה תקלות או דרמות, לא ראיתי רגע אחד של לחץ או חוסר ידיעה מוחלט של כל אחד מה תפקידו.

אני מאחל לקבוצה הצלחה לא פחותה בתחרות בצכ'יה שמתחילה מחר ומסתיימת ביום שבת. ומחכה כבר לשנה הבאה. צריך לשמר את המערכת שנבנתה, ולבנות בתוכנית רב שנתית שבסופה, בעוד שלוש או ארבע שנים, מכונית אדומה מספר 9 שתתחרה לא על Top Ten - אלה על Top Five בכל תחרות בודדת, ועל מקום גבוה בדרוג העולמי. הטכניון יכול לעשות את זה.

אביעד פ.
03-08-16, 08:17
צריך לשמר את המערכת שנבנתה, ולבנות בתוכנית רב שנתית שבסופה, בעוד שלוש או ארבע שנים, מכונית אדומה מספר 9 שתתחרה לא על Top Ten - אלה על Top Five בכל תחרות בודדת, ועל מקום גבוה בדרוג העולמי. הטכניון יכול לעשות את זה.

זאת בדיוק הנקודה. עם ההתקדמות הרציפה של הקבוצה לאורך השנים, והשמת הפוקוס בעיקר ולא בתפל הטכניון בהחלט יכול לעשות את זה והם גם בדרך לשם.

עבודה יפה מאוד לקבוצה וכל הכבוד!

נמרוד, אתה צילמת את התמונות? מרשים מאוד. אהבתי לאללה.

לגבי ניקוד האינדורנס- מתוך 300 הנקודות, 200 הולכות עבור הזמנים בקיזוז הפנדלים (PENALTIES) ועוד 100 עבור יעילות אנרגטית (מודדים את כמות הדלק לפני ואחרי המקצה).

נמרוד
07-08-16, 14:51
פורמולה סטודנט צ'כיה גם מאחורינו. שיפור של מקום אחד לעומת הונגריה - מקום 8 אוברול קטגורית שריפה פנימית.

ובזאת ניתן להכריז על קבוצת פורמולה טכניון 2016 כקבוצת הFSAE הישראלית המצליחה בכל הזמנים :rolleyes: מי יתן והשיא ישבר שוב ושוב, כל שנה מחדש.

109841

Evgeny Guy
10-08-16, 22:09
זאת בדיוק הנקודה. עם ההתקדמות הרציפה של הקבוצה לאורך השנים, והשמת הפוקוס בעיקר ולא בתפל הטכניון בהחלט יכול לעשות את זה והם גם בדרך לשם.

עבודה יפה מאוד לקבוצה וכל הכבוד!

נמרוד, אתה צילמת את התמונות? מרשים מאוד. אהבתי לאללה.

לגבי ניקוד האינדורנס- מתוך 300 הנקודות, 200 הולכות עבור הזמנים בקיזוז הפנדלים (PENALTIES) ועוד 100 עבור יעילות אנרגטית (מודדים את כמות הדלק לפני ואחרי המקצה).

הניקוד באנדורנס הוא 300 עבור הזמנים ו100 נוספות על צריכת הדלק

-->