PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול בקוסטה ריקה רכב 4x4 גיפון

נמרוד - מערד
27-06-16, 18:26
מי יכול להמליץ על מקומות לטיול, ונקודות עניין. כמו אומגות או אטרקציות נוספות.
תודה נמרוד

יונימוג אדום
02-07-16, 13:44
אחת המדינות היפות בעולם .
יצאנו לטיול ספונטאני לשלושה שבועות ( שש בערב הוחלט וקנינו כרטיסים , שש בבוקר היינו על המטוס ) עם מוצ'ילות על הגב ומזומנים בכיס .
לא יודעים כמעט כלום על המדינה המופלאה הזאת .
יצרנו קשר טלפוני עם חבורת ישראלים טבעונים שקנו שם חלקת אלוהים הקטנה בדמות 1100 דונם של ג'ונגל עם בית מלון ונהרות זורמים , החבורה נקראת : LANDS IN LOVE , והם מתפעלים את המלון ( בתוך הג'ונגל ) וכן מחסה לבעלי חיים , מסעדה , אתר קאנופי ( אומגה למי שמכיר ) וגם משרד לתיירות פנים .
הם שלחו רכב לאסוף אותנו מהשדה , לאחר מכן נשארנו שם יומיים . אירגנו לנו את כל מסלול הטיול כולל הזמנת מקומות לינה ( מצויינים ובמחיר מעולה ) כמו כן דאגו לרכב שכור ( טריוס 4X4 ) - השרות עשר וגם החבורה ( עד היום בקשר אתם ) .
יצאנו לדרך לכיוון העיירה פורטונה והר הגעש ארנל , בית מלון אשר קיר שלם עשוי זכוכית לכיוון הארנל ( לראות את הלבה זורמת בלילה זה מיוחד ) .
משם לאורך האגם למונטה וורדה - עיר קטנה בטבע אשר הדרך המוליכה לשם היא דרך עפר ( האספלט פוגע בטבע ) , מקום מדהים , שם ישנו גם הקאנופי הארוך והיפה ביותר - חובה !!! 15 מקטעים כאשר האחרון באורך קילומטר וגובה 300 מטר מעל הג'ונגל ( הקאנופי שהראו במירוץ למיליון הקודם ) .
משם לכיוון חאקו - גשר באורך קילומטר מעל נהר שורץ תנינים ואנשים מאכילים אותם , 600 מטר אחרי הגשר ישנה שמורה מיוחדת ולא מתויירת ( גם לנו לא סיפרו עליה ) בשם קררה - ג'ונגל אמיתי וסבוך שורץ זוחלים , תנינים ועוד - הכניסה כמובן עם מדריך מקומי צמוד עם טלסקופ ענקי = מומלץ ביותר .
משם לשמורת הטבע המדהימה : מנואל אנטוניו , גם כאן חייבים סיור מודרך ( האיגואנות על העצים מסתכלות לך בעיניים ללא פחד , צבי אחד ניגש אלי וליקק אותי - רצה אוכל ) .
לאחר מכן שייט לצפייה בליוויתנים ( ראינו מקרוב רבים מהם ) .
מומלץ אחרי מנואל אנטוניו טרק רגלי בשמורת הקורקובדו בן שלושה ימים - לא מתאים לכל אחד אך החוויה מדהימה ( לינה באוהלים גדולים ומסודרים בג'ונגל - לודג' ) .
משם לכיוון הרי געש נוספים - איריזו , לה פואס . ביקור במפלי לה פאס כולל גן החיות המיוחד שם - נכנסים לתוך הכלובים ומשחקים עם החיות .
בעיר הבירה - סאן חוזה אין יותר מידי מה לעשות , כמו כן באיזור העיר לימון - פוארטו ווייחו .
מומלץ מאוד ( לא זול ) ביקור בטורטוגרו - כפר לחוף הים אשר מגיעים לשם בשיט בלבד ובלילה יוצאים לצפות בצבות הים הענקיות מטיליות ביצים .
הדרכים במדינה צרות ומפותלות ועוברות בתוך יערות הגשם והענן , מהירות הנסיעה המירבית היא 80 קמ"ש אך בפועל המהירות הממוצעת לא תעבור 50 קמ"ש עקב תנאי הדרך .
למיטב זכרוני לא ניתן להיכנס לתוך השטח עם רכב אולם החוויות שם הן מסוג שונה - מומלץ בחום .
הייתי בהרבה מאוד מקומות בעולם מעניינים ומיוחדים , אך לשם אני עוד אחזור .

אילן

מאיר רוטברג
03-07-16, 08:44
אין שם שום אבל שום פעילות רכב שטח ,
שום דבר
מדינה ירוקה מאוד

ד ו ר ו ן
03-07-16, 08:50
אין שם שום אבל שום פעילות רכב שטח ,
שום דבר
מדינה ירוקה מאוד

קראתי לא מזמן כתבה ב-overland journal על זוג שביצע טיול שטח במדינה.
טויוטה פרונטיר (היילקס סגור).

לפי הכתבה, יש לא מעט מה לעשות שם בשטח.

לפותח השרשור,
אם לא תמצא כאן המלצות, נסה לחפש ב-expeditionportal.

מאיר רוטברג
03-07-16, 11:00
אין שום אישור לירידה לשטח,
הכל על הכביש , דרך אגב הכבישים שם מאתגרים

ד ו ר ו ן
03-07-16, 19:20
כנראה שהכתבה מפוברקת.
(בעיתון מסעות מהמובילים בעולם)

בשביל הספק שאנחנו מדברים על אותו דבר במקרה, הם מתייחסים לדרכי עפר שחלקן לא פשוטות למעבר, כולל בוץ ומעברי מים.

אתגרת אותי, נלך לחפש אותה לראות שלא טעיתי בזיכרון.

shmil
03-07-16, 19:54
אני חושש שמאיר טועה.
בעיקר משום שרק השבוע הועברו אלי לא מעט סרטים שצולמו בנסיעת 4X4 וטרקטורונים בקוסטה ריקה, שצולמו השבוע הזה, במקומות שהם באופן ברור ללא כבישים ואף רואים זאת בסרטים ובתמונות.
כך שאני מניח שדורון צודק.

ד ו ר ו ן
03-07-16, 22:31
מצאתי.

יותר מכתבה אחת.

כולל נסיעות על חופים לחפש אתרי קינון של צבי ים, והגעה אתגרית לחורבות מאיה.

amoshonov
03-07-16, 23:10
יש שטח בקוסטה ריקה- חד משמעית.
ואין ספק שהדרכים שם מאתגרות אבל הטריוס סוחב יפה מאוד.
מעבר לזה היינו שם שבועיים ואני ממליץ על כל מה שיונימוג אמר. במיחוד על אזור מונטה ורדה שפשוט יפיפה.
מדינה מדהימה אני קצת מקנא.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

נמרוד - מערד
04-07-16, 04:46
תודה לאילן על ההשקעה, חלק ממה שכתבת כבר נעשה, וכמו ששמיל כתב יש הרבה מאוד אפשרויות לנסיעה בשטח, לכל מקום לוקח הרבה זמן להגיע, הכבישים צרים והנסיעה מתנהלת בעצלתיים, נשאר לי עוד שבוע אז תנו עוד המלצות.
נמרוד

נמרוד - מערד
04-07-16, 04:55
תודה לאילן על ההשקעה, חלק ממה שכתבת כבר נעשה, וכמו ששמיל כתב יש הרבה מאוד אפשרויות לנסיעה בשטח, לכל מקום לוקח הרבה זמן להגיע, הכבישים צרים והנסיעה מתנהלת בעצלתיים, נשאר לי עוד שבוע אז תנו עוד המלצות.
נמרוד

-->