PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי הגבהה לסיקס - איזה סטים יש בארץ?

נמרוד
10-07-16, 13:49
אחרי הרבה שנים שלא נדרשתי לסוגיה, אשמח לסקירה מעודכנת של המצאי בארץ. אני צריך סט של קפיצי עלים לג'יפ CJ7, סט של 2.5 או 4-4.5 אינץ', עוד לא החלטתי. מעדיף לקנות בארץ ולא להתעסק עם לסחוב מחו"ל או משלוח, אלא אם כן פערי המחיר יצדיקו את זה. לא מחפש קיט הגבהה שלם, אלא סט קפיצים בלבד בשלב ראשון. את הבולמים, צינורות הבלם ואביזרים נוספים אקנה בנפרד בהתאם להתקדמות הפרויקט.

כמובן שאם יש למי מחברי הפורום סט קפיצים רלוונטיים יד שנייה אשמח לשמוע גם.

de fox
10-07-16, 16:05
יש את BDS ׁ(לא ההם מהחרם) עם קיטים יעודים ל CJ, קפיצים וקיטים שלמים. להבנתי היבואן היום זה אאוטבק.

lizard
10-07-16, 16:12
דברת עם מתלם?

דרור ברלי
10-07-16, 17:36
מתלם יבואנים של רוביקון-אקספרס. יש בקטלוג של רוביקון סט ל-CJ7, האיכות כרגיל בקפיצי רוביקון אקספרס - משובחת.
סט קומפלט שכולל את הקפיצים + כל האבזרים מסביב (נדנדות, סקידפלייטים, יובולטים, בולמי זעזועים, ברגים מתגרזים, צינורות בלם מושחלים בפלדה שזורה וכו') הוא לא זול בכלל. גם עם הבולמים היותר פשוטים בהיצע (טווין-טיוב. יש גם מונוטיוב) תגיע בקלות לסכום של חמש ספרות.

להבנתי אפשר לרכוש קפיצים בלבד.

six-86
10-07-16, 18:55
כמו שציין ידידי ברלי רוביקון אקספרס זה הקפיץ המשובח בימינו ... 7 שנים עם הסט של 4.5 ונהנה מכל רגע , ומעבר לסט , שירות (המתלם) ברמה של אמריקה !!
אגב , תקנה רק את הקפיצים , עם שאר ההתאמות , הבולמים שלהם דרעק ... אל תתקרב .
אחרי כשנתיים עם הבולמים שלהם עברתי לפוקס .
בהצלחה .
ראיד

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

נמרוד
10-07-16, 19:29
איתי המתלם יקבל טלפון. אשמח לעוד מידע.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

יונימוג אדום
10-07-16, 20:34
תבדוק אצל יריב לגבי קפיצי רוביקון אקספרס "4 , סט מעולה וגמיש מאוד - רק קפיצים , בולמי מונרו - מגנום גז עובדים מעולה על הסיקס עם הקפיצים הללו .
ממש לא ממליץ על קפיצי B.D.S. - נוקשים מאוד ומהלכי מתלה בינוניים .

אילן

דרור ברלי
10-07-16, 21:32
בולמי זעזועים האחוריים של GMC/שברולט סוואנה, המקוריים (שחורים, תוצרת AC-DELCO), מספיק ארוכים, עמידים מאוד, עובדים נפלא על סופה, אין סיבה שלא יתאימו ל-CJ.

מוני אורבך
11-07-16, 07:38
ואל תשכח לעדכן, גם אני שוקל החלפת קפצים למשהו יותר נוח.
הקפצים שלי מאוד גבוהים וקשים.
אני בדרך כלל נוסע ריק ואין לי צורך בקפצים כל כך קשים.
אולי נוריד עוד כמה פרוטות אם נקנה ביחד.

נמרוד
11-07-16, 09:48
אין בעייה מוני.

אני בכיוון של הגבהת קפיץ "2.5, בלי בודי-ליפט בכלל ועם חיתוך כנפיים - אפשר להרוויח 4 אולי 5 ס"מ בלי פגיעה אסטטית. זה אמור להספיק לצמיגי 33.

מוני אורבך
11-07-16, 10:06
זה גם הכיוון שלי רק גלגלי 31 ולכן לא צריך לחתוך כנפים..

six-86
11-07-16, 10:20
אין בעייה מוני.

אני בכיוון של הגבהת קפיץ "2.5, בלי בודי-ליפט בכלל ועם חיתוך כנפיים - אפשר להרוויח 4 אולי 5 ס"מ בלי פגיעה אסטטית. זה אמור להספיק לצמיגי 33.
אני כבר שבוע בתכנונים לגבי החיתוכים הנ"ל ...
מתכנן שינוי בכנף הקדמית לצינורות ?

נמרוד
11-07-16, 10:44
אני מוטרד יותר מהכנף האחורית, שם אני מתכנן פשוט להרים את הקו העגול בכמה שאפשר - יש כמעט 5 ס"מ עד המשטח של בית הגלגל. אני רוצה לשמור על הצורה המקורית ולהשתמש בכנף הפלסטיק העגולה, פשוט מורמת למעלה.

מקדימה אני לא מתכנן לעבור לצינורות כי אני אוהב את הקוים המקוריים של הג'יפ, אני גם אנסה לחתוך ולהרים את השוליים בשלושה ס"מ בערך. אם עדיין יגע, נהפוך את הכנף לflat fender לגמרי.

דרור ברלי
11-07-16, 13:38
אל תהרוס ג'יפ יפה!!!...
זה לא סופה ולא סיקס ישראלי עם חלודה בבתי הגלגל.
עדיף הגבהה של 4' - רק לא לחתוך בודי קלאסי במצב טוב.
וגם לא צריך בודיליפט. הקיט הזה ייתן לך מספיק אוויר לצמיגי 33.

six-86
11-07-16, 14:31
לגבי הכנף האחורית , אין צורך לחתוך מלמעלה (גלגל 33 לא מגיע עד לשם ) כן צריך לחתוך בחלק התחתון של הכנף בשני הצדדים הקדמי והאחורי ...

six-86
11-07-16, 14:35
אל תהרוס ג'יפ יפה!!!...
זה לא סופה ולא סיקס ישראלי עם חלודה בבתי הגלגל.
עדיף הגבהה של 4' - רק לא לחתוך בודי קלאסי במצב טוב.
וגם לא צריך בודיליפט. הקיט הזה ייתן לך מספיק אוויר לצמיגי 33.
דרור אחי הוא חייב לחתוך אם מתכוון לעבור ל 33 בלי בודיליפט ! בהצלבה הכי פשוטה הצמיג יגרד את הכנף ורק עניין של זמן עד שיתחילו לעוף קוביות מהצמיגים ...

נמרוד
11-07-16, 14:47
לאמריקאים יש פתרון מקובל, התקנת כנפונים של TJ. אני לא כל כך אוהב, מעדיף בהרבה לשמור את הקוים המעוגלים של הCJ. בכל מקרה זו התלבטות משמעותית, 2.5 אינץ' ולחתוך (והיתרון הוא שהמכניקה תעבוד הרבה יותר טוב - זויות דרישפט, היגוי, וכמובן שהג'יפ לא יותר גבוה ממה שהוא צריך להיות) או 4 אינץ' ואז באמת הבודי יכול להשאר מקורי לגמרי (זה מה שהיא אצלי בסיקס על 33), אבל על חשבון התעסקות במכאניקה, קרדן אחורי כפול מאחורה, מרכז כובד גבוה וכולי. הקפיצים הם בעצם הרכיב שיקבע את כיוון בנית הרכב.

דוגמא משם להסבה לכנפוני TJ:

לפני
109264
אחרי
109263

כמובן שמכיוון שזה הולך להיות ג'יפ לטיולים בלבד, ובמזג אויר נאה בלבד, לשמור את הכנפונים מווזלנים יפה לטסט בלבד :rolleyes:

דרור ברלי
11-07-16, 15:15
שני דברים:

א. הג'יפ בתמונה לא על 33. יותר סביר שזה 35.
ב. מסכים איתך לחלוטין לגבי כנפוני TJ. הקו שלהם לא משתלב ולא מתאים לג'יפ הקלאסי. כנפונים עגולים מקוריים הרבה יותר יפים ל-CJ7.

מה שאני אומר זה שאל תיסע ללא כנפונים. גם אם אין בוץ, הצמיגים יעיפו עליך כל מיני דברים לא נעימים - מקוצים ואבנים ועד קקי של פרות. ואם תיסע בג'יפ מדי פעם באמצ"ש, סתם כדי להזיז אות וקצת, אתה צפוי להיתקל בשוטרים בגלל זה. שלא לדבר על זה שבטוח תרצה לטייל בעונה הכי יפה - בחורף. אז תאמין לי - כנפונים זה טוב.
ואם השתכנעת שכנפונים זה טוב - יש כאלה עגולים במראה מקורי אבל מורחבים, גמישים מאוד, מגומי, הם נראים מצויין. שומרים על מראה מקורי ומכסים את הצמיג. גם 33.

לגבי הגבהה. ברור ש-2.5 עדיף כי הג'יפ יתנהג טוב יותר, אבל אז יש לך בעיית מרווח לצמיגי 33.
אם אתה לוקח 4' לא מוכרחים דבל-קרדן. הנמכת טרנספר קלה תפתור הכל.

נמרוד
11-07-16, 15:24
הג'יפ בתמונה על 37... הדיונים הפרובינציאלים שלנו על 31/33 היו גורמים לפרצי צחוק בפורום CJ אמריקאי אופייני.

כנפונים במראה מקורי רחבים? קישור/תמונה?

six-86
11-07-16, 16:04
כנפוני tj שבתמונה היו אצלי על הסיקס , בשיפוץ הנוכחי יורדים לטובת כנפונים עגולים בבניה עצמית ... (מקווה שיצליח)😉

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160711/9e8474fe2bea7720d3178a3cb606242c.jpg

דרור ברלי
11-07-16, 16:10
דיברתי על זה עם כמה אמריקאים שפגשתי בתערוכה בגרמניה.
הסברתי להם את בעיית החוקים המטופשים שלנו.
זה לא הצחיק אותם בכלל. שאלו אותי אם ישראל היא דיקטטורה בולשביקית......
עניתי להם שכן. ברצינות.

ראיד, מה שבתמונה שלך אלה כנפונים מורחבים לסופה. לא ל-TJ.

six-86
11-07-16, 16:20
דיברתי על זה עם כמה אמריקאים שפגשתי בתערוכה בגרמניה.
הסברתי להם את בעיית החוקים המטופשים שלנו.
זה לא הצחיק אותם בכלל. שאלו אותי אם ישראל היא דיקטטורה בולשביקית......
עניתי להם שכן. ברצינות.

ראיד, מה שבתמונה שלך אלה כנפונים מורחבים לסופה. לא ל-TJ.
חדות עין 😉 ...
כמעט דומים חוץ מהמיקום של הפנס איתות ...
הכוונה לחזור לצורה העגולה ולהפרד מהצורה הנוכחית ...

-->