PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש בנקאים בגיפולוג. שאלה על צ'קים

DANI1
28-06-16, 19:53
שאלה למביני עניין
אני אמור לקבל כל חודש צ'יק מארצות הברית ,הגיע אתמול צ'יק בדואר והיום ניגשתי להפקיד את הציק בבנק ,והפקידה אמרה לי שהיא לא יכולה להפקיד את הציק ,אלא רק אחרי שהיא תשלח את כל הנתונים של הציק לבנק בארצות הברת כדי לדעת שהוא תקין ,וכל התהליך הזה כמעט כחודש ,ויש לשלם דמי טיפול 120 ₪ .
מישהו מכיר סיפור כזה ? אשמח לדעת מה לעשות ולא כל חודש הסיפור יחזור על עצמו .
DANI 1

lizard
28-06-16, 20:12
שיעבירו ישירות לחשבון שלך או שישלחו לך דרך פייפל או ווסטרן יוניון או כדומה. צ'קים זה סיוט במצב כזה. לא מומלץ בכלל. אלא אם מדובר על סכומים גבוהים אז זה משתלם.

ymandel
28-06-16, 20:17
שיעבירו ישירות לחשבון שלך או שישלחו לך דרך פייפל או ווסטרן יוניון או כדומה. צ'קים זה סיוט במצב כזה. לא מומלץ בכלל. אלא אם מדובר על סכומים גבוהים אז זה משתלם.

ווסטרן יוניון יקר מאד!
מצא לך צ'יינג, אם הצ'ק ממקור טוב בדרך כלל התשלום יהיה מיידי,העמלה נתונה למשא ומתן...

shachar
28-06-16, 21:36
לאחרונה הבנקים בארה"ב יורדים מהפעילות הזו.
שקים נחשבים סיכון של הלבנת הון.

הבנקים הסולקים בארה"ב אינם מעוניינים לטפל בכסף של לקוח שאינם "מכירים" אותו בגלל החשיפה שלהם.
ציינג ודומיו היא בין הסיבות למדיניות הזו.

מה שהציעו לך הוא משלוח הצק לגביה פרטנית בסניף/הבנק שבו הוא הונפק וזה תהליך יקר. יכול להגיע גם ל 120 דולר +.

בכסף "אלקטרוני" ניתן לוודא שהגיע מחשבון של בנק שעומד בקריטריונים של AML איסור הלבנת הון.

מה שלא ידעת ששק מארה"ב יכול לחזור גם אחרי שנתיים..
ככל שנוקף הזמן עתידם של השקים להיעלם מן העולם.

על רגל אחת

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ענבר
28-06-16, 23:42
יש גם אפשרות להפקיד עם עמלה של 3$ והכסף יתקבל תוך 10 ימי עסקים... מנסיון.
תתעקש עם הבנק שלך.

shachar
29-06-16, 07:11
ענבר.
לא תמיד רלוונטי להתעקש.
יש בנקים שנסגרה להם האפשרות הזו ויש בנקים שעדיין לא נסגרה.....
גם הבנק שלו היה מעדיף את האפשרות של ה 3 ד לעומת 120. יותר פשוט ויותר רווחי.

שני הסנטים שלי - תבקשו כסף אלקטרוני בהעברה בפייפאל וכו.
שקים מארה"ב בדרך להיעלם.
האבסורד הוא שגם גדולי המסחר האלקטרוני כגון אמזון, עדיין שולחים שקים למוכרים באתר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

יואב פולס
29-06-16, 10:51
תבקש שישלמו לך בפייפאל / העברה בנקאית.
אם בהעברה - אתה צריך לגשת לבנק שלך ולסכם על הנחה בעמלות, ושידווחו למערכת.
הכי טוב - פייפאל.
שיקים במטבעות זרים זה סיפור מהתHת. הם למעשה הציעו לך לשלוח את השיק לגבייה, כלומר שולחים את השיק חזרה לבנק של מושך השיק, והבנק שולח העברה בנקאית במקום.

Elad Shamir
29-06-16, 11:05
אם בעייתי לך לקבל את הכסף בהעברה "אלקטרונית" אז יש אפשרות גם לפתוח חשבון בבנק בארה"ב ושיפקידו לך את הכסף לשם ואתה תעשה העברה....
בנוסף לזה כדאי למצוא מישהו שיש לו בעייה הפוכה (מקבל כסף בארץ וצריך אותו בארה"ב) ואז אתה מעביר אליו שם והוא מעביר אליך כאן.........

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

shachar
29-06-16, 11:53
בנוסף לזה כדאי למצוא מישהו שיש לו בעייה הפוכה (מקבל כסף בארץ וצריך אותו בארה"ב) ואז אתה מעביר אליו שם והוא מעביר אליך כאן.........
Sent from my LG-D855 using Tapatalk

את זה ניתן לפרש כעבירת מס / הלבנת הון...

זה לא המקום ליצירתיות

Raccoon
29-06-16, 16:24
נראה לי שזה תלוי בזהות הבנק האמריקאי והישראלי. למשל כשרציתי לשלוח צ׳ק (בנקאי) לרשויות האמריקאיות הם הסכימו לקבל רק מפועלים או לאומי ושמתי לב שהצ׳ק יוצא כאילו מבנק אמריקאי שמשתף פעולה או קשור איכשהו לפועלים. זה אמנם לכיוון ההפוך אבל אני מניח שזה עובד באותה צורה. - תבדוק בבנק שלך אם יש בנק אמריקאי שלגביו אין צורך לבצע בדיקה כזאת.
נקודה חשובה - אם יש לך אזרחות אמריקאית סיכוי טוב שאחרי שתפקיד צ׳ק אמריקאי ידרשו ממך להצהיר על הכנסות וכאלה לצורך מס...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

זרקו
01-07-16, 20:17
העלות תגיע כנראה ל 22.5$ +המרה אם יש כזו.
אכן סגרו אופציות לכמעט כל הצקים למעט כאלו שמגיעים ממשרד האוצר האמריקאי או של CITY BANK.

היום עודכנתי כי בבנק לאומי האופציה לקנית צ'קים חזרה.

אגב משלוח צ'ק לגביה בחו"ל היא רק מסכום מסוים.

-->