PDA

צפייה בגרסה מלאה : חור בטרמוסטט

Andreas
01-07-16, 17:07
יש לי פאג'רו 2.5 98..
נדיר ששעון החום היה מגיע לחצי, לרוב הוא נשאר ברבע סקאלה (קר).
ואת המזגן בחורף בכלל בקושי מרגישים...

פירקתי את הטרמוסטט וראיתי שמישהו עשה שם חור בגודל של כחצי ס"מ עם מקדח. (הטרמוסטט 82 מעלות)
קראתי קצת בפורום וראיתי שיש קצת חילוקי דעות בנושא, יש כאלו שממליצים אפילו לעשות את החור.

השאלה אם זה לא חור גדול מדי לטרמוסטט שנפתח רק ב82 מעלות, הרי יש סיכוי שהוא גם לא יגיע לטמפורטורה מספיקה על מנת להיפתח.

מה דעתכם?..

opl
01-07-16, 17:34
יכול להיות שהטמוסטט תקוע במצב פתוח? בלי קשר לחור המאולתר.
זה שהרכב שלך עובד לרוב ברבע זה לא בריא, אלא אם יש לך תקלה במד גם זה קורה.

shmulikbg
01-07-16, 17:41
כל טרמוסטט מגיע במקור עם חור שבתוכו יש ענבלון (כמו בפעמון).
כמו שאלירן אמר, בדוק אם הטרמוסטט שלך לא תקוע פתוח.

Andreas
01-07-16, 17:47
כן, רק שאת החור הזה קדחו.... בטוח שזה לא מגיע ככה מהחברה:p
אני לא חושב שש תקלה במד כי אחרי שעה + של נסיעה הוא כן מגיעה לחצי סקאלה (בקושי)

shmulikbg
01-07-16, 17:57
אז בהחלט ייתכן שהחור המוגדל גרם לעבודה בטמפרטורה נמוכה יותר. לא מומלץ. כדאי שתחליף טרמוסטט.

Andreas
01-07-16, 18:05
זה מה שאעשה...
מקווה רק שלא עשו את זה כי הרכב סבל מהתחממות יתר

נדב ש.
01-07-16, 20:12
מנוע 2500 סמ"ק 4D56 סובל מבעיות התחממות וקושי בקירור, אם אתה מחליף את התרמוסטט באחר תעקוב טוב אחרי החום, ייתכן ויש בעיה אחרת שבגלל קדחו את החור כפתרון.

Andreas
01-07-16, 21:24
אתה חושב שאולי כדאי להשאיר את הטרמוסטט הישן?
או אולי להשקיע בנוזל קירור טוב..

אם כבר מדברים, אולי מישהו יודע מה המקום הכי טוב לשים חיישן חום נוסף, ומה טמפרטורת העבודה הנורמלית של מנוע זה?

opl
01-07-16, 22:38
תבדוק אם המאורר שלך מסתובב כשהמנוע כבוי.

Andreas
02-07-16, 06:16
לא, הכל נכבה מיד

opl
02-07-16, 09:58
אני אחדד, האם יכול להיות שמישהו קיבע את הפאן קלטש שלך? עם ברגים ושאר דרכים? כשהמנוע כבוי אתה יכול לסובב אותו ביד או שהוא תקוע במקומו?

נדב ש.
02-07-16, 10:21
אתה חושב שאולי כדאי להשאיר את הטרמוסטט הישן?
או אולי להשקיע בנוזל קירור טוב..

אם כבר מדברים, אולי מישהו יודע מה המקום הכי טוב לשים חיישן חום נוסף, ומה טמפרטורת העבודה הנורמלית של מנוע זה?

אם קדחו בו חור כנראה היתה סיבה, השאלה מהי...
תחליף לתרמוסטט תקין ותעקוב אחרי החום, ייתכן וגם קדחו אותו כאמצעי למנוע התחממות מיותרת.
תבדוק גם מה ש opl כתב לך.

Andreas
02-07-16, 20:10
אני לא כל כך מכיר את עקרון הפעולה של הפאן קלאטץ... אבל כאשר המנוע כבוי הוא מסתובב חופשי עם טיפה התנגדות.

אני מבין אם מישהו עשה את החור כדי לקרר את המנוע טוב יותר אבל מצד שני כשהבאתי את הרכב היה בו מים רגילים שכבר היו חלודה.
אז מוזר שמצד אחד משקיעים בלמנוע התחממות ומצד שני משתמשים במים מגעילים מהברז...

opl
02-07-16, 20:19
אם הוא מסתובב עם התנגדות כשהרכב כבוי ועוצר מיד עם כיבוי הרכב מצבו בחזקת תקין.

כשהראש/רדיאטור רקוב/חלוד גם אם שמים "מים ירוקים" הם יהפכו תוך מספר מועט של חודשים לחומים, אני קורא לזה מרק בצל...

היו כאלה שהגדילו ראש וביצעו ניקוי מערכת כולל במכון רדיאטורים - ניקוי רדיאטור וניקוי מערכת עם חומרים. אחרי שהם הגידלו ראש לרוב הם גם נאלצו להחליף אותו...

Andreas
02-07-16, 20:31
נשמע מסובך....
אני אתחיל מהדברים הפשוטים.
גם ככה אני עושה טיפול לאוטו ופירקתי את הרדיאטור כדי לשטוף אותו כמו שצריך, אני אשטוף גם את מערכת המים במנוע כדי להוציא את כל החלודה.
בנוסף אחליף את הטרמוסטט לאחד חדש.

אני יעשה מעקב אחרי צבע המים, חום מנוע ועבודה של הפאן קלאטץ.
מקווה שיהיה טוב..
נראה לי שאני אצטרך גם להתקין שעון חום דיגיטלי, הבנתי מכמה אנשים שרשמו בפורום שהמקורי לא כל כך אמין.

opl
02-07-16, 20:52
בהצלחה, אתה בדרך הנכונה... להחלפת ראש מנוע. (לדעתי)

Andreas
02-07-16, 21:01
חח אופטימי אתה

GodsFather
02-07-16, 22:29
מה שלא יהיה, אתה נכנס לתקופה הכי חמה בשנה. תכין את עצמך לפני כל נסיעה ובטח לפני טיול שיהיו לך הכלים לחלץ את התרמוסטט החוצה במידה והרכב מתחמם, אחרת אתה עלול למצוא עצמך במצב ביש...

וכן, אם עד עכשיו היו מים רגילים ברדיאטור משך תקופה ארוכה, החלפה במים איכותיים עלולה להביא להשמדתו...

Andreas
03-07-16, 06:11
כן אבל גם מים רגילים יעשו את הנזק עם הזמן...
מקווה שהרדיאטור ישרוד את השתלת המים הירוקים חח

נדב ש.
03-07-16, 09:12
תשטוף טוב את הרדיאטור ואת מעברי המים במנוע בעזרת צינור גינה, תמלא נוזל קירור ותעקוב, אם אחרי כמה נסיעות אתה רואה בוצה ברדיאטור זה הזמן להחליף אותו, עדיף אחד עם 3 שורות(ניכנס שם לפי מה שאני זוכר), אם אין לך קולר ניפרד לגיר זה גם הזמן לשגרג לאחד כזה(לא זוכר אם מגיע במקור).

Andreas
03-07-16, 18:12
בסדר גמור, אתן לו שטיפה טובה ונראה מה יהיה...
יש לי גיר ידני אז קולר גיר אני לא אצטרך

נדב ש.
03-07-16, 21:27
הרווחת חחחח

-->