PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לג'יפ פתוח

ron_f
03-07-16, 16:57
שלום

מעוניין לקנות ג'יפ פתוח, שמחיר הקנייה + יישור קו במידה וידרש יהיה עד 40,000 ש"ח.
הרכב יישמש כרכב שני במשפחה ולא יעשה הרבה ק"מ, אפשר שיהיה גם רכב אספנות (מעל 30) (אולי גם עדיף).
בהתאם לדרישה שלי לג'יפ פתוח, אני מתלבט בין סמוראי, סופה ו cj.

לגבי המרכב שפתוח, בהתאם לחברות שציינתי, הסגירה של המרכב היא שונה, עד כמה לקחת את זה בחשבון, איך מונעים סתם משועממים מלנגוע בפנים הרכב.
ובהתאם לחברה, עד כמה קל למצוא מי שיעבוד על הרכב וחלקים במידת הצורך (רצוי מכונאי/מוסך באזור גוש דן).

תודה

נ.ב
לא הולך ל"קרוע" את הרכב בשטח, בטח שלא רכבים מבוגרים כפי שנובע מהתקציב כאן, לכן לא נדרשים שיפורים ושדרוגים דרמטים.

נמרוד
04-07-16, 10:22
40K זה תקציב מכובד לרכב פתוח לטיולים בלבד - רכב תחביב.

הסכום הזה קונה סמוראי או CJ8 במצב טוב, נקרא לזה מהעשירון העליון של מה שיש לשוק להציע, או סופה סבירה.

מבחינת אספנות - אפשר בהחלט לקנות גם ג'יפ CJ אספנות, יש לא מעט, במצבים מגוונים מאד...

קבל החלטות - קודם כל, ג'יפ או סמוראי? אם אתה באמת מתכנן לטייל יותר מ2 נפשות, אז ג'יפ.

GodsFather
04-07-16, 18:36
סמוראי ארוך פתוח ומשופר יש כמה בשוק במחיר הזה לפני מומ.

אבל כמו שנמרוד אמר - תחליט כמה מקום.

sgill
04-07-16, 18:49
אם באמת תעמוד בזה:

"נ.ב
לא הולך ל"קרוע" את הרכב בשטח,"

אז לדעתי עדיף ויטארה פתוחה. הרבה יותר נוחה בכביש, שקטה יותר ועם שדרוגים מתאימים בעלת עבירות טובה מספיק.

שגיא S
04-07-16, 19:24
אם באמת תעמוד בזה:

"נ.ב
לא הולך ל"קרוע" את הרכב בשטח,"

אז לדעתי עדיף ויטארה פתוחה. הרבה יותר נוחה בכביש, שקטה יותר ועם שדרוגים מתאימים בעלת עבירות טובה מספיק.

השאלה זה כמה פתוח בא לו..
עם ויטארה למרות שאפשר להוריד את הגג אי אפשר להוריד את הדלתות/שמשה...וזה חתיכת הבדל בהרגשה.

GodsFather
04-07-16, 21:41
שום ויטרה פתוחה.

סמוראי או סיקסופה בלבד.
אם היה לו עודף כסף ואו אם היינו נבלות, היינו דוחפים לd90 פתוח.

sgill
05-07-16, 10:23
ויש גם:

http://www.j-spec.com.au/lineup/images/Mitsubishi_J-Top_Convertible_V23C_17.jpg (http://www.google.co.il/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiH8r2J5dvNAhXB6RQKHcHICIAQjRw IBw&url=http%3A%2F%2Fwww.j-spec.com.au%2Flineup%2Fall%2FPajero_Conv ertible%2Fid-092&psig=AFQjCNEUMn-Hda2dfb54crr33MFJTloB4w&ust=1467789740109956)

ron_f
06-07-16, 09:47
כשהתחלתי לחשוב על הרעיון, חשבתי תחילה על הסמוראי, אני גר באיזור מרכז ויש כאן מוסך מפורסם (לא רוצה להכניס כאן שמות).
אך תוך כדאי "נבירה" בפורום, התחיל למצוא חן בעיניי ה cj.
שיקול רציני שלי הוא רכב אמין ככל שניתן, אם וכאשר יקרה משהו שיהיה מוסך טוב עם חלפים על מנת לטפל בו ולא שצריך להתחיל לייבא כל חלק זניח מחו"ל.

כפי שכבר ענו פה, הויטארה הפתוחה לא תומת למה שאני רוצה, אני רוצה רכב פתוח אמיתי.

תודה לעונים עד כה.

שגיא S
06-07-16, 10:15
הסמוראי והסיקס אמנם דומים בבסיסם: ג'יפ פתוח, אפשר להוריד דלתות, מערכת הנעה מאוד פשוטה, מתלי עלים, סרנים חיים וכו'.

אך הם שונים בהרגשה שלהם: בססמוראי - הכל קטן וצפוף בפנים, אתה נוהג ומתוך חוסר ברירה אתה נהיה חלק מהרכב פשוט כי פשוט הוא קטן ולא משאיר לך מקום.
הסיקס - יותר מרווח, מנוע יותר גדול, הכל יותר גדול. אבל זה גם מהווה חסרון - על הסמוראי יותר קל לעבוד לבד, כל החלקים קטנים וקלים יותר.

yoni_0000
09-07-16, 23:13
אם אתה לא סגור על עצמך אז הייתי הולך על סמוראי..
כאמור הכל יותר קטן וכנראה גם יותר זול.

סיקס צריך לרצות... מאוד, וצריך לסלוח לו על הכל.. אני מקבל את ההרגשה שאתה לא שם.

GodsFather
09-07-16, 23:33
למצוא סיקס נורמלי לוקח זמן, גם בתקציב של 40.
למצוא סמוראי נורמלי יותר קל בתקציב האמור וכמו שציינתי יש גם משופרים יפה במחיר כזה, רגע לפני אספנות.

ron_f
10-07-16, 08:34
ראיתי מספר כלים כך שיכולתי להתרשם ממה לצפות, בהחלט ייתכן שאעדיף לבחור בסמוראי כדי לקבל כלי במצב מצויין על פני סיקס בלוי.

אך יותר חשוב, כשחזרתי הביתה חשבתי על משהו, מה גובה הרכבים?
החניה אצלי היא תת קרקעית ומוגבלת ל 1.85 מטר, אולי בלחץ אם אבחר נתיב נכון אצליח להכניס רכב שגובהו 1.90

ש01
10-07-16, 13:56
תמדוד את המיועד...
אין שני ג'יפים עם אותו הגובה.
כולם כבר עברו הגבהה כזו או אחרת, החליפו צמיגים ואפילו לחץ האוויר משפיע.

בעבר, למשימה מסויימת עם מטען מסויים, בדרך לכוון סדום מדימונה, היינו מרוקנים אוויר בגלגלים של הנגרר ע"מ שהמטען יעבור 2-3 ס"מ מתחת לגשר הרכבת.

-->