PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו 2.8 מניע קשה

ishc
11-07-16, 00:12
בשבוע וקצת האחרונים שמתי לב להנעה קשה ברכב שלי. מכיוון שעד היום הניע בנגיעה ושאני חווה לאחרונה בעיה עם המקרר כאשר הרכב כבוי חשדתי במצבר (מצבר בן שנתיים + מפירמה שקר כלשהוא).
המצבר הוחלף לצורך בדיקה למרות שכל המדידות והבדיקות הראו שהוא תקין וכצפוי התקלות נשארו כפי שהיו.
מה השתנה לאחרונה ברכב?
עבר טיפול שמנים ופילטרים שכלל פילטר סולר. בימים הקרובים אני אבדוק אותו שוב בהמשך לשירשור שעלה כאן לאחרונה על פאג׳רו 2.5.
מה הלאה? איך אני מתקדם עם דיאגנוסטיקה לבעיה?
תודה לעוזרים

shmulikbg
11-07-16, 00:15
צחי, שאלתי גם בשרשור השני...
כשאתה אומר מתניע קשה, אתה מתאר סטרטר שמסתובב מהר זמן ממושך, או סטרטר שמסובב את המנוע לאט ובקושי?

ishc
11-07-16, 00:20
סטרטר שמסתובב זמן ממושך

shmulikbg
11-07-16, 00:21
טוב, נו...עניתי לך בשני..:rolleyes:

opl
11-07-16, 07:52
הכל תמיד מתחיל מהחלפת פילטר סולר... לא יודע למה... בכל אופן אם זה עניין השסתום שבבית הפילטר אז בית פילטר חדש של h1 יונדאי עולה כ150 זוזים וצריך לעשות החלפת קונקטור לחיישן המים - מהישן לחדש.

אישית אני מחליף גם את הצנרת בכל החלפת פילטר סולר. בדוק - שהצינורות במצב טוב - אם יש ספק - אין ספק. בדוק שאין רטיבות באיזור משאבת הסולר עצמה ואיזור קו העודפים שעל המזרקים, בדוק את כל קו ההזנה מהמיכל לפילטר.

יש כאלה שמוסיפים שסתום אל חזור על הקו לפני המשאבה, יש כאלה שמוסיפים משאבת עזר עם כפתור שבונה לחץ לפני ההנעה ויש כאלה שמוסיפים משאבה שבונה לחץ כל הזמן.

ishc
11-07-16, 08:54
עידכון, היום בבוקר ניגשתי לרכב, פמפמתי והרכב הניעה בנגיעה.
הפימפום לא היה קל, כלומר, קשה ללחוץ את הפומפה (איך קוראים לזה לעזאזל???) ואין לי מושג איך זה אמור להרגיש ומתי להפסיק לפמפם. בסופ"ש אני אבדוק את מצב החיווט שם ואנקז מים אם יש בכלל ואמשיך משם.
אלירן, האם חייבים לפרק אינטקולר כדי לנקז מים מהפילטר? אם לא מאיפה הגישה לברז ניקוז?

תודה

opl
11-07-16, 09:20
אל תעשה כלום, אולי פשוט היה קצת אוויר במערכת, מחר בבוקר תניע בלי לפמפם ונראה.

ניקוז ביצעת למעשה כשהחלפת פילטר, ניקוז מבצעים בלי לפרק אינטר, מכניסים כלי מתחת לפילטר, פותחים ברז לבן בתחתית הפילטר כמו אום פרפר, מפמפמים ואז תדע מה זה פימפום קל וסוגרים הברז, מפמפמים עד להתקשות ומניעים.

נדב ש.
11-07-16, 09:48
קוראים לזה משאבת עזר.
תעשה מה שאלירן הציע, אם אחרי זה עדיין הפומפה הופכת לקשה בפימפום ורק אחרי כמה לחיצות הוא מניע אבל לא לפני אז חפש את הבעיה במקום אחר, צינורות גומי של הסולר וכו'.

ishc
11-07-16, 09:54
הפמפום היה קשה מלכתחילה, אמשיך בבדיקה ואעדכן.

sportage
11-07-16, 23:31
העדויות הנסיבתיות מובילות כמו שהוזכר בתשובות קודמות למערכת הזרקת הדלק, והדבר העיקרי שנגעו בו הוא מסנן סולר.
מניסיוני, בדרך כלל אוויר במערכת הסולר, גורם להתנעה רגילה, אבל זמן קצר לאחר מכן נכבה המנוע ומאוד קשה להניעו.

שווה לבדוק גם את מצתי הלהט - האם הם מקבלים מתח לפני ההתנעה והאם צורכים על כ-50 אמפר. את הבדיקה הזאת עושים עם "קלמפה" לזרם ישר.

ishc
12-07-16, 07:18
מצתי להט נבדקו וכולם תקינים.
היום בבוקר שוב, התנע. לאחר פמפום והרכב מניע בנגיעה.
סופש יוחלף הבית פילטר סולר ונקווה שאכן מדובר בשסתום אל חזור כפי שאני חושד.

נדב ש.
12-07-16, 07:33
למה אתה חושד בו? אמרת שהפימפום קשה מההתחלה, משמע שהוא שומר לחץ.
לדעתי תבדוק טוב את הצנרת ורק אחר כך תשקול להחליף.
אותו.

ishc
12-07-16, 09:32
קשה לי שלהגיד כמה רך הוא אמור להיות אבל אין ספק שאני לוחץ עליו הוא נהיה יותר ויותר קשה.
אתמול פירקתי את האינטרקולר כדי לבדוק את מצתי הלהט ולא ראיתי רטיבות, בכל מקרה אני אבדוק שוב לגבי צנרת ואולי אנסה בשלב ראשון להחליף קודם את שני הצינורות ממנו למשאבה ולמיכל.

נדב ש.
12-07-16, 10:17
הבנתי, אם אתה לא בטוח לגבי הפמפום אז יכול להיות באמת שהוא לא מחזיק לחץ.
בכל מקרה שתי צינורות זה כמה שקלים ואם הם לא ניראים משהו עדיף להתחיל מהם, רק שים לב שאתה קונה צנרת שמיועדת לסולר ולא משהו אחר.

ishc
12-07-16, 10:22
יטופל, במחיר של 150 ש"ח לבית פילטר יש מצב שכבר אחליף אותו בכל מקרה.

ishc
16-07-16, 21:37
תודה לכל מי שעזר. שעה וחצי עבודה ויש בית פילטר + צינורות חדשים והרכב חזר להניע בנגיעה.
לדורות הבאים, עלות בית פילטר סולר ליונדאי H100/H1, חיישן מים בסולר, 2 מטר צנרת (הרבה מעבר למה שבאמת צריך) ובנדים עולים כ-135 ש״ח כולל מעמ.

opl
17-07-16, 14:47
אתה חייב לי תמונות...

tallevi
21-07-16, 21:50
תודה לכל מי שעזר. שעה וחצי עבודה ויש בית פילטר + צינורות חדשים והרכב חזר להניע בנגיעה.
לדורות הבאים, עלות בית פילטר סולר ליונדאי H100/H1, חיישן מים בסולר, 2 מטר צנרת (הרבה מעבר למה שבאמת צריך) ובנדים עולים כ-135 ש״ח כולל מעמ.
יפה יפה...אתה יכול לדעת באופן יותר ממוקד מי מהשניים היווה את הבעיה - הצנרת או בית המסנן?
היכן קונים חלקים במחירים כאלו??

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ishc
21-07-16, 23:44
הצנרת נראתה יבשה אבל הוחלפה בכל מקרה. כמו שזה נראה הבעיה הייתה בבית המסנן.
החלקים כמו בדרכ אצל האחים חדד בכפר סבא

-->