PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בקניית ג'יפ ראשון!

uzan
06-07-16, 00:05
אהלן!
החלטתי לקנות ג'יפ ורציתי לדעת מה אתם ממליצים.
אני בן 24 ומתחיל ללמוד השנה, לכן הוא ישמש אותי גם ליומיום בעיר וגם פעם בשבוע שבועיים יצטרך לסחוב באר שבע- ירושלים ובתקווה כמה שיותר טיולים.
מחפש ג'יפ ידני וקצר שייתן כמה שיותר שקט מבחינת תחזוקה (שיישאר זמן ללמוד ולטייל) כשאלו פחות או יותר הדרישות היחידות (כמובן שחסכון יחסי בדלק ייתקבל בברכה).
התקציב נע סביב ה 25-27K כולל יישור קו, אני מכונאי ככה שאת העבודה הולך לבצע בעצמי מה שיחסוך עלויות ביישור קו.
חשבתי על ויטרה/ג'ימני בעיקר בגלל שהם בנזין ועל כן יותר חסכנים, פשוטים וזולים לאחזקה אבל אשמח לקבל חוות דעת נוספות.
הבנתי שבג'ימני יש איזה בעיית רעידות? מה המאפיינים? ממה היא נגרמת? כמה חמורה והאם יש איזה תיקון?

תודה רבה!!

yoni_0000
06-07-16, 07:26
סוזוקי. רק סוזוקי. סמוראי ג'ימני וויטארה, לכל אחד הפלוסים והמינוסים שלו, אבל מדובר באותו סדר גודל מבחינת מאפיינים.
הרעידות בג'ימני ניתנות לתיקון.. כן, יכול להיות שצריך קצת "לחפור" אבל זה לא משהו להתרגש ממנו.

OFF-RoaD
06-07-16, 07:58
את הויטרה שלי קניתי בגיל 23.
קצרה, ידנית, סגורה, מהדגם האחרון לפני ההחלפה.
משמשת אותי בלימודים כבר שלוש שנים, כולל נסיעות חיפה - מרכז אחת לחודש וחיפה אילת (!!!!) שלוש פעמים בשנה, במהירויות סבירות ובלי להתרגש.

אוטו כיפי, נוח, ויותר מרווח מג'ימיני (ובטח סמוראי). אם זה רכב יום יומי שישמש גם לבין עירוני, לא הייתי חושב פעמיים. תאהב אותו ותטפל בו - והוא יחזיר אהבה ויוכיח אמינות מופלגת (אנחנו כבר על 50 אלף ביחד, עם הרבה שטח, לא נתקע פעם אחת טפו טפו טפו. היו תקלות, אבל לא משהו שתקע אותי / לא הצלחתי לסדר עם ארגז הכלים שבאוטו).

אגב, ממוצע 1:10 מדוד כל תדלוק.

אם לא הייתי צריך משהו יותר גדול בגלל העבודה, לא הייתי חושב להחליף אותו עד שתהיה משפחה. בחירה מצוינת לצרכיך.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

uzan
06-07-16, 11:22
מה לגבי פאג'רו Q דיזל מקורי?
האם מבחינת עלויות אחזקה כדאי להיכנס לזה או שהסיכון גדול?(משאבת סולר,טורבו..)

שגיא S
06-07-16, 13:39
סוזוקי ויטארה, מנוע 16V, ידנית. שנת 98-97. זה הרכב שאתה צריך. פתוח כמובן.

גם ניתן לשפר במקרה הצורך לרמות הגבוהות ביותר, וגם נוסע יותר טוב בכביש מג'ימני או סמוראי.

-->