PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לייעוץ ברכישת טנדר...

LiAd
10-11-05, 18:26
מה המצב אנשים??
דבר ראשון זאת ההודעה הראשונה שלי בפורום זה..
ואחרי כמה חודשים שאני עוקב אחריו רציתי להגיד לכם שזה אחלה אתר, אנשים רציינים ודיבורים לעיניין... :lol:

אז ככה...
אני בחור צעיר (20) אין לי ממש ניסיון בהחזקת רכב שטח ואו טנדר..
אני מעוניין לרכוש (בשעה טובה ואחרי חודשים של עבודה קשה) את הרכב הראשון שלי...
ואני לא מאותם חברה צעירים שמתלהבים מאיזה הונדה או גולף מושפרת
אני מחפש דבר ראשון רכב 4X4 (ושיהיה אמריקאי)
אני חושב ללכת על סיירה 4X4...
אבל כאן נכנס העיניין של האחזקה השוטפת של האוטו...
פה אני צריך את העזרה שלכם...
מישהו החזיק או מחזיק כזה טנדר שיכול לשתף אותי בידע שלו על האוטו בנוגע להחזקה ,טיפולים איך האוטו בשטח ,מה בנוגע לצריכת הדלק???
אולי יש המלצות לסוג אחר של טנדר???

תודה ויום טוב... ליעד

חימושניק
10-11-05, 20:47
בשביל סיירה יש צורך ברשיון מדרגה 03. האם יש לך כזה?

moriseven
10-11-05, 20:56
חימושניק, אתה בטוח במה שאתה אומר כי נראה לי שרק לדאבל ג'אנט אתה צריך רישיון 03.
אולי בצבא זה ככה.

מוריס

נמרוד
10-11-05, 21:04
בן אדם שיודע מה הוא רוצה זה מצרך נדיר, אבל בכל זאת תרשה לשאול, ואתה לא חייב לענות - מה התקציב שיש לך לקנייה, מה התקציב החודשי הפנוי לתחביב החדש הזה (אתה חייל בחובה, לא?) כמה קילומטרים בחודש או שנה אתה צריך לסוע עם הרכב?

טנדר פולסייז אם זה סיירה ועם זה שבי נוואדה זה יופי של דבר עם יופי של מנוע, אבל יש לך המון דרכים זולות וקלות יותר להכנס לשטח... סמוראי, סיקס, סופה ישנה...

חימושניק
10-11-05, 23:10
חימושניק, אתה בטוח במה שאתה אומר כי נראה לי שרק לדאבל ג'אנט אתה צריך רישיון 03.
אולי בצבא זה ככה.

מוריס

אתה צודק עקרונית, אבל בארץ גרסאות הדאבל ג'אנט נקראות "סיירה" ולעומתן גרסאות הסינגל ג'אנט נקראות "נוואדה" ולכן בד"כ כשאומרים סיירה הכוונה היא לדאבל ג'אנט = רשיון 03

LiAd
11-11-05, 11:51
אז ככה...
חייל אני לא
אני בן אדם עובד
ואני לוקח בחשבון שכל חודש 1000-1500 שקל אני יוריד על האוטו...
כבר הלכתי לראות שתי טנדרים האחד סיירה 92 והשני סונמה 94
מבחינת תקציב שתיהם בערך עומדים צמוד
השאלה לאיזה טנדר מהם יש יותר בסיס לשיפורי שטח???
אגב.. יש לי רישיון ג אבל בלי שום קשר הסיירה היא על רישיון ב...

על מה יותר כדי ללכת???

ארז
11-11-05, 13:02
אני הייתי הולך על הסיירה ,גדול ונוח הרבה יותר מהסונומה, כבסיס לשיפורים קח בחשבון שסיירה בלי צמיגים גדולים מאוד(לפחות 33" וגם זה לדעתי קטן מידי) יתקע כמעט על כל תלולית בגלל זווית הבטן(רכב ארוך).

הסונומה נהדרת לנהיגה מהירה(מנוע חזק שמגיב מצוין) במידה ותטפל במתלים הזוועתיים של הרכב.

asafk
12-11-05, 00:49
סיירה עם שני סרנים היא בסיס מצויין למפלץ שטח זול (לקניה ובניה- יקר מאוד בחשבון הדלק). האחזקה גם היא לא יקרה- יש את כל החלקים בפירוק- כל עוד אתה מטפל לבד. במוסכים- יקר.
סיירה מהדור החדש יותר (מתלה נפרד מקדימה) קשה מאוד לשפר- יש קיטים באמריקה, אבל עד שהם מגיעים לארץ הם יקרים מאוד. גם האחזקה השוטפת יקרה יותר- יותר חלקים יקרים, יחסית.

סונומה היא מקסימום רכב לשבילים. צריך מקצה שיפורים רציני בשביל להיכנס איתה לשטח אמיתי. אני, אישית, חושב שהדבר היחיד הטוב באוטו הזה הוא המנוע. חוץ מזה כדאי להחליף הכל אם רוצים להנות מהאוטו בשטח.

אסף.

אריק זמר
12-11-05, 16:02
אהלן וברוך הבא,
אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכתבו אבל אתאמץ לפרט.
אני מחזיק כבר כמה שנים סיירה מבציר 86'
האחזקה זולה, חלק חילוף קל מאד להשיג ועיקר משמעות האחזקה הינו הדלק.

אצלי, חוץ מטיפולים שוטפים, סטרטר ונוזל למזגן - לא היו תוספות רציניות בעלויות אולם מכיוון וייעדתי את הרכב לכוון עבירות - הלכתי והחלפתי את הסרנים המקוריים לחזקים יותר שיתמודדו עם צמיגים גבוהים יותר.
קח בחשבון שהסרנים המקוריים יתמודדו עם צמיגים עד גובה 35" וגם זה - בזהירות מירבית כשמדברים על סרנים נעולים.
בכל אופן אני זז מזה קצת כרגע כי חשוב לדעת לאן אתה מכוון ואם אתה מסתכל על סיירות משנתונים גבוהים מ88 אזי לרוב תמצא כאלה בעלות מתלים נפרדים מלפנים (להוציא דגמי CUCV או כאלה שנקראים K30).
לדגמים אלה יש קשיים רבים להכנס לשטח קשה ובאותה מידה - קשה להם להתמודד עם צמיגי 33" ומעלה, הן מכוון חוזק החומרים ב"סרן" הקדמי והן מכוון מיקום לגלגל או אפשרות ההגבהה.

אין לי בשלב זה מה להוסיף על הסונומה חוץ מזה שמנוע ה4.3 חי ועדיף לאין ערוך על מנועי ה2.8.

תן לנו פרטים נוספים ונשתדל לעזור בכוון ובהבנה.

בברכה,
אריק

-->