PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוראת נוהל 5/99 בד' בלמים 4X4 הנעה קבועה

MashberNafshi
05-07-16, 07:44
לידיעתכם

109154

GodsFather
05-07-16, 11:26
אז עכשיו הבוחנים יעשו לנו סיבוב בג'יפ וחריקות לאורך הרחוב ?

Asaf-a
05-07-16, 11:27
שמתם לב שהתאריך על הטופס משנת 1999?

shachar
05-07-16, 12:47
היה טסט שביקשו ממני לעשות "חרקה" כתחליף בדיקה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yoni_0000
06-07-16, 08:35
מעניין כמה באמת זה מבוצע בפועל..
NOT

asafk
06-07-16, 09:12
הנוהל יעזור לברנש שנשבר לו הטרנספר בדיסקברי.

אסף.

landY
06-07-16, 22:05
היה טסט שביקשו ממני לעשות "חרקה" כתחליף בדיקה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

גם לי היה כזה טסט. לפני איזה 10 שנים...

MashberNafshi
07-07-16, 07:12
הוראת נוהל זו יכולה לעזור לכם במידה ותתבקשו לבצע בד' בלמים ע"ג מד-בלם(דינמומטר) ובה בעת תזכירו להם כי אסור לבצע זאת ברכבכם.
אם תקרה תקלה במע' ההנעה סמוך למועד הבדיקה, אזי תוכלו לבוא בתביעה על הנזק(אני מכיר מקרה אחד כזה מ"מבדק" או "מ.מ.מ").

ros
08-07-16, 00:23
בטסט לפני מספר ימים לפני הבדיקה נישאלתי האם הרכב 4×4 קבוע

kd2
20-06-21, 17:29
היום הייתי במכון הטסטים עם סובארו XV חדש שזה הטסט הראשון שלו.
הצגתי את ההוראה, לא הסכימו לבצע. לא הכירו את ההוראה ולא הראו שום בקיאות במכניקה שמאחורי הסיפור.
לטענתם הדיינו מסתובב לאט מספיק כדי לא להזיק למערכת, אמרתי להם שמעולם לא שמעתי טענה כזאת, האם יש להם מסמך כלשהו
שמאשר לרכבי AWD לעלות לדיינו ?
כמובן שאין, לכן לא הסכמתי לעלות על הגלילים כמובן והם הכשילו אותי.

1. איפה ולמי ניתן להתלונן באופן הכי יעיל ?

2. אשמח אם תוכלו לפרט על אותם מקרים שבהם נמצא קשר בין התקלה לבין הבדיקה בטסט.

נדב ש.
20-06-21, 19:28
אכן מסמך ישן, חשבתי שכאן דווקא מכירים אותו.
יושב אצלי עותק ממנו כבר כמה שנים טובות, בנוסף עותק של חברת המזרח שנתנה הנחיה נוספת חתומה שברכבים המיובאים על ידה אסור לבצע בדיקה כזו אלא על 4 גלילים בלבד, מה שאין כמעט באף מכון.

Kd2 -ניסית להגיע למנהל המכון רישוי?
אם לא עוזר, לדעתי לאיגוד מכוני הרישוי.
תבדוק אם ליבואן סובארו יש הנחיה כמו שציינתי לעיל. אם לא, כדאי שיוציאו כזאת.

kd2
20-06-21, 19:38
ברור, מיד ביקשתי את מנהל המכון.
ראה ולא הסכים, הסברתי לו שאין לו שום סיבה לא להסכים וחבל שזה יגיע לתלונות וכו....הוא בשלו.
אני לא חושב שאני צריך ללכת ולהשקיע מזמני כל כך הרבה עד כדי לפנות ליצרן ולהתקשקש איתו ב20 מיילים.
סה"כ רוצה משהו בסיסי - שיכבדו את ההוראה וזהו (זה משנה שאביא מהיצרן ? זה לא אנשים של לכבד כלום. אחרת הם היו פשוט מזיזים את התחת
ויוצאים עם הרכב לסיבוב בן 40 שניות וזהו).

ודרך אגב, מכיר את הדיונים האם זה כן הורס או לא הורס, כן בטוח או לא בטוח.
זה לא משנה.
ברגע שיש ספק כלשהו ויש הוראה, למה בכלל להתחיל לנחש ניחושים ? בטח ברכב עם רכבת הנעה ידועה לשמצה.

נדב ש.
20-06-21, 19:44
לא ליצרן, ליבואן...
שיחת טלפון...

המשוטט
20-06-21, 20:57
כשהעברתי את הדיפנדר ודרשו לעלות ביקשתי שיחתמו על התחייבות על נזקים לטרנספר...

לא הייתי צריך אפילו להחליף נורת מספר שרופה

אך כפי שנכתב שיחה ליבואן אמורה לפטור אותך מהנ״ל

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

מוטי ג.
20-06-21, 20:59
"חבר" ניצל את הנוהל בטסט לריינג'ר וזה עבד [emoji1787]

asafk
20-06-21, 21:14
...ואני מכיר מישהו שכשהבוחן לא הסכים.... הוא אמר לבוחן - על אחריותך?
כן.
אוקיי.
עלה על הגלילים, לא לפני שהזיז את הידית שמאלה......
אני די בטוח שבמכון ההוא לא יתעקשו יותר.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ishc
20-06-21, 21:17
רק אני לא הבנתי... נכון?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

asafk
20-06-21, 21:42
בלנדרובר.... נעילת מרכזי היא על ידי הזזת הידית שמאלה.

אסף.

מוטי ג.
20-06-21, 22:01
אוי, חזק, מאמץ!
אבל במכון שאני הולך אליו מעבירים אותי בקלות, אפילו לא יצא לי לשלוף את הדף שקבלתי בירושה

איל מ
20-06-21, 22:02
ואז הרכב מזנק בהחלטיות מהגלילים לכיוון הבור...

נדב ש.
20-06-21, 22:17
ואז הרכב מזנק בהחלטיות מהגלילים לכיוון הבור...

לא נורא... זה על אחריות הבוחן.

kd2
20-06-21, 22:38
...ואני מכיר מישהו שכשהבוחן לא הסכים.... הוא אמר לבוחן - על אחריותך?
כן.
אוקיי.
עלה על הגלילים, לא לפני שהזיז את הידית שמאלה......
אני די בטוח שבמכון ההוא לא יתעקשו יותר.

אסף.

אחלה תרגיל
אבל הסובארו לא תקפוץ...
מדובר על מכון בנתיבות, שכמו רוב הדברים פה, הוא כמה וכמה וכמה שנים אחורה בכל המדדים.

לפחות נתתי לו לסיים את בדיקת הזיהום לפני שביקשתי לא לעלות לגלילים, לך תדע, אולי מחר כבר לא יהיה לי ממיר קטליטי :p

מוטי ג.
20-06-21, 22:51
רגע, תכלס....
בדיסקו הדיפ המרכזי אמור לאכול את זה בלי תקלה, לא?
ובכל רכב אחר בו יש דיפ מרכזי מכאני ולא איזה טריק מעביר מומנט לא סימטרי.
או שאני מפספס פה משהו?

דרור ברלי
20-06-21, 22:53
עוד הוכחה למה המקום המיותר הזה שנקרא "מכון רישוי" צריך לעבור מהעולם.
בדיקה במוסך מורשה אחת לשנתיים וזהו. כמו בעולם המתוקן.

kd2
20-06-21, 23:14
רגע, תכלס....
בדיסקו הדיפ המרכזי אמור לאכול את זה בלי תקלה, לא?
ובכל רכב אחר בו יש דיפ מרכזי מכאני ולא איזה טריק מעביר מומנט לא סימטרי.
או שאני מפספס פה משהו?

דווקא ללנדרובר יש מסמך חתום והוראות יצרן בדיוק על העניין הזה, לא בטוח שבדיסקו....

הטסט באמת מביך.
וכמות הקומבינות בפריפריה....איפפפ....

דרור ברלי
20-06-21, 23:23
זה הזמן לפנות לשרה החדשה.
הכל בלשון נקבה כמובן.
"אנחנו מבקשות"
"אנחנו סובלות"
"אנחנו רוצות"

boaz avrahami
20-06-21, 23:25

אויש, כשהתחלתי לקרוא את המשפט הייתי בטוח שאתה הולך לכתוב במקום מכון רישוי, נתיבות…

דרור ברלי
21-06-21, 00:12
אויש, כשהתחלתי לקרוא את המשפט הייתי בטוח שאתה הולך לכתוב במקום מכון רישוי, נתיבות…

אף אחד לא ירגיש אם גם זה יקרה...
למדינת ישראל בטח לא יהיה אכפת.

kd2
21-06-21, 01:01
אקס טריטוריה בהיבט הזה...

בכל אופן הוגשה תלונה במשרד התחבורה (ואולי אפילו באיגוד מכוני הרישוי, זה בבדיקה) בואו נעקוב.
מקסימום מקסימום אעבור על הגלילים ואמשיך איתם עד הסוף.

כל עוד התקנה הזו היא הנכונה...
הם לא יחליטו גם לאכוף את כל התקנות בדקדקנות עד תתי הסעיפים ואת מה שנוח להם....לא...

גיא
21-06-21, 04:18
אפילו ברוסיה.
ביטלו השבוע את הטסט השנתי …

מה יהיה פה …. הם בטח בודקים פליטת מזהמים לטסלה. ושולחים אותך לסיבוב עם תוסף בנזין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
21-06-21, 09:15
אפילו ברוסיה.
ביטלו השבוע את הטסט השנתי …

מה יהיה פה …. הם בטח בודקים פליטת מזהמים לטסלה. ושולחים אותך לסיבוב עם תוסף בנזין.

“אפילו ברוסיה״.. פשש.. עכשיו יש סטנדרט לשאוף אליו!

המדינה שהיא לא באמת מדינה ולא דומה לשום דבר.

גיא
21-06-21, 11:57
“אפילו ברוסיה״.. פשש.. עכשיו יש סטנדרט לשאוף אליו!

המדינה שהיא לא באמת מדינה ולא דומה לשום דבר.

בתור אחד שחי שם לא מעט בשנים האחרונות. אני יכול להגיד לך ש…. אבל סחטיין על ההתנשאות הרגילה.

תתפלא כמה דברים יש לישראל ללמוד מהמדינה הזאת.

ד ו ר ו ן
21-06-21, 13:33
בתור אחד שחי שם לא מעט בשנים האחרונות. אני יכול להגיד לך ש…. אבל סחטיין על ההתנשאות הרגילה.

תתפלא כמה דברים יש לישראל ללמוד מהמדינה הזאת.

זו לא התנשאות.
זו המציאות.
מדינה שמנהיגיה מצצו את דם האזרחים במשך עשרות שנים, ויצרו מציאות הכרחית של הישרדות שהובילה ליצירתיות.
(בכל זאת קצת מזכיר אותנו, לא?)

כדברי חברה ממוצא רוסי שעלה לארץ בגיל מאוחר יחסית, והספיקה לראות את הזוהר בשמיים מעל צ’רנוביל:
ש״כל מי שמבלבל בשכל כמה טוב ברוסיה, וכמה חרא כאן, ועדיין מדביק על הרכב בארץ דגל רוסיה/אוקראינה, אז שיחזור לרוסיה״.

boaz avrahami
21-06-21, 15:09
צרנוביל זה בכלל אוקראינה או מהצד השני בלארוס.

תאמין לי דורון, גיא צודק.
יש שם לא מעט שטויות ושחיתות ( אם כי אנחנו סוגרים את הפער בצעדי ענק בנושא הזה) אבל מדובר באימפריה בעוצמה וגודל שאתה כנראה לא הפנמת.

אנחנו אפילו לא בגודל של העיר העדירית בגודלה ברוסיה.
וכן, יש לנו המון מה ללמוד מהם. גם אם משאירים רק את החלקים הטובים.

ד ו ר ו ן
21-06-21, 16:29
צרנוביל זה בכלל אוקראינה או מהצד השני בלארוס.

תאמין לי דורון, גיא צודק.
יש שם לא מעט שטויות ושחיתות ( אם כי אנחנו סוגרים את הפער בצעדי ענק בנושא הזה) אבל מדובר באימפריה בעוצמה וגודל שאתה כנראה לא הפנמת.

אנחנו אפילו לא בגודל של העיר העדירית בגודלה ברוסיה.
וכן, יש לנו המון מה ללמוד מהם. גם אם משאירים רק את החלקים הטובים.

מודע בהחלט לעוצמה, יותר ממה שאתה חושב.
זה לא מפחית מהשחיתות העצומה ומההוואי העקום להחריד של שכבה דקיקה של עשירים שגזלו את נכסי המקום ומתנהלים בו לפי חוקים משלהם.

לא על רוסיה הייתי מסתכל בתור מודל למקום לחיות בו אם אני לא בסטי של פוטין.

boaz avrahami
21-06-21, 17:42
ממש מזכיר את ישראל של היום מה שתארת, לא?

אפילו דמוקרטיה דומה יש לנו.
לפחות אצלם הצבא עוד יודע להילחם

נדב ש.
21-06-21, 18:16
ממש מזכיר את ישראל של היום מה שתארת, לא?

אפילו דמוקרטיה דומה יש לנו.
לפחות אצלם הצבא עוד יודע להילחם

זה דיון שמתאים מסביב למדורה עם נתח טוב וכוסית משובחת.
הינה תכף...

איל מ
21-06-21, 18:32
רגע, זה לא הדיון על הבלונים כאן? איך הגענו עוד פעם לצבא?
אני מזמן ויתרתי בטסט. מבקש מהם להפוך כיוון של גליל אחד. עובד? יופי. לא עובד? לא רב.

נדב ש.
21-06-21, 18:54
אני מזמן ויתרתי בטסט. מבקש מהם להפוך כיוון של גליל אחד. עובד? יופי. לא עובד? לא רב.

יש לי טרנספר בשבילך... 😂

איל מ
21-06-21, 18:56
שמור לי בצד. ;)
קראתי וראיתי את הסרטונים וההנחיות של אשקרופט.
אני באמת לא מצליח להבין איך דיפרנציאל מרכזי יכול ללכת כשהוא מסתובב כמה שניות בלי שום עומס. לא מדובר כאן בבדיקת דינו.

נדב ש.
21-06-21, 20:58
שמור לי בצד. ;)
קראתי וראיתי את הסרטונים וההנחיות של אשקרופט.
אני באמת לא מצליח להבין איך דיפרנציאל מרכזי יכול ללכת כשהוא מסתובב כמה שניות בלי שום עומס. לא מדובר כאן בבדיקת דינו.

לדעתי זה "בלאי מצטבר", זה לא משהו שניגרם ברגע אחד, אז למה לעזאזל לתרום לו עוד מהלומות כאלה שמזרזות את השבירה שככה או ככה בסוף תגיע...
תאמין כבר ראיתי בדיקות בלמים בחיים, עדין זה לא, זאת בלימה די אגרסיבית של סרן אחד.
*גם לטויוטות לנדקרוזר אותה "בעיה" בדיוק.

ד"א, גם לנסוע בשטח עם דיפ' מרכזי פתוח ולא נעול(חוץ מכאלה שאין להם בכלל אפשרות לנעול, אלא להוסיף נעילה אפטרמרקט) תורם לנזק הזה באותה מידה גם אם חושבים שאין צורך והשביל סבבה, כשהנזק בא הוא מגיע בדמות דיפ' נעול שלא ניתן לשחרר אותו בכלל עד לפירוק התיבה לגורמים במקרה הטוב, במקרה הרע אתה נישאר בשטח בלי יכולת תנועה.

איל מ
21-06-21, 21:09
כל הבלימה האגרסיבית מתנהלת על הברקסים. על שאר המערכת אין שום עומס וגם לא הלמים. הבלם עוצר את הגליל ולא להיפך.

asafk
21-06-21, 21:10
אני מזמן ויתרתי בטסט. מבקש מהם להפוך כיוון של גליל אחד. עובד? יופי. לא עובד? לא רב.קודם כל - זו הדרך המדוייקת והנכונה לבדוק רכב עם דיפ מרכזי. סיבוב כל אחד מהכלים בכיוון הפוך. זו ההוראה של יצרני הדינמומטרים ויש להם אופן פעולה כזה בתוכנה שמיועד לזה.

אבל מעבר לכך - אנחנו לא יודעים מה הנזק ומה הפוטנציאל. מרגע שיצרן הרכב מזהיר במפורש ממשהו - אני קודם כל מבצע.

אסף.

איל מ
21-06-21, 21:18
היצרן לא מזהיר. זה היבואן. (יתכן שגם היצרן. אבל אני נתקלתי בהוראת היבואן, ובהסבר של אשקרופט שדיבר בעיקר על הבדלי מהירויות בעומס).
בנוסף, יש לי חשד לא קטן, שהוראת הנוהל הזאת נובעת מרכבי AWD עם כל מיני משלבים ויסקוזיים או אחרים, שיודעים לנתב כוח קדימה או אחורה לפי דרישה.

אבל כאמור, ברוב המקרים הם יודעים להפוך כיוון.

נדב ש.
21-06-21, 21:25
כל הבלימה האגרסיבית מתנהלת על הברקסים. על שאר המערכת אין שום עומס וגם לא הלמים. הבלם עוצר את הגליל ולא להיפך.

איל, אתה יכול להמשיך לנסות לשכנע.... זה בסדר.
בפועל ובת'כלס, אתה מסובב 2 גלגלים על סרן אחד במקום 4 ביחד, ואז גם בולם אותם ובמכה אחת, הטיפונת חופש שיש בדיפ' האחורי עוברת לגל הינע ומישם מתורגמת לטרנספר שניבלם בתורו, אתה "מאלץ" את הדיפ' מרכזי לעשות מה שהיצרן לא תיכנן ולא כיוון אליו.

מוטי ג.
21-06-21, 21:50
אסף, סיבוב הפוך של מכשיר בדיקת הבלמים (אחד קדימה אחד אחורה) אולי יעיל במקרה של בלמי דיסק, אבל אם יעלה רכב עם בלם תוף מאחור אז למיטב זכרוני, הגלגל שמסתובב אחורה יציג יכולת בלימה חלשה יותר, משהו בהמרצה העצמית של הסנדל בתוך התוף.
אבל ברור שהסיכוי לבלמי תוף בימינו הוא קלוש.(הכוונה לרכב 4 על 4 קבוע עם בלמי תוף)

ד ו ר ו ן
21-06-21, 22:01
בנוסף, יש לי חשד לא קטן, שהוראת הנוהל הזאת נובעת מרכבי AWD עם כל מיני משלבים ויסקוזיים או אחרים, שיודעים לנתב כוח קדימה או אחורה לפי דרישה.
.
אם כבר בוויסקוזי זה פחות בעיה כי הוא מחליק.
בטרנספר שרשרת/גלגש זה חיבור קשיח.

מה שאסף כתב.

איל מ
21-06-21, 22:10
איל, אתה יכול להמשיך לנסות לשכנע.... זה בסדר.
בפועל ובת'כלס, אתה מסובב 2 גלגלים על סרן אחד במקום 4 ביחד, ואז גם בולם אותם ובמכה אחת, הטיפונת חופש שיש בדיפ' האחורי עוברת לגל הינע ומישם מתורגמת לטרנספר שניבלם בתורו, אתה "מאלץ" את הדיפ' מרכזי לעשות מה שהיצרן לא תיכנן ולא כיוון אליו.

אני לא משכנע. אני מטיל ספק*.
כל מי שמדבר על בלאי לא מדבר על ההלם של העצירה אלא על כך שהדיפ' המרכזי לא חזק כמו אלו שבסרנים ולא יודע לחלק הבדלי מהירויות קיצוניים *בעומס* לאורך זמן. תרטה שוב את ההסברים של המומחים.
אין הלם בעצירה. לא יותר מהלם הנגרם בהעברה מp לd או עזיבת גז פתאומית בכביש. המאסות הגדולות המסתובבות הם הגלגלים עצמם, והם כאמור נבלמים עי הבלם.

*אגב, אני מטיל ספק, שלא לומר מכחיש לחלוטין, דברים שהרבה יותר אנשים משוכנעים בהם. אין צורך להתרגש מדיפרנציאל מרכזי קטן.
(נ.ב. על תיבות העברה 230 יש לי במצטבר, להערכתי, מעל רבע מליון ק"מ, והן לא היו חדשות או חיו חיים קלים). בנתיים טפו טפו טפו.
את הקרבות שלי אני בוחר בקפידה (כלומר בורח מכולם) ואת הטסטים עובר די בקלות. אבל היי. השבוע יש לי טסט. נראה אם נצליח גם השנה ואף להספיק למפגש.

- - - Updated - - -

אם כבר בוויסקוזי זה פחות בעיה כי הוא מחליק.
בטרנספר שרשרת/גלגש זה חיבור קשיח.

מה שאסף כתב.

כן. אבל הוא לא אוהב להחליק. ואם הוא מרגיש החלקה הוא עלול להתנגד (חלוקת כוח לפי צורך...טכנולוגיה..מחשבים... כבר אמרנו?).
אצלנו זה אמנם קשיח. אבל עדיין דיפרנציאל. זה בדיוק כמו שמישהו יגיד לך שלהרים גלגל אחד על ג'ק ולסובב אותו ידנית, יגרום נזק לדיפרנציאל אצלך בסרן.

MashberNafshi
21-06-21, 22:46
נקודה למחשבה והיא מתייחסת רק לדגמי סובארו.
כמדומני, העברת ידית ההילוכים לסרק(N) מנתקת את הקשר אל הדיפרנציאל כך שכל אפקט ה-4X4 הקבוע אינו מתקיים בעת בדיקת הבלמים.
בכל מקרה, כפי שנכתב פה, במקרה של ספק - אין ספק, ועל המכון חובה לפעול ע"פ הוראת הנוהל.

assafy
21-06-21, 23:58
שאלה, העברת הטרנספר למצב N בנוסף לגיר תשפר את המצב?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-06-21, 01:32
כן. אבל הוא לא אוהב להחליק. ואם הוא מרגיש החלקה הוא עלול להתנגד (חלוקת כוח לפי צורך...טכנולוגיה..מחשבים... כבר אמרנו?).
אצלנו זה אמנם קשיח. אבל עדיין דיפרנציאל. זה בדיוק כמו שמישהו יגיד לך שלהרים גלגל אחד על ג'ק ולסובב אותו ידנית, יגרום נזק לדיפרנציאל אצלך בסרן.

הויסקוזי הוא בנוי להחלקה.. זה בדיוק היתרון היחסי שלו.
שיחקתי קצת עם דיפ מרכזי כזה בעומסים שונים, במהירות נמוכה כמו בטסט הוא לא מעביר כמעט כלום לסרן הנגדי.

דרור ברלי
22-06-21, 10:18
שאלה, העברת הטרנספר למצב N בנוסף לגיר תשפר את המצב?

ברוב הטרנספרים המודרניים המופעלים חשמלית אין מצב N.

kd2
22-06-21, 11:24
בסובארו הנ"ל אין לנהג שום שליטה על מערכת 4X4.

אבל מעבר לכך - אנחנו לא יודעים מה הנזק ומה הפוטנציאל. מרגע שיצרן הרכב מזהיר במפורש ממשהו - אני קודם כל מבצע.

אסף.

זה המסר החשוב פה.
אף אחד מאיתנו לא יודע להגיד בדיוק מה הטכנולוגיה או משטר העבודה שם, וגם אם כן, אולי בדגמי 21 זה כבר השתנה ?
לך תדע. בשביל זה הגיעו למסקנה שבאופן גורף צריך להמנע מזה.
אם יש החלטה כזו, והיא אכן בתוקף חוקי (לא מצאתי את זה בשום מקום בחקיקה עד עכשיו), אז שיכבדו אותה.
נראה להם סתם ? רוצים לשנות ?
שיפעלו להוציא הנחיה חדשה, ואם המחוקק לא מגיב מספיק מהר, שיפנו ליצרנים.
אם סובארו מוציאים מחר הנחיה שהכל עליהם והכל סבבה והכל בטיחותי ויש להתעלם מהוראה 5/99 בכל רכבי היצרן.
אז הכל נפתר.
אבל מהפייסבוק למדתי שפנו לסובארו במספר ערוצים והם מספקים לך חזרה את טופס הוראה 5/99.
אז מה אני אמור לעשות ?

ושוב - יאללה נגיד זה שולי, ואני מניח שספציפית במקרה שלי זה כנראה לא ביג דיל.
לא ברור לי באיזה רשות מכון הטסטים עושה דין לעצמו ?
זה בדיוק אותה התנהגות בהמתית שגורמת לכל עוסק וכל קבלן וכל ילד קקה במדינה הזו לעשות מה שבא לו גם בדברים המהותיים.
זה זולג ומחלחל לכל הוראה טכנית וכל המלצת יצרן. גם החשובות.

מוטי ג.
22-06-21, 11:30
נכון, ככה זה במדינת "אחי, סמוך עליי יהיה בסדר, אני אדאג לך משהו משהו".
אבל זו הנורמה פה, לפעמים התחום האפור בצד שלנו ולפעמים בצד השני.
לפעמים אנחנו נהנים ממנו, ולפעמים סובלים ממנו.
זו העוגה, לפעמים היא טעימה יותר ולפעמים פחות.

kd2
22-06-21, 12:29
הכל ברור לי.
אני גר פה רק מאז...שנולדתי :cool:

ואני גם אעלה על הגלילים ואעבור טסט והדיפ' שלי יעמוד בזה בכבוד.
אבל, אני אתלונן עליהם בכל מדיה אפשרית כדי שיפסיקו לשים עלינו....אתה יודע מה.

כשמקום העבודה שלי עושה טעות ונופל על אזרח נחוש, זה קוץ בתחת. אני יודע איך זה בשני הצדדים ואשמח להחליף תפקידים מידי פעם.

מוטי ג.
22-06-21, 12:46
[emoji1787]

דרור ברלי
22-06-21, 13:27
חבל שיתר האזרחים לא מספיק נחושים ולא יודעים להתאגד ולעבוד ביחד.
יכולנו לשנות הרבה דברים כאן.

לסגור לאלתר את כל מכוני הרישוי היה בין הדברים הראשונים ברשימת ה-to do list.

נמרוד
22-06-21, 13:48
כל סובארו XV זה דורש ויכוח עם הטסטר? יש לי הרבה חברים עם סובארו פורסטר וXV, מכוניות מאד פופלריות גם פרטי וגם ליסינג. לא שמעתי על בעיות מיוחדות.
אם אני מנתח נכון אחד מהשניים נכון:

1. רוב מכוני הטסטים כן יודעים לבדוק את המכוניות האלו בצורה המיוחדת שלא גורמת נזק.

2. בדיקת בלמים רגילה לא גורמת נזק.

דרור ברלי
22-06-21, 13:53
כל המכוניות עד גיל 3 לא נכנסות לטסט בכלל.
ואלה הרוב המוחלט של מכוניות הליסינג. בנות פחות מ-3.

זה למה לא שומעים על בעיות בטסטים. כי אין טסטים.....
הבלגן מתחיל אחר כך.

מוטי ג.
22-06-21, 13:57
גם כשהם (הליסינג) הולכים /הלכו "לבצע" טסט.....
ימשיך כבודו!

kd2
22-06-21, 15:15
כל סובארו XV זה דורש ויכוח עם הטסטר? יש לי הרבה חברים עם סובארו פורסטר וXV, מכוניות מאד פופלריות גם פרטי וגם ליסינג. לא שמעתי על בעיות מיוחדות.
אם אני מנתח נכון אחד מהשניים נכון:

1. רוב מכוני הטסטים כן יודעים לבדוק את המכוניות האלו בצורה המיוחדת שלא גורמת נזק.

2. בדיקת בלמים רגילה לא גורמת נזק.

1. יש רשימות של מכונים בקבוצות הפייסבוק של סובארו בדיוק בגלל זה, אני בכנות לא חשבתי שבמכון הכי קרוב אלי פיזית לא יסכימו
גם לאחר שאסביר להם את כל הרציונלים, שוב חשוב לזכור, זו השקעת זמן של דקה של בן אדם שבכל מקרה לא עושה כלום.
הוא לא אחד מהבוחנים אלא המנהל שלהם או משהו כזה, עשה קורס עילג של 4 שעות בשביל לקבל את הטייטל, או משהו מביך אחר.

2. זה מכון שלא יודע להפעיל את המכונה מתוחכם, באופן כללי מתוחכם הוא מילה שלא מתאימה למקום (גם נסגר בעבר עקב פעילות פלילית).

3. אז למה ההנחיה ולמה סובארו לא מוכנים להוציא אחרת?
אני מניח שהיו תקדימים שגרמו להוצאת ההוראה, או מבחינת נזק או מבחינת בטיחות (יש גבול לרמת השיעמום של משרד התחבורה).
ושוב, ויתרה מכך, למה המכון עושה מה שבא לו ?
ואני לא יכול לבוא ולהגיד להם "אם לא תוכיחו נזק אני מעוניין להרכיב גלגל שהיצרן מאשר והוא לא נמצא אצלי ברישיון".
איך אומרים באינגליש its a two way street.
אני בדרך כלל בוחר מלחמות יותר גדולות, הפעם נשבר לי.

דרור ברלי
22-06-21, 15:57
לרבים וטובים נשבר מכל עניין מבחני הרישוי ומכוני הרישוי בישראל.
נשבר, אבל לא מוכנים לעשות כלום מעבר לקיטורים על המקלדת.
לבד באמת שאי אפשר להילחם במערכת המרושעת הזו של משרד התחבורע. צריך מאסה של אנשים.
כשתפנימו שכוחנו במספרנו, תיידעו אותי.

boaz avrahami
22-06-21, 16:14
לוותר על וסטים בכלל?!
בוא נתחיל בקטן. להפסיק את המטרד של שני טסטים בשנה מגיל עשרים עד 30

דרור ברלי
22-06-21, 18:20
לוותר על וסטים בכלל?!
בוא נתחיל בקטן. להפסיק את המטרד של שני טסטים בשנה מגיל עשרים עד 30

על טסטים ועל וסטים (כן כן, הוסטים הצהובים שעצם הולדתם בחטא של "דני יסדר" והמנכ"ל המושחת).

אבל כמטרה ראשונה - חיסול המטרד של שני טסטים בשנה יהיה הישג ענק וראוי

איל מ
22-06-21, 18:22
אז היום שוב היה טסט. לפני שהספקתי להגיד לבחור על הגלילים כבר הייתי אחרי (חמש שניות לסרן בערך). אין הלמים ואין נעליים. אתה לוחץ על הבלם באיזו מהירות שבא לך. מה שמעניין אותם זה ההבדלים בין שני הצדדים (אלא אם יש תקלה חריגה בעןצמת הבלימה).
אגב.
כמובן שנכשלתי על לוחית זיהוי ו"נזילת שמן", לך תסביר להם שזה לנדרובר... סיבוב באיזור, שטיפת מרכב תחתון במכון שטיפה אקראי וטסט חוזר. האמת, שיים און מי שלא שטפתי מראש. זה לא משהו שחדש לי.

מוטי ג.
22-06-21, 18:30
למה לא הפעלת את התירוץ?
צריך ליישר קו, לבוא מתואמים, כמו בחקירה פלילית

נדב ש.
22-06-21, 19:36
אבל כמטרה ראשונה - חיסול המטרד של שני טסטים בשנה יהיה הישג ענק וראוי

המטרה הראשונה ומטרת העל היא לעשות מבחן שנתי בכל מוסך מורשה משרד התחבורה, ולא, לא מוסך אחד בכל עיר, בכל המוסכים שיש באותה עיר, אתה תיבחר למי אתה רוצה לתת פרנסה.
זה לא צריך להיות ביג דיל, כל מה שיש היום במכון רישוי יהיה במוסך מורשה, יהיה בוחן, יהיו כל בדיקות הבטיחות והעשן.

דרור ברלי
23-06-21, 09:51
המטרה הראשונה ומטרת העל היא לעשות מבחן שנתי בכל מוסך מורשה משרד התחבורה, ולא, לא מוסך אחד בכל עיר, בכל המוסכים שיש באותה עיר, אתה תיבחר למי אתה רוצה לתת פרנסה.
זה לא צריך להיות ביג דיל, כל מה שיש היום במכון רישוי יהיה במוסך מורשה, יהיה בוחן, יהיו כל בדיקות הבטיחות והעשן.

בדיוק.

ובגלל שזה כל כך הגיוני ומתבקש וממש לא ביג-דיל, ביקוע האטום והגדרת גבולות היקום ייראו כמו טיול בפארק אחר הצהריים לעומת המשימה הזו. איגוד מכוני הרישוי (יש דבר כזה) יתאבד על כל מי שיעיז.

ואולי זו הסיבה למה זה משהו שכל כך דחוף שייעשה ובהקדם. ויפה שנה אחת קודם. כי המערכת רקובה עד היסוד.

boaz avrahami
23-06-21, 10:25
תגיד, עם כל התרבות של המגזר ואחרים… אתה באמת חושב שזה נכון להעביר את הטסט למוסך של הבן דודה שלו?

לא השתכנעתי…

נדב ש.
23-06-21, 11:00
תגיד, עם כל התרבות של המגזר ואחרים… אתה באמת חושב שזה נכון להעביר את הטסט למוסך של הבן דודה שלו?לא השתכנעתי…כאילו שעכשיו זה לא קורה.

kd2
23-06-21, 12:26
לבד באמת שאי אפשר להילחם במערכת המרושעת הזו של משרד התחבורע. צריך מאסה של אנשים.
כשתפנימו שכוחנו במספרנו, תיידעו אותי.

המומחיות במדינה שלנו היא לדאוג שיהיו לך מספיק צרות יומיומיות כדי שלא יהיה לך פנאי בדיוק לזה.
אנשים עם הלשון בחוץ לא הולכים ועושים הפגנות.

אני ממתין לתשובות מסובארו, אגף הרכב, ושאר הגורמים.

גיא
23-06-21, 12:28
המומחיות במדינה שלנו היא לדאוג שיהיו לך מספיק צרות יומיומיות כדי שלא יהיה לך פנאי בדיוק לזה.
אנשים עם הלשון בחוץ לא הולכים ועושים הפגנות.

אנחנו כעם / מדינה / אנשים - כל כך !!! רחוקים משם .. אולי אין לך מושג.

הדסופה
24-06-21, 12:26
נחזור לעניין
מהכיוון ההפוך
הטסט האחרון עם הרוביקון ( שכידוע אינו רכב הנעה כפולה קבועה) הבוחן מסתכל על האוטו ומעביר אותי מעל הגלילים בלי להגיד כלום ובלי לבצע בדיקה בכלל

כך שהטענות הפוליטיות שלך מופרכות אבל המסקנה שעל מכוני רישוי אפשר לוותר אני מסכים

הד

דרור ברלי
24-06-21, 12:44
הפרוצדורה של עמדה 1 לא בוטלה. היא רק עברה למכוני הרישוי.

והטענות אינן פוליטיות גם אם ניתנה דוגמה מתחום הפוליטיקה.

לחיה הזו "מכון רישוי" פשוט אין זכות קיום.
גם כאן פרוצדורת הבדיקה השנתית לא צריכה להתבטל, היא רק צריכה להיערך במוסך מורשה ולא במכון נפרד.
יש הרבה יותר מוסכים ולכן גם תהיה ביניהם תחרות על הקליינטים. תחרות זה משהו בריא שטוב ללקוחות - ולכן האזרח לא יהיה בן ערובה שלהם, כפי שקורה עם מכוני הרישוי. ולכן גם להם עצמם יש אינטרס שהבדיקה תהיה עניינית.

אבל זה לא יבוא בלי מאבק.
השאלה היא רק איך נאבקים והאם בכלל רוצים להיאבק.

asafk
24-06-21, 12:58
התשובה היא לובי. לובי עולה כסף. אם אין גוף עם כסף מאחורי יוזמה כזו זה לא יקרה. כי לצד השני יש כסף.

אסף.

דרור ברלי
24-06-21, 13:02
לובי עולה כסף.
מאבק משפטי עולה כסף.
ולצד השני באמת יש הרבה כסף שהוא ישמח לבזבז כדי למעוך אותנו - כי זה גם כסף שאינו שלו. זה כסף שלנו שהוא גונב מאיתנו.

ולכן צריך מאסה רצינית של אנשים. גם כדי שלמאבק יהיה בשר אבל גם כדי שכל אחד מהם ישלם פחות.

נדב42
24-06-21, 14:37
לא שאני חובב במיוחד את מכוני הרישוי, אבל אני כן רוצה להעלות נקודה עקרונית שאינה ספציפית למכוני רישוי, אלא באופן כללי לביצוע בדיקות באשר הן:

בהרבה תחומים שעוסקים בבטיחות/אבטחה/אבטחת מידע/אבטחת איכות, מקובל שהגורם הבודק והגורם המבצע הינם ישויות שונות, לרוב אפילו חברות שונות.
לתת למוסך שלך לבצע את הבדיקה התקופתית לרכב זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת.

וכן, כבר קרה לי מספר פעמים שבדיקת בלמים בטסט עלתה על בעייה אמיתית שלא הייתי מודע לקיומה, ואת סוג הבדיקה הזה לדעתי חשוב לשמר.

בין זה לבין ההתעמרות על כל פיפס קטן כמו שיש היום המרחק הוא כמובן עצום.

נמרוד
24-06-21, 15:01
ולכן צריך מאסה רצינית של אנשים. גם כדי שלמאבק יהיה בשר אבל גם כדי שכל אחד מהם ישלם פחות.

אין מאסה רצינית של אנשים, כי... פשוט אין...

נושא הטסט השנתי לא מפריע לרוב-רובם של הנהגים ובעלי הרכב. בג'יפולוג אתה מקבל תחושה שזה מאד מפריע להמון אנשים כי אתה צועק בתוך תיבת תהודה קטנה ואטומה של ג'יפאים. אבל האמת היא שהתהליך כמו שהוא היום, סביר ודי שקוף ל99% מהאנשים והמכוניות. ואפילו השתפר בשנים האחרונות בהרבה היבטים - מכוניות חדשות פטורות שלוש שנים, בעתיד יעברו גם לטסט דו שנתי בעשר שנים הראשונות. התשלום כבר לא מתבצע רק בדואר ובכלל לא צריך להגיע לטסט עם ניירות.

אני חושב על רוב האנשים שאני מכיר, שכנים, קולגות, אין אף אחד שבכלל יבין על מה אתה מדבר. נכון, התהליך לא מותאם לבעלי רכב ישן ו/או משופר בצורה בולטת, וקשה לנו יותר.

אבל מאסה של אנשים שימחו על זה - לא קיימת.

נדב ש.
24-06-21, 15:23
לא שאני חובב במיוחד את מכוני הרישוי, אבל אני כן רוצה להעלות נקודה עקרונית שאינה ספציפית למכוני רישוי, אלא באופן כללי לביצוע בדיקות באשר הן:

בהרבה תחומים שעוסקים בבטיחות/אבטחה/אבטחת מידע/אבטחת איכות, מקובל שהגורם הבודק והגורם המבצע הינם ישויות שונות, לרוב אפילו חברות שונות.
לתת למוסך שלך לבצע את הבדיקה התקופתית לרכב זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת.

וכן, כבר קרה לי מספר פעמים שבדיקת בלמים בטסט עלתה על בעייה אמיתית שלא הייתי מודע לקיומה, ואת סוג הבדיקה הזה לדעתי חשוב לשמר.

בין זה לבין ההתעמרות על כל פיפס קטן כמו שיש היום המרחק הוא כמובן עצום.

נדב, אף אחד לא אמר לוותר על כלום. להיפך.
אני בעד בדיקות תקינות/כשירות, חשוב מאוד, ולא מדבר על ג'יפים, אלא תחשוב רגע על רכבי הסעות של ילדינו... ולא רוצה להרחיב בזה.

קח לדוגמה, זורק רעיון, בוחן חיצוני שמועסק ע"י מ. הרישוי אבל נימצא במוסכים והוא זה שבודק את הכלים ע"י ציוד שנימצא במוסכים, זה עובד במקומות אחרים בעולם לדעתי.
העיניין פה הוא שתהיה תחרות, שיהיו אפשרויות בחירה, שלא יהיו עומסים(כיום יש מעט מכונים ויש עומס מירבי עליהם וזה רק הולך וגובר) וכו'.

דרור ברלי
24-06-21, 16:11
מסכים שאין מאסה של דורשים לדבר כזה.
לא כי זה לא טוב ומועיל להם, אלא כי בניכוי רכבים חדשים + ליסינג/ציים ושאר פטורים מהעונש, גם מבין אלה שנמעכים ומשלמים, זה לא מעניין אף אחד. מעדיפים להמשיך להימעך ולשלם, העיקר לא להתעניין.

שיטת ההפרד ומשול עובדת כאן בהצטיינות יתרה.

דרור ברלי
24-06-21, 16:24
נדב, אף אחד לא אמר לוותר על כלום. להיפך.
אני בעד בדיקות תקינות/כשירות, חשוב מאוד, ולא מדבר על ג'יפים, אלא תחשוב רגע על רכבי הסעות של ילדינו... ולא רוצה להרחיב בזה.

קח לדוגמה, זורק רעיון, בוחן חיצוני שמועסק ע"י מ. הרישוי אבל נימצא במוסכים והוא זה שבודק את הכלים ע"י ציוד שנימצא במוסכים, זה עובד במקומות אחרים בעולם לדעתי.
העיניין פה הוא שתהיה תחרות, שיהיו אפשרויות בחירה, שלא יהיו עומסים(כיום יש מעט מכונים ויש עומס מירבי עליהם וזה רק הולך וגובר) וכו'.

לא לא.
ברגע שהבוחן מקבל את משכורתו ממשרד הרישוי, לא עשית כלום. האיש הזה נגוע כי הוא מגיע ממקום נגוע. ומהר מאוד גם יהיה מושחת וזה יהפוך לגירסה מוקטנת של מכון רישוי כמו שאנחנו מכירים היום.

מוסך מורשה בלבד. ללא התערבות המדינה בכלום. מלבד הלחיצה על ENTER במחשב באתר משרד הרישוי שרכב X עבר היום טסט במוסך Y. בדיוק מה שמתבצע במכון רישוי - אבל בלי היד הנוספת של מכון רישוי. בלי ערב רב של בוחנים מושחתים, תורים, צעקות, קללות, מריבות, הוצאות מיותרות. בזבוז זמן ועצבים. אם זה עובד בארה"ב אין סיבה שלא יעבוד גם כאן - ושלא יספרו שזה לא יעבוד כי אנחנו "עם חרא" - כי האמריקאים חראות לא קטנים מאיתנו ולדעתי אפילו יותר. אנשים הם אנשים ואין שום הבדל ביניהם - ההבדל היחיד הוא בתפיסת ניהול העסק על ידי השלטון.

kd2
24-06-21, 17:16
אתחיל בתגובה המעניינת ביותר לדיון :

מנהל התקינה ב"סמלת", חזר במייל וכתב -
"שיגש עם ההוראת נוהל למכון.
אם המכון מסרב לביצוע התקנה מדובר על עבירה בחוק והלקוח יכול לתבוע את המכון".

חוזר לשם בראשון לטסט חוזר, אתן להם עוד הזדמנות תוך שאני מיידע אותם בתגובה.
לא ירצו, אעלה לגלילים בלית ברירה ואעבור טסט.
ואחרי זה נראה כיצד ניתן לפעול מולם מקצועית. אולי יש פה אפילו חומר לייצוגית ? הם סוג האנשים שיבינו רק דרך הכיס.

אגיב רק לדרור:
1. כשאמרתי "הפגנות" אחדד שהתכוונתי לזה ככותרת לכל הפעולות האלו נגד התעמרויות של הממסד באזרחים, לא רק ממש להפגנות עם שלטים.
ומידי פעם אזרח שמרגיש שהוא יכול לקחת על עצמו נושא לטיפול, ראוי שיעשה זו פעם אפילו ב10 שנים, מצבנו יהיה יותר טוב.
2. טסט למלגזה/טרקטור נעשה בשטח/מוסך הבית שלו (כי הם לא ניידים), אין סיבה לא להתקדם לעשות זאת גם ברכב.

איל מ
24-06-21, 19:02
2. טסט למלגזה/טרקטור נעשה בשטח/מוסך הבית שלו (כי הם לא ניידים), אין סיבה לא להתקדם לעשות זאת גם ברכב.

הטסטים למלגזות ושופלים שיצא לי לראות דווקא גורמים לי לחלחלה. לעבוד על מניטו שכדי לעצור אותו צריך להתנגש בדופן של המשאית אותה מעמיסים, או לשלב לרברס ולתת גז, כי הברקסים עוזרים להאט במקרה הטוב, גרם לי להבין מה הרמה של הבדיקות כשירות האלו. כנ"ל בשופל פארם מאסטר, ובלא מעט טרקטורים.

kd2
24-06-21, 19:40
זה דבר שקשור לטסטר משוחד או הזוי (וכנ"ל הבעלים) ולא לאיפה פיזית זה מתקיים.
זה פשוט התרבות בענפי החקלאות והבניין שדופקים את הסיפור, ולא האם זה תחת הקורת גג ההיא או ההוא.

לי לא עושים הנחות בטסטים האלו, הבוחן עולה לנסיעה ונותן בלימת חירום אמיתית (אין טוב מזה), בודק חופשים בנסיעה, מראות, אורות, צופר, צמיגים.
במזלג בודקים לי מרווח שרשראות, חופשים בתורן, עובי מזלג בקליבר, פוסלים צינורות ובוכנות מזיעות.

הכל תלוי תמיד ברמה שהמדינה מכתיבה, באכיפה, ובבדיקות הפתע.

תסתכל על הרישוי של הכלים האלו, רישיון מלגזה/טרקטור/מכונה ניידת זה לא בדיחה ? זה כבר התחיל שם.

איל מ
24-06-21, 20:06
זה פשוט התרבות בענפי החקלאות והבניין שדופקים את הסיפור, ולא האם זה תחת הקורת גג ההיא או ההוא.

.

לא רואה למה שזה יהיה אחרת בענף הרכב. במיוחד אצל המועדים לפורענות - אנשים שמתפרנסים מהאוטו ומנסים לחסוך כל גרוש- מסיעים ומובילים למיניהם.

יקיר גרין
24-06-21, 23:11
אם מותר להוסיף פרספקטיבה ממעבר לים, פה בארה"ב יש "טסט" פעם בשנה (אצלנו בניויורק, יש מדינות שאין שום בדיקה) זה מתבצע במוסך (כמעט כל מוסך מורשה לבצע בדיקה כזו), והם עוברים על הרכב בכללי לראות שיש רפידות, אין שום בדיקה של איכות הבלימה, הם מקפידים לחבר למחשב ולבדוק שמערכות זיהום אוויר לא מדווחות על תקלה, וזהו.
לפני חודשיים העברתי "טסט" MGB מודל 79, הם הראו לי שיש חופש במייסב קדמי ושתי נורות שרופות, חתמו על הטופס, שמו מדבקה וזהו. אמרתי להם שאני אתקן את הליקויים... עוד לא הגעתי לנורות...
אני חושב שאם זה עובד בכמויות הרכבים האדירות שיש פה, זה יעבור גם בישראל. אם אתה אידיוט ונוסע בלי בלמים, וגורם לתאונה, אתה תשלם, לא המכון רישוי שבדק את הרכב לפני חצי שנה...

אבל כמו שדרור אומר הרבה פעמים, פה מותר כל מה שלא אסור במפורש, בישראל הפוך.

boaz avrahami
24-06-21, 23:28
כמה שווה לך בני משפחה הרוגים או פגועים בכסף?
לא היית מעדיף שהאוטו של הפוגע לא יהיה על הכביש מלכתחילה בזכות בדיקה ראויה?

זה לא שאני מת על טסטים ומגיע למכון בשמחה אבל אני לוקח מאוד ברצינות את נושא הבטיחות ותקינות הרכב.

גיא
25-06-21, 00:17

זה לא שאני מת על טסטים ומגיע למכון בשמחה אבל אני לוקח מאוד ברצינות את נושא הבטיחות ותקינות הרכב.

אם רק היו בודקים משהו בטסט ...

אבל בכל מקרה, האמריקאים הללו .. גם ככה הם מתים בהמונייהם ... על הכבישים ... אנחנו בהחלט יודעים יותר טוב מהם

bazz270
25-06-21, 11:27
במיוחד כש90 אחוז מבעלי רכב יד 2 עייף עוברים בעזרה של 200 שקל לאיזה חאפר מחמד במקום לתקן ליקויים או לפחות לשים חלקי חילוף בטיחותיים עם אבא ואמא כלשהם.

ובוחני תאונות או שלא רוצים או שלא מוצאים את הקשר בין הטיפול המפוקפק שהרכב עבר (או יותר נכון לא עבר) לתאונה שנגרמה.

אבל מה אפשר לצפות ממשרד ממשלתי שמאשר ייבוא רשמי של זבל סיני בצורת צמיגי noname ,חישוקים מסגסוגת צ'יינזיום,רפידות בלם עשויות ממרשלמו ושאר יצירות אחרות של המזרח הרחוק שמגיעות אלינו בכל מני דרכים לא דרכים (כולל יבוא אישי עם דרישות סף לחלקים בטיחותיים ברמה של דרישות לטרקטורון צעצוע)

ולנושא של השיחה.
אני עובר בצפון בכל מני טסטים עם רכב הנעה כפולה..אף פעם הם לא התעקשו על מבחן הגלילים.תמיד הבוחן הראשי עושה בדיקה פרטנית כמו שכתוב במסמך.אולי פשוט כדאי להחליף מכון טסטים..

raanan
25-06-21, 21:45
היום ביצעתי טסט לסובארו 2007 B4 שלי.
כרגיל לפני הגלילים הצגתי את הנוהל,
הבחור הופתע, קרא בעיון, הלך לברר עם המנהל הטכני ואפילו צילם את הנוהל.
ביקש שביציאה מהטסט אאיץ ואבלום בחדות.

הרכב עבר הטסט בהצלחה
רענן

נ.ב- הרכב נבדק במכון זה מעל 5 שנים,
ואיך שהוא, תמיד מופתעים שאני מציג את הנוהל ...

דרור ברלי
27-06-21, 11:49
זה ארוך כרגיל. מי שזה מטריף אותו, שלא יקרא.

מפליאה אותי התשובה הזו.
האם לאמריקאים ושאר מקומות בהם מוותרים מראש על ההתעמרות הזו בבעלי הרכב - האם שם בני משפחה הרוגים ופצועים שווים פחות?
האם על הכביש שלהם נוסעים יותר כלי רכב לקויים מאשר כאן?

שאלתי לא פעם את כל מוכיי תסמונת שטוקהולם/תומכי הבולשביזם הזה שנמצאים כאן (די בהמוניהם הייתי אומר, זו תכונה יהודית די מובהקת) האם יש להם נתונים מדוייקים ומסודרים שמצביעים על כמה תאונות בגלל מצב טכני לקוי של כלי הרכב המעורבים - שימו לב: לא תקלה פתאומית אלא רכב מוזנח שבגלל מצבו הטכני/בטיחותי הירוד היה מעורב בתאונה. ובעיקר לא רכב שהיו בו "חריגות מבנה" (כגון צמיגים לא במידה שברשיון או לא בקוד המהירות שברשיון או מוגבה/מונמך ללא אישור או עם תוכנה במנוע ושאר שטויות שרק משרד התחבורע והכתבים ההיסטריים של ערוץ 12 עושים מזה עניין). ואני שואל שוב - מעבר לסיסמאות ולהתלהמות ונפנופי הידיים ההיסטריים על ילדים הרוגים ובני משפחה פצועים וכמה בטיחות זה חשוב (וגם אני חושב שזה חשוב) יש לכם סטטיסטיקה כזו?

ואם באופן כללי מצבו הטכני של הרכב באמת כל כך קריטי לבטיחות, איך זה שבכל כך הרבה תאונות מעורבים דווקא כלי רכב חדשים מהניילון, כאלה עם כל מערכות הבטיחות האקטיביות ושמצבם חדש ורענן ולכן פטורים שלוש שנים מהטסט?... איך זה שנהרגים ונפצעים בהם כל כך הרבה אנשים, אבל המדינה לא מתערבת לתקוע להם איזה טסט קטן כל חצי שנה כדי "להגביר את הבטיחות"?...

כי הכל קשקושים. כי אין שום קשר ולו קלוש בין הטסט לבין בטיחות. בוודאי לא השאלה איפה בדיוק ייערך הטסט הזה.
הטסט הוא רק עוד חלק ממדיניות הידוק אחיזת החנק והכל כאן משחק אחד גדול.
הכוכבים בהפקה הזו - בעל רכב מתיישן, בוחני מכוני הרישוי, בוחני משרד התחבורע, שוטרי תנועה בכביש. כולם-כולנו-פיונים במשחק על לוח השחמט הגדול שמטרתו אחת: מיליארדים של מיסי גזל שייכנסו לקופה הרעבה תמיד למזומנים. בטיחות? לא מעניינת אף אחד ואף פעם גם לא עניינה.

איל מ
27-06-21, 12:15
דמגוגיה היא דבר מצחיק. ניתן לסובב את הנתונים לאן שרוצים. בדיוק כמו סטטיסטיקה. פרקליט השטן שלך היה שואל- אולי אין הרבה תאונות כאלו דווקא בגלל שהיד קשה?
(אני לא בהכרח אומר שאתה טועה לגבי הבטיחות, רק מעלה סוגיה. אם כי אני משוכנע במאה אחוז שהשחיתות במוסכים תהיה גבוהה בהרבה. אולי לחיוב. השוחד לא יהיה במזומן אלא יבוא בצורה של "תיקון יתר" שעליו תשלם למכונאי. ייתכן שזה יביא למכוניות יותר מתוחזקות, אבל אני בטוח שגם על זה יבואו לבכות).

דרור ברלי
27-06-21, 16:49
תקרא שוב בתגובות קודמות: יש הרבה יותר מוסכים מורשים מאשר מכוני רישוי.
ולכן תהיה תחרות בין המוסכים. גם אם אינם צדיקים, יש כאן אינטרס כלכלי - הם ירצו שתבצע את הפרוצדורה אצלם ומאוד ישתלם להם להיות הגונים. לא יהיה כדאי להם לעקוץ אותך.

דרור ברלי
27-06-21, 16:56
דווקא היכן שהבעיה קיימת ואמיתית - באותם מגזרים פורעי החוק שהוציאו את עצמם מכלל הציבור, אין אכיפה והיד לא קשה ומכוניות עם ליקויים קשים ברמה המיידית ממשיכות לנסוע.
אבל אזרח רגיל ועוד עם רכב חדיש, צריך להמשיך להתווכח עם בוחנים מטומטמים ולדרוש שיבצעו הוראת נוהל רשמית וחוקית של משרד התחבורע עצמו - והעבדים כי ימלוכו האלה עושים לו שריר.... אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. יש כאן הוראה מפורשת וחוקית - מה יש להם להתווכח?.... בצעו את ההוראה וזהו. אבל הם לא מקצועיים, הם רעי לב והם מנצלים את הכוח להשחית שניתן בידם. וזה לא מקרה בודד וחריג. אלפי בעלי רכב ביום נתקלים בשרירות הלב, האטימות והשחיתות במכוני הרישוי. הסיפור עם ה-4X4 הקבוע של ים הוא רק עוד סיבה אחת טובה למה אין זכות קיום יותר לדבר הזה שנקרא מכון רישוי.

kd2
27-06-21, 17:58
מחזק את דרור. גם אידיאולוגית וגם תאכלס.
היום הייתי במכון, שוב לא רצו לבחון בנסיעה, ומכיוון שיש לי חיים ועבודה אמיתית על הראש (כזאת שמייצרת משהו ומשלמת מיסים, ומשתדלת לשמור על החוק והכל...).
עליתי לגלילים ועברתי טסט.

הליטופון הקל לברקס שנדרש כדי "לקפוץ" מהגליל הצחיק אותי עוד יותר הפעם, תאכלס זאת בדיקה שהייתי שמח לראות את הנתונים מאחוריה.
איזה בלם לא יכול לעבור אותה ? איך היא קיבלה מעמד של בדיקה רצינית ?
ואיך אפשר להגיד בכלל שהיא מדמה משהו שקרוב לבלימת חירום בנסיעה?

המוסך המטפל היה אשכרה מסתכל על מצב הרכב ומכמת אותו הרבה יותר טוב מהמסלול המצחיק הזה.

עכשיו רק מחפש עו"ד עם ניסיון מול משרד הרישוי כדי לבדוק איך מתקדמים.

דרור ברלי
27-06-21, 18:10
העובדה שבהרבה מכוני רישוי בוחנים רבים עדיין מתקשים לקבל את קיומן של מערכות AWD וכנראה גם לא יודעים כיצד הן עובדות, מלמדת על רמת המקצועיות.

הבדיקה המצחיקה על הגלילים ובכלל כל הליך הטסט עצמו, קיימים רק כדי לטרטר אותך. כי אתה רק אזרח והמדינה רואה לעצמה חובה קדושה לדרוך עליך איפה שהיא יכולה, כדי שלא תשכח שיש היררכיה כאן.

אין שום קשר לבטיחות. עובדה שיש מגזרים שפטורים מהטסט הזה.

מיכה100
27-06-21, 23:22
היום הייתי במכון, שוב לא רצו לבחון בנסיעה, ומכיוון שיש לי חיים ועבודה אמיתית על הראש (כזאת שמייצרת משהו ומשלמת מיסים, ומשתדלת לשמור על החוק והכל...).
.

תעבור מכון, זו לא גזירת גורל.

Sent from my HD1903 using Tapatalk

boaz avrahami
28-06-21, 00:27

הליטופון הקל לברקס שנדרש כדי "לקפוץ" מהגליל הצחיק אותי עוד יותר הפעם, תאכלס זאת בדיקה שהייתי שמח לראות את הנתונים מאחוריה.
איזה בלם לא יכול לעבור אותה ? איך היא קיבלה מעמד של בדיקה רצינית ?
ואיך אפשר להגיד בכלל שהיא מדמה משהו שקרוב לבלימת חירום בנסיעה?

המוסך המטפל היה אשכרה מסתכל על מצב הרכב ומכמת אותו הרבה יותר טוב מהמסלול המצחיק הזה.

עכשיו רק מחפש עו"ד עם ניסיון מול משרד הרישוי כדי לבדוק איך מתקדמים.

כמה כסף אתה מוכן להפסיד בשביל הסיכוי שאולי תוכתר צודק?

אתה כנראה תםרד מכעשרת אלפים שח שלא יחזרו ואם תםסיד ( וזו אפשרות די סבירה במצב בתי המשפט של היום) גם אולי תשלם הוצאות…

עבור מכון ופנה למשרד התחבורה לאגף שמפקח עליהם ( משבר נפשי בטח ינחה אותך כיצד).

kd2
28-06-21, 01:44
בכל הנוגע לתגובות ה"עבור מכון". מה נראה לכם ? שאחזור לשם ? ברור שלא.
חזרתי לשם לטסט חוזר כי אני חייב.

לגבי להפסיד 10K, קודם כל אני מוכן.
ולפני שאצא להרפתקאה כזאת, תפקידו של אותו עו"ד הוא לברר האם התקנה היא חד חד משמעית התקנה הרשמית.
אם כן, איך אפשר להפסיד במשפט כזה ?
אולי אפילו יש פה חומר לתביעה ייצוגית, בתור התחלה בכך שהחוק הזה לא מונגש לאף אחד.
אני לא מוצא אותו בשום מקום פתוח לציבור, זאת הסיבה היחידה שאני עוד איכשהו מסתייג בעניין.
אחרת הייתי פשוט קורא את התקנות, אני אפילו לא רע בזה (בענף המזון מתעסק בזה יום יום) אבל הם לא ממש נגישות.

משרד התחבורה לא חזר אלי עד עכשיו.

boaz avrahami
28-06-21, 08:31
זה בכלל לא תקנה אלא הוראת נוהל עציקה.

את מי אתה חושב לתבוע את המכון או את משרד התחבורה?

מהו בית המשפט הנכון לתביעה כזו?

מה התוקף החוקי של הוראת נוהל שיצאה לפני כל כך הרבה שנים ולא חודשה?
מה נוהל העדכונים בין משרד התחבורה למכוני רישוי?

אתה אולי פותח כאן כל כך הרבה שאלות משפטיות ואני אפילו לא משפטן .
משפטן של ממש יסבך את הסיפור הרבה יותר עד כדי כך שהשאלה הקטנה והצודקת שלך, לכאורה, לא תראה ולא תעלה אותו דבר כמו שהיה נדמה לך בהתחלה.

ברוך הבא לעולם המשפט ( שהוא לא בהכרח קרוב לעולם הצדק).

danob
28-06-21, 12:22
אני חושב שאם זה עובד בכמויות הרכבים האדירות שיש פה, זה יעבור גם בישראל. אם אתה אידיוט ונוסע בלי בלמים, וגורם לתאונה, אתה תשלם, לא המכון רישוי שבדק את הרכב לפני חצי שנה...

שלשום התפרסם העונש שקיבל נהג שפגע ברכב שלפניו, שעצר על מנת לתת להולכת רגל לחצות במעבר חציה. הרכב מאחור הדף את הרכב שעצר על הולכת הרגל שנהרגה כתוצאה מהפגיעה. התאונה קרתה ברח' יגאל אלון בת"א בצהרי היום. ההרוגה הלכה להוציא את בתה מהגן.
העונש - שנה וחצי מאסר ו-20,000 ש"ח פיצוי למשפחת ההרוגה.
אז נכון שהנהג הפוגע לא בלם (כנראה) כתוצאה מהיסח הדעת, ולא בגלל פגם בבלמים, אבל אני חושב שזה עונה לשאלה "כמה תשלם אם תהרוג אדם בישראל".

לעניין השרשור, אותו סיפור עם יונדאי IX35, הראיתי את הדף, ולא הסכמתי לעבור, הבוחן קרא למנהל המכון שממש ביקש ממני מפורשות ללכת למכון אחר והיה מוכן להחזיר את דמי המבחן. לא הסכמתי אז הוא התקשר למוסך המרכזי של יונדאי כדי להבין אם באמת יש לרכב הנעה כפולה קבועה.
הסיפור נגמר במבחן גלילים במהירות אפס, עם התחייבות לפיצוי במידה ויגרם נזק. ביזבזתי חצי שעה אבל הרגשתי מנצח!
בשנה שאחרי כבר השארתי את הדף בתא הכפפות ועברתי רגיל
צריך לבחור את המלחמות שלנו...

ליאור

kd2
28-06-21, 12:36
זה בכלל לא תקנה אלא הוראת נוהל עציקה.

את מי אתה חושב לתבוע את המכון או את משרד התחבורה?

מהו בית המשפט הנכון לתביעה כזו?

מה התוקף החוקי של הוראת נוהל שיצאה לפני כל כך הרבה שנים ולא חודשה?
מה נוהל העדכונים בין משרד התחבורה למכוני רישוי?

אתה אולי פותח כאן כל כך הרבה שאלות משפטיות ואני אפילו לא משפטן .
משפטן של ממש יסבך את הסיפור הרבה יותר עד כדי כך שהשאלה הקטנה והצודקת שלך, לכאורה, לא תראה ולא תעלה אותו דבר כמו שהיה נדמה לך בהתחלה.

ברוך הבא לעולם המשפט ( שהוא לא בהכרח קרוב לעולם הצדק).

לכן אני מעוניין להפגש עם בעל מקצוע טוב בתחום קודם לייעוץ ובהתאם נתקדם, אם יגיד שזה סופר מורכב
או סופר דופר יקר, אז זה לא חובה.
יש גם כל מיני מודלים של שכר לאותם עו"ד, אולי יש פה חומר שטוב להם לרוץ איתו עצמאית.

נמרוד
28-06-21, 12:49
https://www.wertheim.co.il/product/%D7%91%D7%95%D7%93%D7%A7-%D7%91%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D/
134341

מוטי ג.
28-06-21, 12:53
ומה אם יש נעילה אוטומטית בסרן אחורי?
היא תתחיל לתקתק ואז יכשילו את הרכבה על רעש?

bazz270
28-06-21, 13:03
פספסתי משו

למה בעצם זה בעיה לבדוק רכב עם הנעה קבועה על הגלילים? כי מה יקרה לו?

בכל הצעצועים האלה עם הנעה כביכול קבועה ( בפועל קדמית עם קצת עזרה אחורית) יש קלאץ וויסקוזי או במקרה הטוב אלקטרומגנטי.

מה כבר יכול לקרות שם מהבלימה המסכנה הזאת בגלילים?מה הקלאץ יחליק טיפה עד שינעל?

אם אני בולם עם הדווקא פתאום אני לא עושה את אותה הפעולה?אז בכביש הכביש זז מתחת לגלגל ובגלילים הגלילים זזים..זה נשמע כמו בדיוק אותו דבר מבחינת מהירות יחסית של הרכב.

- - - Updated - - -

ומה אם יש נעילה אוטומטית בסרן אחורי?
היא תתחיל לתקתק ואז יכשילו את הרכבה על רעש?

כל המסלול אתה נדרש לנסוע ישר..למה שהנעילה תתקתק אם אתה נוסע ישר?

מוטי ג.
28-06-21, 13:26
כי המכשיר שנמרוד צירף מסובב גלגלים הפוך, וזה יגרום לנעילה אוטומטית לתקתק

איל מ
28-06-21, 13:29
המערכת מתבססת בדיוק על זה. החשש של הטזרח הקטן לעמוד על שלו.
אישית, אני בדיוק מהאנשים שלא יעשו כלום כי אין להם כוח להתעסק, אלא יעדיפו להרכין ראש ולהמשיך הלאה. אבל זה לא אומר שאני עיוור לסיטואציה.

נמרוד
28-06-21, 13:33
לא התעמקתי, סתם נתתי דוגמא של מכונה שוירטהיים מיבאים. חיפוש זריז ברשת על מכונות בדיקה כאלו מעלה שרוב, אם לא כל, המכונות המודרניות בנויות לבדיקה של מכוניות 4X4.

אולי מה שהיה בעייתי לפני 20 שנה כשהיו מעט מכוניות 4X4 קבוע כבר לא בשנת 2021? לא נתפלא גם אם הטסטר הממוצע בכלל לא יודע על מה מדובר כי המכונה עושה את העבודה וזהו.

KD2 - לפני שאתה יוצא למלחמה, תבדוק אולי המלחמה כבר הסתיימה מזמן.

kd2
28-06-21, 14:13
קיבלת תשובה מסובארו, זאת ההנחייה שלהם.
את היסוד של החוק שקשור למכון הטסטים חייב להגיד שעוד לא מצאתי.

לכל מפספסי העיקרון בפעם ה1000, זה לא שאלה של מהות התקנה, האם שוחק או לא.
זה שמצפצפים על תקנות.
כי אם הייתי בא עם צמיגי 215 או 235 במקום 225 שמורכבים, זה היה משנה משהו בעולם ?
ברור שלא.
אז למה לא מוותרים לי ? כי יש תקנות.
אז תודה רבה, תעמדו בהם וזהו.

bazz270
28-06-21, 17:11
והוא בתוקף בכלל הנוהל הזה?

raanan
28-06-21, 17:56
יש חוקים והראות עותמניות שתקפות עדיין

kd2
28-06-21, 18:23

ראית את תגובת מנהל התקינה בסובארו ?
סביר להניח שכן אבל זה צריך להבדק.
לא יודע מה אתם מתרגשים מהוראות מ-99, אצלי בענף המזון אנחנו עד היום פועלים על חוק מ72'.

boaz avrahami
28-06-21, 18:36
פותח השרשור, משבר נפשי, הוא אדם שעובד באחד ממכוני הרישוי ובקיא בתחום.
הוא גם הגיב כאן להתפתחות האחרונה.

זה מבחינתי סימן די רציני שהנוהל עדיין תקף.

במקום KD הייתי יוצר איתו קשר ומבקש הפניה למי להגיש את התחונות ככה שיביאו הכי הרבה תועלת.

kd2
28-06-21, 21:14
אפנה אליו.

חיפוש בגוגל מראה שכך הדבר בהרבה מדינות בעולם.
בגלל שלא ידוע איזה מערכת AWD קיימת בכל רכב לפרטי פרטים ואיך בדיוק היא תגיב למצב של 0%/100% הנעה, פשוט בודקים בנסיעה.
כי לא מדובר רק על רכבי שטח פה, גם רכבי ספורט/יוקרה AWD עוברים במכונים.

זה לא רק שאלה מכנית נטו כמו בדיפ' "טיפשים" יותר, אלא גם של פיקוד בחדשים ששולטים בקלאץ הייעודי.
האם הרכב ינסה לשלב את הסרן השני כי הוא מזהה הפרש גדול במהירויות ? ידליק נורת תקלה ?
תלוי יצרן, תלוי מערכת, תלוי יצרן הגלילים, ומעדיפים ללכת על בטוח.

איל מ
28-06-21, 22:23
בכל המכונים בהם הייתי, קיימת האופציה להפעיל שני גלילים בכיוונים מנוגדים. הכשל הוא בד"כ בידע של המפעיל.
עד כמה שאני יודע, הרכב לא יודע להבחין לאיזה כיוון הגלגל מסתובב. רק את מהירותו.
אבל הידע שלי מוגבל למערכות מבוססות abs מיושן.

מוטי ג.
28-06-21, 22:36
שאלתי כבר, אני אשאל שוב,
האם קיים רכב 4 על 4 קבוע (ערכתי) עם בלמי תוף מאחור?
כי למיטב זכרוני יש הבדלי ביצועים בבלם תוף בין סיבוב בתנועה קדימה לבין סיבוב בתנועה אחורה ואז בדיקה כזאת בה הגלגלים יסתובבו הפוך תייצר בדיקה עם נתונים שונים.

אבל, אני אולי טועה בבסיס התאוריה

assafy
28-06-21, 22:39
שאלתי כבר, אני אשאל שוב,
האם קיים רכב 4 על 4 קבוע (ערכתי) עם בלמי תוף מאחור?
כי למיטב זכרוני יש הבדלי ביצועים בבלם תוף בין סיבוב בתנועה קדימה לבין סיבוב בתנועה אחורה ואז בדיקה כזאת בה הגלגלים יסתובבו הפוך תייצר בדיקה עם נתונים שונים.

אבל, אני אולי טועה בבסיס התאוריהברכבים רבים בלם היד הוא על בסיס תוף וזה חלק מהבדיקה.

מוטי ג.
28-06-21, 22:40
אבל הבדיקה של בלם חנייה עובדת אחרת,
היא לא בלימה של גלגל מסתובב, אלא בודקת התנהגות של בלם עומד "נעול".
כלומר, לא הגעה לעצירה, אלא התנהגות במצב עצירה.
המכשיר בדיקה מתחיל להניע את הגלילים לאחר הפעלת בלם החנייה ובודק האם האוטו נזרק החוצה מהגלילים.
עריכה נוספת והכי רלוונטית (אולי) בדיקת בלם חנייה בדיסקו/דיפנדר וגם בסמוראי ישן (לא יודע אם גם בחדש) בהם הבלם חנייה מופעל על גל ההינע ביציאה מהטרנספר כלל לא תתפקד במצב של הנעת גלילים לכיוונים מנוגדים.
דווקא יכול להיות תרגיל מעניין למכון הרישוי [emoji1787]

עריכה נוספת, סתם אם מעניין אתכם, בפולריס ריינג'ר(פלוס מינוס 2006) יש בלם חנייה בציר היציאה מהטרנספר, וגם נעילת דיפרנציאל חשמלית נשלטת.אז הנעילה מופעלת אוטומטית בהפעלת בלם חנייה, אני מניח שעל מנת לשפר את איכות הבלם חנייה במקרים של אחיזה בגלגל אחד בלבד.

MashberNafshi
18-08-21, 20:12
נוהל 5/99 בטל ומבוטל, במקומו קיימת הנחייה חדשה של משרד התחבורה (https://www.facebook.com/TestCarIsrael/posts/888342411836119).
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20210818/b5a1fd988681173fa4caa143f03915f9.jpg

מוטי ג.
18-08-21, 20:25
אוי,
מי שרוצה יש לי עותק מיבואן לנד רובר לאיסור ביצוע בדיקה

assafy
18-08-21, 20:30
יפה שהטיעון שלו שזה כנראה בסדר מאחר ולא היו מאות תביעות ולא בגלל שהוא עשה ניתוח טכני.

מוטי ג.
18-08-21, 20:41
וגם, אם כולם לא נבדקו אז אין תקלות

asafk
18-08-21, 20:57
עם כל הכבוד מייל פנימי של המשרד אינו מבטל הוראת נוהל.

אסף.

MashberNafshi
18-08-21, 21:03
אוי,
מי שרוצה יש לי עותק מיבואן לנד רובר לאיסור ביצוע בדיקה
שים לב, כי בנוסף לאישור יבואן, יש צורך להצטייד באישור על תקינות מערכת הבלמים ממוסך מורשה(כן, אותו אישור כמו שניתן לרכבים שמלאו להם 15 שנים).
רכבים מיושנים בכל מקרה מביאים אישור זה לבדיקה התקופתית(טסט), אך רכבים חדשים יחסית יצטרכו כעת להוצאה של כ-150 ש"ח נוספים ע"מ לצלוח את המבחן, במדה ובחרו באפשרות של בדיקה בנסיעה.
כמו-כן, למנהל המקצועי קיימת זכות הוטו(נתון לשיקול דעתו), גם אם הלקוח מתעקש על בדיקה בנסיעה.

נמרוד
18-08-21, 21:10
יפה שהטיעון שלו שזה כנראה בסדר מאחר ולא היו מאות תביעות ולא בגלל שהוא עשה ניתוח טכני.

זה טיעון חזק מאד. והוא יכול להתלות באילן גבוה - סחבק :rolleyes: זה בדיוק מה שאני טענתי יותר מפעם אחת בדיון הזה.

לפני 20 שנה רכב עם הנעה 4X4 קבועה היה נדיר, היום יש מאות אלפי קרוס-אוברים עם הנעה 4X4 קבועה... אם הבדיקה מזיקה - איפה הנזקים?

מיכה100
18-08-21, 21:11
אלוהים שבשמיים איזו חובבנות וטמטום.
ועוד יותר גרוע שדרור צדק כל הזמן לגביהם.

מוטי ג.
18-08-21, 21:12
שאלה:
יש למשרד הרישוי מידע האם רכב איקס עבר בדיקת בלמים על גלילים או שהוא בסדר כי הוא רב מינוע?
לצורך הסטטיסטיקה הכוונה....

חנן-ג'יפולוג
18-08-21, 21:54
צחוקים איתם. גם אתכם.
20 שנה? יותר כמו 100. בכל משאית עם שני סרנים מניעים מאחורה יש מערכת הנעה זהה לשל הדיפנדר.
קיבלתם הזדמנות לבצע בדיקת בלמים חשובה תמורת כמה עשרות שקלים בשנה. נצלו אותה.
אני כבר רואה בעיני רוחי את הסתומים מוותרים עוד 3 שנים לבעל איוניק 5 4x4 על בדיקת הבלמים. לא יעניין אף אחד שאין שום קשר מכני בין ההנעה אחורית להנעה הקדמית. גם אין קשר כזה כשהגיר שלכם בדיפנדר בניוטרל.

נדב ש.
18-08-21, 21:55
חלם.
לא אמרו לו ש"אמור" זה שם של דג?
היצרן בעצמו כתב הוראות, אבל לא, במדינת ישראל יש הרבה יותר חכמים...

תעשו טובה, תינעלו דיפ' מרכזי פעם הבאה🤣

מוטי ג.
18-08-21, 21:59
חנן, אז למה יצאה הוראת האיסור בדיקה בלנד רובר?
על בסיס מה?
למה לא פשוט אמרו לשים דיפ מרכזי בניוטרל? רק כי לא סומכים על הנהג שיידע לעשות את זה?
באמת לא מבין את הרקע לנושא.

ותכלס.... מי שבא לו לגמור טרנספר שבדרך להתפגר....

asafk
18-08-21, 22:09
אם מפעיל הדינמומטר יודע מה הוא עושה- הוא מפעיל את הגלילים לשני כיוונים שזה מה שיצרן הדינמומטר נתן לו כדי לבדוק מכוניות עם הנעה לכל הגלגלים. על זה צריך לדבר עם הבוחן...

אסף.

מוטי ג.
18-08-21, 22:12
אתה (אסף) מחזיר אותי לשאלה ששאלתי כאן לפני כמה שבועות, ונניח שיש לי נעילה אוטומטית מכאנית, דטרויט כזה או אחר,וזה מתחיל לרצ'ט על הגלילים, הרעש יהיה עילה להכשלה? כי יש תקלה /הרכבת נעילה / סתם משהו שבא לו

חנן-ג'יפולוג
18-08-21, 22:14
חנן, אז למה יצאה הוראת האיסור בדיקה בלנד רובר?
על בסיס מה?
למה לא פשוט אמרו לשים דיפ מרכזי בניוטרל? רק כי לא סומכים על הנהג שיידע לעשות את זה?
באמת לא מבין את הרקע לנושא.

ותכלס.... מי שבא לו לגמור טרנספר שבדרך להתפגר....

ענעארף. שאל אותם. פתאום הם נהיו האסמכתא הטכנית שלך? אולי כי בא להם להוריד אתכם מהגב שלהם. אולי כי הם לא מעוניינים להיכנס לעובי הקורה ולהבדיל בין מערכת למערכת, או שלא סומכים עליכם שלא תנעלו.

מוטי ג.
18-08-21, 22:15
הם לא אסמכתא מכאנית שלי, הם נהיו אסמכתא איכות בלמים לכל הדיסקויים שעברו עד היום טסט ללא בדיקת בלמים

חנן-ג'יפולוג
18-08-21, 22:32
אני מציע לאמץ שיקולים טכניים בדיון טכני.

להסתמך על פיגורות בעיניים עצומות או להפיץ הפחדות זה כבר עניין דתי, וזה אסור כאן, אז שלא יחסמו אותנו...

נדב ש.
18-08-21, 22:45
בלנד רובר היצרן בעצמו כתב בספר איך לבצע בדיקת בלמים על גלילים, תפנו אליו בשאלות למה ואיך, לא ליבואן.

וזה לא שמועות ולא נעליים, מכיר כמה כאלה שניגרמו להם נזקים ברכב ככל הנראה בגלל בדיקות כאלו ואחרות, כן גם במנוע דיזל בבדיקת עשן כשמעלים לכם את הטורים לשמיים עד שעף איזה בוכנה/טלטל מהבלוק.

חנן-ג'יפולוג
18-08-21, 22:58
מהנדסי לנד רובר כאסמכתא טכנית... נו 😂

צחוק בצד, אפשר לראות את ההוראה הלא מתורגמת? בצירוף ציון הדגם?

בהיילקס ובעוד הרבה רכבי דיזל אחרים, היצרן מנחה לבדוק ערך סל"ד מקסימלי בכל טיפול שגרתי. אם למישהו עף טלטל בטסט, הוא יכול להאשים את הטסטר אך ורק בשיקוף הבעיה שהיתה לו עוד קודם.

מוטי ג.
18-08-21, 23:00
אשלח מחר את העותק שיש אצלי באוטו (משום מה אין לי עותק דיגיטלי שלו)

asafk
18-08-21, 23:02
מי שיש לו דיפנדר (מרובע כזה. לא זה עם הפנסי לדים והחימום בתחת) יש שלט באוטו.
(העלתי פעם צילום שלו לכאן).

אסף.

nirs
18-08-21, 23:18
שנים של חיים בשקר...
הרי איך אפשר בכלל להשוות בין הקביעה הפזיזה של המהנדסים השיכורים מסולהול,
לפסיקה השקולה והמבוססת על ניסיון ומדגם סטטיסטי מייצג של ר״ת שרותי תחזוקה.

kd2
19-08-21, 00:03
אני אגב הגשתי תלונה, מעריך שהמכתב קשור גם אליה (קיבל אותו מישהו אחר עם סובארו).
הם הכריחו אותי להביא חשבונית כדי להתלונן, מה שלקח קצת זמן לשחזר כי מי שומר את הספח הדבילי הזה.
אני בטח אקבל תשובה כזאת בקרוב גם.
שכמו שאמרו - מייל פנימי שמבטל נוהל הוא חלומו של כל משרד ממשלתי, ככה הוא יכול לעשות מה שבא לו, מתי שבא לו.

סובארו בסופו של דבר מנחים לבצע ככה.
שדיברו ביניהם ויחליטו.

( ההוראה של לנדרובר באנגלית נמצאת פה בדיונים אחרים על הנושא הזה)

boaz avrahami
19-08-21, 01:35
המייל הפנימי יכול להיות מתורגם מיידית להודעה רשמית על מותו של הנוהל או אף כתיבת נוהל חדש שמכריז את מה שרשום במייל באופן הנדסי.

זה יכולה להיות עוד דוגמא מצויינת למה מצב אפור עדיף לעיתים רבות משחור או לבן.
מאוד יתכן שהחל מהטסט הבא תעמוד בפניך הברירה לעלות על הגלילים או להביא אישור בלמים ב 200 שח.
יצאת צודק. אולי…

איל מ
19-08-21, 01:37
ההוראה של לנדרובר (זאת שברשותי לפחות, שעותק שלה נמצא בתא הכפפות), היא בעברית, ושל היבואן. לא של היצרן.
ובכל מקרה, היא מעניינת למפעיל של הגלילים את התחת. אני לא השתכנעתי שבאמת נגרם נזק, ויש על זה כאן הרבה מלל באתר. איפה שהמפעיל מבין מה אני רוצהממנו (הפיכת כיוון גלילים) יופי. איפה שאני נתקל בעיני עגל, אני לא עושה עניין, מקסימום מוציא לניוטרל. גם ככה לשרוף חצי יום על טסט זה צפוף לי בלוז.
ברכבים אחרים, עם טרנספרים שיודעים לשלב לפי צורך/דיסקות חיכוך וכו... דווקא מאוד מסתדר לי (מכנית) שיכול להגרם נזק.

חנן-ג'יפולוג
19-08-21, 01:49
אייל, את בלם החניה אתה מעביר רגיל?
למיטב זכרוני הוא מייצר בדיפנדרים תהודות לא סימפטיות אם מנסים להפעיל אותו בנסיעה, וגם ברשת נכתב שדרך הבדיקה המועדפת שלו היא בדיקה סטטית של החזקה על מישור משופע.

נדב ש.
19-08-21, 07:24
איל, אני מדבר על הוראות יצרן, תפתח את הספר מכונאות ותראה.

הבלם חניה בדיסקו/דיפנדר יושב ביציאה מהטרנספר מחובר לגל הינע אחורי, דווקא לזה הם עושים בדיקה סטטית. מעניין.

איל מ
19-08-21, 10:39
גם עם בלם החניה יש עניין. שהרי אם הפכו כיווני גלילים, אזי אין לו שום משמעות. אם זה המצב, אז בדיקה סטטית. אם לא הפכו אז משיכה בריאה.

מיכה100
19-08-21, 11:10
מישהו יודע אם בדיסקברי 3 ו 4 יש פוטנציאל נזק בבדיקה?

boaz avrahami
19-08-21, 13:34
בדיקה סטטית, לפחות בטרקטורים זה שיפוע בזוית מסויימת כפי שמוגדרת בפרוטוקול בדיקה.

asafk
19-08-21, 18:47
התקן דורש בלם חניה מחזיק ב 18 אחוז שיפוע למיטב זכרוני.

אסף.

boaz avrahami
19-08-21, 19:17
זה גם מה שאני זכרתי בדיוק אבל לא רציתי להטעות.

נמרוד
22-08-21, 10:53
בואו נחזור למקרה הכללי: מאות אלפי מכוניות עם שלל תצורות הנעה לכל הגלגלים נוסעות על כבישי ישראל. רובן ככולן נכנסות ויוצאות ממכון הרישוי בלי שהבעלים או הבוחנים מודעים לויכוח הסוער בג'יפולוג על המקרה הפרטי של לנדרוברים מהמאה הקודמת.
איפה הנזקים?

מיכה100
22-08-21, 12:12
התפתחות חופשים ברכבת ההנע לא בדיוק מגיע למהדורות החדשות.

kd2
22-08-21, 17:57
המייל הפנימי יכול להיות מתורגם מיידית להודעה רשמית על מותו של הנוהל או אף כתיבת נוהל חדש שמכריז את מה שרשום במייל באופן הנדסי.

זה יכולה להיות עוד דוגמא מצויינת למה מצב אפור עדיף לעיתים רבות משחור או לבן.
מאוד יתכן שהחל מהטסט הבא תעמוד בפניך הברירה לעלות על הגלילים או להביא אישור בלמים ב 200 שח.
יצאת צודק. אולי…

נשמע לך הגיוני שישנו נוהל במייל פנימי וכל ראש אגף של כל אגף במדינה ישרבט בג'ימייל שלו מה שבא לו ?
רוצה לשנות, תפאדל... גם לנו זה מציק.
פנה ליצרנים, תברר את הנושא - יחזירו תשובה שאין בעיה ? עולה על הגלילים גם פעמיים.
אבל כשאני פונה ליצרן הוא מחזיר לי תשובה שלא לעשות זאת, אז מה רוצים ממני ?
גם תשובה של "תעלה על מכונה שיודעת לסובב כל גלגל לכיוון אחר" זה בסדר.

ולגבי החלק השני, אני חושב הפוך, שהדבר ההגיוני הוא שמכון הטסטים יהיה מוכן לבחון את כל סוגי הרכבים החדשים והתקינים.
שיחזיק מערכת גלילים מתאימה.

לשואלים איפה הנזקים, התוצאה של שחיקת קלאצים כזאת היא דיפרנציאל מרכזי שלא מתפקד טוב, לא משהו שרוב בעלי הרכבים האלו יעלו עליו בכלל.

זה גם לא משנה. העיקרון הוא שיפסיקו לעשות מה שבא להם ונוח להם על הגב שלי.
הם אלופים בהצמדות לתקנות כשזה לטובתם, שיתכבדו ויעשו גם ההפך.

boaz avrahami
22-08-21, 18:07
אתה יכול לפרסם בבקשה את הוראת היצרן סובארו או הוראת היבואן?

איל מ
22-08-21, 20:49
בגדול, כשתפנה לכל גוף עם שאלה בסגנון "האם x יגרום נזק", התשובה האוטומטית שתקבל היא שאסור, ושזה עלול לגרום נזק. כי באוטומט הם מכסתחים את עצמם.
כך שתשובה אמיתית המבוססת על מכניקה נטו, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להשיג.

נדב ש.
22-08-21, 22:21
https://www.subaruxvforum.com/threads/brake-test-with-rollers.22362/

kd2
23-08-21, 01:51
אתה יכול לפרסם בבקשה את הוראת היצרן סובארו או הוראת היבואן?

כתבתי כבר שפניתי לסמלת והם אמרו שהנוהל בתוקף ומכון הטסטים צריך לבדוק ככה.

boaz avrahami
23-08-21, 08:28
כתבתי כבר שפניתי לסמלת והם אמרו שהנוהל בתוקף ומכון הטסטים צריך לבדוק ככה.

אז הנה הנוהל כבר לא בתוקף.
איפה סמל״ת?

הרי לא יעלה על הדעת שהיצרן הזה ויצרנים אחרים לא מוציאים נוהל/ מכתב טכני בנוגע לכך.
לא כתוב דבר בספר הרכב?

איפה הוראת היצרן?
מדוע היבואן לא עושה את העבודה מול משרד התחבורה אם הוא משוכנע שזה גורם לרכביו נזק שעלול אפילו ליפול עליו באחריות.

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/205905/11_107.pdf

https://www.cryptontechnology.com/images/pdf/CarBrakeTesters/CBT660R_Operating_Instructions.pdf

-->