PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לקניית קטנוע 125

קוביבוי
08-07-16, 15:06
שלום לכולם.
אשמח לקבל את עצתכם:

הוצאתי רשיון A2 עד 125 סמ"ק. ואני מתלבט מאוד בקשר לרכישת קטנוע:

1) מבחינת תקציב לרכישת הקטנוע, אני מחפש משהו עד סכום של 6000-7000 מקסימום, כמובן שאני לא מחפש חדש. אשמח לדעת איזו חברות מומלצות מבחינת אמינות לאורך זמן, ובטיחות, שיתאימו לטווח המחיר הנ"ל.

2) חבר הציע לי לחפש קימקו-מובי, וגם שמעתי שדי מפרגנים לאמינותו של הקטנוע הנ"ל.
ראיתי את הקטנועים של "קימקו-מובי" די מקרוב (התחלתי לשים לב בכבישים). ואני די מסתפק, בגלל שהקטנועים שלהם נראים יחסית קצת מצועצעים וקלילים מדי ביחס לחברות אחרות שראיתי. האם אני צודק? ואם כן, האם זה לא פוגע בחוזק הקטנוע, ביציבותו, ובבטיחות הרוכב?

מצד שני ראיתי קטנועים של "סאן יאנג", והם נראים די מסיביים. האם גם ל"קימקו" יש קטנועים מסיביים יותור מ"מובי"? והאם גם "סאן יאנג" אמינים כמו "קימקו", והאם בגלל שהם נראים כבדים יותר הם נוסעים פחות מהר?

מה אומרים?

אשמח לתשובות ברורות מבעלי ידע וניסיון בעניין. תודה.

דרור ברלי
09-07-16, 08:24
מובי הוא קטנוע בסיסי מאוד שמתאים מאוד לשליחים שעובדים בתוך העיר. הוא פשוט מאוד, מנוע מקורר אוויר. הוא גם קטן יותר פיזית ולכן מתמרן טוב יותר בפקקים. הביצועים שלו לא בפיסגה, אבל הוא נחשב קטנוע אמין ועמיד מאוד. אם אתה מחפש סוס עבודה עירוני - זה הכלי בשבילך.

כשאתה אומר "סניאנג" אתה מתכוון לג'וירייד וג'וימקס - אז כן, הם נראים יותר "כבדים" כי הם סוחבים הרבה יותר פלסטיקה מצועצעת, הם ארוכים, נוחים ומפנקים יותר, המנוע מקורר מים וחזק יותר והם כמובן גם יקרים יותר. לקימקו יש ליין שלם דגמים דומים/מקבילים שנקראים "דינק". בהשוואה למובי, הג'וירייד/דינק כבר נוחים יותר ומפנקים בהרבה, תאי האיכסון גדולים יותר, הם מהירים יותר ומשייטים טוב יותר במהירות גבוהה. ג'וימקס והמקביל שלו של קימקו ששכחתי את שמו הם עוד יותר גדולים ועוד יותר מפנקים.

כעקרון המנועים מקוררי המים חזקים יותר ממקוררי האויר והמהירויות המירביות שלהם גבוהות יותר. בכל מקרה, אלה לא כלים שאפשר לסחוט אותם במהירות גבוהה לאורך זמן. 80-85 קמ"ש היא מהירות שיוט נעימה לג'וירייד 125 וכו', מעט פחות מזה למובי.

בטיחות בקטנוע?................ מה זה?.............................
קודם כל אתה תהיה צדיק - שמור על תקינות הקטנוע, תחבוש קסדה סגורה וכפפות, תנעל נעליים סגורות, תלבש מכנסים ארוכים ומעיל גם בקיץ (נכון, חם. נורא חם) ובעיקר תקווה לטוב. כביש בישראל הוא שדה קרב קטלני, מלא ברוצחים/ות מיומנים/ות להפליא, ומי שלא מאמין - שינסה לשרוד שבוע בת"א על קטנוע, עם כמה "כמעט"ים בכל יום.

GodsFather
09-07-16, 09:43
לא חם עם מעיל רשת בקיץ. נהפוכו. וזה גם ממש לא יקר.
שאר מיגונים אכן חשובים אבל בתכלס מעטים אכן טורחים מכף רגל ועד ראש. אבל הכי חשוב - קסדה סגורה וכפפות (בשביל שתוכל לספור את הכסף של הביטוח, כמו שאומרים).

אגב קטנוע חביב נוסף ומנסיון - pcx.

חזק, אמין, תחזוקה לא יקרה, תא אכסון מקורי גדול.

Mati65
09-07-16, 10:54
ובארו"
רכוב על גרנד-דינק 125 מזה כ-4 שנים,"הסובארו" של הקטנועים משמע תחזוקה זולה.
בודי של אחיו הגדול 250 עם מנוע קטן יותר,רחב ונוח מאד,מעט כבד.
90-100 בקלות אבל לא לסחוט אותו יותר מדי (מומלץ לא לעבור 8סל"ד)
מראות צד מעט בעייתיות,דורשות קיפול במעבר בין רכבים,מכיר כאלו שהעבירו את המראות לכידון.
גניבות - אף אחד לא מעוניין לגנוב אותו...
בטיחות - לא לחסוך בשום אופן!!!

סדרת הגוימקס/רייד נחשבת יוקרתית יותר ואהובה על בני-הנוער,
קח בחשבון שהכלי הזה אהוב גם על גנבים.

מקווה שעזרתי -רכיבה בטוחה.

nitzan
09-07-16, 11:45
בסדרת הדינק לסוגיו של קימקו המנוע מאד רגיש לחוסר שמן, ושמן ישן. גוי מקס לסוגיו אמין יותר

נדב ש.
09-07-16, 12:16
ג׳וי רייד, נקנה מהחברה ב 2007 ומאז ועד היום אפס תקלות למעט מצבר שבשגרה.

קוביבוי
09-07-16, 23:25
תודה רבה על המענה המפורט.
אני מבין מדבריכם שאכן ה"מובי" ודומיו הוא דגם קטן ופחות מאסיבי ביחס לקטנועים שציינתי. ושדווקא הוא למרות קלילותו פחות מהיר, עם מנוע חלש יותר ביחס לאחרים.
אם לשפוט ע"פ תגובותיכם אני מבין שאכן עדיף לרכוש סאן יאנג ג'וירייד או ג'וימקס.
אשמח לכל תוספת מידע בעניין זה.
תודה.

קוביבוי
10-07-16, 13:58
אגב, רציתי לדעת: היום כידוע הרישיון מוגבל לפי כ"ס ולא לפי סמ"ק. דרגה A2 היא עד 14.6 כ"ס.
השאלה שלי היא: האם כיום כל קטנועי\אופנועי 125 סמ"ק, הם אכן עד 14.6 כ"ס. או שעדיין יש יוצאים דופן שלא מתאימים לדרגת הרישיון הנ"ל?
ואם כן איך אני יכול לדעת ואיפה אני בודק כמה כ"ס הכלי? (לגבי הסמ"ק בדר"כ כתוב על הקטנוע)

תודה לעונים.

zerez
10-07-16, 15:30
ברישיון הרכב צריך להיות כתוב מה דרגת רישיון הנהיגה המתאים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

דרור ברלי
10-07-16, 17:45
14.6 כ"ס הוא הספק מוצהר.
המנועים מקוררי המים אכן מצהירים על הספק שכזה. מקוררי האוויר חלשים יותר - סביב ה-10 כ"ס. מיותר לציין שבקטנועים הקטנים כל כוח-סוס מורגש ואנחנו מדברים כאן על פער של 40-45% בהספק לטובת מקוררי המים.

המובי אכן בסיסי, פחות נוח, פחות מהיר, לא מפנק וגם קטן יותר, פיזית. אבל לא הייתי קורא לו "פחות מסיבי".
אם כבר, אז ההיפך הוא הנכון. הוא הרבה פחות מצועצע. מדובר בסוס עבודה פשוט, אמין וקשוח.

קוביבוי
10-07-16, 21:39
ממש תודה על הפירוט המקצועי.
אבל האם יכול להיות מצב שב125 סמ"ק יש יותר מ14.6 כ"ס שזה חורג מהמגבלה?
והאם כפי שהבנתי הג'וירייד והג'וימקס הם מקוררי מים? ואשמח לדעת גם בקימקו איזה דגמים הם מקוררי מים? האם "דינק" (שהוא המקביל כפי שכתבת) גם מקורר מים? ושוב אני שואל היכן מפורט הספק כ"ס? ברישיון הקטנוע?
ועוד שאלה אחת חשובה כמה בממוצע (בק"מ) אורך חיי הקטנוע בהנחה שהוא מטופל כמו שצריך?
תודה.

יהודהמילש
11-07-16, 21:23
נחמד. לי יש S3 125 דיאלים כבר שנה ולא הייתי במוסך פעם אחת. כלי מאד אמין ויציב. אני בעד

ליאור מ
11-07-16, 21:36
היום פורסמו הנתונים לגבי הקטנועים הנמכרים ביותר במחצית הראשונה של 2016.
אמנם מקרה קלאסי של חוכמת העדר , אבל יתרון בסחירות, בחלפים ובתיקונים.
10 הקטנועים הנמכרים ביותר

דגם מס' יחידות במחצית ראשונה 2016
1 קימקו מובי 125 784
2 סאן-יאנג ג'וירייד 125 517
3 סאן-יאנג ג'וימקס 250 503
4 קימקו דאונטאון 350i 363
5 ימאהה טריסיטי 125 294
6 ימאהה טימקס 530 285
7 סאן-יאנג ג'וירייד 200 273
8 פיאג'ו XEVO 241
9 קימקו G-DINK 250 231
10 קימקו G-DINK 125 230

קוביבוי
11-07-16, 22:35
במזל טוב היום רכשתי בס"ד קטנוע של סאן יאנג "ג'וירייד" מודל 2010 עשה 32000 נראה די טוב יחסית למודל שלו ב5500 ש"ח. לקחתי אותו לבדיקה במוסך אופנועים והמוסכניק אמר שהוא נראה טוב, ודי המליץ עליו. נקווה שעשיתי עסקה טובה בעזרת ה'.

תודה ושוב תודה לכל המייעצים והמסייעים.

אגב ברישיון הכלי מצויין שהוא בעל 12.5 כ"ס. חשבתי שהם מצהירים על 14.6 כ"ס, לא?

yanay006
13-07-16, 17:30
ראיתי את המגבלת תקציב אבל בכל זאת אני מציע לנסות את הסטיזר שיצא לא מזמן, מאוד מאובזר ומפנק, נראה לי אחלה קטנוע להתחיל איתו.

קוביבוי
18-07-16, 21:38
שלום חברים.
אני ממש סקרן לדעת: היום הייתי במוסך אופנועים (החלפתי דיסק בלם אחורי בג'ורייד 125 שקניתי) דיברתי עם המכונאי על הא ועל דא.
והוא אמר לי שיש אפשרות שהוא עושה משהו במנוע, שמשדרג אותו והוא יכול להרביץ 200 קמ"ש.
אמרתי לו שיש לי רישיון עד 14.6 כ"ס דרגה A2. והוא אמר לי שהנפח של המנוע נשאר 125 סמ"ק. וזה מתאים לדקרת הרישיון ולביטוח.
שאלתי אותו אם זה חוקי. והוא אמר שכן.

בקיצור אני רוצה לדעת אם משהוא מכיר את התופעה, אם אכן כל מה שאמר (כולל הכל) זה נכון? והאם זה באמת חוקי?

אם כן, זה ממש מוזר לי משני סיבות: א) לכא' כל עניין הגבלת הרישיון הוא בעיקר בכדי להגביל את המהירות, ואם יש כזאת אפשרות תואמת לרישיון, מה הועילו חכמים בתקנתם?
ב) אם יש אפשרות שמנוע בנפח 125 סמ"ק יגיע לכאלה מהירויות, מדוע מייצרים אופנועים וקטנועים בנפחים ענקיים בכלל, אם אפשר בלי כל הסירבול הזה?

אשמח למענה!

חנן-ג'יפולוג
18-07-16, 22:15
לא, זה לא חוקי.

כן, אפשר לשפר מנוע.
להגיע ל200 קמ"ש עם 125 סמ"ק זו כנראה הגזמה פרועה מאוד, לפחות לא בלי השקעה עצומה ואורך חיים של גפרור.

הבחור שיקר.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

קוביבוי
18-07-16, 23:25
הוא אמר שמדובר בהשקעה של 2000 שקל. הוא גם הציע לי לעשות סיבוב על אחד כזה שהיה לו שם (אני סירבתי).
מעניין שהוא שיקר, וגם שזה לא חוקי. מדובר במוסך מכובד ומורשה.

דרור ברלי
19-07-16, 01:29
בישראל כל שינוי בכלי רכב הוא לא חוקי.

הבחור שיקר כי קטנוע 125 סמ"ק לא יגיע ל-200 קמ"ש וגם לא ל-150 קמ"ש, גם אם תדחוף לו פלפל חלפיניו חריף לאגזוז.
וגם אם יתקרב למהירויות הללו, הוא כנראה יימרח ויתרסק תוך כדי, כי הוא לא מיועד ולא בנוי לנסוע במהירויות כאלה.
אבל עם מנוע משופר, הקטנוע יאיץ מהר יותר. זה כן. בפירוש.

ממה שלמדתי בחיי על מנועים משופרים, בעיקר במכוניות משופרות שהיו לי (אלפא-סוד, חיפושית, מיני קופר רפליקה), זה שההספק הגבוה משפר את התאוצה באופן דרמטי, אבל השיפור במהירות המירבית קטן עד מזערי בד"כ, אם בכלל. וזה כי יחסי ההעברה בגיר נשארים כשהיו. אתה פשוט יוצא חזק ומהר יותר מהמקום ומגיע מהר יותר למהירות המירבית. רק במקרה של מנוע שאחרי השדרוגים יכול להגיע לסל"ד גבוה יותר בהילוך הגבוה, תשתפר גם המהירות המירבית.

בקטנועים מקובל גם לשדרג את הווריאטור - החלפת רולים וכו' שמשפרת ביצועים. כאן שיפורים בתאוצה יבואו בד"כ על חשבון מהירות סופית ולהיפך. עם מנוע משודרג אפשר לחשוב על יחסי העברה סופיים מהירים יותר וככה להרויח גם תאוצה קצת יותר טובה וגם מהירות מירבית גבוהה יותר.

מיותר לציין שכל שיפור בהספק בא על חשבון אורך חיי המנוע. אם אתה שואל אותי? עזוב אותך מהשטויות.

YOSIS 2
19-07-16, 07:49
שלום רב

קנית קטנוע שעשה 32000 קמ מברוק אבל זה קטנוע שכבר עבר את החצי הטוב של החיים שלו וקצת יותר אל תעשה כלום תבצע טיפולים תיקונים הכרחיים וסע אחרת תישאר בלי כסף וללא קטנוע וזה מנסיון !!

קוביבוי
19-07-16, 20:29
תודה לכל העונים.
מקבל את עצתכם.
משהו באמת הריח לי מסריח בסיפור הזה.

דרור ברלי
19-07-16, 21:09
שום דבר לא מסריח.
אני דווקא מחזיק ממכונאים טובים שיודעים לשפר מנוע.

אפשר לשפר מנועים לביצועים וזה גם כיף - יש לזה מחיר, בכסף ובאורך חיי המנוע/מכלולים. הספק גבוה = עומסים מוגדלים, התחממויות וכו'.
יש כלי רכב (מכוניות ואופנועים) שאולי מצדיקים את ההתעסקות הזו. קטנוע לא ספורטיבי באופיו כמו הג'וירייד אינו אחד מהם.

Elad Shamir
20-07-16, 21:19
אולי המכונאי התכוון לשנות הגדרות בספידומטר ככה שיגיע ל200.
זה ההסבר ההגיוני היחיד .... 😄

zerez
05-09-17, 22:19
מעלה את השירשור מהאוב.
יש לי רישיון a2 והחלטתי לחזור להתנייד בתוך העיר על דו גלגלי, אני שמתי עין על הסאן יאנג הגדול והנוח יותר אבל אני לא לגמרי סגור על זה ויש לי מספר שאלות.
עד כמה הוא ידידותי לטיפולי מידרכה עצמיים? ואני לא מתכוון רק להחלפת שמנים אלה גם לטיפולים גדולים יותר, האם יש למישהו מהקטנועים יתרון משמעותי או חסרון משמעותי מבחינת חלקים וטיפולים עצמיים?
מה לגבי זמינות חלקים בארץ ובחו"ל?
ואחרי שהחלטתי לקנות, איך ומה בודקים בקטנוע לפני קניה?

ונקודה נוספת, בפעם האחרונה שרכבתי על דו גלגלי שהוא לא אופניים חשמליים הייתה לפני מעל 30 שנה וחשבתי לקחת קורס רכיבה מתקדם לפני שאני קונה קטנוע, הבעיה היא שכל הקורסים שמצאתי הם על אופנוע של הרוכב. יש קורסים כאלה לכאלה שהם לא בעלי קטנוע?

איל מ
06-09-17, 09:10
אני לא מכיר קורסים כאלה, שווה להתקשר לאופנוען מאומן או פרוריידינג ולשאול.
לגבי קטנוע 125 שהוא זול, אמין ונוח לטיפול, הכי נפוץ זה הקימקו דיוק 125. הבעיה היא שיד שניה רובם עברו חיים קשים בשליחויות.

שנית,
אמנם בג'יפולוג יודעים הכל, אבל זאת שאלה קלאסית לפורום רוכבים מתחילים באתר פולגז.
שם תקבל מגוון דעות הרבה יותר רחב.

GodsFather
06-09-17, 09:36
טיפול בקטנוע אינו כמו רכב, אך עם זאת, אם יש לך חוש טכני, אין סיבה שלא תצליח ובכך תחסוך לא מעט כסף. חלקים/חלפים יש גם בארץ בשפע כי מדובר בקטנוע מאד נפוץ. לגבי חו"ל במקרה של הדגם הזה, קטונתי.

אופנוען מאומן עושים אחלה קורס מנסיון אישי אבל כאמור רק ברכיבה על כלי אישי, אתה יכול לבדוק השכרת קטנוע ואיתו לגשת לקורס או במסגרת שיעור נהיגה רגיל ולרענן את עצמך.

אצל כפיר מפרוריידינג אפשר להשכיר אבל מדובר באופנועים ולא קטנועים וזה עולם קצת שונה בשביל מה שאתה מחפש ספיציפית.

ראיתי לפני יומיים בפייסבוק פשפשוק יד 2, דיוק תקין וגם חיצונית נראה בסדר עם רישוי בתוקף באלפיה... לא נתפס כמה זה זול וזמין

איל מ
06-09-17, 09:57
תיקון טעות שלי,
התכוונתי למובי xl לא לדיוק.
סליחה.

zerez
06-09-17, 19:52
תודה על ההמלצות,
המובי נראה לי קטן ולא נוח בשבילי ולכן הלכתי על משהו יותר גדול פיזית.
אני אקח כמה שיעורי ריענון לפני שאני קונה ואז ניראה הלאה.

-->