PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות | הגבהה-החלפת סלילים ובולמים-התקנת מושבים+טמבון אחורי סמו 98

inflictioN
11-07-16, 19:07
טוב מכיוון שאין ברצוני לפתוח מליון שרשורים לכל שאלה ארכז כאן את הכל ואשתדל שהכותרת תתאים.

אז ככה חברים לאחרונה ניסיתי לצאת לטיול בבת שלמה לכיוון הזורע מסלול שיש באפליקציה TRAILEZ ועשיתי את העליה הרגילה של ההר הכל טוב ויפה בירידה לצד שני ראיתי הרבה מאוד שיפועים והצלבות ומוסגים שעדיין לא למדתי לכן עשיתי סיבוב פרסה וחזרתי על עקבותי גם מכיוון שהייתי לבד ברכב רק עם הכלבה וגם מכייון שהייתי רכב יחיד.

אבל שמתי לב וגם ידעתי ברכישה של הרכב שהבולמים והקפיצים עייפים וגם שהייתי אצל אלירן לוי לאסוף חלק היה שם בחור חביב עם שיער ארוך נראלי ששמו חן שהעיף מבט ולפי מה שהבנתי צד קדימה ימין התושבת שם הקפיץ או בלם לא תקין ולכן ההצלמה הכי קטנה והגלגל נוגע בפח.

עכשיו חיפשתי בלינקיה של הFAQ ועשיתי חיפוש יש קצת שרשורים ישנים ולהגיד את האמת זה בלבל אותי נורא.
כרגע הידע שלי לא מספיק לי בשביל לעשות פרוייקט כזה לבד לכן אבקש המלצות לבעל מקצוע שיעשה לי עבודה טובה בתקציב של 3-4 אלף עם יש חיה כזו אבל אשמח לשמוע את כל ההוצעות אם צריך נחסוך עוד קצת.
עכשיו ראיתי שהרבה מדברים על שילובים כמו בולמים של חברה א' וקפיצים של חברה ב' אשמח לקבל הצעות שישפרו את הסמו הקטן שלי ורמת עבירות יותר טובה (נעילה אחורית זה הבא בתור אבל כל דבר בזמנו) עכשיו השאלה עצמה היא האם אפשר דרך הבולמים לעשת הגבהה 2'' או שצריך חלק מיוחד בשביל העניין כמו אוקולן או משהו כזה ממה ששמתי לב הכי חשוב שהבולמים וההגבה יעזרו לנסיעה בשטח מכיוון שזה גם ככה רכב שנוסע שישי שבת וחופשים ככה שבכביש נוסעים פעם ב.. וגם בזהירות רבה.

עכשיו לגבי המושבים והטמבון שיפצתי אותם צבעתי מה שהיה צריך ממיר חלודה וכאלה. עכשיו רציתי לדעת כמה קשה יהיה להרכיב אותם לבד צריך ציוד מיוחד או שברגים מסויימים ומברגה או משהו כזה? ואם לא איפה אפשר להתקין דברים כאלה כי ניסיתי לפנות לזוקי לנד וסלמאן אבל הם מאוד עסוקים רק שבוע הבא אולי יוכלו להתפנות. האם דבר כזה אפשר לעשות אצל פחח או מוסך כזה או אחר? (אזור חדרה נתניה)

אני זוכר בזמנו המליצו לי על בחור מפרדס חנה שבודק טוב ג'יפים האם הוא גם יכול לעשות עבודות כאלה? (בככלי מחפש מוסך בית שאת רוב הדברים ני יעשה אצלו)

נ.ב:
אם יש פה מישהו שיכול להעיף מבט על הרכב ולתת לי קצת חוות דעת או הדגשים שמגיע ביום חמישי למפגש של תופעת טבע אשמח לדעת :)

GodsFather
11-07-16, 19:58
ארנון ממוסך אינדורו בפרדס חנה.

שגיא S
11-07-16, 23:11
תגיע לתל אביב עם הרכב...אני אעזור לך

inflictioN
12-07-16, 20:00
וואלה אחי קצת בעיה זה לא ממש בטיחותי לסוע עם כל הדברים האלה ברכב בגלל זה אני מחפש מקום קרוב =\

GodsFather
12-07-16, 22:46
...

inflictioN
12-07-16, 23:12
...

כן ראיתי את ההודעה אני אבדוק מחק בבוקר את העניין המרחק היה מכוון לשגיא אבל מאוד מודה על ההצעה :)

אשמח לעזרה גם בשאלה של ההחלפתה סלילים ובולמים

inflictioN
13-07-16, 12:36

דיברתי איתו היום לצערי לא נשמע להיט ונפנף אותי עם הכסאות הוא "לא מתעסק ועם הטמבון תרכיב לבד זה כמה ברגים אין לי זמן לשטויות האלה"

האם 250-350 ש"ח לדברים האלה זה מחיר יקר?

ishc
13-07-16, 14:21
כל הדברים שתיארת ניתן לעשות לבד אפילו די בקלות.
החלפת קפיצים ובולמים זה גם דבר שאפשרי לעשות לבד ליד הבית במיוחד בסמוראי.
לא ציינת עם הרכב שלך עלים או סלילים, בולמים אפשר לקנות מונרו או KYB שיתחילו בערך ב-250 ש"ח לבולם ומשם הדרך עמוקה כעומק הכיס.
לגבי קפיצים אני לא זוכר מחירים כל כך אבל אם מדובר בקפיצי עלים, הייתי בוחן אותם טוב טוב לפני שאני מחליף אבל אם הם גמורים אל תתעסק בעירגול וכדומה, זה כוסות רוח למת וחבל על הכסף. בנוסף, בדוק את מצב התותבים של הקפיצים.

אם בכל זאת תצטרך בעל מקצוע:
אדרי שירותי רכב בפרדס חנה.
מניסיון אישי ממליץ בחום רב
04-6379992
053-5281790

תמסור לו ד"ש מצחי עם הפאג'רו.
בהצלחה

inflictioN
13-07-16, 15:37
לא ציינת עם הרכב שלך עלים או סלילים
בהצלחה

רשום בכותרת החלפת בולמים וסלילים וגם רשום שת 98 :)

תודה על העזרה אבל אני מתכוון לשילובים כי הבנתי שכל שילוב מסויים עם הבולמים והסלילים משנה את התנהגות הרכב ונוחות הנסיעה לכן אשמח לשמוע אנשים שיש להם ועשו שילובים שמתאים לרכב בעיקר לשטח לנסיעה רגועה אבל עבירות גבוה.

מה גם השאלה הכי חשובה שלי אני מעוניין להגביה האם זה חלקים בנפרד או שאפשרי לעשות את זה על ידי קנייה של בולמים או סלילים שכבר גבוהים?

ishc
13-07-16, 16:18
סליחה, לא שמתי לב.
הרכב שלך מאוד בעייתי מבחינת הגבהה מכיוון שכמעט לא קיים עבורו שוק אפשר מרקט.
יש סט אחד שאני מכיר של חברת דובינסון (לפי מיטב זכרוני) שמגביהה ב-1.5" וזהו. כל השאר מבצעים קובינות של ריתוך פלטת הקפיץ על בולם אחר + קפיץ ארוך יותר או לחילופין בניית תושבות שונות לקויל אובר אחר/הוצאת הבולם מהקפיץ.
לדעתי בשלב הזה אם הבולמים גמורים הייתי רוכב בולמים בגובה המקורי של KYB (תחליפיים לשלך) ולא מתרכז בהגבהה של הרכב, סמוראי הוא רכב קשוח שעובר בהרבה מקומות גם במצבו המקורי ולהגביהה סמוראי סלילים ולקבל תוצאה טובה זו עבודה לא פשוטה. יש פה חבר בפורום עם רכב כמו שלך שעבר את כל התהליכים והניסויים האפשריים אני מקווה שהוא יתן פה דעה בקרוב.

inflictioN
13-07-16, 21:00
סבבה תודה רבה :)

לגבי ההרכבה של כסאות מאזדה 3 מה אני עושה עם החורים? האם אני קודח אותם או מבריז באיזה כלי עדיף להשתמש למטרה הזו?

ולגבי הטמבון יש לו רק 4 חורים בספק עם זה כל מה שמחזיק אותו אשמח לדעת האם גם את הטמבון צריך לייצר חורים חדשים ואם כן באיזה צורה?

תמונות של הטמבון.
109291109292109293109294

GodsFather
13-07-16, 21:43
כרגע ללא התמונות אני אומר לך 4 ברגים יחזיקו יופי.

התאמת מסילות מצריכה קצת הבנה כי כיוון המושב והתאמתו ישפיעו על נוחות הנסיעה, אני לא בעד לקדוח בפח הרכב אלא לנסות להתאים תושבת להברגות הקיימות.

סולי
13-07-16, 22:42
מעבר לנוחות. קודם כל הבטיחות.
ממליץ בחום להתחבר ל4 הברגוץ המקוריות בבודי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

inflictioN
14-07-16, 13:37
חברים האם יש דרך להעביר את התושבות של הכסא המקורי או בכללי להוריד את המסילה הקבוע של הכסא כרגע שמתי לב שבכסא נהג בתושבת אחת חתכו אותו עם דיסק לכן אין לי חור =\

GodsFather
14-07-16, 15:05
ריתוך והתאמה, כבר אמרנו?

inflictioN
14-07-16, 15:54
ריתוך והתאמה, כבר אמרנו?

אכן כן אבל ממש רציתי לשמוע שיש עוד דרך כי בריתוך עדיין לא יצא לי להתעסק =\

GodsFather
15-07-16, 09:07
אף פעם לא מאוחר. תתאמן על כמה ברזלים. יש פה מדריכים מצוינים באתר.

inflictioN
27-07-16, 17:12
חברים לאחר הרבה חיפושים של בעל מקצוע באזור חדרה פרדס חנה נתניה מצאתי שניים שמוכנים לעשות את העבודה של הרכבת מושבים וטמבון אחורי אבל המחיר נראלי מעט יקר 1400-1800 ש"ח רק להרכבה.

עכשיו הצלחתי לשים יד על רתכת הבעיה שזה מוגבל בזמן ליום יומיים וני לא חושב שאלמד את העניין בזמן כזה קצר.

את הכסאות בכלל לא ניסיתי להרכיב כי רואים שזה לא הכי מתאים וצריך טיפה להאריך תושבות.
אבל את הטמבון אתמול הורדתי את הפלסטיק וניסיתי לחבר את הברזל לרוע מזלי לא הצלחתי כי יש מגן של המיכל דלק נראלי שמפגיע ולכן חסר כמה ס"מ לחורים שישבו כמו שצריך.

מישהו פה יכול להמליץ או מכיר בעל מקצוע שמוכן לקחת עבודה כזו אפילו ללא חשמל ומנורות וכאלה רק ריתוך בעלות של פחות מ1000? או שפשוט זה המחירים וזה נרמאלי לעבודה כזו?
אני פשוט יחסית חדש בעולם הזה ונראלי מאוד יקר כי בכל זואת הכסאות והטמבון עלו פחות מ1000 אז לשלם הרכבה פי 2?

-->