PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדידת אורך בולמים

talb_s
07-07-16, 17:50
האם אני יכול לדעת איזה אורך בולמים להרכיב מבלי להכניס את הרכב להצלבה ?אני יודע את המרחק בין הבורג של הבולם בסקייד פלייט לבורג בתושבת וגם את המרחק בין הסרן לבמפסטופ.
המון תודה!

נמרוד
07-07-16, 18:12
בעיקרון זה מידע מספיק, זה מגדיר את האורך הכי קטן של הבולם במצב סגור ומזה אתה יכול לבדוק מה קיים בקטלוג של ייצרן הבולמים.

talb_s
07-07-16, 19:10
כשהרכב עומד על משטח ישר הבולם מורכב הוא לא צריך להיות במצב הסגור שלו הרי הוא עוד צריך להיסגר כאשר הצד השני נפתח... איך אני יודע איזה סגירה אני צריך? בוא נגיד שהמרחק בין בורג לבורג זה X ובין הסרן לבמפסטופ זה Y

נמרוד
07-07-16, 19:24
אתה צריך שהמידה של הבולם סגור עד הסוף תהיה X פחות Y פחות מקדם בטחון כלשהו בשביל האלסטיות של הבאמפסטופ. נגיד 5 ס"מ. ככה אתה יודע בוודאות שהבולם לא יסגר עד הסוף.

מכאן תמצא את הבולם שהמידה הפתוחה שלו הכי גדולה, עבור מידה סגורה שחישבת.

אם אתה לא מוצא משהו מתאים, אתה יכול לקחת בולם עם מידה סגורה גדולה יותר ולהנמיך באמפ סטופ בהתאם.

yoni_0000
07-07-16, 19:38
השני שקל שלי:
כל המדידות צריכות להתבצע כשהסרן והשלדה מקבילים לקרקע, לא בהצלבה. את מידת הסגירה המקסימלית אין לך בעיה למדוד- המרחק בין בורג לבורג פחות המרחק בין הסרן לבאמפ סטופ. (קח "ספיירים"- אם המרחק יצא x, הסגירה הקסימלית צריכה להיות קטנה מ x. כמוכן וודא שאין הפרשים גדולים בין ימין לשמאל).
בפתיחה זה יותר בעיה.. בתכלס מה שמגביל אותך (אם הבולם מפורק) זה הקפיצים, הזוויות המקסימלית שהצלבים של הדרייבשאפט יעמדו בה, והזוויות של המוט שבין הפיטמן לנאקל.
תכלס לא הייתי קופץ מעל הפופיק.. קח פחות ממה שהמקסימום יתן..

talb_s
07-07-16, 22:05
נמרוד תודה עכשיו מובן יותר!
יוני תודה אחי אדבר איתך לאחר שאמדוד את המרחקים.

-->