PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם החול שבתוך קורות השלדה?

נמרוד
06-07-16, 10:47
מעולם לא הקדשתי לזה מחשבה עד היום, אבל עכשיו כשאני עובד על שלדת הסבן המפורקת שמתי לב שבחלק הנמוך, המרכזי של השלדה, יש ממש שכבה עבה של חול/בוץ. אפשר להכניס אצבעות ולמשש אותו אבל לא ברור לי איך אפשר להוציא אותו, אם בכלל צריך. לא רואה שום פתח ניקוז, למעט אולי החורים של הברגות גשר הגיר.

מי נתן דעתו בנושא?

דרור ברלי
06-07-16, 10:56
זה החול/בוץ שגורם לרקבונות בשילדה.
בוץ שנמצא שם יכול להישאר רטוב במשך שבועות וחודשים. ואני לא מכיר שילדה שצבועה מבפנים....
זה החיסרון של שילדה מפרופיל סגור.

הבעיה היא שהשלדה סגורה בקצה האחורי, אחרת היה אפשר להעמיד אותה על הקצה ולהזרים בתוכה מים בלחץ או משהו דומה שינקה אותה מבפנים, ואח"כ להתיז לתוכה צבע מגן/ממיר חלודה כלשהו.

boaz avrahami
06-07-16, 11:10
תשרה בנוזל כלשהו עם דטרגנט לריכוך ואז תשקשק את השילדה עם חצץ/ אורז/ גולות מתכת קטנות וכו ומעט נוזל

PW
06-07-16, 11:19
מעולם לא הקדשתי לזה מחשבה עד היום, אבל עכשיו כשאני עובד על שלדת הסבן המפורקת שמתי לב שבחלק הנמוך, המרכזי של השלדה, יש ממש שכבה עבה של חול/בוץ. אפשר להכניס אצבעות ולמשש אותו אבל לא ברור לי איך אפשר להוציא אותו, אם בכלל צריך. לא רואה שום פתח ניקוז, למעט אולי החורים של הברגות גשר הגיר.

מי נתן דעתו בנושא?

יש מספיק פתחים כדי להכנס עם דיזה של גרניק ולשטוף את כל הפנים בלחץ. הלא כן?

במחשבה שנייה, אם הוא יבש, למה לגעת?

במחשבה שלישית, אולי בחורף הקרוב, כשיש סכנה של כניסת מים לשם, אחרי שמים נכנסים לשם אפשר לשטוף עם גרניק?

נמרוד
06-07-16, 11:22
מצויין, יש לנו כבר דרור, בועז, אני מחכה לברנרד שישלים את שלישיית התאב"ל הקלאסית (תגובות אוטומטיות בלתי רלוונטיות) . אבל זה יקרה רק אחר הצהריים כשהוא יתעורר בפנסילבניה.

עד אז, אם יש התייחסויות רציניות למישהו, בבקשה.

shachar
06-07-16, 11:28
יש מצב לבצע חור ניקוז עם שייבת חיזוק עבה מסביבו.
כך תוכל לשטוף את החלק הפנימי וייהיה למים/בוץ אפשרות לזרום החוצה. בלי לאבד חוזק.

אני לא זוכר את דיוני ניקוי וצביעת השילדה אבל טבילה וגילוון יכול לטפל בצד הפנימי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
06-07-16, 11:30
אין "התייחסות רצינית" כי אין לזה פתרון. לדעתי, ללא פתיחת חורים/פתחים בשילדה, לעולם לא תוכל לנקות את פנים השילדה לחלוטין.
גם אני סובל מזה כמוך. אף אחד לא תכנן את השילדה הזו לנסוע 40 שנה. אלה רק אנחנו שאונסים על הג'יפים שלנו חיי נצח.
אז מה אתה רוצה בעצם? "עצות" בנוסח צינורית שמחוברת לשואב אבק חזק? אין בעיה, אני מוכן להשאיל לך את הדייסון שלי. המנוול הזה מסוגל למצוץ בלטות החוצה מהריצפה. תבנה לו ראש עם צינורית ארוכה, מין צנתר שכזה (אתה מבין בזה יותר ממני) שתוכל לדחוף לתוך השילדה דרך אחד הפתחים ותשאב את הג'יפה, כמה שתוכל, מתוך השילדה.
אם זה יעבוד, תלווה גם לי את המכשיר.

ואחרי שניים-שלושה חורפים/טיולי בוץ, תחזור לנקודת ההתחלה.

נמרוד
06-07-16, 11:30
יש מספיק פתחים כדי להכנס עם דיזה של גרניק ולשטוף את כל הפנים בלחץ. הלא כן?

לא. הפתחים קטנים מדי. אבל זו לא הבעייה, הבעייה היא שאין למים לאיפה לצאת, אין ניקוז... אלא אם, רעיון שבא לי עכשיו, אני תולה את מצד אחד על הפלאשנצ'וק ומרים אותה בזוית ואז שוטף מלמעלה למטה דרך הקורה.

במחשבה שנייה, אם הוא יבש, למה לגעת?
במחשבה שלישית, אולי בחורף הקרוב, כשיש סכנה של כניסת מים לשם, אחרי שמים נכנסים לשם אפשר לשטוף עם גרניק?

אחרי כל מעבר מים בגובה השלדה זה בוץ בהגדרה.

תראו, אולי זו לא בעייה כל כך גדולה. זה משותף לכל ג'יפ מכל תוצר עם קורות שלדה סגורות, וגם אם אני מנקה את זה שום דבר לא מונע מהחול להצטבר שם שוב. אז אולי אני מבזבז כאן מחשבות מיותרות.

נמרוד
06-07-16, 11:33
יש מצב לבצע חור ניקוז עם שייבת חיזוק עבה מסביבו.
כך תוכל לשטוף את החלק הפנימי וייהיה למים/בוץ אפשרות לזרום החוצה. בלי לאבד חוזק.

זה אפשרי. נשאלת השאלה למה לא עשו את זה מראש.

מבחנה הנדסית אגב, זה ברור, כל החורים והפתחים מבוצעים באמצע של הקורה, שאין בהם מאמצים. לחורר את החלק התחתון או קרוב אליו זה להזמין צרות, זה בדיוק אזור השלדה שנמצא במתיחה כל הזמן, ועוד במרכז הרכב.

דרור ברלי
06-07-16, 11:34
בדיוק.
ומה שאני אומר זה שתרצה או לא - הריקבון קיים כבר בתוך השילדה. אוכל אותה במרץ מבפנים.
בג'יפים ישנים כדאי מאוד לעקוב טוב טוב כדי לטפל בזה כשזה עוד קטן. עכשיו, כשהשילדה שלך מונחת על השולחן, תנקה אותה היטב עד מתכת חשופה ותעבור במכות קטנות עם מברג על כל הפאה התחתונה של הקורות, כדי לוודא שהריקבון לא הגיע כבר החוצה. יש מצב שהגיע, וזה לא סוף העולם. ניתן לתקן.

ככה זה. ג'יפ ישן. תיקוני שילדה זו לא מילה גסה.

shachar
06-07-16, 11:41
אפשר לרתך סרגל עבה בחלק התחתון וקדח שעובר את השילדה.
אני בטוח שתוכל לתכנן משהו מתאים.

אפשר לרתך סרגל כזה לכל אורך השילדה ולחזק ולהקשיח אותה.

PW
06-07-16, 11:41
לא. הפתחים קטנים מדי. אבל זו לא הבעייה, הבעייה היא שאין למים לאיפה לצאת, אין ניקוז... אלא אם, רעיון שבא לי עכשיו, אני תולה את מצד אחד על הפלאשנצ'וק ומרים אותה בזוית ואז שוטף מלמעלה למטה דרך הקורה.

אחרי כל מעבר מים בגובה השלדה זה בוץ בהגדרה.

תראו, אולי זו לא בעייה כל כך גדולה. זה משותף לכל ג'יפ מכל תוצר עם קורות שלדה סגורות, וגם אם אני מנקה את זה שום דבר לא מונע מהחול להצטבר שם שוב. אז אולי אני מבזבז כאן מחשבות מיותרות.

יקירי:
העמדה באלכסון, גם של הרכב כולו ובוודאי אם השלדה לבדה תוטה בזוית - תגרום לניקוז את המים החוצה.
אם אתה מסוגל לוודא שמכנית הגרניק מפרק את הבוץ הקשה ואפילו לעזור לו עם דקר / מברג / לום - דרך הפתחים הקיימים - לריב עם הנקודות היותר קשות, ובוודאי לוודא ייבוש מוחלט אח"כ, נראה לי ישים לגמרי.

למיטב זכרוני הרעוע, יש מכסים לסגירת הפתחים הללו בשלדה. אולי אפשר לוודא אח"כ שכל הפתחים סגורים בפקקים מתאימים ואז לא יוכל להכנס בוץ חדש.

דרור ברלי
06-07-16, 11:51
זכרונך רעוע.
אין פקקים ואין מכסים. השילדה סגורה לגמרי בחלקה האחורי ע"י הקרוסממבר שאליו מחובר הפגוש האחורי.
ובסופה השילדה סגורה גם בחלק הקדמי. יש שם קרוס ממבר שעשוי צינור עגול שחוצה את קורות השילדה עד לדופן החיצונית שלהן. הכל סגור היטב בריתוך מכל היכוונים. כך שמה שנכנס לתוך השילדה, כנרא הגם יישאר שם, למעט אם יעשו לו חור ניקוז..... מי רוצה להתשתתף בניסוי?...

ואכן - הנקודה החלשה ביותר, המועדת ביותר לפורענות, היא אמצע השילדה, סביב התבריגים שתומכים בגשר הגיר. שם מצטברת לחות ורטיבות גם מבחוץ, ואני מתכוון לג'יפה שכלואה בין גשר הגיר לשילדה. הריקבון אוכל משני כיוונים ואז אין ברירה אלא לתקן לעומק. ריתוכים, סרגלים, חביקות. מה שבא בא. זה לא פוסל את הג'יפ.
כדי להימנע מזה, מנסיון, אני ממליץ להוריד גשר גיר בסוף כל חורף ולנקות שם היטב.

PW
06-07-16, 12:20
זכרונך רעוע.
אין פקקים ואין מכסים. השילדה סגורה לגמרי בחלקה האחורי ע"י הקרוסממבר שאליו מחובר הפגוש האחורי.
ובסופה השילדה סגורה גם בחלק הקדמי. יש שם קרוס ממבר שעשוי צינור עגול שחוצה את קורות השילדה עד לדופן החיצונית שלהן. הכל סגור היטב בריתוך מכל היכוונים. כך שמה שנכנס לתוך השילדה, כנרא הגם יישאר שם, למעט אם יעשו לו חור ניקוז..... מי רוצה להתשתתף בניסוי?...

ואכן - הנקודה החלשה ביותר, המועדת ביותר לפורענות, היא אמצע השילדה, סביב התבריגים שתומכים בגשר הגיר. שם מצטברת לחות ורטיבות גם מבחוץ, ואני מתכוון לג'יפה שכלואה בין גשר הגיר לשילדה. הריקבון אוכל משני כיוונים ואז אין ברירה אלא לתקן לעומק. ריתוכים, סרגלים, חביקות. מה שבא בא. זה לא פוסל את הג'יפ.
כדי להימנע מזה, מנסיון, אני ממליץ להוריד גשר גיר בסוף כל חורף ולנקות שם היטב.

אם הכל סגור היטב, מאין נכנס הבוץ?

boaz avrahami
06-07-16, 12:41
מצויין, יש לנו כבר דרור, בועז, אני מחכה לברנרד שישלים את שלישיית התאב"ל הקלאסית (תגובות אוטומטיות בלתי רלוונטיות) . אבל זה יקרה רק אחר הצהריים כשהוא יתעורר בפנסילבניה.

חיכית בסבלנות בהזדמנות להחזיר?
ילדותי

נסה גם חוט פלדה מפוצל מחובר למברגה

thebips
06-07-16, 12:51
לא יודע אם זה שווה משהוא (טיפול נגד חלודה):
https://www.youtube.com/watch?v=44dSqnNj6XE

דרור ברלי
06-07-16, 14:16
אם הכל סגור היטב, מאין נכנס הבוץ?

יש חורים בצד הקורות, אבל הם לא מכוסים בשום מכסה או פקק.
משם נכנסים החול והבוץ. תכניס אצבע ותרגיש. שכבה עמוקה ממש של ג'יפה, חלקה בטח כבר התקשתה.
מה שרטוב - ישמור על לחות ורטיבות במשך זמן רב ואז תהליך ההחלדה והרקבון מתחיל מבפנים וחופר בפלדה החוצה. בשלדה רקובה תצליח לנעוץ מברג.
אבל זה כבר מצב סופני בד"כ - ואז צריך לנקות היטב מבחוץ ולראות מה אפשר לתקן. אם בכלל ואם שווה כלכלית.

פומפוי
06-07-16, 14:35
אולי לנקות ואז להתיז פנימה קצף מתנפח
ואז השילדה תישאר אטומה

golyat
06-07-16, 14:38
משיטוט באינטרנט רואים שבארה"ב הם לא מתביישים לפתוח "חלון" בשלדה ולסגור אתו עם ברזל חדש.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Bernard
06-07-16, 15:39

ירדת לשפל מדרגה.. בחיי. תתבייש לך.
אני, דווקא יש לי כמה רעיונות רלוונטיים לגמרי אבל לא אספר לך, עד שתתנצל - אני גר בניו ג'רזי, לא בפנסילבניה!!!

lizard
06-07-16, 15:48
יואב עבר תהליך דומה בשלדה שהוא שיפץ. כתב הכול בפורום.
אם אתה יכול להרים את השלדה שתהיה כמו נר אז פשוט תעביר בה הרבה מים בלחץ ואחר כך, אחרי שהיא יבשה, קח מרסס שמן על אוויר, חבר לו צינורית גמישה ותשפריץ צבע יסוד טוב עמיד מים, אולי צבע של יכטות ברזל, בפנוכו.

lizard
06-07-16, 15:49
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/830d46959f1d040c9f6afb96878d9206.jpg

Bernard
06-07-16, 15:56
מעולם לא הקדשתי לזה מחשבה עד היום...
מי נתן דעתו בנושא?
אני.
אני דווקא כן נתתי דעתי בזה ויש לי פתרון/רעיון מאוד רלוונטי.

אבל, כמו שאמרתי:

ירדת לשפל מדרגה.. בחיי. תתבייש לך.
אני, דווקא יש לי כמה רעיונות רלוונטיים לגמרי אבל לא אספר לך, עד שתתנצל - אני גר בניו ג'רזי, לא בפנסילבניה!!!

ושלא תחשוב "שעלית"על פתרון/תרופה... במקומות/בשירשורים אחרים אני כן אגיב..:)

ניר ל
06-07-16, 16:46
מדי פעם מעבירים צינור מים דרך החלונות בצידי הקורה, עדיף עם שיפוע. החול מתערבל וזורם החוצה דרך החלונות בהמשך השלדה וכל מני חורים אחרים.
עדיף להזרים כמות של מים ולחכות שהמשקעים הקשים יהפכו לבוץ ואז לשטוף עד שיוצאים מים צלולים.

hitoy
06-07-16, 16:59
אכן עברתי את התהליך (עדיין בהרכבה).
אצלי השלדה הגיע לערום מלא כולל ניקוי בהתזה ותאמין לי שמה שאתה מצאת זה כלום לעומת מה שנוסף בעקבות הניקוי.
אז כמו שכתבת מרימים את החלק הקדמי ומתחילים לשטוף טוב טוב עם גרניק דרך כל החורים הקיימים ומכל זווית אפשרית, אתה תתפלה אבל למים יש לאן לצאת ובסוף הם יוצאים נקיים.
הופכים כיוון ושוטפים שוב. סה"כ 4 כיוונים.
אחרי שהכל מתיבש טוב טוב לצבוע את השלדה מבפנים ע"י השפרצה של צבע מפיסטולט ניקוי וצינורית קטנה בערך 20 ס"מ שמולבשת על הקצה.
הרעיון הוא לצפות את הפנים בבשכבת הגנה עבה של צבע יסוד טוב ורצוי גם צבע גמר. פשוט להתיז והרבה שיגיע לכל מקום, השאריות יצאו דרך החורים והקצוות. מה שנשאר זה לדאוג למברזים במידות הנכונות.
אה, ואם יש צורך לבצע ריתוכים ושינויים בשלדה אז כדאי לפני הצבע?

hitoy
06-07-16, 17:06
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/853991e6a571fbf6f060aedac914fef4.jpghttp ://uploads.tapatalk-cdn.com/20160706/12941d13f025044a1979b599a0cd0f73.jpg

Sent from my CJ-8 using Tapatalk

six 4 life
06-07-16, 17:24
אישית כשאני יגיע למעמד מעבר לכל התהליך הזה אני סוגר את כל החורים בצדדים, מלפנים ומאחור באופן סופי ואוטם אותה מכל הכיוונים אחרי ציפוי פנימי.
אגב נמרוד, ישנם חורי ניקוז מקוריים בשלדה ליד תושבות הקפיצים הפנימיות מאחור, רק שהם כל כך קטנים שאבן הכי קטנה סותמת אותם ואז מתחילה החגיגה.

ד ו ר ו ן
06-07-16, 21:25
אם אתה חושב שלא תוכל לנקז את החול והחרסית החוצה, אתה תמיד יכול להספיג אותה בשמן מנוע.

יהיה לך עיסה רווחה בשמן, שאפילו תבודד את המתכת מחמצון.

boaz avrahami
06-07-16, 22:18
אחרי התמונות של יואב אני חוזר על ההמלצה שלי שכבל פלדה עם קצה מפוצל בצורה רצינית בצד אחד ומהצד השני הוא מחובר למקדחה/מברגה ולתת לו להשתולל בתוך הקורה עד שהכול בפנים הופך לאבק ואז עם לחץ אוויר להעיף החוצה הכול.
לדעתי אפשר להגיע למצב שהקורה תבריק מבפנים

דרור ברלי
07-07-16, 10:35
שום דבר לא יהיה נקי באופן מוחלט, מהסיבה הפשוטה שאתם לא רואים מה קורה שם. רק מנחשים. וגם הגרניק הכי חזק שתכניסו לשם, עוצמת הזרם שלו יורדת בסד"ג ככל שצריך לנקות מקומות רחוקים יותר במעמקי הקורה.
רק לפני שבוע, לכבוד הטסט עשיתי ניקוי עצבני באמת לגחון - בעזרת צינור כיבוי שנידבו לי באדיבותם לוחמי האש של כבאות ראשל"צ שהיו צריכים לרוקן את המיכל באחת הכבאיות שלהם לפני טיפול בקפיצים שלה. למ ישלא ניסה מעולם - טובי הגרניקים שבהישג ידנו יכולים לבוא ללמוד משהו מהצינור הזה. נקיון כזה הג'יפ לא קיבל, באחריות, כנראה מאז יום היוולדו - ועדיין, איפה שהזרם המים לא פגע ישירות, הליכלוך לא מיהר לרדת.

ולכן,במיוחד כשאתם לא רואים בדיוק איפה ועל מה אתם משפריצים, גם כשיוצאים מים "נקיים", תאמינו לי שהרבה מאוד בוץ יישאר דבוק בכל מיני פינות. שלא לדבר על קצה הקורה, שיהפוך למאגורת בוץ - כי רוב הבוץ לא ייצא מחורי הניקוז ושאר החורים נמצאים בקורות.

ואני לא רוצה להביא לכם דוגמאות מגעילות ודוחות שנדבקות בעקשנות באותו מקום חשוב שכולכם מבקרים בו לפחות פעם אחת ביום. אם רוצים שיהיה נקי באמת - מוכרחים לקרצף את זה, פיזית. כך גם כאן.

משום מה, הרעיון של דורון עם שמן מנוע משומש נראה לי הכי מקורי והכי טוב. בתנאי שהשילדה עוד לא התחילה להחליד ולהרקיב מבפנים. הסיכוי שזה אכן כך - קטן ביותר.

נמרוד
07-07-16, 10:48
ארז צודק. יש שני חורי ניקוז אובליים מיד אחרי התושבות הקדמיות של הקפיצים האחוריים. צריך להעמיד את הרכב בשיפוע בעלייה קלה ואז הם יכולים לנקז הכל. אתמול בערב שיחקתי קצת עם הגרניק בכל מיני חורים ואכן יצא הרבה מאד מהג'יפה, אני אמשיך באיזה בוקר חמים ונראה שאכן אפשר להוציא את רוב רובו של מה שמצטבר בתוך השלדה.

מכיוון שהשלדה במקרה שלי מאד יפה ונקייה - אחרי שניקיתי אותה היטב אני לא מוצא שום סדקים ושום פגמים מהותיים, כולל כל תושבות הבולמים/קפיצים/תיבת הגה/מייצב/קצוות - והחלודה שטחית בלבד, אני מתכוון לתת עליה עוד סיבוב יסודי עם גרניק מבפנים ובחוץ, לטפל בה בממיר חלודה וצבע שחור נקודתית איפה שצריך, ובפנים להתיז שמן מנוע או משהו בסגנון.

shachar
07-07-16, 10:56
לפני השמן. אולי תנסה לצבוע בריסוס מה שאפשר.
אפילו ברמה של לשפוך פנימה צבע ממיר חלודה לסתום את החורים עם דבק, לשנות שיפועים כדי שהצבע יגיע ליותר מקומות ולנקז.

Bernard
07-07-16, 15:19
שום דבר לא יהיה נקי באופן מוחלט, מהסיבה הפשוטה שאתם לא רואים מה קורה שם. רק מנחשים. וגם הגרניק הכי חזק שתכניסו לשם, עוצמת הזרם שלו יורדת בסד"ג ככל שצריך לנקות מקומות רחוקים יותר במעמקי הקורה.
רק לפני שבוע, לכבוד הטסט עשיתי ניקוי עצבני באמת לגחון - בעזרת צינור כיבוי שנידבו לי באדיבותם לוחמי האש של כבאות ראשל"צ שהיו צריכים לרוקן את המיכל באחת הכבאיות שלהם לפני טיפול בקפיצים שלה. למ ישלא ניסה מעולם - טובי הגרניקים שבהישג ידנו יכולים לבוא ללמוד משהו מהצינור הזה. נקיון כזה הג'יפ לא קיבל, באחריות, כנראה מאז יום היוולדו - ועדיין, איפה שהזרם המים לא פגע ישירות, הליכלוך לא מיהר לרדת.

ולכן,במיוחד כשאתם לא רואים בדיוק איפה ועל מה אתם משפריצים, גם כשיוצאים מים "נקיים", תאמינו לי שהרבה מאוד בוץ יישאר דבוק בכל מיני פינות. שלא לדבר על קצה הקורה, שיהפוך למאגורת בוץ - כי רוב הבוץ לא ייצא מחורי הניקוז ושאר החורים נמצאים בקורות.

ואני לא רוצה להביא לכם דוגמאות מגעילות ודוחות שנדבקות בעקשנות באותו מקום חשוב שכולכם מבקרים בו לפחות פעם אחת ביום. אם רוצים שיהיה נקי באמת - מוכרחים לקרצף את זה, פיזית. כך גם כאן.

משום מה, הרעיון של דורון עם שמן מנוע משומש נראה לי הכי מקורי והכי טוב. בתנאי שהשילדה עוד לא התחילה להחליד ולהרקיב מבפנים. הסיכוי שזה אכן כך - קטן ביותר.

אני.. יש לי פתרון לשני ("שני".. כמו אותו שחקן כדורגל, ש"מדבר שני השפות"... קרע אותי) הבעיות.
גם לניקוי יסודי עם "גרניק", בכל מקום, וגם לראות בדיוק מה קורה שם.. בפנים.
אבל נמרוד עקשן..:cool:

נמרוד
07-07-16, 15:44
אה, זה אתה, הבחור מניו ג'רזי שנעלב ששדרגתי אותו בטעות לפנסילבניה?

קבל התנצלות מעומק הלב.

shachar
07-07-16, 15:46
.
אבל נמרוד עקשן..:cool:

תוותר לו,
יש לו טויוטה הוא לא יודע להודות בטעות ולהתנצל.

עד ששלחתי הוא כבר למד...

Bernard
07-07-16, 16:13
אה, זה אתה, הבחור מניו ג'רזי שנעלב ששדרגתי אותו בטעות לפנסילבניה?

קבל התנצלות מעומק הלב.

:):):):).

אתמול כתבתי לחבר, בקצרונת, על המאבק על ה"יוקרה" בין פנסיבניה לניו ג'רזי..

תוותר לו,
יש לו טויוטה הוא לא יודע להודות בטעות ולהתנצל.

עד ששלחתי הוא כבר למד...
למד? לא ממש... אבל יש התקדמות.

אז ככה.
יש לקנות מחבר ל"גרניק", ש"הולך" בתוך צנרת:
http://www.sewerjetgazette.net/how-to-unclog-a-sewer-drain-with-your-pressure-washer/

לפני ואחרי השימוש בצינור לניקוי (וגם לפני ואחרי הצביעה - כבר העלו לינקים לחומרים), אפשר להשתמש בדבר הבא, על מנת לבדוק מה המצב/ההתקדמות:
http://www.ebay.com/itm/HD-720P-5M-USB-VIDEO-INSPECTION-ENDOSCOPE-BORESCOPE-SNAKE-TUBE-CAMERA-WATERPROOF-/262431190044?_trksid=p2141725.m3641.l636 8

ובא לציון גואל.

talb_s
07-07-16, 16:29
אני גם עשיתי ניקוי יסודי כמו שיואב הסביר עם גרניק לאחר כמות מאוד גדולה של מים שהזרמתי פנימה באמת החלו לצאת מים נקיים לאחר כמות לא מבוטלת של בוץ שיצא משם לאחר מכן התזתי פנימה עם האקדח נפט המון טינר להמשך הניקי ולאחר יבוש יסודי סגרתי את כל הפתחים עם נייר דבק והתחלתי להשפריץ צבע יסוד מדולל שמיועד לצביעה על חלודה שיטחית וצבע ישן ברגע שכל הפתחים סגורים ואתה משפרץ את הצבע אתה רואה בעין איך הוא רץ לאורך כל השלדה ויוצא מהצד השני.
מאוד חשוב לסגור את הפתחים בצד השלדה עם נייר דבק בזמן שכל פעם אתה מתיז צבע מחור אחר!
ככה כמה שכבות של יסוד ואתה מסודר ראיתי בחו"ל שיש כאלו שגם מתיזים שמן מנוע לשילדה ...

talb_s
07-07-16, 16:47
וסתם רעיון שעבר לי בראש מה עם פקקים מגומי לחורים בצדדים? ככה בתקופת שלא מטיילים אז מוציאים אותם לאיורור השלדה ומתי שמטיילים אז יכנס הרבה פחות חול ובוץ לשילדה הרי רוב החול נכנס מהפתחים הגדולים בצדדים...

נמרוד
07-07-16, 17:02
אני גם עשיתי ניקוי יסודי כמו שיואב הסביר עם גרניק לאחר כמות מאוד גדולה של מים שהזרמתי פנימה באמת החלו לצאת מים נקיים לאחר כמות לא מבוטלת של בוץ שיצא משם לאחר מכן התזתי פנימה עם האקדח נפט המון טינר להמשך הניקי ולאחר יבוש יסודי סגרתי את כל הפתחים עם נייר דבק והתחלתי להשפריץ צבע יסוד מדולל שמיועד לצביעה על חלודה שיטחית וצבע ישן ברגע שכל הפתחים סגורים ואתה משפרץ את הצבע אתה רואה בעין איך הוא רץ לאורך כל השלדה ויוצא מהצד השני.
מאוד חשוב לסגור את הפתחים בצד השלדה עם נייר דבק בזמן שכל פעם אתה מתיז צבע מחור אחר!
ככה כמה שכבות של יסוד ואתה מסודר ראיתי בחו"ל שיש כאלו שגם מתיזים שמן מנוע לשילדה ...

נשמע כמו תוכנית טובה. נתקדם מחר בבוקר. בועז אל תבוא עם בגדי שבת :rolleyes:

boaz_avrahami
07-07-16, 17:25
נשמע כמו תוכנית טובה. נתקדם מחר בבוקר. בועז אל תבוא עם בגדי שבת :rolleyes:

אז גם אני רוצה התנצלות...
מה זה האפליה הזו?!

נמרוד
07-07-16, 17:27
ממנו אני מפחד... הוא עורך דין מניו ג'רזי

boaz avrahami
07-07-16, 17:40
אם תתנצל אני אביא גם מצלמה כמו בלינק של ברנרד.
ואם לא אז הוא יהיה העורך דין שלי ממחר [emoji6]

נמרוד
07-07-16, 17:43
הבנתי, אני מתנצל! רק אל תביא לי גם את צינור החוקן הזה של ברנרד שמתחבר לגרניק ומתקדם מעצמו.

boaz avrahami
07-07-16, 17:44
האמת שהיה לי כזה ואבד.
דווקא כלי מעולה - במיוחד לביוב ומרזבים.
שמתי לך קישור כזה בפוסט של הגרניק

six 4 life
07-07-16, 17:48
הבנתי, אני מתנצל! רק אל תביא לי גם את צינור החוקן הזה של ברנרד שמתחבר לגרניק ומתקדם מעצמו.
ויש אפילו מצלמה לבדוק אחר כך שהכל נקי.

Bernard
07-07-16, 17:48
אז גם אני רוצה התנצלות...
מה זה האפליה הזו?!

עברתי על כמה שירשורים, לא רק זה - לא מצאתי שום עילה להתנצלות...

asafk
07-07-16, 18:09
מכיר את הזהו של האינסטלטורים שפותח סתימות? מן קפיץ כזה אבל לא זה שקונים בהום סנטר אלא של המקצוענים? יש כזה שמתחבר למברגה.
קח כזה ותתחיל להשתולל.
אחרי זה שטיפה.
ואז שוב עם הזהו.
ושטיפה עד שהכל נקי.

אסף.

Bernard
07-07-16, 18:57
מכיר את הזהו של האינסטלטורים שפותח סתימות? מן קפיץ כזה אבל לא זה שקונים בהום סנטר אלא של המקצוענים? יש כזה שמתחבר למברגה.
קח כזה ותתחיל להשתולל.
אחרי זה שטיפה.
ואז שוב עם הזהו.
ושטיפה עד שהכל נקי.

אסף.

עם ה"חוקן" הזה, שלי:cool:, צריך רק מעבר אחד.
והמצלמה, זה בכלל שוס... קניתי כזו לבדוק שהחומר לניקוי, אכן עובד - הצצתי לתוך הצילינדרים בדיסקברי...

נמרוד - אל תילחם בקידמה.. תרפה.. כמו מירי:rolleyes:

נמרוד
08-07-16, 15:25
הגיע היום מומחה עם בקבוק מיץ להמסת גריז. ברגע של חוסר תשומת לב הוא נתפס בפוזה של פועל. תודה בועז!

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/74b4686efc66242007929e56ad6db95b.jpg

Bernard
08-07-16, 15:55
אכן תמונות קשות..

כל הכבוד.

boaz avrahami
08-07-16, 22:30
נו, באמת...
מי שמכיר אותי יודע שאני הכול מלבד פועל.
בסך הכול היה צריך ללמד אותו איך עושים את זה נכון...
תראו איך הוא התחיל-

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/2101f4c7275fbc09cd53a1ea24b660f3.jpg

ואחרי שהסברתי לו

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160708/00aa9a6b83982797f1337ba1ecbb84a6.jpg

והאמת שהשלדה היתה די נקיה גם לפני [emoji41]

ברנרד, אבוי לך.
היית אמור לדעת לא לפסוק כמו במקרה החייל מחברון עד שאין את כל התמונות

Bernard
08-07-16, 22:57
תמונה שווה אלף מילים... ותמונה שלך "עובד", שווה קצת יותר..

ובקשר לחייל.
בלי קשר למה שאני חושב שצריך היה לעשות..אמרתי כמה וכמה פעמים, גם פה: יש דברים שעושים לבד. משמע - לבד!

אם יש תמונות/סירטונים שלך יורה במישהו ואח"כ מסביר כל מיני דברים ש.. לא היו ולא נבראו - אתה טיפש ומגיע לך כל מה שיקרה לך.
ולא יעזרו לך כל האייל גולנים וכל חובשי הכיפה הציונים וכל חברי הכנסת הפטריוטיים שמשמיצים חיילים שהעזו לספר מה היה שם וגם לא אבא שבוכה שהתכשיט שלו הוא ילד טוב/זהב/פלטינה שחשב על בטחון המולדת - מקומך בכלא.
וזה מה שאני חושב שיקרה.

ואם תרצה להגיד שזה יהיה מקרה של "חף מפשע שיושב בכלא, על לא עוול בכפו"... הייתי מזמין אותך לממן לו עירעורים וקנטינה ולבקר אותו על בסיס שבועי ולחזק את ידיו, עד השיחרור המיוחל...

Bernard
08-07-16, 23:03
ודרך אגב... יעילות השפריצר/הלחץ, יורדת פלאים במרחק כמה ס"מ מהקצה... על אחת כמה וכמה בתוך השילדה/צינור.
לכן, "החוקן" שהצעתי היה יעיל וחסכוני יותר ועושה עבודה טובה הרבה יותר..
אבל... כל אחר וההומופוביה שלו:rolleyes:

boaz avrahami
09-07-16, 00:15
גם עם צינור גינה וחמש דקות עבודה השילדה היתה יוצאת חדשה כמו מהמפעל. לא היה שם לכלוך דביק או קשה להסרה

six-86
11-07-16, 10:25
לא עושה ניקוי חול לשלדה ?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

נמרוד
11-07-16, 10:41
אני לא מתכנן לעשות ניקוי חול לשלדה. אחרי ניקוי יסודי ובדיקה, לא חושב שבמקרה שלי יש טעם. היא שלמה ויפה, בלי סדקים, חלודות שטחיות בלבד.

-->